1. Anasayfa
 2. Lefkoşa Uçak Bileti

Lefkoşa Uçak Bileti

Lefkoşe Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Lefkoşe Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Lefkoşa’ya, ülkemizdeki çoğu şehirden direkt uçuşla ulaşabilirsiniz. Hatay, Adana, Antalya ve İzmir’de bulunan havalimanlarından Lefkoşa Ercan Havalimanı’na sıklıkla direkt uçuş yapılmaktadır. Bu direkt uçuşlarda uçuş süresi en az 50 en fazla ise 1 saat 20 dakika sürmektedir. Türkiye’deki şehirlerden Lefkoşa’ya sıklıkla sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet’tir. 

Kıbrıs Adası’nın iki ayrı bölgesinin başkenti olma özelliğindeki Lefkoşa’ya gitmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız, sitemize göz atabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Lefkoşa’ya Nasıl Gidilir?
 2. Lefkoşa’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Lefkoşa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Lefkoşa Hakkında
 5. Lefkoşe Ne Yenir?
 6. Lefkoşe Nerede Yenir
 7. Lefkoşe Gezilecek Yerler
 8. Lefkoşe Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Lefkoşa’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Lefkoşa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Lefkoşa'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Lefkoşe Otel Tavsiye

Lefkoşa’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Lefkoşa’da iki havalimanı vardır. Fakat bunlardan biri olan Lefkoşa Uluslararası Havalimanı, günümüzde uçuşlar için hizmet vermemektedir. Lefkoşa’da aktif olarak kullanılan bir havalimanı vardır.

Ercan Havalimanı

Ercan Havalimanı, 1974 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Lefkoşa’nın kuzey bölgesinde yani KKTC kesiminde yer almaktadır. Lefkoşa şehir merkezine 23 kilometre mesafededir. Ercan Havalimanı ismini ise Kıbrıs Barış Harekatı sırasında hayatını kaybeden şehit Fehmi Ercan’dan almaktadır. Ercan Havalimanı’ndan Lefkoşa şehir merkezine ulaşım için ise üç ayrı seçenek vardır.

Otobüs ile şehir merkezine gitmeyi tercih ederek ulaşımınızı daha ucuza yapabilirsiniz. Ercan Havalimanı’ndan Lefkoşa şehir merkezine hareket eden otobüsler, KIBHAS isimli otobüslerdir. Türkiye’deki havaş otobüsleri gibi hizmet veren KIBHAS otobüsleri, iki saatte bir Ercan Havalimanı’ndan kalkmaktadır. Otobüs için önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Taksi ile Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı şehre uzak denilebilecek bir mesafede olduğu için yolculuğunuzu daha rahat geçirmek isterseniz taksi ile gitmeyi tercih edebilirsiniz. Yolcu çıkışı önünde taksileri bulabilirsiniz. 

Araç kiralayarak da havalimanından şehir merkezine kendi ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan Kıbrıs araç kiralama ve Budget gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine en kestirme yoldan gitmek istiyorsanız Gazimağusa-Lefkoşa Anayolunu kullanabilirsiniz.

Ercan Havalimanı varışlı uçak biletlerini sitemizden hemen alabilirsiniz veya dilerseniz ileri bir tarih için rezervasyon yapabilirsiniz.

Lefkoşa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Lefkoşa’da yarı kurak iklimin özellikleri görülmektedir. Lefkoşa’nın en soğuk olduğu aylar ocak ve şubat aylarıdır. Bu aylarda sıcaklık sıfırın altına düşebilmektedir. En sıcak olduğu aylar ise temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylarda sıcaklık 44 dereceye kadar çıkabilmektedir. Lefkoşa’da yağışın en çok görüldüğü aylar ise aralık ve ocak aylarıdır. Lefkoşa kentini gezmek için sıcaklık ve yağış bakımından en ideal aylar olan mayıs, haziran ve eylül aylarını tercih edebilirsiniz.

Tatilinizi Lefkoşa şehrinde değerlendirmek istiyorsanız sitemizden online uçak biletinizi hemen alın ve tatilinizin tadını çıkarmaya başlayın!

Lefkoşa Hakkında

Lefkoşa, yavru vatan Kıbrıs’ın başkenti olma özelliğindeki şehridir. Konum olarak Lefkoşa, Kıbrıs adasının ortasında yer almaktadır. Lefkoşa şehrinin en önemli özelliği, Kıbrıs adasının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Kıbrıs Cumhuriyeti olarak ikiye ayrıldığı şehir olmasıdır. İki ayrı bölgenin de başkenti olma özelliğindedir. Bünyesinde iki ayrı bölge olan Lefkoşa bu bölgelere ise Yeşil Hat sınırıyla ayrılmıştır. Bu bölgelere Kuzey Kıbrıs ve Güney Kıbrıs adları da verilmektedir. Lefkoşa’nın kuzey tarafında Türk nüfusu yoğunluktadır. Güney tarafında ise Rum kesimi yoğunluktadır. Şehrin iki ayrı bölgeye ayrıldığı ara kesimde yani Yeşil Hat sınırının olduğu bölgede ise Birleşmiş Milletler Barış Gücü bulunmaktadır. Kozmopolit bir nüfusu olan Lefkoşa’da Türk, Rum ve Ermeni nüfusu yoğunluktadır. Şehrin toplam nüfusu ise 310 bine yaklaşmıştır. Kuzey Kıbrıs bölümünün yani Türk hakimiyetinde bulunan kısmın nüfusu 85 bin ve Güney Kıbrıs bölümünün yani Rum hakimiyetinde bulunan kısmın nüfusu ise 225 bindir. Lefkoşa, iki ayrı bölgeye ait bir başkent olmasının yanında birçok özelliği ile de Kıbrıs adasının en önemli şehirlerinden biridir. Öncelikle önemli bir eğitim şehridir. Birçok önemli üniversite bu şehirde hizmet vermektedir. Bunun yanında önemli bir ticaret, sanayi ve kültür şehridir. Nüfusu sayesinde de Kıbrıs adasının en kalabalık kenti olma özelliğindedir. 

Yavru vatan Kıbrıs’ın başkenti Lefkoşa’ya gitmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız sitemize bakabilirsiniz.

Lefkoşe Ne Yenir?

Lefkoşa, Kıbrıs yöresine ait çoğu lezzetin anavatanı olan şehirdir. Lefkoşa’da ne yerim, karnımı nasıl doyururum diye merak ediyorsanız şu lezzetleri tercih edebilirsiniz:

1. Piruhi mantısı

Piruhi mantısı

Piruhi mantısı, Lefkoşa’nın yöresel mantısıdır. Piruhi mantısı, hamur kesilip pişirildikten sonra tulum peyniri, ceviz ve eritilmiş tereyağı katılarak yapılmaktadır. Hamur işi severlerdenseniz Lefkoşa’ya gittiğinizde piruhi mantısını denemenizi öneririz.

2. Hellim peyniri

Hellim peyniri

Hellim peyniri, Lefkoşa’nın en ünlü yiyeceklerinden biridir. Türkiye’ye de ün salmış olan hellim peyniri, genellikle kızartılarak tüketilmektedir. İster hazır olarak alarak evde kendiniz de kızartabilirsiniz. Lefkoşa’daki hemen hemen her kahvaltıcıda bu yöresel peyniri bulabilirsiniz.

3. Balık

Balık

Balık ise Lefkoşa’da sıklıkla tüketilmektedir. Bir ada ülkesi şehri olan Lefkoşa, balık çeşitleri konusunda zengindir. Birçok çeşit meze ile birlikte bu çeşitli balıkların tadına bakmanızı öneririz.

Online uçak biletinizi hemen alın ve Lefkoşa’nın yöresel yiyeceklerinin tadına yerinde bakın!

Lefkoşe Nerede Yenir

Lefkoşa’da nerede karnımı doyururum, hangi restorana güvenebilirim diye düşünüyorsanız size tavsiyemiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

Eziç Lefkoşa

Eziç Lefkoşa

Eziç Lefkoşa, Lefkoşa’daki en ünlü restoranlardan biridir. Bu restoranda yemekler oldukça bol porsiyonlar şeklinde sunulmaktadır. Üstelik oldukça uygun fiyata bu bol porsiyonlarla karnınızı doyurabilirsiniz. Eziç Lefkoşa restoranını ziyaret edenler ise özellikle servisin hızlı olmasını övmektedir.

Oldşamdan

Oldşamdan

Oldşamdan, Lefkoşa ile özdeşleşmiş bir restorandır. Grup halinde bir yemek yemek istiyorsanız tercih edeceğiniz restoran Oldşamdan olmalıdır. Hem ferah iç mekanı hem de kalabalık gruplar için ideal masalara sahip olması bu restoranı Lefkoşa’daki diğer restoranlara göre bir adım öne çıkarmaktadır.

Galbur Balık Restaurant

Galbur Balık Restaurant

Galbur Balık Restaurant, Lefkoşa’da en lezzetli balıkları yiyebileceğiniz restorandır. Balık deniz ürünü türü, Kıbrıs adasıyla ve özellikle Lefkoşa şehri ile özdeşleşmiş bir lezzettir. Balık türlerini en lezzetli haliyle ve en özel mezelerle birlikte yiyebileceğiniz restoran ise Galbur Balık Restaurant’tır. Açık hava bölümü de olan bu restoranda manzara eşliğinde yemeğinizi yiyebilirsiniz.

The Bangkok

The Bangkok

The Bangkok, Lefkoşa’nın en ünlü suşi restoranıdır. Bu restoranda çeşitli suşilerin yanında karides cipsi gibi farklı lezzetlerin de adına bakabilirsiniz. The Bangkok, merkezi bir yerde olması sayesinde de birçok ziyaretçinin sıklıkla uğradığı restoran olmaktadır.

Lefkoşe Gezilecek Yerler

Lefkoşa’da gezip görmeniz gereken birçok yer sizi bekliyor! Hemen online uçak biletinizi alın ve Lefkoşa şehrini yakından tanıyın! Lefkoşa’ya gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Selimiye Camii

Selimiye Camii

Selimiye Camii, tarihi bir kiliseden dönüştürülmüş camidir. Selimiye Camii, Tarihi Ayasofya Katedrali olarak da bilinmektedir. 13.yüzyılda yapımı tamamlanmış olan bu eser, o zamanlarda Kıbrıs’ın en büyük kiliselerinden biri olma görevini üstlenmekteydi. 16. yüzyılda ise Osmanlılar bu kiliseyi camiye dönüştürmüştür. Tarihi boyunca iki farklı dine hizmet vermiş olan bu gösterişli yapıyı Lefkoşa’ya gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Girne Kapısı

Girne Kapısı

Girne Kapısı, Lefkoşa’nın simgesi haline gelmiş bir yapıdır. 1567 senesinde Venedikliler tarafından yapılmış olan Girne Kapısı, Lefkoşa bölgesinden adanın kuzeyine yani Girne taraflarına olan ulaşımda geçilmesi gereken kapıydı. Günümüzde ise turizm ofisi olarak kullanılmaktadır. Bu tarihi yapıyı görebilir ve şu anda ofis olarak kullanılan içini gezip, Lefkoşa hakkında bilgi alabilirsiniz.

Barbarlık Müzesi

Barbarlık Müzesi

Barbarlık Müzesi, Lefkoşa’da 1963 senesinin Aralık ayında yaşanan katliamın izlerini sergileyen müzedir. Binbaşı Nihat İlhan’ın ailesinin Rum çetesi tarafından kurşuna dizilerek öldürüldüğü ev, 1 Ocak 1966’da müze haline getirilmiş ve Barbarlık Müzesi adını almıştır. Yakın tarihteki dehşet verici bu olayın izlerini görmek ve Binbaşı Nihat İlhan’ın şehit edilen ailesini anmak isterseniz bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Kıbrıs Müzesi

Kıbrıs Müzesi

Kıbrıs Müzesi, Kıbrıs adasında yapılmış olan arkeolojik kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği müzedir. Bu müzeyi gezerken birçok heykeli de inceleme fırsatını yakalarsınız. Kıbrıs’ın tarihini merak ediyorsanız Kıbrıs Müzesi’ni mutlaka gezip görmelisiniz.

Kıbrıs’ın başkenti ve en önemli şehri Lefkoşa’ya gitmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız, sitemizde bulabilir ve sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz.

Lefkoşe Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Lefkoşa, birçok yönden Kıbrıs’ın en önemli şehri olduğu gibi gece hayatı konusunda da oldukça önemlidir. Kıbrıs’ın gece hayatının ne kadar canlı olduğunu Lefkoşa’da görebilirsiniz. Lefkoşa’ya gittiğinizde gece hayatının tadını çıkarmak için şu mekanları tercih edebilirsiniz:

Omnia Night Club

Omnia Night Club

Omnia Night Club, Lefkoşa’daki en kalabalık gece kulüplerinden biridir. Bu gece kulübünde eğlence, sabahın ilk ışıklarına kadar aynı canlılıkla devam etmektedir. Bu gece kulübüne gitmeyi tercih ederseniz gitmeden rezervasyon yapmanızı tavsiye ederiz.

Barrıcade Lounge

Barrıcade Lounge

Barrıcade Lounge, Lefkoşa’daki en ünlü konser mekanlarından biridir. Tarihine bakarak giderseniz bu mekanda birçok konseri yakalayabilirsiniz. Üstelik Barrıcade Lounge’da alkollü içecekler de diğer mekanlara göre daha ucuzdur.

Plato’s Bar

Plato’s Bar

Plato’s Bar, bir yerde oturup alkol almak istediğinizde gidebileceğiniz sakin barlardan biridir. Tabi arkadaşlarınızla gitmek isterseniz de Plato’s Bar, sizi en iyi şekilde ağırlayacak barlardan biridir. Nostaljik iç tasarımıyla dikkat çeken bu barda birçok çeşitte kokteylin tadına bakabilirsiniz.

Pub Olea

Pub Olea

Pub Olea, Lefkoşa’ya gittiğinizde uğramadan dönmemenizi tavsiye ettiğimiz barlardan biridir. Özellikle şarap severlerdenseniz bu bar tam size göre olacaktır. Birçok çeşitteki şarapları burada en özel sunumlarla birlikte tadabilirsiniz.

Lefkoşa benim eğlenebileceğim şehir diyorsanız online uçak biletinizi hemen alın ve Lefkoşa gecelerinin tadını doyasıya çıkarın!

Lefkoşa’da Alışveriş - Ne Alınır?

Lefkoşa’da alışveriş yapmak isterseniz şehrin popüler alışveriş caddesi olan Uzun Yol’a ve Lefkoşa Büyük Han’a gidebilirsiniz. Lefkoşa’dan sevdikleriniz için Kıbrıs konyağı ve bademli gül suyu alabilirsiniz.

Lefkoşa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Lefkoşa’nın önemli günlerini ve festivallerini kaçırmak istemiyorsanız online sistem üzerinden uçak biletinizi kolaylıkla alabilir ve belirlediğiniz tarihte Lefkoşa’ya uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Tümünü Göster

Lefkoşa'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Lefkoşa, iki ayrı bölgenin bulunduğu bir şehir olması dolayısıyla sık sık siyasi nedenler yüzünden iç karışıklıklar yaşanmaktadır. Lefkoşa’nın Rum yönetiminde olan kısmına ise sınır için güncel olarak öngörülmüş şartlarla geçebilirsiniz.

Lefkoşe Otel Tavsiye

Lefkoşa’da her bütçeye uygun birçok otel vardır. Güvenebileceğiniz bir otel arıyorsanız size tavsiyemiz olan şu otellere göz atabilirsiniz:

1. Golden Tulip Lefkoşa Otel

Golden Tulip Lefkoşa Otel

Golden Tulip Lefkoşa Otel, Lefkoşa’daki en lüks otellerden biridir. 5 yıldızlı bir oteldir ve Lefkoşa’daki diğer 5 yıldızlı otellere göre bir gecelik fiyatı oldukça uygundur. Havuz, spa ve ücretsiz park imkanlarını da ziyaretçilerine sunan bir oteldir. Lüks ve uygun fiyatlı bir otel arıyorsanız KKTC kesiminde kalan bu oteli tercih edebilirsiniz.

2. Royiatiko Hotel

Royiatiko Hotel

Royiatiko Hotel, 3 yıldızlı bir oteldir. Bu otelin en büyük avantajı Lefkoşa’nın gezilecek yerlerine yürüme mesafesinde olmasıdır. Merkezi bir yerde olan Royiatiko Hotel, Lefkoşa’nın Rum kesiminde kalmaktadır. Bir gecelik ücreti ise Lefkoşa’daki diğer otellere göre ortalamadır.

3. Başkent Pansiyon

Başkent Pansiyon

Başkent Pansiyon, Lefkoşa’daki en ucuz oteldir. Eğer Lefkoşa’da uzun süre kalacaksanız ve bütçeniz de kısıtlıysa bu oteli tercih edebilirsiniz. Başkent Pansiyon, Selimiye Camii’nin hemen yanında yer almaktadır.

Lefkoşa geziniz için her şeyi ayarladıysanız, sıra geldi online uçak biletini almaya! Sadece iki dakikanızı ayırarak online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Valencia