1. Anasayfa
  2. Lefkoşa Uçak Bileti

Lefkoşa Uçak Bileti

Lefkoşe Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Lefkoşe Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Lefkoşa’ya, ülkemizdeki çoğu şehirden direkt uçuşla ulaşabilirsiniz. Hatay, Adana, Antalya ve İzmir’de bulunan havalimanlarından Lefkoşa Ercan Havalimanı’na sıklıkla direkt uçuş yapılmaktadır. Bu direkt uçuşlarda uçuş süresi en az 50 en fazla ise 1 saat 20 dakika sürmektedir. Türkiye’deki şehirlerden Lefkoşa’ya sıklıkla sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet’tir. 

Kıbrıs Adası’nın iki ayrı bölgesinin başkenti olma özelliğindeki Lefkoşa’ya gitmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız, sitemize göz atabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Lefkoşa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Lefkoşa Hakkında
  3. Lefkoşe Ne Yenir?
  4. Lefkoşe Nerede Yenir
  5. Lefkoşe Gezilecek Yerler
  6. Lefkoşe Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Lefkoşa’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Lefkoşa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Lefkoşe Otel Tavsiye

Lefkoşa’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Lefkoşa’da iki havalimanı vardır. Fakat bunlardan biri olan Lefkoşa Uluslararası Havalimanı, günümüzde uçuşlar için hizmet vermemektedir. Lefkoşa’da aktif olarak kullanılan bir havalimanı vardır.

Ercan Havalimanı

Ercan Havalimanı, 1974 yılından itibaren hizmet vermeye başlamıştır. Lefkoşa’nın kuzey bölgesinde yani KKTC kesiminde yer almaktadır. Lefkoşa şehir merkezine 23 kilometre mesafededir. Ercan Havalimanı ismini ise Kıbrıs Barış Harekatı sırasında hayatını kaybeden şehit Fehmi Ercan’dan almaktadır. Ercan Havalimanı’ndan Lefkoşa şehir merkezine ulaşım için ise üç ayrı seçenek vardır.

Otobüs ile şehir merkezine gitmeyi tercih ederek ulaşımınızı daha ucuza yapabilirsiniz. Ercan Havalimanı’ndan Lefkoşa şehir merkezine hareket eden otobüsler, KIBHAS isimli otobüslerdir. Türkiye’deki havaş otobüsleri gibi hizmet veren KIBHAS otobüsleri, iki saatte bir Ercan Havalimanı’ndan kalkmaktadır. Otobüs için önceden rezervasyon yaptırmanızı öneririz.

Taksi ile Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı şehre uzak denilebilecek bir mesafede olduğu için yolculuğunuzu daha rahat geçirmek isterseniz taksi ile gitmeyi tercih edebilirsiniz. Yolcu çıkışı önünde taksileri bulabilirsiniz. 

Araç kiralayarak da havalimanından şehir merkezine kendi ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Havalimanı içerisinde bulunan Kıbrıs araç kiralama ve Budget gibi araç kiralama ofislerinden aracınızı kiralayabilirsiniz. Ercan Havalimanı’ndan şehir merkezine en kestirme yoldan gitmek istiyorsanız Gazimağusa-Lefkoşa Anayolunu kullanabilirsiniz.

Ercan Havalimanı varışlı uçak biletlerini sitemizden hemen alabilirsiniz veya dilerseniz ileri bir tarih için rezervasyon yapabilirsiniz.

Lefkoşa'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Lefkoşa, iki ayrı bölgenin bulunduğu bir şehir olması dolayısıyla sık sık siyasi nedenler yüzünden iç karışıklıklar yaşanmaktadır. Lefkoşa’nın Rum yönetiminde olan kısmına ise sınır için güncel olarak öngörülmüş şartlarla geçebilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz