1. Anasayfa
 2. Isparta Uçak Bileti

Isparta Uçak Bileti

Isparta Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Isparta Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Isparta’ya İstanbul’dan direkt uçuş bulunmaktadır. Diğer şehirlerden ise bir aktarma yaparak Isparta’ya ulaşabilirsiniz. Yurt dışından ise bir veya iki aktarma yaparak Isparta’ya gidebilirsiniz. Isparta’ya sık sefer düzenleyen hava yolları ise Türk Hava Yolları ve Onur Air’dir. İstanbul’dan Isparta’ya direkt uçuş ise ortalama 1 saat 20 dakika sürmektedir. 

Güllerin Şehri Isparta tatilinizi ertelemekten sıkılmadınız mı? Hazırladığınız valizleri artık kullanma zamanı gelmedi mi? Hemen sitemizden ucuza uçak biletinizi hızlıca alabilirsiniz. 

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Isparta'ya Nasıl Gidilir?
 2. Isparta'daki Havalimanı Hakkında Bilgiler
 3. Isparta'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Isparta Hakkında
 5. Isparta Ne Yenir?
 6. Isparta Nerede Yenir
 7. Isparta Gezilecek Yerler
 8. Isparta Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Isparta'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Isparta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Isparta'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Isparta Otel Tavsiye

Isparta'daki Havalimanı Hakkında Bilgiler

Isparta şehrine Isparta Süleyman Demirel Havalimanı hizmet vermektedir.

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı

Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, 1997 yılında kurulmuştur. Yolcu trafiği yoğun olmayan bu havalimanını sadece 2017 yılında 190 bin kişi ziyaret etmiştir. Sizler de bu ziyaretçilerin arasına katılmak için sitemizden ucuza uçak biletinizi alabilirsiniz. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı, Keçiborlu ilçesine bağlı Kükürt Mahallesi üzerinde yer almaktadır. Şehir merkezine uzaklığı ise 30 kilometredir. Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta mevcuttur:

Havalimanı otobüsleri ile Isparta ve Burdur şehir merkezlerine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Isparta Havalimanı’nın otobüs fiyatı ise 15 liradır.

Taksi ile Isparta şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Terminallerin yolcu çıkış kapılarının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Isparta Havalimanı’nda bulunan bazı araç kiralama şirketleri ise Akdeniz ve Star araç kiralama ofisleridir.

Isparta'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Isparta’da Akdeniz ve Karasal iklim arasında geçiş olan bir iklim görülmektedir. Isparta’da yaz ayları sıcak ve kurak özelliktedir. En sıcak ay ise temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu ayların ortalama en yüksek sıcaklığı 30 derecedir. Kış ayları ise yağışlı ve serin geçmektedir. Kış aylarında en düşük sıcaklık ocak ayında görülmektedir. Bu ayda ortalama en düşük sıcaklık ise -3 derecedir. En fazla yağış ise kış ve ilkbahar aylarında görülmektedir. Isparta’yı gezmek için en ideal aylar yaz aylarıdır. Yaz aylarında hem yağış azdır hem de bu aylarda Isparta’nın yemyeşil doğasına şahit olabilirsiniz. Her dönemde uygun fiyatlı uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz. Hemen rezervasyonunuzu tamamlayarak erken rezervasyon indirimlerinden de faydalanabilirsiniz.

Isparta Hakkında

Isparta, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir şehrimizdir. Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Isparta, Göller Yöresi içerisinde yer almaktadır. Türkiye’nin ise güneybatı tarafında yer almaktadır. Isparta şehrinin ismi Baris isminden gelmektedir. Isparta bölgesinin eski ismi olan Baris başına is eki getirilerek İsparita daha sonra ise telaffuz ile Isparta olmuştur. Isparta şehrinin merkez ilçesi ile birlikte toplamda 13 ilçesi bulunmaktadır. Isparta’nın toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 442 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusu ile Isparta Türkiye’nin en kalabalık 45. şehridir. Güllerin şehri Isparta’ya gitmek için online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Yazılı Kanyon, Eğirdir Gölü ve Gölcük Krater Gölü Isparta’nın simgesi haline gelmiş doğa güzellikleridir. Isparta, köklü bir tarihe sahiptir. Isparta’ya ilk yerleşmeler Eski Taş Dönemi’nde başlamıştır. Frigler, Lidyalılar ve Persler gibi büyük uygarlıklar Isparta’ya egemen olmuştur. Daha sonra ise sırasıyla Büyük İskender, Romalılar ve Abbasiler şehre egemen olmuşlardır. 1390 yılında ise Isparta, Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. Birinci Dünya Savaşı sonrasında ise Isparta İtalyanlar tarafından işgal edilmiştir. Isparta, önemli bir direnişe imza atmış ve işgalden kurtulmuştur. Isparta’da çok sayıda gül olması sebebiyle Isparta’ya Güllerin Şehri takma adı verilmektedir. Isparta’da bulunan gül bahçeleri bu şehrin simgesi haline gelmiştir. Isparta’ya 1992 yılında kurulmuş olan Süleyman Demirel Üniversitesi hizmet vermektedir. Neredeyse her sokağında gül kokusunu koklayarak gezebileceğiniz Isparta’ya gitmek için uçak bileti arıyorsanız sitemizde ucuza Isparta uçak biletleri sizi bekliyor.

Isparta Ne Yenir?

Isparta, Akdeniz ve Ege mutfaklarının birleştiği bir mutfağa sahiptir. Bir tarım kenti olan Isparta'da en lezzetli sebze ve meyveleri yiyebilirsiniz. Bunun dışında yöreye özgü fırın kebabı, yediğiniz en güzel kebaplardan biri olabilir. Fırın kebabı, 2 saat alevli ateşte, 1 saat kor ateşte piştikten sonra servis ediliyor ve 100 yılı aşkındır bölgede tüketilen bir yemek. Eskiden yalnızca erkeç etinden yapılan fırın kebabı, günümüzde oğlak, koyun ve kuzu etinden de yapılıyor. Isparta seyahatinizde meşhur fırın kebabını yemenizi tavsiye ediyoruz. Kırmızı et dışında Isparta'da balık da yiyebilirsiniz. Eğirdir Gölü'nde yetiştirilen sazan ve alabalık bu kentte sevilen yemekler arasındadır.

Isparta'da biber, asma yaprağı, kabak, domates ve lahana gibi birçok sebze ve yapraktan dolma yapılır. Birçok restoranda bu dolmalardan bulabilirsiniz.

Isparta'nın Yalvaç ilçesine özgü bir lezzet olan Yalvaç güllacı da tatlı yemek isteyenlere önerimizdir. Bu tatlı aynı zamanda lorlu güllaç olarak da bilinir.

Isparta’da yiyebileceğiniz meşhur yemekler şöyledir:

Gül Reçeli

Gül Reçeli

Gül Reçeli, güllerin şehri olan Isparta’nın olmazsa olmaz kahvaltılık yiyeceğidir. Meşhur Isparta güllerinden yapılmış gül reçelini, Isparta’ya gittiğinizde tatmanızı öneririz.


Şalgam Aşı

Şalgam Aşı

Şalgam Aşı, içerisine kıyma ve börülce konulan Isparta’nın meşhur yiyeceğidir. Sulu yemek kategorisinde olan şalgam aşı, Isparta’da her restoranda bulabileceğiniz bir yemektir.


Sazan Dolması

Sazan Dolması

Sazan Dolması ise deniz ürünü olan sazanın özel bir harç ile içinin doldurulup dikilmesiyle hazırlanmaktadır. Farklı bir balık yemeği olan sazan dolmasını Isparta’ya gittiğinizde tatmanızı öneririz.


Yalvaç Güllacı

Yalvaç Güllacı

Yalvaç güllacı, Isparta’da bir tatlı lezzeti arıyorsanız tercih edebileceğiniz bir yiyecektir. İsmini Isparta’nın bir ilçesinden alan Yalvaç güllacı, bildiğimiz güllaçtan farklı olarak içerisine Isparta’nın güllerinden elde edilen gül suyu dökülerek hazırlanmaktadır. 


Bunların dışında Isparta’ya gittiğinizde yatırtma ve tandır kebabı lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz.

Isparta Nerede Yenir

"Isparta'nın meşhur yöresel yemeklerini hangi restoranda tadabilirim?" diyenler için Isparta'da ünlü restoranları araştırdık. Dünya mutfağından yemekler bulabileceğiniz çok fazla mekân olmamakla birlikte birkaç restoranda farklı yemekler deneyebilirsiniz. İtalyan mutfağının pizzasını, Japonların suşisini yiyebileceğiniz restoranları Isparta'nın merkezinde bulabilirsiniz. Sizin için listelediğimiz yemek yiyebileceğiniz bazı restoranlar şunlar:

1. Gonca Ev Yemekleri

Gonca Ev Yemekleri

Gonca Ev Yemekleri, Isparta’nın yöresel yemeklerini tadabileceğiniz bir restorandır. Gonca Ev Yemekleri restoranı, merkez ilçesine bağlı Cavit Mavilioğlu Sokak üzerinde yer almaktadır.


2. Kebapçı Kadir

Kebapçı Kadir

Kebapçı Kadir, Isparta’ya gelen ziyaretçilerin sıklıkla tercih ettiği bir restorandır. Özellikle lezzetli bir tandır kebabı yemek istiyorsanız bu restoranı mutlaka ziyaret etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz. Kebapçı Kadir, merkez ilçesine bağlı Kutlubey Mahallesi üzerinde yer almaktadır.


Isparta lezzetlerini tatmak için acele etmelisiniz, Isparta’ya uçak biletinizi hızlı bir şekilde sitemizden alabilirsiniz.

Isparta Gezilecek Yerler

Güllerin şehri Isparta, birçok tarihi ve doğa harikası yere ev sahipliği yapmaktadır. Isparta gezi listenizde mutlaka olması gereken yerler ise şöyledir:

1. Lavanta Kokulu Köy

Lavanta Kokulu Köy

Lavanta Kokulu Köy, hem anı fotoğrafı çekinebileceğiniz hem de güzelliği ile sizi büyüleyecek bir yerdir. Bu lavanta tarlaları, Keçiborlu ilçesine bağlı bulunan Kuyucak Köyü’ndedir.


2. Yazılı Kanyon Tabiat Parkı

Yazılı Kanyon Tabiat Parkı

Yazılı Kanyon Tabiat Parkı, hem yürüyüş yapabileceğiniz hem de temiz hava alabileceğiniz bir yer. İki kayanın arasında akan deresi sayesinde serin bir yer olan Yazılı Kanyon Tabiat Parkı, ismini kanyonda yazılı bir şiirin bulunmasından almıştır.

3. Isparta Müzesi

Isparta Müzesi

Isparta Müzesi, hem arkeolojik kazılarda bulunan heykellerin, mezar taşlarının ve tarihi eserlerin hem de Isparta halkının eski yaşam tarzının sergilendiği müzedir. Isparta Müzesi, Merkez ilçesine bağlı Millet Caddesi üzerinde yer almaktadır.


Bunların dışında Isparta’nın her yerinde görebileceğiniz gül bahçelerini de gezebilirsiniz. Gül kokusu eşliğinde Isparta’nın önemli yerlerini gezmek için acele etmelisiniz! Ucuza Isparta uçak biletleri sitemizde sizi bekliyor.

Isparta Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Isparta’da gece hayatını öğrenciler canlı tutmaktadır. Bu nedenle eylül ve haziran ayları arasında oldukça hareketli bir gece hayatına sahiptir. Yaz aylarında ise tatil nedeniyle eğlence mekanları kış döneminde olduğu kadar aktif olmamaktadır. Isparta'da canlı müzik eşliğinde keyifli vakit geçirebileceğiniz mekânlar da yer almaktadır. Daha sakin vakit geçirmek isteyenlerin adresi ise Kafeler Caddesi'dir. Isparta’da gecenin tadını çıkarmak istiyorsanız uğrayabileceğiniz bazı mekanlar ise şuralardır:

1. Goril Pub

Goril Pub

Goril Pub Isparta’da sıklıkla tercih edilen pubtır. Gün içerisinde ve gece oldukça kalabalık olan bu pub, Merkez ilçesine bağlı Kutlu Bey Mahallesi üzerinde yer almaktadır.


2. Kaybedenler Kulübü

Kaybedenler Kulübü

Kaybedenler Kulübü, Isparta’da sıklıkla tercih edilen barların başında yer almaktadır. Canlı müziğin de olduğu bu bar, Merkez ilçesine bağlı Kutlu Bey Mahallesi üzerinde yer almaktadır.


3. In Da Club& Concert Hall

In Da Club& Concert Hall

In Da Club& Concert Hall, Isparta’da çoğu konserin olduğu mekandır. Lezzetli kokteyllerini mutlaka tatmanız gereken bu mekan, Merkez ilçesine bağlı 6 Mart Atatürk Caddesi üzerinde yer almaktadır. 


Isparta’nın her zaman canlı gece hayatını görmek ve tadını çıkarmak için ucuza Isparta uçak biletinizi kolaylıkla sitemizden alabilirsiniz.

Isparta'da Alışveriş - Ne Alınır?

Isparta’da alışveriş yapmak isterseniz Iyaşpark ve Centrum Garden alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş için Çinili Çarşı ve Bedesten Çarşısı’nı da gezebilirsiniz. Isparta'da gülden yapılmış birçok ürün bulabilirsiniz. Isparta’dan sevdikleriniz için gül lokumu, gül kolonyası gibi Isparta’nın meşhur güllerinden yapılmış ürünlerden alabilirsiniz. Bunların dışında gül kokan seccade, gül kremi, gülden yapılmış parfümler gibi eşyalar da hediyelik olarak alınabilir. Gül dışında lavanta da artık Isparta'da adını duyuran bir bitkidir. Lavantadan yapılmış ürünler de oldukça ilgi çekmektedir. Lavanta içeren ürünleri özellikle Kuyucak Köyü'nde bulabilirsiniz.

Isparta el dokuması halılarıyla da dünyaya adını duyurmuştur. Isparta'ya gitmişken bu harika halılardan hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.

Isparta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Isparta'da katılabileceğiniz keyifli festivaller düzenlenmektedir. Isparta'nın meşhur lavanta bahçelerini düşünürseniz buraya gelmişken Lavanta Festivali'ne katılmanızı öneririz. Isparta'da gidebileceğiniz bazı festivaller şöyle:

Tümünü Göster

Isparta'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Isparta’da her yerde bulunan gül bahçeleri sayesinde, hafif bir rüzgar estiğinde bile güzel gül kokusu burnunuza gelir.

Isparta Otel Tavsiye

Isparta’da özellikle şehir merkezinde konaklamak için pek çok seçenek bulabilirsiniz. Isparta’ya gittiğinizde tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. Barida Hotels

Barida Hotels

Barida Hotels, 5 yıldızlı bir oteldir. Havuz ve spa hizmetleri de bulunmaktadır. Barida Hotels, Merkez ilçesine bağlı Süleyman Demirel Caddesi üzerinde yer almaktadır. Gölcük Doğa Parkı’na 11 kilometre mesafede yer alan bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 280 liradır.


2. Hotel Basmacıoğlu

Hotel Basmacıoğlu

Hotel Basmacıoğlu; havuz, spa, bar ve spor salonu hizmetleri de sunan bir oteldir. Merkez ilçesine bağlı Piri Mehmet Mahallesi üzerinde yer alan bu otel, Isparta Müzesi’ne yürüyerek 8-10 dakikada gidebileceğiniz bir yerdedir. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 190 liradır.


3. Ramada Plaza

Ramada Plaza

Ramada Plaza, 3 yıldızlı bir oteldir. Spor salonu hizmeti de bulunan bu otel, Merkez ilçesine bağlı Bahçelievler Mahallesi üzerinde yer almaktadır. Isparta Havalimanı’na arabayla yarım saatlik mesafede yer alan bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 180 liradır.


Isparta’ya olan seyahatiniz için en uygun uçak biletlerini sitemizden bulabilir, dilerseniz online uçak biletinizi alabilirsiniz. 

Valencia