1. Anasayfa
  2. Kiev Uçak Bileti

Kiev Uçak Bileti

Kiev Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kiev Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Kiev’e Türkiye’nin pek çok şehrinden direkt uçuş yaparak gidebilirsiniz. Boryspil Uluslararası Havalimanı’na Antalya, Ankara, İzmir, Bodrum ve Dalaman’dan direkt uçuş yapabilirsiniz. Bu direkt uçuşlarda uçuş süreniz 2-2,5 saat aralığında değişecektir. Boryspil Uluslararası Havalimanı’na Türkiye’den sıklıkla sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Wind Rose Aviation, Pegasus ve Azur Air Ukraine’dir. Kiev Uluslararası Havalimanı diğer adıyla Zhuliany Uluslararası Havalimanı’na ise Dalaman ve Bodrum’dan direkt uçuş yapabilirsiniz. Bu havalimanına sık sefer düzenleyen hava yolu şirketi ise Pegasus’tur.

Ucuz uçak biletinizi fazla uğraşmadan hızlı bir şekilde almak mı istiyorsunuz? O zaman sitemizden online uçak biletinizi almanızı öneririz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Kiev’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Kiev Hakkında
  3. Kiev Ne Yenir?
  4. Kiev Nerede Yenir
  5. Kiev Gezilecek Yerler
  6. Kiev Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Kiev'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Kiev'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Kiev Otel Tavsiye

Kiev'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kiev şehrinde uluslararası adıyla geçen iki havalimanı bulunmaktadır. Varış noktası bu iki havalimanından biri olan ucuz uçak biletlerini sitemizden alabilirsiniz.

Kiev Uluslararası Havalimanı

Kiev Uluslararası Havalimanı’nın diğer adı Zhuliany Havalimanı’dır. 1924 yılında kurulmuş olan bu havalimanı günümüzde daha çok iç hatlara yönelik hizmet verse de uluslararası olarak da halen hizmet vermektedir. Kiev Uluslararası Havalimanı, Dinyeper Nehri’nin batı tarafında bulunmaktadır. Kiev şehir merkezine ise yaklaşık 8 kilometre mesafededir. Kiev Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için şu 5 vasıtadan birini kullanabilirsiniz:

Otobüs ile şehir merkezine gitmek sizin için daha ekonomik ve kolay olacaktır. Havalimanından otobüse binmek için B terminaline 50 metre kadar uzaklıkta olan otobüs durağına gitmeniz gerekmektedir. Bu otobüs durağından kalkan 80 numaralı otobüs ile şehir merkezine gidebilirsiniz.

Troleybüse de yine toplu taşımayı kullanmak için gideceğiniz B terminaline 50 metre uzaklıkta olan duraktan binebilirsiniz. Şehir merkezi yönünde hizmet veren troleybüs hatları ise 22 ve 9 numaralı hatlardır.

Minibüs ile de yine aynı duraktan şehir merkezine gidebilirsiniz. Şehir merkezi yönünde giden minibüs hatları ise 169, 302, 368, 482, 496, 499 ve 565 numaralı hatlardır.

Taksi ile şehir merkezine daha fazla bir fiyata fakat daha rahat bir şekilde gidebilirsiniz. Yolcu çıkışı önünde 7/24 hizmet veren taksileri bulabilirsiniz. Taksiye binmeden fiyat konusunda taksiciyle pazarlık yapmanız size yarar sağlayacaktır.

Araç kiralayarak da şehre ulaşımınızı kendiniz sağlayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile Vasyl Lypkivsky yolu üzerinden şehir merkezine hızlıca ulaşabilirsiniz.

Boryspil Uluslararası Havalimanı

Boryspil Uluslararası Havalimanı, uluslararası uçuşlarda en yoğun havalimanıdır. Dinyeper Nehri’nin doğu tarafında, Boryspil bölgesi içerisinde yer almaktadır. Boryspil Uluslararası Havalimanı, oldukça geniş bir alanı kaplamaktadır. Yolcu kapasitesi bakımından Ukrayna’da ilk sırada yer almaktadır. Boryspil Havalimanı’nın nehrin diğer tarafında kalan şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 35 kilometredir. Şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz dört vasıta vardır:

Tren ile şehir merkezine hızlı bir şekilde ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Borispol Express adı da verilen bu trenler gün boyunca devamlı olarak hizmet vermektedir. Şehir merkezi olarak ineceğiniz tren garı ise Pasazhyrskyi Tren Garı’dır. Tren ile yolculuğunuz yaklaşık 40 dakika sürecektir ve tek yön tren bileti 80 UAH’tır.

Otobüs ile de şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Sky Bus adı da verilen bu otobüsler B ve D terminallerinin yolcu çıkış kapılarının önünden kalkmaktadır. Bilet fiyatları ise gideceğiniz mesafeye göre değişmektedir.

Taksi ile şehir merkezine daha konforlu bir ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile gitmeyi tercih ederseniz yaklaşık 300-400 UAH arasında bir ücret ödersiniz. 

Araç kiralayarak da şehir merkezinin istediğiniz noktasına gidebilirsiniz. Sixt ve Budget Ukraine gibi araç kiralama acentelerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. E40 yolu üzerinden havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Kiev’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kiev’de şehir içi ulaşımda taksi kullanacaksanız taksiye binmeden şoför ile sabit ücret alması konusunda pazarlık yapmayı unutmayın. Bilmeniz gereken bir diğer önemli bilgi de Kiev ile Türkiye aynı meridyen üzerinde yer aldıklarından aralarında saat farkının olmamasıdır. Yani bizde şu an saat kaç ise Kiev’de de aynı saattir.

Kiev’i size yeterince tanıtabildiysek artık gidip canlı canlı Kiev’i görme vaktiniz geldi. Ucuz uçak biletinizi sitemizden hemen alın ve Avrupa’nın en önemli şehirlerinden Kiev’i gezip görün.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz