1. Anasayfa
 2. Kuveyt Uçak Bileti

Kuveyt Uçak Bileti

Kuveyt Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kuveyt Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Kuveyt’e İstanbul ve Antalya’dan direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Türkiye’deki diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Kuveyt’e gidebilirsiniz. İstanbul Kuveyt arası uçuş süresi yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya ile Kuveyt arası uçuş süresi ise yaklaşık 3 saat 10 dakika sürmektedir. Kuveyt uçuşlarında ön plana çıkan hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet’tir.

Bulunduğum şehirden Kuveyt’e uçak biletini en kolay nasıl alırım diye düşünüyorsanız, online sistem üzerinden online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Kuveyt’e Nasıl Gidilir?
 2. Kuveyt'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Kuveyt’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Kuveyt Hakkında
 5. Kuveyt Ne Yenir?
 6. Kuveyt Nerede Yenir
 7. Kuveyt Gezilecek Yerler
 8. Kuveyt Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Kuveyt’te Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Kuveyt'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Kuveyt’te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Kuveyt Otel Tavsiye

Kuveyt'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kuveyt şehrine uluslararası seferler için hizmet vermekte olan bir havalimanı vardır. Kuveyt varışlı uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilir, dilerseniz anında rezervasyon da yapabilirsiniz.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı

Kuveyt Uluslararası Havalimanı, hem sivil hem de askeri alanlarda kullanılan bir havalimanıdır. Toplamda beş terminali olan bu havalimanı, geniş bir alanı kaplamaktadır. Kuveyt’in en işlek havalimanı olan Kuveyt Uluslararası Havalimanı, sadece 2019 yılında yaklaşık 12 milyon 832 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Kuveyt şehrinin güney tarafında kalan Kuveyt Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine ise yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır. Kuveyt Uluslararası Havalimanı’ndan Kuveyt şehir merkezine ulaşım için ise üç vasıta vardır:

Otobüs ile şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kuveyt Uluslararası Havalimanı ile Kuveyt şehir merkezi arası giden otobüsler; 13, 21, 99 ve 501 numaralı otobüslerdir. Otobüs ile havalimanından şehir merkezine yolculuğunuz yaklaşık yarım saat sürecektir. 

Taksi ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 7/24 hizmet veren taksilere havalimanı önünden binebilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşımın bedeli yaklaşık 5-7 kuveyt dinarı tutacaktır.

Araç kiralayarak da şehir merkezinin istediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Sixt ve Rekab gibi Kuveyt Uluslararası Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. Kuveyt’e havalimanından en kısa yoldan gitmek isterseniz 50 numaralı rotayı takip edebilirsiniz.

Kuveyt’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kuveyt şehrinde görülen iklim tipi yarı tropikal iklimdir. Kuveyt’in iç kesimlerinde çöl iklimi görülse de körfezin kıyısında yer alması nedeniyle başkent Kuveyt’te yarı tropikal iklim görülmektedir. Fakat yine de Kuveyt’te de kurak zamanlar olur. Nisan-Eylül arası dönem Kuveyt’in kurak olduğu zamanlardır. Bu aylar arasında sıcaklık ortalaması dahi 50 derecedir. En yüksek sıcaklık olarak 70 derece görülmektedir. Kış ayları Kuveyt’i gezmek için sıcaklık olarak daha elverişli aylardır.

Kuveyt uçak biletinizi en uygun zamanda en uygun fiyata almak istiyorsanız sitemizden almayı tercih edebilirsiniz.

Kuveyt Hakkında

Kuveyt, yine aynı adı paylaştığı Kuveyt ülkesinin başkenti olma özelliğindeki şehridir. Kuveyt şehri aynı zamanda ülkenin dünyaya açılan kapısı şeklinde tanımlanmaktadır. Bu şekilde tanımlanmasına sebep olan özelliği önemli bir ticaret ve sanayi şehri olmasıdır. Önemli iki liman olan Mina Al Shuwaik ve Mina Al Ahmadi Kuveyt şehrindedir. Kuveyt şehrindeki resmi din İslam dinidir. İslam dini, toplumun şekillenmesinde büyük rol oynamıştır. Kuveyt ülkesinin en gelişmiş şehri olan Kuveyt, konum olarak ülkenin doğusunda, Basra Körfezi kıyısında yer almaktadır. Kuveyt şehrinin nüfusu ise en son 2 milyon 100 bin olarak kayda geçmiştir. Kuveyt şehrinde yaygın olarak konuşulan dil Arapçadır. Kuveyt ile Türkiye arasında ise saat farkı yoktur. Yani şu an saat Türkiye’de kaçsa Kuveyt’te de aynı saattir.

Kuveyt ülkesinin aynı isimdeki başkenti Kuveyt’e gitmek için online uçak biletinizi sitemizden sadece iki dakikanızı ayırarak satın alabilirsiniz.

Kuveyt Ne Yenir?

Kuveyt’in birçok yöresel yemek kültürünün birleşimi olan bir mutfağı vardır. Kuveyt mutfağında İran, Akdeniz, Arap ve Hint mutfaklarından esintileri görebilirsiniz. Başkent Kuveyt’e gittiğinizde mutlaka tatmanız gereken lezzetler ise şöyledir:

1. Murabyan

Murabyan

Murabyan, bir tür deniz ürünü yemeğidir. Basra Körfezi kenarında yer alan Kuveyt’te gelişmiş deniz mutfağının adeta bir simgesidir. Murabyan yemeğinin asıl malzemesi karides ve pirinçtir. Özel baharatlarla süslenmiş bu yemeği Kuveyt’e gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.

2. Marag

Marag

Marag, esasen Hint mutfağına ait olsa da Kuveyt’te de uzun yıllardan beri yapıldığı için artık yöreselleşmiş bir yemektir. Marag yemeğinin ana malzemesi kuzu etidir. Genellikle çorba gibi yapılan marag, kase içerisinde ve yanında limon ile servis edilmektedir. Fakat marag, bir çorba olamayacak kadar doyurucudur. Çünkü kuzu eti içerisine kemikli şekilde bolca katılarak hazırlanmaktadır.

3. Luqaimat

Luqaimat

Luqaimat, Kuveyt’te tatlı olarak ne yerim sorusunun cevabıdır. Luqaimat bizdeki lokmaya benzer bir tatlıdır. Hamurun yuvarlanıp kızartılarak soğuk şerbetle buluşturulması şeklinde hazırlanmaktadır. Luqaimatı Kuveyt’teki çoğu tatlıcıda bulabilirsiniz.

Kuveyt’in zengin mutfak kültürü benim damak zevkime hitap ediyor diyorsanız online uçak biletinizi sitemizden hemen alın ve bu lezzetlerle buluşun!

Kuveyt Nerede Yenir

Kuveyt’te nerede yemek yerim diye kara kara düşünüyorsanız size önerimiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

The Breakfast Club

The Breakfast Club

The Breakfast Club, güne zinde başlamak için öncelikle gitmeniz gereken restorandır. Kuveyt’in popüler kahvaltı restoranı olan The Breakfast Club’ta sizin için hazırlanacak kahvaltıda yalnızca kuş sütünün eksik olacağını söyleyebiliriz. Kahvaltı saatleri sizin için değerliyse bu restorana gidebilir ve kahvaltınızı keyifle dilediğiniz sürede yapabilirsiniz.

Assaha Restaurant

Assaha Restaurant

Assaha Restaurant, size kendinizi Lübnan yöresinin insanıymış gibi hissettirecek olan restorandır. Bir saray içerisine yapılmış olan bu restoran, Lübnan kültürüne ait eşyalarla süslenmiştir. Burada lezzetli Lübnan mutfağı yemeklerini yerken kendinizi tarihin içerisindeymiş gibi hissedebilirsiniz.

Tassyoura Restaurant

Tassyoura Restaurant

Tassyoura Restaurant, manzarası sayesinde dillerden düşmeyen bir restorandır. Basra Körfezi’nin hemen yanında yer alan Tassyoura Restaurant, özellikle romantik bir akşam yemeği yemek isteyenlerin ilk tercihi olmaktadır. Açık hava bölümü de olan bu restoranda yemeğinizi ferah bir şekilde yiyebilirsiniz.

Freej Swaileh

Freej Swaileh

Freej Swaileh, Kuveyt yöresine ait birçok yöresel lezzeti bulabileceğiniz restorandır. Çeşitli et ve kebap yemeklerinin yanında balık yapımında da ustalaşmış bir restorandır. Üstelik Freej Swaileh restoranı size, en uygun fiyatlarla karnınızı doyurma imkanını sunar.

Kuveyt Gezilecek Yerler

Bu yıl tatilinizi Kuveyt’te yapmak istiyorsanız Kuveyt gezilecek yerler listemizdeki yerlere giderek vaktinizi değerlendirebilirsiniz. Ama bu listeye göz atmadan önce uçak biletinizi hazır etmek isterseniz sadece iki dakikanızı ayırarak sitemizden Kuveyt varışlı uçak biletinizi alabilirsiniz. Kuveyt şehrine gittiğinizde gezip görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Kuveyt Kuleleri

Kuveyt Kuleleri

Kuveyt Kuleleri, başkent Kuveyt’in simgesi haline gelmiş olan kulelerdir. Toplamda iki tane olan bu kuleler Kuveyt’te hemen hemen her yerden görülebilmektedir. Akşamları ışıklandırılarak da daha güzel bir görünüme kavuşturulmaktadır. 1979 yılında yapılmış olan ve şehri simgeleyen bu kuleleri Kuveyt’e gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Kurtuluş Kulesi

Kurtuluş Kulesi

Kurtuluş Kulesi, şehrin diğer bir simgesi olan kuledir. Kurtuluş kulesi, Kuveyt ülkesinin tarihteki direnişini simgeleyen kuledir. Bu kulenin en önemli özelliği, dünyadaki en büyük telekomünikasyon kuleleri sıralamasında beşinci sırada olmasıdır.

