1. Anasayfa
  2. Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Hong Kong Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Hong Kong'a Biletbak aracılığıyla ucuz uçak bileti alarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Hong Kong özerk bölgesine yapacağınız İstanbul - Hong Kong veya Hong Kong - İstanbul uçuşları ortalama 10 saat sürmektedir. İstanbul'dan Hong Kong'a giden aktarmalı uçuşların yanı sıra, çok sayıda aktarmasız uçuş bulmak da mümkündür. Aktarmalı uçuşlar genel olarak tek aktarma ile tamamlansa da, bazı zamanlar iki aktarmalı uçuşlara da denk gelmeniz mümkündür. İstanbul Hong Kong arası yaklaşık olarak 8.000 kilometredir.

Hong Kong özer bölgesine uçuş düzenleyen pek çok hava yolları firması bulmak mümkündür. THY, Qatar Airways, British Airways, Cathay Pacific gibi hava yolları firmaları Hong Kong'a sefer düzenlemektedir.

THY taksitli uçak bileti gibi fırsatlardan yararlanmak için sitemize göz atabilirsiniz.

Hong Kong'a Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Hong Kong'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Hong Kong Hakkında
  3. Hong Kong Ne Yenir?
  4. Hong Kong Nerede Yenir
  5. Hong Kong Gezilecek Yerler
  6. Hong Kong Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Hong Kong'ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Hong Kong'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Hong Kong Otel Tavsiye

Hong Kong Havalimanları Hakkında Bilgiler

Hong Kong'da bugüne kadar çok sayıda havalimanı hizmet vermiş olsa da, günümüzde hala aktif olarak çalışan iki adet havalimanı bulunmaktadır. Bunlardan Shek Kong, hem askeri hem de sivil havalimanı olarak hizmet vermektedir. Shek Kong havalimanında sadece belirli günlerde sivil havacılığa ve hava yolları firmaları uçaklarına izin verilmektedir.

Hong Kong Uluslararası Havalimanı

Hong Kong Uluslararası Havalimanı aynı zamanda Chep Lap Kok Havalimanı ismiyle de bilinir. Bu havalimanı, 80'in üstünde ' En İyi Havalimanı' ödülünün sahibidir ve oldukça güzel, konforlu ve havalimanıdır. Hong Kong Uluslararası Havalimanı, Hong Kong'un en aktif havalimanıdır ve yılda ortalama 73 milyon uluslararası uçuşa ev sahipliği yapar.

Hong Kong Uluslararası Havalimanı'ndan ulaşım alternatifleri:

Feribot ile merkeze ulaşabilirsiniz. Bir ada üstünde kurulu olan Hong Kong Uluslararası Havalimanı'ndan Hong Kong merkez adasına yapılacak bir yolculuk için feribot kullanmak iyi bir fikirdir. Havalimanında bulunan feribot durağından sadece merkeze değil, toplamda 9 adet limana yolculuk etmeniz mümkün. Pek çok turist ve yerli, havalimanından ulaşım sağlamak için feribot kullanmayı tercih etmektedir. Feribot kullanmaya sıcak bakmıyorsanız başka alternatifleriniz de bulunuyor.

Havalimanı Expressi tercih edebilirsiniz. Her 24 dakikada bir havalimanından Hong Kong merkezine express servisler bulunmaktadır. Havalimanı expressi ekonomik bir yöntem olması ve merkeze kadar ulaşması ile yolcuların sevdiği yöntemlerdendir.

'Sky Limo' Sky Limo, havalimanından otelinizin kapısına kadar konfor içinde ve hızlıca ulaşmak için tercih edebileceğiniz yöntemlerden birisi. Bu serviste lüks araçlar ile havalimanından alınıyor ve istediğiniz yere kadar bırakılıyorsunuz.

Taksi kullanmak da havalimanından ulaşım sağlamak için tercih edebileceğiniz bir yöntemdir. Hong Kong'da taksi ücretleri kilometre başına 6 Hong Kong Dolarıdır. Hong Kong Uluslarası Havalimanı'ndan Hong Kong merkeze kadar olan mesafe ise 35 kilometredir. Bu durumda yaklaşık olarak 210 Hong Kong Doları ödemeniz gerekmektedir.

Otobüs kullanmayı seçerek de havalimanından ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Hong Kong Havalimanı'ndan geçen A11, E11 ve N11 numaralı otobüs hatları ile merkeze gidebilirsiniz. N11 numaralı hat geceleri hizmet vermektedir. Her 10 - 30 dakikada bir geçen otobüsler ile merkeze yaklaşık 45 dakikada ulaşabilirsiniz.

Shek Kong Havalimanı

Shek Kong, hem askeri amaçlarla hem de sivil havacılık alanında hizmet vermektedir. Sadece hafta sonları sivil havacılık için açıktır.

Taksi veya toplu taşıma ile bu havalimanından Hong Kong merkeze ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Taksi kullanarak Shek Kong Havalimanı'ndan merkeze gidecekseniz yolcuğunuz ortalama yarım saat dakika sürecektir. Bu yolculuk için TL bazında 200 liraya kadar ödemeniz gerekebilir.

Otobüs kullanmak da merkeze ulaşmak için tercih edilebilir. Shek Kong Havalimanı güzergahından geçen A29, A11 ve A29P numaralı otobüs hatlarını kullanabilirsiniz. Daha sonra Lantau Link Toll Plaza durağında inerek taksiyle merkeze aktarma yapmanız gerekmektedir. Bu duraktan merkeze taksiyle 15 dakikada ulaşabilirsiniz.

Metro kullanarak Tsing Yi durağına kadar gelebilir, daha sonra buradan taksiyle yaklaşık 20 dakikada merkeze ulaşabilirsiniz. Her 20 dakikada bir geçen metro ile yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuk etmeniz gerekmektedir.

Hong Kong'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Hong Kong'ta kullanılan priz tipi, elektronik aletlerinizi şarj edebilmeniz için önemli bir ayrıntıdır. Hong Kong'ta Type G prizler kullanılmaktadır. Bununla beraber Hong Kong ile Türkiye arasında 6 saatlik bir fark bulunmaktadır.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz