1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Lyon Uçak Bileti

Lyon Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Eski Lyon
  2. Notre Dame de Fourviere Bazilikası
  3. Lyon Güzel Sanatlar Müzesi
  4. Presqu’ile Bölgesi
  5. La Croix Rousse Bölgesi

1. Eski Lyon

Lyon’un UNESCO Dünya Mirası Listesine girmesini sağlayan eski Lyon Avrupa’da bulunan en büyük Rönesans alanına sahiptir. Burada dar sokaklarda dolaşırken kendinizi Rönesans’ın yapıldığı zamanlarda hissetmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Eski Lyon

2. Notre Dame de Fourviere Bazilikası

1800’lü yıllardan bu yana kente büyülü bir hava vermekte olan bu Bazilika mutlaka görülmesi gereken yerler arasında yer almakta. Bazilikanın üst kısımlarına çıktığınızda tüm Lyon ayaklarınızın altında olacak ve muhteşem bir manzara ile karşılaşacaksınız. Giriş için ücret ödenmemektedir.

Notre Dame de Fourviere Bazilikası

3. Lyon Güzel Sanatlar Müzesi

İçinde pek çok ünlü ressamın tablolarının da olduğu bu müze daha bahesine girdiğiniz anda sizi mimarisi Rodin ve Ombre ile ilginizi çekiyor. İçinde Fransa, İtalya, Almanya gibi Avrupa ülkelerinin her döneme ait sanat eserlerinin özel olarak sergilendikleri bölümler bulunuyor. Ayrıca Orta Doğu ve Mısır içinde özel olarak ayrılmış bölümlerde buralara ait eserler sergileniyor.

Lyon Güzel Sanatlar Müzesi

4. Presqu’ile Bölgesi

Rhone ve Saone nehirlerinin arasında kalan bu bölge bir yarımadadır. Burası her zaman kalabalık özellikle de alışveriş yapmak için tercih edilmektedir.

Presqu’ile Bölgesi

5. La Croix Rousse Bölgesi

Bir yarımada olan bu bölge tarihi dokusu ile ilgi çekmektedir. Oluşturduğu muhteşem manzara ile ziyaretçilerine keyifli zamanlar yaşatmaktadır.

La Croix Rousse Bölgesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Lyon Nerede Yenir

Lyon Nerede Yenir

Lyon'da ünlü restoranları sizler için araştırdık. En çok sevilen ve beğenilen restoranlar işte şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lyon Otel Tavsiye

Lyon Otel Tavsiye

Lyon turistlerden öğrencilere ve iş için gelenlere her zaman ziyaretçilerin yoğun olarak bulundukları bir şehir. Bu nedenle de her bütçeye uygun konaklama imkanı bulunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lyon'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lyon'daki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Binlerce yıllık tarihi ile görülmesi şart olan yerler arasında yer alan Lyon’a ayrıca festival olduğu zamanlarda gitmek gezinizin daha eğlenceli ve keyifli olmasını sağlayacaktır. Şehirde düzenlenen festivallerden bazıları ise şunlardır. Festivallerin keyfine varmak için

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lyon'da Alışveriş - Ne Alınır?

Lyon'da Alışveriş - Ne Alınır?

Lyon’a gittiğinizde son moda kıyafetleri ve hediyelik eşyaları olduğu gibi ayrıca Fransa’nın ünlü peynirlerini ve şaraplarını da alabilirsiniz. Yalnız fiyatların öyle çok da uygun olmadığını bilmek gerekiyor. Daha uygun fiyatlar ile alışveriş yapmak için Eski Lyon denilen bölgeyi tercih etmeniz yararlı olacaktır. Alışveriş yapmak için hafta sonunun iyi bir seçim olmayacağı Lyon’da azar günleri dükkanların çoğu kapalı. Burada bulunan AVM’ler arasında en çok tercih edilen ise La Part Dieu. Lyon’da ipek işlemeler, yöresel el sanatları, antikalar alabileceğiniz eşyalar arasında yer alıyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lyon Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lyon Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lyon gece hayatının oldukça yoğun olarak yaşandığı şehirlerin başında geliyor. Her yaştan ve her bütçeden insanın eğlenebileceği pek çok farklı mekan bulunmaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lyon Ne Yenir?