Yeşil Ada

Yeşil Ada

Yeşil Ada, tatilinizin büyük bir kısmını geçirmek isteyeceğiniz yerdir. İnsanlar tarafından oluşturulmuş bu beşeri ada, yeşil alanlarıyla ve Basra Körfezi manzarasıyla ziyaretçileri kendine çekmektedir.

Al Kout Plajı

Al Kout Plajı

Al Kout Plajı, Kuveyt’te yaşayanların buluşma noktalarından biridir. Tertemiz mavi denizi izlemek, yürüyüş yapmak ve sevdiklerinizle sohbete manzara eşliğinde devam etmek isterseniz Al Kout Plajı’na gidebilirsiniz.

Kuveyt Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kuveyt’te canlı bir gece hayatı yoktur. Bunda bir İslam şehri olmasının etkisi büyüktür. Kuveyt şehrinde eğlenmek istiyorsanız kafelere gidebilirsiniz. Size önerimiz olan birkaç kafe ise şuralardır:

1. Sky View Cafe

Sky View Cafe

Sky View Cafe, özellikle manzarası sayesinde sıklıkla tercih edilen kafelerden biridir. Bu kafeye gidip oturduğunuzda Kuveyt’in eşsiz manzarası ayaklarınızın altında kalacaktır. Sky View Cafe’ye gittiğinizde Kuveyt’in özel kahvelerinin tadına mutlaka bakmalısınız.

2. Breo Cafe

Breo Cafe

Breo Cafe, arkadaşlarınızla grup halinde bir yere gidip oturmak isterseniz tercih edebileceğiniz ilk kafedir. İster içerde isterseniz de kafenin dışındaki cadde kısmına konulmuş masalarda oturabilirsiniz.

Bulunduğunuz şehirden Kuveyt’e gitmek için ucuz uçak bileti arıyorsanız, size son dakikaya kadar en ucuz uçak biletlerini sunan sitemize göz atabilirsiniz.

Kuveyt’te Alışveriş - Ne Alınır?

Kuveyt’te alışveriş yapmak isterseniz Marina Mall alışveriş merkezine ve Souk Al-Mubarakiya çarşısına gidebilirsiniz. Kuveyt’ten sevdikleriniz için hediye olarak kuru kahve alabilirsiniz.

Kuveyt’te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kuveyt şehrinde neredeyse hiçbir yerde alkol bulamazsınız çünkü alkol kullanımı yasaktır. Kuveyt’te eğer insanların bakışlarını üstünüze çekmek istemiyorsanız giydiğiniz kıyafetlere dikkat etmelisiniz.

Kuveyt varışlı uçak biletinizi sitemizden en uygun fiyata aldıktan sonra artık seyahate hazırsınız!

Kuveyt Otel Tavsiye

Kuveyt seyahatiniz sırasında konaklamak için güvenebileceğiniz bir otel arıyorsanız, size tavsiyemiz olan otellere göz atabilir ve hangi otelde kalacağınıza karar verebilirsiniz. Otelinize de karar verdikten sonra online uçak biletinizi sitemiz üzerinden alıp valizinize hazırlamaya koyulabilirsiniz.

1. Lumiere Des Etoile Hotel

Lumiere Des Etoile Hotel

Lumiere Des Etoile Hotel, 4 yıldızlı bir oteldir. Basra Körfezi kıyısına yakın bir yerde olan bu otel, toplu taşıma duraklarına ise 6-10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Lumiere Des Etoile Hotel, sunduğu imkanlar sayesinde size ev rahatlığını yaşatacaktır. Bir gecelik ücreti ise Kuveyt şehrindeki diğer otellere göre ortalamadır.

2. Grand Majestic Hotel

Grand Majestic Hotel

Grand Majestic Hotel, 4 yıldız statüsünde olan bir oteldir. Odaları ve banyoları oldukça geniştir. Bu otelde spor salonu imkanı da bulunmaktadır. Bir gecelik ücreti ise diğer otellere göre pahalıdır.

3. Safir Airport Hotel

Safir Airport Hotel

Safir Airport Hotel, havalimanının hemen yanında yer almaktadır. Hatta odanızın penceresinden havalimanından kalkan uçakları rahatlıkla seyredebilirsiniz. Eğer uçak gürültüsünden rahatsız olmam diyorsanız Kuveyt’e ulaştıktan sonra yorgunluğunuzu atmak için öncelikle bu oteli tercih edebilirsiniz. Safir Airport Hotel’in bir gecelik ücreti ise Kuveyt şehrindeki diğer otellere göre oldukça pahalıdır.

Valencia