1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Kayseri Uçak Bileti

Kayseri Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Erciyes Dağı
  2. Sultan Sazlığı
  3. Yedi Göller
  4. Kapuzbaşı Şelaleleri
  5. Arkeoloji Müzesi
  6. Döner Kümbet
  7. Kayseri Kalesi

1. Erciyes Dağı

Erciyes Dağı, Kayseri şehrinin simgesi haline gelmiş bir dağdır. 3916 metre yüksekliği ile İç Anadolu Bölgesi’nin en yüksek dağı olma özelliğindeki Erciyes Dağı’nı Kayseri şehri gezinizde mutlaka görmelisiniz. Erciyes Dağı’nda kayak yapabilir ve bu dağın eşsiz manzarasını seyredebilirsiniz.

Erciyes Dağı

2. Sultan Sazlığı

Sultan Sazlığı, Kayseri şehrinin önemli doğa güzelliklerinden biridir. Sultan Sazlığı, Yahyalı, Yeşilhisar ve Develi ilçelerinin sınırları içerisinde yer almaktadır. Birçok kuş türünü de gözlemleyebileceğiniz Sultan Sazlığını Kayseri şehrine gittiğinizde gezmenizi öneririz.

Sultan Sazlığı

3. Yedi Göller

Yedi Göller, karların erimesi ile oluşmuş göllerdir. Ve bu göllerin suları hiç eksilmez, kar ve buzul sularıyla beslenmektedirler. Yedi Göller, göz kamaştırıcı manzarasıyla kendine hayran bırakmaktadır. Aladağlar Milli Parkı’nın içerisinde bulunan Yedi Gölleri Kayseri şehri gezi listenize ekleyebilirsiniz.

Yedi Göller

4. Kapuzbaşı Şelaleleri

Kapuzbaşı Şelaleleri, Yahyalı ilçesinin Kapuzbaşı köyünde bulunan bir doğa harikasıdır. Toplamda yedi şelale bulunmaktadır ve bu şelalelerden birinin Türkiye’nin en yüksek ve Dünya’nın en yüksek ikinci şelalesi olması bu doğa harikası yerin önemini daha da artırmaktadır. 

Kapuzbaşı Şelaleleri

5. Arkeoloji Müzesi

Arkeoloji Müzesi, birçok tarihi esere ev sahipliği yapmaktadır. Çeşitli tarihi çağlara ait birçok eseri bu müzede görebilirsiniz. Kayseri Arkeoloji Müzesi, Melikgazi ilçesinde bulunmaktadır.

Arkeoloji Müzesi

6. Döner Kümbet

Döner Kümbet, Prenses Şah Cihan Hatun adına 1279 yılında yaptırılmıştır ve 12 köşesi bulunan silindir yapı şeklindedir. Selçuklu döneminin mimarisini yansıtan Döner Kümbet, Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde Seyyid Burhanettin Bulvarı’nda yer almaktadır.

Döner Kümbet

7. Kayseri Kalesi

Kayseri Kalesi, Kayseri şehrinin ihtişamlı yapılarından biridir. Tarihi Bizans ve Roma dönemine kadar dayanmaktadır. Kayseri Kalesi, Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde yer almaktadır. Türkiye’de bulunan önemli kalelerden biri olan Kayseri Kalesi’ni Kayseri şehrine gittiğinizde gezmenizi tavsiye ederiz.

Kayseri Kalesi

Kayseri hakkında daha fazla şey keşfet!

Kayseri Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kayseri Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Kayseri'de en meşhur festival kış festivali olsa da diğer geleneksel şenliklere de mutlaka katılmanızı öneririz. Kayseri'de festivallerden bazıları şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Kayseri Ne Yenir?

Kayseri Ne Yenir?

Kayseri zengin bir mutfağa sahiptir. Kayseri denince akla ilk gelen yemek şüphesiz "mantı"dır. Ancak bu kentte başka birçok leziz yemek bulunuyor. Kayseri şehri gezinizde tatmadan dönmenizi tavsiye etmediğimiz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Kayseri Uçak Bileti