1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Isparta Uçak Bileti

Isparta'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Gül Festivali (Mayıs ayının ikinci haftası)
  2. Lavanta Festivali (Haziran-Ağustos ayları arasında)
  3. Geleneksel Yağlı Pehlivan ve Kiraz Festivali (1-7 Temmuz)
  4. Atatürk’ün Isparta’ya Gelişi (6 Mart)

1. Gül Festivali (Mayıs ayının ikinci haftası)

Gül Festivali

2. Lavanta Festivali (Haziran-Ağustos ayları arasında)

Lavanta Festivali

3. Geleneksel Yağlı Pehlivan ve Kiraz Festivali (1-7 Temmuz)


Geleneksel Yağlı Pehlivan ve Kiraz Festivali

4. Atatürk’ün Isparta’ya Gelişi (6 Mart)

Atatürk’ün Isparta’ya Gelişi

Daha Fazlasını Keşfet!

Isparta Nerede Yenir

Isparta Nerede Yenir

"Isparta'nın meşhur yöresel yemeklerini hangi restoranda tadabilirim?" diyenler için Isparta'da ünlü restoranları araştırdık. Dünya mutfağından yemekler bulabileceğiniz çok fazla mekân olmamakla birlikte birkaç restoranda farklı yemekler deneyebilirsiniz. İtalyan mutfağının pizzasını, Japonların suşisini yiyebileceğiniz restoranları Isparta'nın merkezinde bulabilirsiniz. Sizin için listelediğimiz yemek yiyebileceğiniz bazı restoranlar şunlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Isparta Otel Tavsiye

Isparta Otel Tavsiye

Isparta’da özellikle şehir merkezinde konaklamak için pek çok seçenek bulabilirsiniz. Isparta’ya gittiğinizde tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Isparta'da Alışveriş - Ne Alınır?

Isparta'da Alışveriş - Ne Alınır?

Isparta’da alışveriş yapmak isterseniz Iyaşpark ve Centrum Garden alışveriş merkezlerini ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş için Çinili Çarşı ve Bedesten Çarşısı’nı da gezebilirsiniz. Isparta'da gülden yapılmış birçok ürün bulabilirsiniz. Isparta’dan sevdikleriniz için gül lokumu, gül kolonyası gibi Isparta’nın meşhur güllerinden yapılmış ürünlerden alabilirsiniz. Bunların dışında gül kokan seccade, gül kremi, gülden yapılmış parfümler gibi eşyalar da hediyelik olarak alınabilir. Gül dışında lavanta da artık Isparta'da adını duyuran bir bitkidir. Lavantadan yapılmış ürünler de oldukça ilgi çekmektedir. Lavanta içeren ürünleri özellikle Kuyucak Köyü'nde bulabilirsiniz.

Isparta el dokuması halılarıyla da dünyaya adını duyurmuştur. Isparta'ya gitmişken bu harika halılardan hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Isparta Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Isparta Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Isparta’da gece hayatını öğrenciler canlı tutmaktadır. Bu nedenle eylül ve haziran ayları arasında oldukça hareketli bir gece hayatına sahiptir. Yaz aylarında ise tatil nedeniyle eğlence mekanları kış döneminde olduğu kadar aktif olmamaktadır. Isparta'da canlı müzik eşliğinde keyifli vakit geçirebileceğiniz mekânlar da yer almaktadır. Daha sakin vakit geçirmek isteyenlerin adresi ise Kafeler Caddesi'dir. Isparta’da gecenin tadını çıkarmak istiyorsanız uğrayabileceğiniz bazı mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Isparta Gezilecek Yerler

Isparta Gezilecek Yerler

Güllerin şehri Isparta, birçok tarihi ve doğa harikası yere ev sahipliği yapmaktadır. Isparta gezi listenizde mutlaka olması gereken yerler ise şöyledir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Isparta Ne Yenir?

Isparta Ne Yenir?

