1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Kayseri Uçak Bileti

Kayseri Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Kayseri Mantısı
  2. Develi Cıvıklısı
  3. Pöç yemeği
  4. Pastırma
  5. Nevzine Tatlısı

1. Kayseri Mantısı

Kayseri Mantısı, Kayseri şehri ile özdeşleşmiş bir yemektir. Şehirde bir kaşığa 40 tane mantının sığdığı efsanesi söylenmektedir. 

Kayseri Mantısı

2. Develi Cıvıklısı

Develi Cıvıklısı, bir tür pidedir. Bu şehirle özdeşleşmiş olan bu pide ismini Kayseri’nin Develi ilçesinden almıştır. Kuşbaşı et ile hazırlanan bu pideyi Kayseri şehri ziyaretinizde mutlaka tatmalısınız. 

Develi Cıvıklısı

3. Pöç yemeği

Pöç yemeği, tandırda etin pişmesi ile hazırlanıyor. Servis edilirken ise tandırda pişen bu etin yanında pilav sunuluyor. Bir Orta Doğu lezzeti olan bu yemek Kayseri şehri ile özdeşleşmiştir. Lezzetli pöç yemeğinin tadına bakmak istiyorsanız Altınsaray Pöç-Tandır ve Bağdat Pöç-Tandır restoranlarını ziyaret edebilirsiniz.

Pöç yemeği

4. Pastırma

Pastırma, Kayseri şehri ile özdeşleşmiş bir yiyecektir. Kayseri şehri ziyaretinizde pastırmanın diyarı olan bu şehrin pastırmalarının tadına bakmanızı öneririz. Şehirde pek çok pastırma alabileceğiniz yer bulabilirsiniz.

Pastırma

5. Nevzine Tatlısı

Nevzine tatlısı, cevizli ve tahinli bir hamur oluşturularak yapılır. Fırında pişmiş olan bu hamurun üstüne şerbet dökülür ve servis edilir. Kayseri şehrine özgü bu tatlıyı Kayseri şehri gezinizde tatmanızı öneririz. Kayseri’de birçok tatlıcıda nevzine tatlısını bulabilirsiniz.

Nevzine Tatlısı

Kayseri hakkında daha fazla şey keşfet!

Kayseri Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kayseri Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kayseri'de en meşhur festival kış festivali olsa da diğer geleneksel şenliklere de mutlaka katılmanızı öneririz. Kayseri'de festivallerden bazıları şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Kayseri Gezilecek Yerler

Kayseri Gezilecek Yerler

Kayseri şehrinde gezilip görülmesi gereken pek çok yer vardır. O yerlerden bazıları ise şunlardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Kayseri Uçak Bileti