1. Anasayfa
 2. Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Hong Kong Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Hong Kong'a Biletbak aracılığıyla ucuz uçak bileti alarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hong Kong özerk bölgesine yapacağınız İstanbul - Hong Kong veya Hong Kong - İstanbul uçuşları ortalama 10 saat sürmektedir. İstanbul'dan Hong Kong'a giden aktarmalı uçuşların yanı sıra, çok sayıda aktarmasız uçuş bulmak da mümkündür. Aktarmalı uçuşlar genel olarak tek aktarma ile tamamlansa da, bazı zamanlar iki aktarmalı uçuşlara da denk gelmeniz mümkündür. İstanbul Hong Kong arası yaklaşık olarak 8.000 kilometredir.

Hong Kong özer bölgesine uçuş düzenleyen pek çok hava yolları firması bulmak mümkündür. THY, Qatar Airways, British Airways, Cathay Pacific gibi hava yolları firmaları Hong Kong'a sefer düzenlemektedir.

THY taksitli uçak bileti gibi fırsatlardan yararlanmak için sitemize göz atabilirsiniz.

Hong Kong'a Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Hong Kong'a Nasıl Gidilir?
 2. Hong Kong Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Hong Kong'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Hong Kong Hakkında
 5. Hong Kong Ne Yenir?
 6. Hong Kong Nerede Yenir
 7. Hong Kong Gezilecek Yerler
 8. Hong Kong Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Hong Kong'ta Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Hong Kong'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Hong Kong'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Hong Kong Otel Tavsiye

Hong Kong Havalimanları Hakkında Bilgiler

Hong Kong'da bugüne kadar çok sayıda havalimanı hizmet vermiş olsa da, günümüzde hala aktif olarak çalışan iki adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan Shek Kong, hem askeri hem de sivil havalimanı olarak hizmet vermektedir. Shek Kong havalimanında sadece belirli günlerde sivil havacılığa ve hava yolları firmaları uçaklarına izin verilmektedir.

Hong Kong Uluslararası Havalimanı

Hong Kong Uluslararası Havalimanı aynı zamanda Chep Lap Kok Havalimanı ismiyle de bilinir. Bu havalimanı, 80'in üstünde ' En İyi Havalimanı' ödülünün sahibidir ve oldukça güzel, konforlu ve havalimanıdır. Hong Kong Uluslararası Havalimanı, Hong Kong'un en aktif havalimanıdır ve yılda ortalama 73 milyon uluslararası uçuşa ev sahipliği yapar.

Hong Kong Uluslararası Havalimanı'ndan ulaşım alternatifleri:

Feribot ile merkeze ulaşabilirsiniz. Bir ada üstünde kurulu olan Hong Kong Uluslararası Havalimanı'ndan Hong Kong merkez adasına yapılacak bir yolculuk için feribot kullanmak iyi bir fikirdir. Havalimanında bulunan feribot durağından sadece merkeze değil, toplamda 9 adet limana yolculuk etmeniz mümkün. Pek çok turist ve yerli, havalimanından ulaşım sağlamak için feribot kullanmayı tercih etmektedir. Feribot kullanmaya sıcak bakmıyorsanız başka alternatifleriniz de bulunuyor.

Havalimanı Expressi tercih edebilirsiniz. Her 24 dakikada bir havalimanından Hong Kong merkezine express servisler bulunmaktadır. Havalimanı expressi ekonomik bir yöntem olması ve merkeze kadar ulaşması ile yolcuların sevdiği yöntemlerdendir.

'Sky Limo' Sky Limo, havalimanından otelinizin kapısına kadar konfor içinde ve hızlıca ulaşmak için tercih edebileceğiniz yöntemlerden birisi. Bu serviste lüks araçlar ile havalimanından alınıyor ve istediğiniz yere kadar bırakılıyorsunuz.

Taksi kullanmak da havalimanından ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz bir yöntemdir. Hong Kong'da taksi ücretleri kilometre başına 6 Hong Kong Dolarıdır. Hong Kong Uluslarası Havalimanı'ndan Hong Kong merkeze kadar olan mesafe ise 35 kilometredir. Bu durumda yaklaşık olarak 210 Hong Kong Doları ödemeniz gerekmektedir.

Otobüs kullanmayı seçerek de havalimanından ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Hong Kong Havalimanı'ndan geçen A11, E11 ve N11 numaralı otobüs hatları ile merkeze gidebilirsiniz. N11 numaralı hat geceleri hizmet vermektedir. Her 10 - 30 dakikada bir geçen otobüsler ile merkeze yaklaşık 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

Shek Kong Havalimanı

Shek Kong, hem askeri amaçlarla hem de sivil havacılık alanında hizmet vermektedir. Sadece hafta sonları sivil havacılık için açıktır.

Taksi veya toplu taşıma ile bu havalimanından Hong Kong merkeze ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Taksi kullanarak Shek Kong Havalimanı'ndan merkeze gidecekseniz yolcuğunuz ortalama yarım saat dakika sürecektir. Bu yolculuk için TL bazında 200 liraya kadar ödemeniz gerekebilir.

Otobüs kullanmak da merkeze ulaşmak için tercih edilebilir. Shek Kong Havalimanı güzergahından geçen A29, A11 ve A29P numaralı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Daha sonra Lantau Link Toll Plaza durağında inerek taksiyle merkeze aktarma yapmanız gerekmektedir. Bu duraktan merkeze taksiyle 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Metro kullanarak Tsing Yi durağına kadar gelebilir, daha sonra buradan taksiyle yaklaşık 20 dakikada merkeze ulaşabilirsiniz. Her 20 dakikada bir geçen metro ile yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuk etmeniz gerekmektedir.

Hong Kong'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Hong Kong, muson ikliminin etkisi altında yer alan bir bölgedir. Bu sebeple Hong Kong, oldukça yağışlı bir iklime sahiptir. Bununla beraber bölgeye en çok yağış Mayıs ve Eylül aylarında düşer. Gezinizin aşırı yağıştan etkilenmemesi ve dilediğiniz gibi Hong Kong'u gezebilmek için seyahat planınızı bu ayların dışında yapmanızı öneririz.

Hong Kong'da ortalama yıllık sıcaklık sadece 23 derece civarındadır. Yanınızda hava durumuna uygun giysiler götürmeniz sizi oldukça rahat ettirecektir. Ayrıca yağış ihtimalini göz önüne alarak özellikle ayakkabılarınız için yağışa uygun tercihler yapmanız önemli olabilir.

Yaz mevsiminde Hong Kong'a gitmek beklediğiniz kadar iyi bir deneyim olmayabilir. Çünkü yaz aylarında Hong Kong'da tufan olayları yaşanmaktadır.

Kış aylarında bir gezi yapmayı planlıyor fakat kış turizminden hoşlanmıyorsanız Hong Kong ideal bir rota olacaktır. Burada kışları soğuk geçmediği için uygun kıyafetler ile tatilinizi rahatlıkla geçirebilirsiniz. Kış aylarında Hong Kong'un ortalama sıcaklığı 16 derecedir. Kimi zaman 10-12 dereceye kadar düşüşler yaşanabilir.

Hong Kong'a gitmek için en uygun zaman ise sonbahar veya ilkbahar aylarıdır. Bu mevsimlerde hava sıcaklığı ortalama olarak 21-22 derece civarında seyreder. Sonbaharda burayı ziyaret edecekseniz, Ekim ayına kalmadan gelmenizi öneririz. Çünkü Ekim ayında sonbahar etkisini kaybetmekte ve Hong Kong kışı yaşamaya başlamaktadır.

Hong Kong'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Hong Kong Hakkında

Çin Halk Cumhuriyeti'nin bir bölgesi olan Hong Kong, Asya'daki şehirler arasında en Batılı olanlardandır. Çin'in güney kıyılarında yer alan Hong Kong, Asya kıtasının en zengin, düzenli ve güzel bölgeleri arasında ilk sıralarda gelmektedir. Hong Kong'da muazzam bir kültürel çeşitlilik hakimdir, bu özelliği Hong Kong'un dünya şehri olarak tanımlanmasına sebep olmuştur.

Hong Kong, Çin özerk bölgesi haline gelmeden önce 150 yıl boyunca İngiliz egemenliği altında varlığını devam ettirmişti. İngiliz sömürgesinden kurtulan Hong Kong, 1 Temmuz 1997 yılında Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı özerk bölgelerden birisi oldu.

Hong Kong'da para birimi olarak buraya özgü olan Hong Kong Doları kullanılır.

Hong Kong'un anadili Çincedir ve halkın tamamı Çince konuşur, fakat Çin egemenliğine geçene kadar İngiliz sömürgesi olan Hong Kong'da nüfusun büyük çoğunluğu İngilizce de bilir.

Hong Kong'u iyice gezmek için ne kadar süre ayırmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu özerk bölgeyi tamamen gezmek ve görmek için yaklaşık olarak 3 veya 4 gününüzü buraya ayırmanız yeterli olacaktır.

Bir liman şehri olan Hong Kong'un ismi de bu özelliğinden dolayı kendisine yakıştırılmıştır. Hong Kong, 'güzel kokulu liman' anlamına gelir. Bugün Hong Kong, Asya'nı en işlek limanıdır ve Asya'nın serbest pazar hacmi en geniş şehridir. Ayrıca Hong Kong, Asya'da yer alan şehirler arasında en çok turist çeken bölgeler arasında yer alıyor.

Hong Kong aslında adalar üstüne kurulmuş bir şehirdir. Burada adalar, birbirlerine köprüler ve tüneller aracılığıyla bağlanır ve iletişim, ulaşım gibi faaliyetler mümkün olur. Hong Kong toplamda 235 adanın üstüne kurulmuştur ve görece küçük bir yüz ölçümüne sahiptir. Yine de, Hong Kong'un oldukça kalabalık bir özerk bölge olduğunu söylemekte yarar var. Burada metre kare başına tam olarak 1110 kişi düşmektedir. Küçük alanı ve yüksek nüfusu ile Hong Kong, en yoğun nüfusa sahip bölgeler arasında kendisine ilk sıralardan yer buluyor.

Hong Kong'u gezi rotalarınız arasına katmak istiyorsanız, buraya yapacağınız maksimum 90 günlük ziyaretlerin vizeden muaf olduğunu öğrenmek sizi sevindirecektir.

Hong Kong Hakkında

Hong Kong Ne Yenir?

Hong Kong mutfağı, büyük oranda Çin mutfağına benzemektedir. Hong Kong'a gittiğinizde tatmadan dönmemeniz gereken bazı yiyecekler ve içecekler bulunuyor.

Pekin Ördeği

Pekin Ördeği

Çin mutfağının popüler yemeklerinden Pekin Ördeği, Hong Kong'ta da oldukça seviliyor. Pekin Ördeği, ördeğin içinin boşaltılması ve daha sonra pirinçli iç harç ile yeniden doldurulması ile hazır hale getirilir. Pekin Ördeği'nin belirgin özelliklerinden birisi de çıtır çıtır derisidir.

Mango Suyu

Mango Suyu

Hong Kong'ta çok çeşitli egzotik meyveleri bir arada bulabilirsiniz. Mango da bu meyveler arasında yer alıyor ve bölge halkı tarafından oldukça seviliyor. Hong Kong'a seyahat ettiğinizde mükemmel lezzetteki mango suyunu mutlaka denemelisiniz.

Dim Sum

Dim Sum

Mantı benzeri bir yiyecek olan Dim Sum, aslen Çin mutfağından gelme bir lezzettir. Dim Sum, küçük hamur keseleri halinde, mantı gibi, hazırlanır ve bu keseler buharda pişirilir. Keselerin içine mantar, et, deniz mahsulü ve daha birçok şey damak tadına göre eklenebilir.

Çin Çileği

Çin Çileği

Çin Çileği, Hong Kong'un yerel meyveleri arasında yer alıyor. Çin Çileği, barındırdığı yüksek C vitamini oranı ile oldukça sağlıklı bir meyve. Kimi zaman bu meyveden elma şekeri benzeri tatlılar yapıldığını görebilirsiniz.

Hong Kong Nerede Yenir

Asya'nın en aktif bölgelerinden olan Hong Kong'ta gidebileceğiniz pek çok restoran bulunuyor. Bu restoranlarda farklı kategorilerden ve farklı mutfaklardan menüler tadabilirsiniz.

Yan Toh Heen

Yan Toh Heen

Hong Kong'ta Çim mutfağının büyük bir etki sahibi olduğunu söylemiştik. Yan Toh Heen, Çin mutfağından en lezzetli yemekleri sizlerle buluşturan bir restoran. Yan Toh Heen, kaliteli ve harika lezzetteki yemekleri kadar muhteşem manzarasıyla da dikkatleri üstüne çekiyor. Bu restoranın büyüleyici bir liman manzarası bulunuyor.

Yan Toh Heeni InterContinental isimli otelin alt katında yer alıyor. Restoran, 18 Salisbury Road üzerinde yer alıyor.

Manakamana Nepali Restaurant

Manakamana Nepali Restaurant

Hong Kong'ta Hint yemeği yiyebileceğiniz çok sayıda restoran bulunuyor. Bu restoranların en popüler olanlarından biri ise Manakamana Nepali Restaurant. 107 Temple Street konumunda yer alan restoran, Hint mutfağını ve kültürünü sevenler veya merak edenler için ideal bir yeme içme mekanı.

OMG Mamaday

OMG Mamaday

Biraz oturup dinlenmek ve hafif bir şeyler atıştırmak, belki bir fincan çay içmek istiyorsanız OMG Mamaday Kafe sizin için ideal bir tercih olacaktır. 29 Granville Road üstünde yer alan OMG Mamaday, renkli iç mekan tasarımı ile oldukça neşeli bir mekan. Burada Hong Kong'un popüler lezzetlerinden olan yöresel çayları deneyebilir, dilerseniz kahve içerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Grand Ding House

Grand Ding House

Deniz mahsullerini seviyorsanız Grand Ding House restoranına gelerek buradaki alternatifler arasında kaybolabilirsiniz. Grand Dig House, güzel yemekleriyle olduğu kadar şık iç mekan tasarımıyla da sizi kendine çekecek bir restoran. Restoran, One Pacific Centre’de yer alıyor. Restoranı öğle yemekleri ve akşam yemeği için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Hong Kong Gezilecek Yerler

Hong Kong, küçük yüz ölçümüne rağmen kalabalık bir kenttir ve şehirleşme fazladır. Her saat hareketli olan bu şehirde gezip görmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

Disneyland

Disneyland

Büyüleyici Disney temasıyla Disneyland, Hong Kong'un ilgi çeken noktalarından bir tanesi. Disneyland, Lantau Adası üzerinde yer almaktadır ve Hong Kong Disneyland Resort kapsamında hizmet vermektedir. Hong Kong'a çocuklarınız ile bir gezi düzenlemeyi planlıyorsanız, her çocuğun hayali olan Disneyland ziyaretini de programınıza eklemeyi unutmayın.

Ocean Park

Ocean Park

Hong Kong'ta mutlaka görmeniz gereken bir diğer eğlence parkı da Ocean Park. Burası deniz hayvanları temalı bir eğlence parkıdır ve Hong Kong'un Güney kesimlerinde yer alır. Park içinde oldukça uzun ve yüksek bir roller coaster, yani hız treni yer alır. Aileniz ya da arkadaşlarınızla beraber adrenalin dolu bir gün geçirmek isterseniz Ocean Park'ı tercih edebilirsiniz. Parkın tam adresi No.180 Wong Chuk Hang Road, Aberdeen şeklindedir.

Victoria Zirvesi

Victoria Zirvesi

Victoria Zirvesi, tüm Hong Kong'u ayaklarınız altında görebileceğiniz, harika manzarasıyla unutulmayacak anılara ev sahipliği yapacak bir dağdır. Victoria Zirvesi, Hong Kong adasının batı kısımlarında yer almaktadır. Turistik açıdan büyük öneme sahip olan bu dağın toplam yüksekliği ise 552 metredir. Ayrıca dağ üzerinde telekomünikasyon şirketleri tarafından kapatılan bazı alanlar bulunmaktadır. Bu alanlarda haricinde özel olarak belirlenen turistik noktalara girerek Victoria Zirvesi'nin tadını çıkarabilirsiniz.

Man Mo Tapınağı

Man Mo Tapınağı

Man Mo Tapınağı, 1847 yılında inşa edilmiş kutsal bir mekandır. Edebiyat ve savaş tanrısı Mo'ya ithafen inşa edilen bu tapınak, Hong Kong'un en eski kutsal mekanlarından birisidir. Qing Hanedanlığı tarafından inşa ettirilmiştir. Tapınakta altın sarısı ve kırmızı renkleri ağırlıktadır. Tapınak şehir merkezine oldukça yakın bir konumda yer alıyor. Tam adresi ise No.124-126 Hollywood Rd, Central şeklinde.

Hong Kong Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hong Kong, Asya kıtasında en eğlenceli gece hayatına sahip bölgelerden birisidir. Burası gündüzleri olduğu kadar, geceleri de çok aktif ve gösterişli bir bölgedir. Öyle ki Hong Kong, sadece gece hayatı ile bölgeye pek çok turistin adeta akın etmesine sebep olmaktadır.

Hong Kong'ta gece eğlenceleri için tercih edilen birçok popüler mekan bulunuyor. Bu mekanlardan bazılarını sizler için listeledik:

Club 71

Club 71

Club 71, Hong Kong'un en popüler kulüpleri arasında yer alıyor. Burada uzun bir günün ardından içeceklerinizi yudumlayabilir ve arkadaşlarınızla eğlenebilirsiniz.

The Wanch

The Wanch

The Wanch, No.54 Jaffe Road adresinde yer alan bir gece mekanı. Burada canlı müzik dinleyebilir ve eğlenceye katılabilirsiniz.

The Riff

The Riff

The Riff, içkili bir komedi mekanı. Komedi gösterilerinden hoşlanıyorsanız buraya mutlaka bir şans vermeniz gerek.

Dragonfly

Dragonfly

Shop10 - G1, Tai Kwun, Hollywood Road, Central adresinde yer alan Dragonfly, Hong Kong'un en meşhur gece kulüplerinden bir tanesi. Dragonfly, merkezi konumu ve yenilikçi iç mekanı ile hayran kalacağınız bir mekan.

Hong Kong'ta Alışveriş - Ne Alınır?

Hong Kong'ta alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor.

Hong Kong, alışveriş konusunda dünyadaki en cazip yerlerden birisi. Bunun sebebi, bölgenin vergiden muaf olması. Hong Kong, alışveriş merkezleri, yerel satıcılar, dükkanlar açısından şanslı bir yerdir.

Hollywood Road alışveriş konusunda mutlaka uğramanız gereken caddelerden. Burada çok sayıda antika parça bulabilir ve koleksiyonunuza katabilirsiniz. Burada geleneksel Çin ve İran halılarını da görebilirsiniz.

Hong Kong'ta Alışveriş - Ne Alınır?

Cat Street de antika parçalar bulabileceğiniz bir başka mekan olarak öne çıkmaktadır.

Wyndham Street ise Çin ve İran halıları bulabileceğiniz, bunun yanında Çin porseleninin en güzel örneklerini görebileceğiniz harika bir cadde.

Hong Kong'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hong Kong'un kültürel birikimi, bu bölgenin birçok farklı önemli güne sahip olmasını sağlamıştır.

Tümünü Göster

Hong Kong'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Hong Kong'ta kullanılan priz tipi, elektronik aletlerinizi şarj edebilmeniz için önemli bir ayrıntıdır. Hong Kong'ta Type G prizler kullanılmaktadır. Bununla beraber Hong Kong ile Türkiye arasında 6 saatlik bir fark bulunmaktadır.

Hong Kong Otel Tavsiye

Çok sayıda turist çeken Hong Kong'ta konaklayabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor.

Sizler için konaklayabileceğiniz otelleri sıraladık:

Rosewood Hong Kong

Rosewood Hong Kong

Rosewood, Hong Kong'un en lüks ve pahalı otelleri arasındadır. Özellikle çiftler için ideal olan bu otel 18 Salisbury Road üzerinde yer alıyor.

Hotel Madera Hollywood

Hotel Madera Hollywood

Hotel Madera Hollywood, merkezi konumu ile size büyük kolaylık sağlayacak. Hollywood Road üstünde yer alan bu otelin renkli iç ve dış mekan tasarımı ile eğlenceli mobilyaları sizi neşelendirecek.

Hi Backpackers

Hi Backpackers

Daha uygun fiyatlı bir konaklama alternatifi arıyorsanız, Hi Backpackers Hostel size yardımcı olabilir. Gezginler için ideal olan bu hostelde 12 yataklı karma yatakhanelerde misafir olabilirsiniz.

The Cityview

The Cityview

Hong Kong'ta ekonomik bir otel arıyorsanız The Cityview sizin için doğru seçim olabilir. 23 Waterloo Road üstünde yer alan otel, kaliteli hizmeti ve ekonomik fiyatları bir arada sunuyor.

Valencia