Isparta, Akdeniz ve Ege mutfaklarının birleştiği bir mutfağa sahiptir. Bir tarım kenti olan Isparta'da en lezzetli sebze ve meyveleri yiyebilirsiniz. Bunun dışında yöreye özgü fırın kebabı, yediğiniz en güzel kebaplardan biri olabilir. Fırın kebabı, 2 saat alevli ateşte, 1 saat kor ateşte piştikten sonra servis ediliyor ve 100 yılı aşkındır bölgede tüketilen bir yemek. Eskiden yalnızca erkeç etinden yapılan fırın kebabı, günümüzde oğlak, koyun ve kuzu etinden de yapılıyor. Isparta seyahatinizde meşhur fırın kebabını yemenizi tavsiye ediyoruz. Kırmızı et dışında Isparta'da balık da yiyebilirsiniz. Eğirdir Gölü'nde yetiştirilen sazan ve alabalık bu kentte sevilen yemekler arasındadır.

Isparta'da biber, asma yaprağı, kabak, domates ve lahana gibi birçok sebze ve yapraktan dolma yapılır. Birçok restoranda bu dolmalardan bulabilirsiniz.

Isparta'nın Yalvaç ilçesine özgü bir lezzet olan Yalvaç güllacı da tatlı yemek isteyenlere önerimizdir. Bu tatlı aynı zamanda lorlu güllaç olarak da bilinir.

Isparta’da yiyebileceğiniz meşhur yemekler şöyledir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Isparta'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Isparta'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Isparta’da Akdeniz ve Karasal iklim arasında geçiş olan bir iklim görülmektedir. Isparta’da yaz ayları sıcak ve kurak özelliktedir. En sıcak ay ise temmuz ve ağustos aylarıdır. Bu ayların ortalama en yüksek sıcaklığı 30 derecedir. Kış ayları ise yağışlı ve serin geçmektedir. Kış aylarında en düşük sıcaklık ocak ayında görülmektedir. Bu ayda ortalama en düşük sıcaklık ise -3 derecedir. En fazla yağış ise kış ve ilkbahar aylarında görülmektedir. Isparta’yı gezmek için en ideal aylar yaz aylarıdır. Yaz aylarında hem yağış azdır hem de bu aylarda Isparta’nın yemyeşil doğasına şahit olabilirsiniz. Her dönemde uygun fiyatlı uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz. Hemen rezervasyonunuzu tamamlayarak erken rezervasyon indirimlerinden de faydalanabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Isparta Hakkında

Isparta Hakkında

Isparta, Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde bulunan bir şehrimizdir. Akdeniz Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Isparta, Göller Yöresi içerisinde yer almaktadır. Türkiye’nin ise güneybatı tarafında yer almaktadır. Isparta şehrinin ismi Baris isminden gelmektedir. Isparta bölgesinin eski ismi olan Baris başına is eki getirilerek İsparita daha sonra ise telaffuz ile Isparta olmuştur. Isparta şehrinin merkez ilçesi ile birlikte toplamda 13 ilçesi bulunmaktadır. Isparta’nın toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 442 bine yaklaşmıştır. Bu nüfusu ile Isparta Türkiye’nin en kalabalık 45. şehridir. Güllerin şehri Isparta’ya gitmek için online uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz. Yazılı Kanyon, Eğirdir Gölü ve Gölcük Krater Gölü Isparta’nın simgesi haline gelmiş doğa güzellikleridir. Isparta, köklü bir tarihe sahiptir. Isparta’ya ilk yerleşmeler Eski Taş Dönemi’nde başlamıştır. Frigler, Lidyalılar ve Persler gibi büyük uygarlıklar Isparta’ya egemen olmuştur. Daha sonra ise sırasıyla Büyük İskender, Romalılar ve Abbasiler şehre egemen olmuşlardır. 1390 yılında ise Isparta, Osmanlı Devleti’nin egemenliği altına girmiştir. Birinci Dünya Savaşı sonrasında ise Isparta İtalyanlar tarafından işgal edilmiştir. Isparta, önemli bir direnişe imza atmış ve işgalden kurtulmuştur. Isparta’da çok sayıda gül olması sebebiyle Isparta’ya Güllerin Şehri takma adı verilmektedir. Isparta’da bulunan gül bahçeleri bu şehrin simgesi haline gelmiştir. Isparta’ya 1992 yılında kurulmuş olan Süleyman Demirel Üniversitesi hizmet vermektedir. Neredeyse her sokağında gül kokusunu koklayarak gezebileceğiniz Isparta’ya gitmek için uçak bileti arıyorsanız sitemizde ucuza Isparta uçak biletleri sizi bekliyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Isparta Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz