1. Anasayfa
  2. Kuveyt Uçak Bileti

Kuveyt Uçak Bileti

Kuveyt Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kuveyt Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Kuveyt’e İstanbul ve Antalya’dan direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. Türkiye’deki diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Kuveyt’e gidebilirsiniz. İstanbul Kuveyt arası uçuş süresi yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Antalya ile Kuveyt arası uçuş süresi ise yaklaşık 3 saat 10 dakika sürmektedir. Kuveyt uçuşlarında ön plana çıkan hava yolu şirketleri ise Türk Hava Yolları, Pegasus ve Anadolu Jet’tir.

Bulunduğum şehirden Kuveyt’e uçak biletini en kolay nasıl alırım diye düşünüyorsanız, online sistem üzerinden online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Kuveyt’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Kuveyt Hakkında
  3. Kuveyt Ne Yenir?
  4. Kuveyt Nerede Yenir
  5. Kuveyt Gezilecek Yerler
  6. Kuveyt Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Kuveyt’te Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Kuveyt'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Kuveyt Otel Tavsiye

Kuveyt'teki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kuveyt şehrine uluslararası seferler için hizmet vermekte olan bir havalimanı vardır. Kuveyt varışlı uçak biletinizi sitemizden kolaylıkla alabilir, dilerseniz anında rezervasyon da yapabilirsiniz.

Kuveyt Uluslararası Havalimanı

Kuveyt Uluslararası Havalimanı, hem sivil hem de askeri alanlarda kullanılan bir havalimanıdır. Toplamda beş terminali olan bu havalimanı, geniş bir alanı kaplamaktadır. Kuveyt’in en işlek havalimanı olan Kuveyt Uluslararası Havalimanı, sadece 2019 yılında yaklaşık 12 milyon 832 bin ziyaretçiye ev sahipliği yapmıştır. Kuveyt şehrinin güney tarafında kalan Kuveyt Uluslararası Havalimanı, şehir merkezine ise yaklaşık 15 kilometre uzaklıktadır. Kuveyt Uluslararası Havalimanı’ndan Kuveyt şehir merkezine ulaşım için ise üç vasıta vardır:

Otobüs ile şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Kuveyt Uluslararası Havalimanı ile Kuveyt şehir merkezi arası giden otobüsler; 13, 21, 99 ve 501 numaralı otobüslerdir. Otobüs ile havalimanından şehir merkezine yolculuğunuz yaklaşık yarım saat sürecektir. 

Taksi ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. 7/24 hizmet veren taksilere havalimanı önünden binebilirsiniz. Taksi ile şehir merkezine ulaşımın bedeli yaklaşık 5-7 kuveyt dinarı tutacaktır.

Araç kiralayarak da şehir merkezinin istediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Sixt ve Rekab gibi Kuveyt Uluslararası Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. Kuveyt’e havalimanından en kısa yoldan gitmek isterseniz 50 numaralı rotayı takip edebilirsiniz.

Kuveyt’te Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kuveyt şehrinde neredeyse hiçbir yerde alkol bulamazsınız çünkü alkol kullanımı yasaktır. Kuveyt’te eğer insanların bakışlarını üstünüze çekmek istemiyorsanız giydiğiniz kıyafetlere dikkat etmelisiniz.

Kuveyt varışlı uçak biletinizi sitemizden en uygun fiyata aldıktan sonra artık seyahate hazırsınız!

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz