1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Kuveyt Uçak Bileti

Kuveyt Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Kuveyt Kuleleri
  2. Kurtuluş Kulesi
  3. Yeşil Ada
  4. Al Kout Plajı
  5. Kuveyt Ulusal Eserler Müzesi

1. Kuveyt Kuleleri

Kuveyt Kuleleri, başkent Kuveyt’in simgesi haline gelmiş olan kulelerdir. Toplamda iki tane olan bu kuleler Kuveyt’te hemen hemen her yerden görülebilmektedir. Akşamları ışıklandırılarak da daha güzel bir görünüme kavuşturulmaktadır. 1979 yılında yapılmış olan ve şehri simgeleyen bu kuleleri Kuveyt’e gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Kuveyt Kuleleri

2. Kurtuluş Kulesi

Kurtuluş Kulesi, şehrin diğer bir simgesi olan kuledir. Kurtuluş kulesi, Kuveyt ülkesinin tarihteki direnişini simgeleyen kuledir. Bu kulenin en önemli özelliği, dünyadaki en büyük telekomünikasyon kuleleri sıralamasında beşinci sırada olmasıdır.

Kurtuluş Kulesi

3. Yeşil Ada

Yeşil Ada, tatilinizin büyük bir kısmını geçirmek isteyeceğiniz yerdir. İnsanlar tarafından oluşturulmuş bu beşeri ada, yeşil alanlarıyla ve Basra Körfezi manzarasıyla ziyaretçileri kendine çekmektedir.

Yeşil Ada

4. Al Kout Plajı

Al Kout Plajı, Kuveyt’te yaşayanların buluşma noktalarından biridir. Tertemiz mavi denizi izlemek, yürüyüş yapmak ve sevdiklerinizle sohbete manzara eşliğinde devam etmek isterseniz Al Kout Plajı’na gidebilirsiniz.

Al Kout Plajı

5. Kuveyt Ulusal Eserler Müzesi

Kuveyt Ulusal Eserler Müzesi, Kuveyt’in tarihine ışık tutan müzedir. 1990’lı yıllardan yaşanan Körfez Savaşı’nın izlerini de bu müzedeki eserler sayesinde görebilirsiniz. Shuwaikh bölgesi içerisinde yer alan bu müzeyi, Kuveyt’in yakın tarihini öğrenmek için ziyaret edebilirsiniz.

Kuveyt Ulusal Eserler Müzesi

Kuveyt hakkında daha fazla şey keşfet!

Kuveyt Nerede Yenir

Kuveyt Nerede Yenir

Kuveyt’te nerede yemek yerim diye kara kara düşünüyorsanız size önerimiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Kuveyt'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kuveyt'te Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Kuveyt Uçak Bileti