1. Anasayfa
  2. Lyon Uçak Bileti

Lyon Uçak Bileti

Lyon Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Lyon Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Ülkemizin pek çok şehrinden Lyon direk uçuşları bulunmaktadır. İstanbul, Ankara, İzmir gibi şehirlerden direk uçuşlar bulunmaktadır. Türk Hava Yolları, Pegasus, Qatar Haya Yolları, Lufthansa gibi pek çok firmanın uçuşlarını tercih edebilirsiniz. Bu firmalardan tatil biletinizi henüz satın almadıysanız web sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz. Fransa gezinizi Paris’ten başlatıyorsanız Paris’ten tren ile Lyon’a ulaşım mümkün olmaktadır. Shengen vizesi ile ülkeye giriş yapılmaktadır. Siz de vizeniz hazır ise buradan uçak biletinizi alabilirsiniz. Aldığınız Shengen vizesi ille farklı bir Avrupa ülkesine giriş yaptığınızda Lyon’a da ayrıca vize almadan giriş yapmanız mümkün olmaktadır. Shengen vizeniz hazırsa sitemiz üzerinden online biletinizi satın alıp tatilinizin keyfini çıkarın.


İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Lyon'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Lyon Hakkında
  3. Lyon Ne Yenir?
  4. Lyon Nerede Yenir
  5. Lyon Gezilecek Yerler
  6. Lyon Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Lyon'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Lyon'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Lyon Otel Tavsiye

Lyon’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Lyon’da uluslararası olarak hizmet veren bir adet havalimanı bulunmaktadır. Lyon şehir merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunan havalimanından merkeze ulaşım için çeşitli alternatifler bulunmaktadır. Lyon Saint Exupery varışlı uçak biletinizi daha almadıysanız sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Saint Exupery Lyon Uluslararası Havalimanı

Sivil havacılık faaliyetleri için kullanılan ve Avrupa’nın çok yoğun olarak yolcusu olan havalimanlarından birisidir. Bu havalimanına dünyanın en ünlü romanlarından biri olan Küçük Prens’in yazarının adı verilmiş. Şehir merkezine 25 kilometre mesafede bulunmakta.

Taksi: Havalimanına indiğinizde buradan merkeze ulaşmak için kullanabileceğiniz yöntemlerin arasında taksi bulunmaktadır. Taksiye bindiğinizde 25 kilometre olan yolu yaklaşık yarım saat içinde alarak sizi şehir merkezine ulaştıracaktır.

Tren: Havalimanından şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz özel tren seferleri de bulunmaktadır. Rhone Express her 15 dakika da bir seferi bulunmakta ve bunu kullanmanız halinde zaman kaybı yaşanmadan merkeze ulaşmanız mümkün olmaktadır. Lyon’da çok gelişmiş bir metro ağı bulunmasıyla da şehir içinde de bir yerden bir yere gitme konusunda sorun yaşanmamaktadır. Aynı zamanda kentte bisiklet kullanımı da oldukça fazladır kentte bir yerden bir yere gitmek için bisiklet kiralayabileceğiniz istasyonlar bulunmaktadır.

Lyon’da şehir içi ulaşım için bisiklet kiralamayı tercih etmeniz halinde günlük olarak 1,5 € ödemeniz yeterli olmakta. Haftalık olarak ise kiralamak istediğinizde ise 5€ ödemeniz gerekiyor. Vaporetto adı verilen feribotlar ile şehrin içinde ki nehirlerden bir noktadan bir noktaya gitmek çok pratik bunun için ödenecek bilet ücreti ise 4€

Araç Kiralama: Şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz alternatif bir yöntem ise araç kiralamaktır. Araç kiralama işlemini online olarak yola çıkmadan önce yapabilirsiniz.  Biletinizi aldığınız hava yolu şirketinden de bu yönde hizmet alabilirsiniz.

Lyon'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Mutlaka görülmesi gereken şehirler arasında yer alan Lyon’a gitmek için yapacağınız programın 1 Mayısı kapsıyor olması halinde toplu taşımaların çalışmıyor olması ve tatil günü olduğu için pek çok dükkanın da kapalı olacağını bilmelisiniz. Lyon seyahati biletinizi daha uygun fiyata alabilmek için de en az 74 gün önce olması gerekmektedir. Erken uçak bileti alışverişinizi sitemiz üzerinden yapabilir online uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Festival günlerini belirtmiş olmamıza rağmen yaşanan önemli gelişmeler nedeniyle tarihlerde değişiklik olabilmektedir. Bu nedenle otel rezervasyonu yaptırırken tarihleri teyit etmenizde yarar bulunmaktadır. Otellerde daha uygun fiyatlı konaklama için de rezervasyonu iki ay önceden yaptırmak yararlı olacaktır.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz