1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Lyon Uçak Bileti

Lyon Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:34
  1. Daniel et Denise
  2. Cafe Merciere
  3. Fiston
  4. La Cabane
  5. Le Bistrot des Fauves

1. Daniel et Denise

Daniel et Denise Geleneksel Lyon mutfağını denemek istiyorsanız tercih etmelisiniz menüsü sakatat ağırlıklı olarak bulunmakta ve hizmet kalitesi de oldukça iyi.

Daniel et Denise

2. Cafe Merciere

Mavi tonlarda ki dekorasyonu ile insana huzur veren bu kafe Lyon’un en hareketli meydanlarından birinde bulunmakta buraya gitmişken de harika şaraplarından içmeyi ihmal etmemek gerekiyor.

Cafe Merciere

3. Fiston

Fiston Lyon’da balık yemek istediğinizde tercih etmeniz gereken bir mekan balıkları lezzetli pişirmelerinin yanında sundukları özel sosları da çok beğeneceksiniz.

Fiston

4. La Cabane

La Cabane Lyon’da çok sevilen midyenin tadına bakmak için tercih edebileceğiniz bir mekan. Burada midyeler rokfor peyniri, mantar sosu eşliğinde hazırlanıyor ve çok özel bir lezzete sahip oluyor.

La Cabane

5. Le Bistrot des Fauves

Le Bistrot des Fauves Et, balık ya da harika sebzeler ne yiyeceğime restorana gittikten sonra karar vereceğim diyorsanız tam size göre bir yer. Zengin menüsü ve geniş şarap seçenekleri ile denenmesi gereken bir yer.

Le Bistrot des Fauves

Lyon hakkında daha fazla şey keşfet!

Lyon'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lyon'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Binlerce yıllık tarihi ile görülmesi şart olan yerler arasında yer alan Lyon’a ayrıca festival olduğu zamanlarda gitmek gezinizin daha eğlenceli ve keyifli olmasını sağlayacaktır. Şehirde düzenlenen festivallerden bazıları ise şunlardır. Festivallerin keyfine varmak için

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Lyon Gezilecek Yerler

Lyon Gezilecek Yerler

Tarihin derinliklerine bir gezi dendiğinde Lyon iyi bir seçenek olarak bulunmaktadır. Tarihi dokusunun yanında doğal güzellikleri ile de ilgi çekmektedir. Toplamda 29 adet köprünün bulunduğu bu kentte 300’den fazla da küçük geçt yer alıyor. Bu geçitlerin Fransızcada ki ismi ise ‘’ traboules’’.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Lyon Ne Yenir?

Lyon Ne Yenir?

Bir gastronomi şehri olmasıyla dikkat çeken Lyon bu alanda eğitim görmek isteyen öğrencilerin de gitmeyi çok istedikleri bir şehir. Lyon’a gittiğinizde farklı lezzetler tatmaya da hazır olmalısınız. Gastronomi Şehri’ne gitmek için sitemiz üzerinden ucuz uçak biletinizi almayı unutmayın, afiyet olsun.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Lyon Uçak Bileti