Lyon Ne Yenir?

Bir gastronomi şehri olmasıyla dikkat çeken Lyon bu alanda eğitim görmek isteyen öğrencilerin de gitmeyi çok istedikleri bir şehir. Lyon’a gittiğinizde farklı lezzetler tatmaya da hazır olmalısınız. Gastronomi Şehri’ne gitmek için sitemiz üzerinden ucuz uçak biletinizi almayı unutmayın, afiyet olsun.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lyon'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Lyon'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Karasal iklimi olan Lyon şehri her mevsim ziyaretçilerini ağırlıyor olsa da ilkbahar ve yaz mevsimleri bu güzel kente gitmek için daha uygun. Her zaman yağmur yağma ihtimali bulunan bu şehirde yaz aylarında bu ihtimalin azalıyor olması geziniz sırasında keyfinizin kaçmasını önlemektedir. Yaz aylarında hava sıcaklığı 21-30 derece arasında bulunmakta ve bunaltmayan havası ile de gezi sırasında sıkıntı yaşanmamaktadır. İçinden iki nehrin geçtiği şehirde romantik nehir turları atmak için yaz mevsimi oldukça uygun olmakta. Romantik tatilini için ilk adımı atıp sitemizden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Sonbahar ve kış mevsiminde hava sıcaklığı 7-8 derece ortalaması ile bulunan şehir soğuk sevmeyen kişilerin bu süre içinde pek ziyaret etmediği bir yerdir. Karasal iklimin dondurucu soğuğu biraz farklı ve bu duruma özellikle Akdeniz ikliminin sıcak insanları pek dayanamıyor.

Yaz tatilinizi geçirmek için Lyon’a gitmeye karar verdiyseniz sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lyon Hakkında

Lyon Hakkında

Fransa’nın güneydoğusunda bulunan Lyon şehri Rhône-Alpes bölgesinde yer almaktadır. Rhône bölgesinin de başkenti olan Lyon Marsilya ve Paris kentleri arasında bulunmaktadır. Şehrin içinden geçmekte olan Rhône ve Saone adında iki adet nehir bulunmaktadır. Yaklaşık 2000 yıllık tarihi ile Lyon mimari olarak da dünyanın en güzel şehirleri arasında yer almaktadır. Bu özelliği ile de UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alıyor. Fransa’nın sanayi ve teknoloji açısından gelişmiş kentleri arasında yer almasıyla da önemli bir ekonomiye sahiptir. Sadece turizm değil her yıl iş olanakları nedeniyle de çok fazla kişinin gittiği bir yerdir. Burada özellikle biyoteknoloji, ilaç ve bilişim sektörlerinde gelişmiş büyük firmaların merkezleri bulunmaktadır. Siz de Lyon’a bir gezi planlıyorsanız bunun için sitemiz üzerinden online uçak bileti alabilirsiniz.

Fransızcanın konuşulduğu ülke de saat dilimi olarak GMT+2 kullanılmaktadır. Yüzölçümü 47,87 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Gastronomi alanında da adını tüm dünyaya duyurmuş bir kenttir. Her yıl tarihi güzellikleri ve gastronomi de ki ünü ile milyonlarca turisti ağırlamaktadır. Lyon dünyaca ünlü başarılara imza atmış futbol takımı ile de adını duyurmayı başarmıştır. Futbol kentte çok sevilmekte ve takımın maçlarına yoğun ilgi gösterilmektedir. Lyon 1’den 9’a kadar numaralandırılmış bölgelere ayrılmış bir şehir. Kentin 2. Ve 5. Bölgeleri turizm açısından çok gelişmiştir. Lyon halkı çalışmayı olduğu gibi eğlenmeyi de seviyor ve çok sıcakkanlı orada insanın kendini yabancı gibi hissetmesi pek de mümkün değil. Kentte bulunan pek çok meydan yılın her günü çok kalabalık ve burada yerel halkı da göreceğinizi bilmelisiniz.

Tarihi dokusu ve mutfak sanatlarındaki ustalığıyla nam salmış Lyon’a gidebilmek için sitemizden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Lyon Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz