1. Anasayfa
 2. Kayseri Uçak Bileti

Kayseri Uçak Bileti

Kayseri Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Kayseri Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Kayseri şehrine Türkiye’nin birçok şehrinden direkt veya bir aktarmalı uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. İzmir, İstanbul ve Antalya şehirlerinden Kayseri şehrine direkt uçuş mevcuttur. İzmir ile Kayseri arası uçakla ortalama 1 saat 25 dakika sürmektedir. İstanbul ile Kayseri arası uçakla ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir. Antalya ile Kayseri arası ise uçakla ortalama 1 saat 10 dakika sürmektedir. Türk Hava Yolları, Pegasus, Lufthansa ve SunExpress hava yollarının Kayseri şehrine sık uçak seferi mevcuttur.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Kayseri'ye Nasıl Gidilir?
 2. Kayseri'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Kayseri'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Kayseri Hakkında
 5. Kayseri Ne Yenir?
 6. Kayseri Nerede Yenir
 7. Kayseri Gezilecek Yerler
 8. Kayseri Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Kayseri'de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Kayseri Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Kayseri'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Kayseri Otel Tavsiye

Kayseri'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Kayseri şehrine ve çevresindeki bölgelere Kayseri Erkilet Havalimanı hizmet vermektedir.

Kayseri Erkilet Havalimanı

Kayseri Erkilet Havalimanı, 1998 yılında kurulmuştur. Kayseri’nin Kocasinan ilçesi Ahmet Yesevi Mahallesi’nde bulunmaktadır ve şehir merkezine yaklaşık 6 kilometre mesafede yer almaktadır. Yolcu trafiği oldukça yoğun olan Kayseri Erkilet Havalimanı’nı yılda yaklaşık 2 milyon 147 bin yolcu ziyaret etmektedir. Pegasus, Lufthansa, Türk Hava Yolları ve SunExpress hava yollarının Kayseri Erkilet Havalimanı’na sık uçuşu bulunmaktadır. Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için dört farklı vasıta bulunmaktadır:

Havaş otobüsleri ile Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine gitmeyi tercih edebilirsiniz. Havaş otobüsleri havaalanına iniş yapan her uçak için sefer düzenlemektedir. Havaş otobüsleri ile Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan otogara, meydana, Talas’a ve şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Uçağın iniş saatinden 25 dakika sonra havaş servisleri, havalimanından hareket etmektedir. Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine havaş servisleri ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık yarım saat sürecektir. Havaş servislerinin bilet fiyatı ise 13 liradır.

Otobüs vasıtasını kullanarak da Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı’ndan kalkan 100, 101 ve 271 numaralı Kayseri Büyükşehir Belediyesi otobüsleriyle şehir merkezine ulaşımınızı sağlamanız mümkündür. Otobüs ücreti güncel olarak Kayseri kart ile 3 lira ve tek kullanımlık kart ile 3,75 liradır. Yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 20-25 dakika aralığında sürecektir.

Taksi vasıtası ile de şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Terminallerin yolcu çıkışında 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz. Taksi ile yolculuğunuz trafiğe de bağlı olarak ortalama 10-15 dakika aralığında sürecektir. Taksi ile ulaşımınızda ortalama 50 lira ücret ödemek durumundasınız.

Kiraladığınız araç vasıtası ile de Kayseri Erkilet Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanında bulunan araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz.

Hala uçak biletinizi almadınız mı? Ucuz ve güvenilir bir yer bulamadınız mı? Endişelenmeyin, uçak biletinizi sitemizden hızlı ve güvenilir bir şekilde alabilirsiniz.

Kayseri'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Kayseri şehrine, Orta Anadolu iklimi hüküm sürmektedir. Kayseri şehrinde yaz ayları sıcak ve kurak şekilde, kış ayları ise kar yağışlı ve soğuk şekilde geçer. En soğuk olduğu ay ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklık -31 dereceye kadar düşebilmektedir. En sıcak olduğu aylar ise temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu aylarda sıcaklık 40 dereceye kadar çıkabilmektedir. Yağışın en fazla olduğu aylar ise ilkbahar aylarıdır. Kayseri şehrine Erciyes Kayak Merkezi’nde kayak yapmak için gidiyorsanız kış aylarını tercih edebilirsiniz. Kayseri şehir gezisi için ise en ideal aylar temmuz, ağustos ve eylül aylarıdır. Bu aylarda hava hem sıcaktır hem de yağış azdır.

Kayseri Hakkında

Kayseri şehri bir İç Anadolu Bölgesi şehridir. Bir sanayi merkezi olan bu şehir İç Anadolu, Doğu Anadolu ve Akdeniz Bölgelerinin kesiştiği bölgede yer almaktadır. Türkiye’nin yüz ölçümü bakımından en büyük 8. şehri olma özelliğindedir. Erciyes Dağı’nın yamaçlarında kurulmuş olan Kayseri şehri, İç Anadolu Bölgesi’nin Orta Kızılırmak Bölümü’nde konumlanmıştır. Kayseri şehrinin komşuları ise batı tarafında 2 tanedir bu şehirler Nevşehir ve Niğde şehirleridir. Kuzey tarafında Yozgat şehri, güney tarafında Adana şehri ve doğu tarafında Sivas ve Kahramanmaraş şehirleri, Kayseri şehrinin komşu şehirleridir. Kayseri şehrinin önemli özelliği ise volkanik bir dağ olan Erciyes Dağı’na ev sahipliği yapıyor olmasıdır. İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek dağı olan Erciyes Dağı, Kayseri şehrinin simgesi haline gelmiştir. Şehrin bir diğer önemli özelliği ise Türkiye’nin en uzun akarsuyu olma özelliğindeki Kızılırmak’ın büyük bir bölümünün bu şehirden geçiyor olmasıdır.

Milattan önce kurulmuş bir şehir olan Kayseri şehrinin ilk ismi Kanisti’dir. Kayser veya kaysar ismi ise Bizans hükümdarlarına verilen Caesar unvanından gelmektedir. Daha sonra Kaiser ve Kayzer ünvaları ortaya çıkmıştır. Kayseri şehrine MS 17. yüzyılda Kapadokya Kralı olan Roma İmparatoru adına Kaiseria adı verilmiştir. Arap ordularının şehre gelmesiyle Kaiseria adlı şehir Kayseri adıyla anılmaya başlamıştır. Kayseri şehri için Osmanlılar Kayser-i Rum ismini de kullanmışlardır. Kayseri şehrinin toplamda 16 ilçesi bulunmaktadır. En kalabalık ilçeleri ise sırasıyla Melikgazi, Kocasinan ve Talas ilçeleridir. Kayseri şehrinin toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 1,39 milyona yaklaşmıştır. Ve bu nüfusu ile Kayseri şehri, Türkiye'nin en kalabalık 14. şehri olma özelliğindedir. İç Anadolu’nun ise Konya şehrinden sonra en kalabalık 3. şehridir. Kayseri şehri göz kamaştıran doğal güzelliklere sahiptir. Erciyes Dağı, Kapuzbaşı Şelaleleri ve Zamantı Irmağı bu doğal güzelliklerin başında yer alır. Tarihte de büyük önem taşımış bir şehirdir. Kayseri, Klasik Dönemde Kapadokya adı verilen bölge içerisinde bulunmuştur. Kapadokya, Tuz Gölü’nden Fırat Nehri’ne kadar olan alana verilen isimdir ve bu alandan İpek Yolu geçmektedir. Kayseri şehrine ilk önce Hititler egemen olmuştur. Daha sonra sırasıyla Bizans, Anadolu Selçuklu Devleti, Anadolu Beylikleri ve Osmanlı Devleti Kayseri şehrine egemen olmuştur. Cumhuriyetle birlikte il olan Kayseri şehri, 1988 yılında ise büyükşehir unvanını kazanmıştır. Kayseri şehri, Erciyes’in Şehri olarak da anılmaktadır. Erciyes Dağı, Kayseri şehrinin simgesidir. ‘’Kayseri tense, Erciyes onun ruhudur.’’ denmiştir. Kayseri şehri iki üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.

Erciyes Üniversitesi, Kayseri şehrindeki en köklü üniversite olup 1978 tarihinde kurulmuştur. Kayseri şehrinin ev sahipliğini yaptığı diğer üniversite ise Abdullah Gül Üniversitesi’dir. Şehrin ekonomisi yoğun olarak sanayiye bağlıdır. Bunun dışında madencilik, ormancılık, ticaret, tarım ve hayvancılık sektörlerinde de gelişmiş bir şehirdir. Kayseri şehrine uçuşunuzu gerçekleştirmek için sitemiz üzerinden hızlı ve kolay şekilde uçak biletinizi alabilirsiniz.

Kayseri Ne Yenir?

Kayseri zengin bir mutfağa sahiptir. Kayseri denince akla ilk gelen yemek şüphesiz "mantı"dır. Ancak bu kentte başka birçok leziz yemek bulunuyor. Kayseri şehri gezinizde tatmadan dönmenizi tavsiye etmediğimiz lezzetler ise şunlardır:

Kayseri Mantısı

Kayseri Mantısı

Kayseri Mantısı, Kayseri şehri ile özdeşleşmiş bir yemektir. Şehirde bir kaşığa 40 tane mantının sığdığı efsanesi söylenmektedir. 

Develi Cıvıklısı

Develi Cıvıklısı

Develi Cıvıklısı, bir tür pidedir. Bu şehirle özdeşleşmiş olan bu pide ismini Kayseri’nin Develi ilçesinden almıştır. Kuşbaşı et ile hazırlanan bu pideyi Kayseri şehri ziyaretinizde mutlaka tatmalısınız. 

Pöç yemeği

Pöç yemeği

Pöç yemeği, tandırda etin pişmesi ile hazırlanıyor. Servis edilirken ise tandırda pişen bu etin yanında pilav sunuluyor. Bir Orta Doğu lezzeti olan bu yemek Kayseri şehri ile özdeşleşmiştir. Lezzetli pöç yemeğinin tadına bakmak istiyorsanız Altınsaray Pöç-Tandır ve Bağdat Pöç-Tandır restoranlarını ziyaret edebilirsiniz.

Pastırma

Pastırma

Pastırma, Kayseri şehri ile özdeşleşmiş bir yiyecektir. Kayseri şehri ziyaretinizde pastırmanın diyarı olan bu şehrin pastırmalarının tadına bakmanızı öneririz. Şehirde pek çok pastırma alabileceğiniz yer bulabilirsiniz.

Kayseri şehri gezinizde Kayseri Köftesi, Pehli ve Kıymalı Yağlama Pidesi lezzetlerini de tadabilirsiniz. Nevzine tatlısı dışında Kayseri’ye özgü bir başka tatlı olan Civizli Çenetli Tatlısı’nı da Kayseri şehri gezinizde tadabilirsiniz.

Kayseri Nerede Yenir

Kayseri'nin birbirinden lezzetli, eşsiz yemeklerinin neler olduğunu saydık. Şimdi sırada bu lezzetleri tadabileceğiniz restoranlarda! Kayseri'nin en güzel yemeklerini yapan restoranlardan birkaçını sizler için listeledik:

1. Kaşık-La

Kaşık-La

Kayseripark AVM ‘ye 150 metre mesafede bulunan Kaşık-La restoranı, Kayseri şehrinde mantı denilince ilk akla gelen yerdir. Lezzetli Kayseri mantısının tadına bakmak istiyorsanız Kaşık-La restoranını ziyaret edebilirsiniz.

2. Lezzet Develi Cıvıklısı

Lezzet Develi Cıvıklısı

Lezzetli Develi Cıvıklısı yemek istiyorsanız Kocasinan ilçesinde, Tuna Caddesi üzerinde bulunan Lezzet Develi Cıvıklısı restoranını ziyaret edebilirsiniz.

3. Kasap Mustafa Fırın Ağzı

Kasap Mustafa Fırın Ağzı

Fırın Ağzı yemeği ise pirzola etiyle yapılan bir tür ana yemektir. Domates, biber ve kuyruk yağı ise bu yemeğin yan malzemeleridir. Lezzetli fırın ağzı yemeğinin tadına bakmak istiyorsanız Kasap Mustafa Fırın Ağzı restoranını ziyaret edebilirsiniz.

Siz de Kayseri şehrine gitmek, lezzetlerini tatmak için sitemiz üzerinden hızlı ve kolay şekilde uçak biletinizi alabilirsiniz. 

Kayseri Gezilecek Yerler

Kayseri şehrinde gezilip görülmesi gereken pek çok yer vardır. O yerlerden bazıları ise şunlardır:

Erciyes Dağı

Erciyes Dağı

Erciyes Dağı, Kayseri şehrinin simgesi haline gelmiş bir dağdır. 3916 metre yüksekliği ile İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek dağı olma özelliğindeki Erciyes Dağı’nı Kayseri şehri gezinizde mutlaka görmelisiniz. Erciyes Dağı’nda kayak yapabilir ve bu dağın eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz.

Sultan Sazlığı

Sultan Sazlığı

Sultan Sazlığı, Kayseri şehrinin önemli doğa güzelliklerinden biridir. Sultan Sazlığı, Yahyalı, Yeşilhisar ve Develi ilçelerinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Birçok kuş türünü de gözlemleyebileceğiniz Sultan Sazlığını Kayseri şehrine gittiğinizde gezmenizi öneririz.

Yedi Göller

Yedi Göller

Yedi Göller, karların erimesi ile oluşmuş göllerdir. Ve bu göllerin suları hiç eksilmez, kar ve buzul sularıyla beslenmektedirler. Yedi Göller, göz kamaştırıcı manzarasıyla kendine hayran bırakmaktadır. Aladağlar Milli Parkı’nın içerisinde bulunan Yedi Gölleri Kayseri şehri gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Kapuzbaşı Şelaleleri

Kapuzbaşı Şelaleleri

Kapuzbaşı Şelaleleri, Yahyalı ilçesinin Kapuzbaşı köyünde bulunan bir doğa harikasıdır. Toplamda yedi şelale bulunmaktadır ve bu şelalelerden birinin Türkiye’nin en yüksek ve Dünya’nın en yüksek ikinci şelalesi olması bu doğa harikası yerin önemini daha da artırmaktadır. 

Buraların dışında Kayseri’nin doğa harikalarından olan Yeşilköy Şelalesi’ni, Hacer Ormanı’nı ve Şeker Gölü’nü Kayseri şehri gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Bu yerlerin dışında Seyid Burhanettin Hz. Türbesi’ni, Kurşunlu Cami’yi ve Güpgüpoğlu Konağı’nı da Kayseri şehri gezi listenize ekleyebilirsiniz. 

Eğer Kayseri’ye gitmek istiyorsanız sitemizden uçak biletinizi kolayca alabilir, tatilinizin keyfini sürebilirsiniz.

Kayseri Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Kayseri şehri eğlence alanında gelişmeye devam eden bir şehirdir. Eğlence sektörünün gelişmesinde şehre gelen üniversite öğrencilerinin büyük payı vardır. Özellikle Talas ilçesi ve Cumhuriyet Meydanı Kayseri şehrinde eğlence için sıklıkla tercih edilen yerlerdir.

1. Kale Roof Bar Restaurant

Kale Roof Bar Restaurant

Kale Roof Bar Restaurant, bir otel barı ve gece kulübüdür. Hilton otelin barı olan bu barda doyasıya eğlenebilir, içkilerinin tadına bakabilirsiniz. Kale Roof Bar Restaurant, Cumhuriyet Meydanı’nda İstasyon Caddesi üzerindedir.

2. City Pub

City Pub

City Pub, şık mekanıyla Kayseri şehrinde en çok tercih edilen yerlerden biridir. City Pub, Hilton otele bağlıdır ve Cumhuriyet Meydanı’nda İstasyon Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

3. Heybe Cafe

Heybe Cafe

Heybe Cafe, canlı müziğin de olduğu bir kafedir ve Kayseri şehrinde sıklıkla tercih edilen bir yerdir. Heybe Cafe, Sivas Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Bu yerlerin dışında Kampüs Cafe, Yeşil Göl Night Clup ve Efes Restoran’ı da tercih edebilirsiniz.

Kayseri'de Alışveriş - Ne Alınır?

Kayseri şehrinde alışveriş yapmak istiyorsanız Kayseri Park Alışveriş Merkezi ve Forum Kayseri’yi ziyaret edebilirsiniz. Kayseri şehrine özgü yöresel eşyalardan almak istiyorsanız Kayseri Kapalı Çarşı’yı ziyaret edebilirsiniz. Kayseri şehrinden sevdikleriniz için bu yöreye özgü olan Bünyan ve Yahya halılarından alabilirsiniz. Pastırma ve sucuğuyla ünlü bu şehirden yiyecek olarak pastırma ve sucuk alabilirsiniz. Kayseri şehrine gitmek için sitemiz üzerinden hızlı ve kolayca uçak biletinizi alabilirsiniz.

Kayseri Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kayseri'de en meşhur festival kış festivali olsa da diğer geleneksel şenliklere de mutlaka katılmanızı öneririz. Kayseri'de festivallerden bazıları şöyle:

Tümünü Göster

Kayseri'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Kayseri şehri yerlileri ticaret ve alışveriş konusunda ün salmışlardır. Alışveriş ve ticaret konusunda Kayseri halkının çoğu tutucu bir yapıdadır. Kayseri şehrinin neredeyse tüm sokakları birbiri ile bağlantılıdır. Şehrin planı bu şekilde çizilmiştir. 

Kayseri Otel Tavsiye

Kayseri şehrinde, şehir merkezinde ve Erciyes Kayak Merkezi yakınlarında pek çok otel bulabilirsiniz.

1. Novotel Kayseri

Novotel Kayseri

Novotel Kayseri, dört yıldızlı bir oteldir. Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde Yenipervane Mahallesi’nde bulunmaktadır. Kayseri Kalesi’ne, Kayseri Arkeoloji Müzesi’ne ve Selçuklu Uygarlığı Müzesi’ne yakın olan bu otelin bir gecelik ücreti ortalama 220 liradır.

2. Setenönü 1892 Hotel

Setenönü 1892 Hotel

Setenönü 1892 Hotel, üç yıldızlı bir oteldir. Bu otelin önemli özelliği ise 1892 yılında yapılmış olan tarihi bir konak olmasıdır. Kayseri Havalimanı’na sadece 7 kilometre mesafede olan bu otelin bir gecelik ücreti ortalama 240 liradır.

3. Arya Rezidans Otel

Arya Rezidans Otel

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Arya Rezidans Otel’i tercih edebilirsiniz. Arya Rezidans Otel Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde Seyyid Burhanettin Bulvarı’nda bulunmaktadır. Arya Rezidans Otel’in bir gecelik ücreti ise ortalama 120 liradır.

Uçak bileti arıyorsunuz ancak bulamıyorsanız sitemizden online bir şekilde ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Valencia