1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Isparta Uçak Bileti

Isparta Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. Gül Reçeli
  2. Şalgam Aşı
  3. Sazan Dolması
  4. Yalvaç Güllacı

1. Gül Reçeli

Gül Reçeli, güllerin şehri olan Isparta’nın olmazsa olmaz kahvaltılık yiyeceğidir. Meşhur Isparta güllerinden yapılmış gül reçelini, Isparta’ya gittiğinizde tatmanızı öneririz.


Gül Reçeli

2. Şalgam Aşı

Şalgam Aşı, içerisine kıyma ve börülce konulan Isparta’nın meşhur yiyeceğidir. Sulu yemek kategorisinde olan şalgam aşı, Isparta’da her restoranda bulabileceğiniz bir yemektir.


Şalgam Aşı

3. Sazan Dolması

Sazan Dolması ise deniz ürünü olan sazanın özel bir harç ile içinin doldurulup dikilmesiyle hazırlanmaktadır. Farklı bir balık yemeği olan sazan dolmasını Isparta’ya gittiğinizde tatmanızı öneririz.


Sazan Dolması

4. Yalvaç Güllacı

Yalvaç güllacı, Isparta’da bir tatlı lezzeti arıyorsanız tercih edebileceğiniz bir yiyecektir. İsmini Isparta’nın bir ilçesinden alan Yalvaç güllacı, bildiğimiz güllaçtan farklı olarak içerisine Isparta’nın güllerinden elde edilen gül suyu dökülerek hazırlanmaktadır. 


Yalvaç Güllacı

Isparta hakkında daha fazla şey keşfet!

Isparta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Isparta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Isparta'da katılabileceğiniz keyifli festivaller düzenlenmektedir. Isparta'nın meşhur lavanta bahçelerini düşünürseniz buraya gelmişken Lavanta Festivali'ne katılmanızı öneririz. Isparta'da gidebileceğiniz bazı festivaller şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Isparta Uçak Bileti