1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Kiev Uçak Bileti

Kiev Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Maidan Nezalezhnosti
  2. Aziz Sofya Katedrali
  3. Mağaralar Manastırı
  4. Anavatan Heykeli
  5. Ulusal Çernobil Müzesi

1. Maidan Nezalezhnosti

Maidan Nezalezhnosti Türkçe adıyla Bağımsızlık Meydanı, şehrin adeta kalbinin attığı yerdir. Kiev’in bağımsızlığını simgeleyen bu meydanda iki heykel bulunmaktadır. Bunlardan biri Baş Melek Mikail heykelidir. Baş Melek Mikail’in Kiev’in koruyucusu olduğuna inanılmaktadır. Diğer heykel ise kız heykelidir. Bu elinde kızılcık dalı tutan kız heykeli, Ukrayna’nın bağımsızlığını simgelemektedir.

Maidan Nezalezhnosti

2. Aziz Sofya Katedrali

Aziz Sofya Katedrali, şehrin en görkemli yapılarından biridir. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne de girmeye hak kazanmış bu katedral, Kiev şehrinin de yedi harikasından biridir. 10 yüzyıl önce inşa edilmiş olan bu katedral halen dimdik ayakta durmakta ve görenleri ihtişamıyla etkilemektedir.

Aziz Sofya Katedrali

3. Mağaralar Manastırı

Mağaralar Manastırı, Kiev’de bulunan çoğu kilise ve katedralin bulunduğu yerdir. Önemli bir dini bölge olan Mağaralar Manastırı, 28 hektarlık bir alanı kaplamaktadır. İhtişamıyla göz kamaştıran 18 kilise, çok sayıda yeraltı mağarası, Ukrayna Tarihi Hazineler Müzesi ve Mykola Syadristy Mikrominyatür Müzesi bu geniş alanda bulunmaktadır. Kiev’in inanışını ve kültürünü anlayabilmek için bu alanı mutlaka gezmelisiniz.

Mağaralar Manastırı

4. Anavatan Heykeli

Anavatan Heykeli, göklere kadar uzanan devasa bir heykeldir. Özgürlük Heykeli adıyla da anılabilecek bu heykel, Sovyetlerin Nazileri yenmesinin anısına dikilmiştir. Bu heykelin altında bir de müze vardır. 2. Dünya Savaşı’nı sergileyen bu müzenin adı ise 2. Dünya Savaşı’nda Ukrayna Tarihi Müzesi’dir.

Anavatan Heykeli

5. Ulusal Çernobil Müzesi

Ulusal Çernobil Müzesi, Çernobil’de olan nükleer patlamanın anısına oluşturulmuş bir müzedir. Bu müzede nükleer santralde kullanılan araçları ve patlamadan sonra görev yapan ve sonrasında hayatını kaybeden gönüllülerin fotoğraflarını görebilirsiniz. Oldukça etkileyici olan bu müzeyi Kiev’e gittiğinizde gezmenizi öneririz.

Ulusal Çernobil Müzesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Kiev Nerede Yenir

Kiev Nerede Yenir

Kiev’de nerede yemek yerim diye soruyorsanız, şu tavsiyelerimize göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kiev Otel Tavsiye

Kiev Otel Tavsiye

Kiev’de bütçenize göre birçok farklı otel bulabilirsiniz. Kiev’de konaklamak için tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kiev'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kiev'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kiev'de Alışveriş - Ne Alınır?

Kiev'de Alışveriş - Ne Alınır?

Kiev'de büyük alışveriş merkezleri ve süpermarket zincirleri vardır. Buralardan alışveriş yapabilir ve aradığınız hemen hemen her ürünü buralarda bulabilirsiniz. Shevchenka Bulvarı'nda, Kreschatik Sokağı'nda, Krasnoarmeyskaya Caddesi'nde birçok hediyelik eşya satan dükkan vardır. Bu dükkanlardan hatıra veya hediyelik eşya satın alabilirsiniz. hediyelik eşya dükkanı ziyaret edebilirsiniz. 

Şehrin tarihi kültürünü yansıtan eşyaların yanı sıra Kiev ziyaretinizden evinize götürebileceğiniz en iyi hediye votkadır. Slav kültürünün önemli bir parçası olan votka, içtiğinizde size bu harika şehri hatırlatacak.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kiev Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kiev Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kiev, birçok alanda merkez olmasıyla birlikte eğlencenin de merkezidir. Kiev’in dillerden düşmeyen gece hayatını görmek istiyorsanız şu mekanlar tam size göre olacaktır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kiev Ne Yenir?

Kiev Ne Yenir?

Kiev’de karnımı nasıl doyururum diye merak ediyorsanız size tavsiyemiz olan Kiev’in yöresel yemeklerine göz atabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kiev’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kiev’e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kiev’de hakim olan iklim tipi kara iklimidir. Kiev’de kış ayları fazlasıyla soğuk geçer bunda kuzeyde olmasının büyük etkisi vardır. Yaz ayları ise nemli ve sıcak geçmektedir. Şehrin en sıcak olduğu ay Temmuz ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması 20 derecedir. Şehrin en soğuk olduğu ay ise ocak ayıdır. Ocak ayı sıcaklık ortalaması ise -6 derecedir. Kış aylarında dondurucu soğuklar görülmekte ve sıcaklık -30 dereceye kadar düşebilmektedir. En çok yağışın görüldüğü ay ise mart ayıdır. Kiev şehir gezisi için en ideal zamanlar ise mayıs, eylül ve ekim aylarıdır.

Dondurucu soğuklar, kavurucu sıcaklar beni etkilemez ben Kiev’e ne zaman olsa giderim diyorsanız dilediğiniz zamanda ucuz uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kiev Hakkında

Kiev Hakkında

Kiev, Dinyeper Nehri’nin iki ayrı yakası üzerine kurulu bir şehirdir. Ukrayna’nın başkenti olma özelliğindeki bu şehir aynı zamanda Ukrayna’nın en kalabalık şehridir. Kiev, Ukrayna’nın kuzey tarafında kalmaktadır. Ülkenin en önemli sanayi, ticaret ve eğitim şehridir. Birçok köklü üniversiteye ev sahipliği yapan Kiev’deki en köklü üniversite ise 1834 yılında kurulmuş olan Kiev Üniversitesi’dir. Bu üniversite sayesinde Kiev, Ukrayna’nın en köklü 3 üniversitesinden birine ev sahipliği yapan şehir konumundadır. Şehre verilen Kiev isminin nereden geldiğine dair çeşitli rivayetler vardır. Bir rivayete göre ise Kiev adı Türkçe iki kelime olan kıyı evden gelmektedir. Diğer bir rivayete göre ise şehri kuranların arasında olan Kyi’nin adından Kiev adı türemiştir. Şehrin kuruluşu olarak anlatılan efsaneye göre ise Kiev, üç erkek ve bir kız olmak üzere dört kardeş tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden itibaren Kiev’in tarih sahnesinde birçok medeniyet rol almıştır. Hazarlar, Altınordu ve Sovyet Birliği bunlardan bazılarıdır. 1991 yılında ise Kiev, Ukrayna’nın resmi olarak başkenti olmuştur. Günden güne artan nüfusu sayesinde Avrupa’nın 7. ve Ukrayna’nın 1. en kalabalık şehri olma unvanını korumaktadır. Güncel olarak nüfusu ise 2 milyon 885 bin civarındadır. Kiev’in resmi dili ise Ukraynacadır. Fakat siz Rusça ve İngilizce dilleriyle de rahatlıkla iletişim sağlayabilirsiniz.

Avrupa’nın en önemli başkentlerinden biri olan Kiev’e gitmeniz için artık her şey çok kolay! Online uçak biletinizi zahmetsiz bir şekilde hemen alabilir ve Kiev’e yolculuğunuzu başlatabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Kiev Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz