1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Hong Kong Uçak Bileti

Hong Kong Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:20
  1. Yan Toh Heen
  2. Manakamana Nepali Restaurant
  3. OMG Mamaday
  4. Grand Ding House

1. Yan Toh Heen

Hong Kong'ta Çim mutfağının büyük bir etki sahibi olduğunu söylemiştik. Yan Toh Heen, Çin mutfağından en lezzetli yemekleri sizlerle buluşturan bir restoran. Yan Toh Heen, kaliteli ve harika lezzetteki yemekleri kadar muhteşem manzarasıyla da dikkatleri üstüne çekiyor. Bu restoranın büyüleyici bir liman manzarası bulunuyor.

Yan Toh Heeni InterContinental isimli otelin alt katında yer alıyor. Restoran, 18 Salisbury Road üzerinde yer alıyor.

Yan Toh Heen

2. Manakamana Nepali Restaurant

Hong Kong'ta Hint yemeği yiyebileceğiniz çok sayıda restoran bulunuyor. Bu restoranların en popüler olanlarından biri ise Manakamana Nepali Restaurant. 107 Temple Street konumunda yer alan restoran, Hint mutfağını ve kültürünü sevenler veya merak edenler için ideal bir yeme içme mekanı.

Manakamana Nepali Restaurant

3. OMG Mamaday

Biraz oturup dinlenmek ve hafif bir şeyler atıştırmak, belki bir fincan çay içmek istiyorsanız OMG Mamaday Kafe sizin için ideal bir tercih olacaktır. 29 Granville Road üstünde yer alan OMG Mamaday, renkli iç mekan tasarımı ile oldukça neşeli bir mekan. Burada Hong Kong'un popüler lezzetlerinden olan yöresel çayları deneyebilir, dilerseniz kahve içerek günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

OMG Mamaday

4. Grand Ding House

Deniz mahsullerini seviyorsanız Grand Ding House restoranına gelerek buradaki alternatifler arasında kaybolabilirsiniz. Grand Dig House, güzel yemekleriyle olduğu kadar şık iç mekan tasarımıyla da sizi kendine çekecek bir restoran. Restoran, One Pacific Centre’de yer alıyor. Restoranı öğle yemekleri ve akşam yemeği için rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Grand Ding House

Daha Fazlasını Keşfet!

Hong Kong Otel Tavsiye

Hong Kong Otel Tavsiye

Çok sayıda turist çeken Hong Kong'ta konaklayabileceğiniz birçok alternatif bulunuyor.

Sizler için konaklayabileceğiniz otelleri sıraladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hong Kong'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hong Kong'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hong Kong'un kültürel birikimi, bu bölgenin birçok farklı önemli güne sahip olmasını sağlamıştır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hong Kong'ta Alışveriş - Ne Alınır?

Hong Kong'ta Alışveriş - Ne Alınır?

Hong Kong'ta alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda mekan bulunuyor.

Hong Kong, alışveriş konusunda dünyadaki en cazip yerlerden birisi. Bunun sebebi, bölgenin vergiden muaf olması. Hong Kong, alışveriş merkezleri, yerel satıcılar, dükkanlar açısından şanslı bir yerdir.

Hollywood Road alışveriş konusunda mutlaka uğramanız gereken caddelerden. Burada çok sayıda antika parça bulabilir ve koleksiyonunuza katabilirsiniz. Burada geleneksel Çin ve İran halılarını da görebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hong Kong Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hong Kong Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hong Kong, Asya kıtasında en eğlenceli gece hayatına sahip bölgelerden birisidir. Burası gündüzleri olduğu kadar, geceleri de çok aktif ve gösterişli bir bölgedir. Öyle ki Hong Kong, sadece gece hayatı ile bölgeye pek çok turistin adeta akın etmesine sebep olmaktadır.

Hong Kong'ta gece eğlenceleri için tercih edilen birçok popüler mekan bulunuyor. Bu mekanlardan bazılarını sizler için listeledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hong Kong Gezilecek Yerler

Hong Kong Gezilecek Yerler

Hong Kong, küçük yüz ölçümüne rağmen kalabalık bir kenttir ve şehirleşme fazladır. Her saat hareketli olan bu şehirde gezip görmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hong Kong Ne Yenir?

Hong Kong Ne Yenir?

Hong Kong mutfağı, büyük oranda Çin mutfağına benzemektedir. Hong Kong'a gittiğinizde tatmadan dönmemeniz gereken bazı yiyecekler ve içecekler bulunuyor.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hong Kong'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Hong Kong'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Hong Kong, muson ikliminin etkisi altında yer alan bir bölgedir. Bu sebeple Hong Kong, oldukça yağışlı bir iklime sahiptir. Bununla beraber bölgeye en çok yağış Mayıs ve Eylül aylarında düşer. Gezinizin aşırı yağıştan etkilenmemesi ve dilediğiniz gibi Hong Kong'u gezebilmek için seyahat planınızı bu ayların dışında yapmanızı öneririz.

Hong Kong'da ortalama yıllık sıcaklık sadece 23 derece civarındadır. Yanınızda hava durumuna uygun giysiler götürmeniz sizi oldukça rahat ettirecektir. Ayrıca yağış ihtimalini göz önüne alarak özellikle ayakkabılarınız için yağışa uygun tercihler yapmanız önemli olabilir.

Yaz mevsiminde Hong Kong'a gitmek beklediğiniz kadar iyi bir deneyim olmayabilir. Çünkü yaz aylarında Hong Kong'da tufan olayları yaşanmaktadır.

Kış aylarında bir gezi yapmayı planlıyor fakat kış turizminden hoşlanmıyorsanız Hong Kong ideal bir rota olacaktır. Burada kışları soğuk geçmediği için uygun kıyafetler ile tatilinizi rahatlıkla geçirebilirsiniz. Kış aylarında Hong Kong'un ortalama sıcaklığı 16 derecedir. Kimi zaman 10-12 dereceye kadar düşüşler yaşanabilir.

Hong Kong'a gitmek için en uygun zaman ise sonbahar veya ilkbahar aylarıdır. Bu mevsimlerde hava sıcaklığı ortalama olarak 21-22 derece civarında seyreder. Sonbaharda burayı ziyaret edecekseniz, Ekim ayına kalmadan gelmenizi öneririz. Çünkü Ekim ayında sonbahar etkisini kaybetmekte ve Hong Kong kışı yaşamaya başlamaktadır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hong Kong Hakkında

Hong Kong Hakkında

Çin Halk Cumhuriyeti'nin bir bölgesi olan Hong Kong, Asya'daki şehirler arasında en Batılı olanlardandır. Çin'in güney kıyılarında yer alan Hong Kong, Asya kıtasının en zengin, düzenli ve güzel bölgeleri arasında ilk sıralarda gelmektedir. Hong Kong'da muazzam bir kültürel çeşitlilik hakimdir, bu özelliği Hong Kong'un dünya şehri olarak tanımlanmasına sebep olmuştur.

Hong Kong, Çin özerk bölgesi haline gelmeden önce 150 yıl boyunca İngiliz egemenliği altında varlığını devam ettirmişti. İngiliz sömürgesinden kurtulan Hong Kong, 1 Temmuz 1997 yılında Çin Halk Cumhuriyeti'ne bağlı özerk bölgelerden birisi oldu.

Hong Kong'da para birimi olarak buraya özgü olan Hong Kong Doları kullanılır.

Hong Kong'un anadili Çincedir ve halkın tamamı Çince konuşur, fakat Çin egemenliğine geçene kadar İngiliz sömürgesi olan Hong Kong'da nüfusun büyük çoğunluğu İngilizce de bilir.

Hong Kong'u iyice gezmek için ne kadar süre ayırmanız gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu özerk bölgeyi tamamen gezmek ve görmek için yaklaşık olarak 3 veya 4 gününüzü buraya ayırmanız yeterli olacaktır.

Bir liman şehri olan Hong Kong'un ismi de bu özelliğinden dolayı kendisine yakıştırılmıştır. Hong Kong, 'güzel kokulu liman' anlamına gelir. Bugün Hong Kong, Asya'nı en işlek limanıdır ve Asya'nın serbest pazar hacmi en geniş şehridir. Ayrıca Hong Kong, Asya'da yer alan şehirler arasında en çok turist çeken bölgeler arasında yer alıyor.

Hong Kong aslında adalar üstüne kurulmuş bir şehirdir. Burada adalar, birbirlerine köprüler ve tüneller aracılığıyla bağlanır ve iletişim, ulaşım gibi faaliyetler mümkün olur. Hong Kong toplamda 235 adanın üstüne kurulmuştur ve görece küçük bir yüz ölçümüne sahiptir. Yine de, Hong Kong'un oldukça kalabalık bir özerk bölge olduğunu söylemekte yarar var. Burada metre kare başına tam olarak 1110 kişi düşmektedir. Küçük alanı ve yüksek nüfusu ile Hong Kong, en yoğun nüfusa sahip bölgeler arasında kendisine ilk sıralardan yer buluyor.

Hong Kong'u gezi rotalarınız arasına katmak istiyorsanız, buraya yapacağınız maksimum 90 günlük ziyaretlerin vizeden muaf olduğunu öğrenmek sizi sevindirecektir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hong Kong Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz