1. Anasayfa
 2. Hamburg Uçak Bileti

Hamburg Uçak Bileti

Hamburg Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Hamburg Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Hamburg’a ülkemiz üzerinden birçok sefer düzenlenmekte. Üstelik bu seferlerden aktarmasız olanlar ile 3-4 saatte Hamburg’a ulaşmanız mümkündür. En sık sefer düzenleyen uçak firmaları sırasıyla Condor, Pegasus, SunExpress, EasyJet, Corendon’dur. Bu uçak firmalarının en çok kalktığı şehirler ise İzmir, Antalya ve İstanbul olmaktadır. Uçak biletinizi sitemizden online olarak alarak erken rezervasyon gibi birtakım indirimlerden faydalanmanız ve uçuşunuzu daha ucuza getirmeniz mümkündür.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Hamburg’a Nasıl Gidilir?
 2. Hamburg’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Hamburg’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Hamburg Hakkında
 5. Hamburg Ne Yenir?
 6. Hamburg Nerede Yenir
 7. Hamburg Gezilecek Yerler
 8. Hamburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Hamburg'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Hamburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Hamburg'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Hamburg Otel Tavsiye

Hamburg’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Hamburg’a gittiğinizde sizi ilk olarak karşılayacak yer, Hamburg Fuhlsbuettel Havalimanı’dır. Hamburg Fuhlsbuettel Havalimanı varışlı online uçak biletinizi sitemizden en uygun fiyata satın alabilir veya rezerve edebilirsiniz.

Hamburg Fuhlsbuettel Havalimanı

Hamburg’un uluslararası kapısı olan bu havalimanı, 2011 yılından elde edilen verilere göre Almanya’nın en çok yolcu alan ve gönderen 5. Havalimanıdır. Hamburg Fuhlsbuettel Havalimanı, Hamburg şehir merkezine ise yaklaşık 9 kilometre mesafede yer almaktadır. Hamburg Fuhlsbuettel Havalimanı’ndan Hamburg şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Taksi kullanırsanız, havalimanı ile şehir merkezi arası az mesafe olduğundan ücret çok tutmayacaktır. Aynı zamanda havalimanından şehir merkezine ulaşım için taksiyle ulaşımınız en rahat ve konforlu seçenek olacaktır.

Tren, taksiye göre daha ucuz ve hemen hemen aynı konforda olmaktadır. S-bahn adı verilen trenle havalimanı-şehir merkezi arası yolcuğunuzu yapabilirsiniz. S1 banliyö güzergahı doğrudan şehir merkezine gitmekte. 

Otobüs ise havalimanından şehir merkezine gitmek için toplu taşıma açısından 2. tercih. 606 numaralı otobüsler şehir merkezine yaklaşık 20 dakikada ulaşmaktalar. Bu otobüsler 30-60 dakikada bir geçmekteler.

Araç kiralayarak da Hamburg Fuhlsbuettel Havalimanı’ndan Hamburg şehir merkezine ulaşımınızı rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Havalimanı içerisindeki araç kiralama ofislerinden kiraladığınız araç ile B433 yolunu takip ederseniz fazla trafiğe takılmadan yolculuğunuzu gerçekleştirirsiniz.

Hamburg’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Almanya’da çok fazla yüksek dağlar olmadığından iklimde o kadar sert bir iklim olmamaktadır. Bu nedenle Hamburg ılık ve yağışlı okyanusal bir iklime sahiptir. Şehirde genel olarak yağışlı olduğu gibi yaz aylarında yağışlar daha da artar. Buna rağmen yazlar oldukça sıcak, kışlar ise ılık geçmektedir. Şehrin genellikle en soğuk ayları şubat ve mart aylarıdır. Eğer Hamburg seyahati düzenlemeyi düşünüyorsanız bu aylarda gitmeniz tavsiye edilmez. Ancak “ben soğuğu çok severim, üşümek istiyorum” diyorsanız da bu aylarda gidebilmeniz pek mümkündür. Normal bir havada gitmek isteyenler, seyahat zamanlarını mayıs sonları ve eylül başları arasında planlamaları geziler açısından iyi olacaktır. Zaten tüm yıl boyunca hissedilen en sıcak aylar temmuz ve ağustos ayları olmaktadır. Eğer Hamburg’a belirli bir etkinlik ya da festival için geliyorsanız elbette hava durumunun pek bir önemi olmadığı için ne zaman gidilir sorusuna istediğiniz zaman cevabını vermemiz mümkün olacaktır.

Hamburg’a gitmek istediğiniz zamanı belirlediyseniz bu zaman aralığını kapsayan gidiş-dönüş uçak biletinizi sitemizden en ucuza alabilirsiniz.

Hamburg Hakkında

Hamburg yani Hür Hansa Şehri Hamburg, kendi başına gayri resmi olarak bir eyalet niteliğindedir. Almanya’nın Berlin’den sonra gelen en büyük 2. Şehri olan Hamburg, Elbe ve Alster nehirleri arasında kalmaktadır. Almanya’nın kuzeyinde yer alan Hamburg, aynı zamanda dünyanın en büyük konteyner limanları arasında yer almaktadır. Üstelik bu kent, bünyesinde barındırdığı 100 kadar konsolosluk ile dünyaya açılan kapı unvanına sahiptir. Hamburg’un nüfusu her geçen gün artmaktadır. Güncel olarak nüfusu ise 1.9 milyona yaklaşmaktadır. İçinde bulunduğu eyaletin nüfusu 4.3 milyonken Hamburg neredeyse eyaletin nüfusunun yarısını oluşturmaktadır. Hamburg sadece Almanya’nın değil dünyanın en zengin şehirlerinden biri olup şehirdeki yaşam kalitesi ve refah düzeyi oldukça yüksektir. Şehirde kurulmuş olan yaklaşık 20 bin kadar şirket vardır. Şehirde iş merkezlerinin bu denli fazla olması ulusal düzeyde Hamburg’u ticaretin merkezi konumuna yükseltmektedir. 

Hamburg’un tam merkezinde Binnen ve Aussenalster adında iki göl bulunur. Şehrin içerisinden birçok nehir geçtiğinden aynı Amsterdam ya da Venedik gibi şehre bir sürü köprü yapılmıştır. Hatta bu yönüyle Avrupa’nın en fazla köprüye sahip olan şehirlerindendir. Öyle ki köprü sayısı, Amsterdam ve Venedik’teki köprü sayısının toplamından bile daha fazladır. Hamburg’un mimarisi genel anlamda backsteingotik tarzından etkilenmiştir. Backsteingotik tarzı tuğladan yapılmış veya görünür gotik binalar içerir. Siz de bu kenti keşfetmek istiyorsanız hemen online bilet alarak erken rezervasyon gibi özel indirimlerden faydalanma imkanlarına sahip olun.

Hamburg Ne Yenir?

Hamburg’da yaklaşık olarak 4.000’e yakın restoran vardır. Bu restoranlardan birçoğu yerel olarak yemekler yani Hamburg’a özgü yemekler servis ederken birçoğu da dünya mutfaklarından yiyeceklere yönelmişlerdir. Bir liman şehri olan Hamburg’da ağırlıklı olarak deniz ürünleri tüketilir. Midye, deniz tarağı, ıstakoz gibi deniz mahsullerini hemen hemen her restoranda bulabilirsiniz. Hamburgluların sevdiği bir yemek menüsü de sosis ve buğday birasıdır. Günün her saati bu ikiliyi yiyip içebilirler. Siz de Hamburg seyahatinizde sosis ve birayı birlikte deneyebilirsiniz. 

Hamburg'un en ilginç yemeklerinden biri yılan çorbasıdır. İsmi Aalsupp olarak bilinen bu çorbayı satan restoranların camlarında yılan figürü görebilirsiniz. Bu kente özgü bir diğer yemek ise domuz pastırmalı yeşil fasulyedir. Domuz eti yemeyenler içinse Hamburg'da birçok Türk restoranı vardır. Buralarda başta döner olmak üzere çeşitli Türk yemeklerini bulabilirsiniz.

Hamburg’da çok sevilen yiyecekler şunlardır:

1. Currywurst

Currywurst

Currywurst adı verilen kızarmış domuz eti sosisinin üzerine çeşitli soslar ile genellikle bira ile tüketilen bir fastfood türüdür. Sos olarak ketçap ve toz halinde köri sosu eklenmektedir.

2. Labkaus

Labkaus

Labkaus, kızartılmış yumurta ve balıktan oluşan, turşularla servis edilen bir tür güveç olan bu yiyecek Hamburg’a özgüdür. Labkaus yemeğini özellikle akşam yemeği için tercih etmenizi öneririz.

3. Aalsuppe

Aalsuppe

Aalsuppe bir çorba türüdür, bu çorbanın içerisinde kırmızı et, çeşitli sebzeler ve kuruyemiş bulunur. Bol vitamin içeren aalsuppe çorbasını özellikle kış veya sonbahar aylarında Hamburg’a gittiyseniz mutlaka tüketmelisiniz. Çünkü hasta olmanızı istemeyiz.

Hamburg varışlı ucuz uçak biletinizi sitemiz üzerinden kolaylıkla alabilirsiniz.

Hamburg Nerede Yenir

Hamburg uçak biletinizi aldıktan sonra Hamburg’da ne yiyeceğinize de karar verdiyseniz sıra geldi restoranlara. Kentte birçok Türk restoranının yanı sıra dünya mutfaklarından seçkiler sunan restoranlar da vardır. Hamburg'un yöresel yemeklerini yiyebileceğiniz bazı restoranları sizin için araştırdık. Hamburg’un ünlü restoranları şöyle:

1. Apples Restaurants

Apples Restaurants

Apples Restaurants, Hamburg’un ünlü kaliteli yemek restoranlarının başında gelmektedir. Tam bir gurme restoranı olan bu restoran, ağzının tadını bilenlerin adresidir. Apples Restaurant’a gittiğinizde özel sunumlar eşliğinde servis edilmiş eşsiz et yemeklerinden yiyebilirsiniz. Ancak bu restoranın bir tık pahalı olduğunu söyleyelim.

2. Erdapfel Hamburg

Erdapfel Hamburg

Erdapfel Hamburg, Hamburg’un ünlü vejetaryen restoranıdır. Hamburg’ta genellikle et restoranları olduğundan veya etsiz yemek bulmak Hamburg’ta neredeyse imkansız olduğundan bu restoran, vejetaryenler için adeta elmas niteliğinde. Tabi sadece et yemeyenler için değil sebze ağırlıklı beslenmek isteyenlerin de tek adresi Erdapfel Hamburg adlı restorandır.

3. Bianca

Bianca

Bianca adlı restoran ise yalnızca lezzetli yemekleriyle değil atmosferiyle, mekanıyla da övmemiz gereken bir restorandır. Buranın loş havasına ilk girdiğiniz anda tutulacaksınız. Tabi yemeklerine de diyecek sözümüz yok.

Hamburg Gezilecek Yerler

Almanya’nın önde gelen şehri Hamburg’a gitmek için uçak biletinizi aldınız fakat henüz nereleri gezeceğinizi kararlaştırmadıysanız sizin için hazırladığımız gezi listesine bir göz atmalısınız:

Speicherstadt

Speicherstadt

Speicherstadt Hamburg limanında yer alan bir bölgedir. Bu bölgede yer alan kütükler üzerine inşa edilmiş birçok evler, Unesco tarafından 2005 yılında dünya mirası olarak ilan edilmiştir. Hamburg'a gittiğinizde nehirlerin arasında yer alan bu güzel yapılarını görmeniz gerekir.

Alster Gölü

Alster Gölü

Alster Gölü’nün kıyısında, bu eşsiz manzara ile yürüyüş yapabilir, tekne turlarıyla gölü gezebilirsiniz. Burada mükemmel fotoğraflar da çekilebileceğinizi söyleyelim. Manzarası ise oldukça göz doyurucu.

Planten un Blomen

Planten un Blomen

Planten un Blomen, size Hamburg’taki saklı cenneti gösterecek olan yerdir. Hamburg’un merkezinde yer alan bu botanik park, çok büyük bir doğal alan sunmaktadır. Burada daha önce görmediğiniz çiçekleri görebilirsiniz. Parkın içerisinde bir de göl yer almaktadır. Aynı zamanda parkın içerisinde kafeler ve çocuklar için oyun alanları da mevcuttur. Aileyle seyahat için uygundur. Üstelik burada yılın belirli zamanlarda ücretsiz konserler de olmaktadır.

Elbphilharmonie

Elbphilharmonie

Elbphilharmonie, yani Elphi. Elphi denmesinin sebebi yerel halkın bu kısaltmayı kullanmasıdır. Hamburg’ta Elbe Nehrinin üstüne kurulan bu konser salonu, dünyanın en büyük konser salonları arasındadır. Bu konser salonu Kaispeicher A adındaki bir tuğladan yapılma deponun üzerine inşa edilmiştir. 108 metrelik yüksekliğiyle Hamburg’un en yüksek binasıdır. Üstelik Elbphilharmonie, dünyada akustiği çok gelişmiş konser salonlarından birisidir.

Hamburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hamburg renkli bir gece hayatına sahiptir. Gece gündüz hareketli olan bu şehirde gece hayatının iki önemli merkezi vardır. Bunlar; Schanze ve St. Pauli'dir. En çok tercih edilen ve popüler gece kulüpleri, canlı müzik mekanları ve publar burada yer alır. Reeperbahn çevresinde Amsterdam’dakiyle yarışacak bir Red Light District vardır. Burada striptiz kulüpleri de bulunmaktadır. Hamburg gece hayatı için bir diğer önemli merkez, bohem tarzıyla dikkat çeken Schanzenviertel District’tir. Burada Grossneumarkt Caddesi ve Lange Reihe sokakta açılan bar ve publar en sık tercih edilenlerdendir. Hamburg'da gece hayatının popüler mekanlarından bazılarını sizin için listeledik:

1. Jupi Bar

Jupi Bar

Jupi Bar, Hamburg’ta doyasıya dans edebileceğiniz, ucuza bira içebileceğiniz bir bardır. Genellikle genç nüfusun takıldığı bu bar, gecenin geç saatlerine kadar açıktır. İşlek bir bölgede yer aldığından da her an canlıdır.

2. Bar Rossi

Bar Rossi

Bar Rossi, tam bir Alman barıdır. Alman barı nasıl olur diyorsanız bu barın tasarımına, mimarisine bakabilirsiniz. Özellikle soğuk kış gecelerinde renkli ışıklandırmasıyla, sıcak şarabıyla içinizi ısıtacak olan yer Bar Rossi’dir.

3. Reeperbahn

Reeperbahn

Reeperbahn bazen müzikli tiyatroların yer aldığı, sanat etkinliklerinin, dans etkinliklerinin gerçekleştiği mekandır. Eğer bir görsel şölene şahit olmak istiyorsanız Reeperbahn adlı mekana uğramanızı tavsiye ederiz.

Hamburg'un renkli gece hayatını yerinde yaşamak için taksitli uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Hamburg'da Alışveriş - Ne Alınır?

Hamburg’daki en önemli alışveriş caddeleri ve merkezleri, Jungfernstieg, Mönckebergstrabe, Neuer Wallve Europa Passage’dır. Mönckebergstraße, kentin en büyük alışveriş alanıdır. Birçok butik ve mağaza bu caddede yer alır. Lüks mağazaların yanı sıra daha küçük butik dükkanları da burada bulabilirsiniz. Vintage ürünleri seviyorsanız Hamburg'da birçok vintage ürün satan mağaza vardır. Caddenin hemen başında Avrupa’nın en büyük spor mağazası olan Sport Karstadt bulunur. Caddenin iç kısımlarında ise dünyanın en büyük elektronik mağazası olan Saturn bulunur. Hamburg’tan sevdikleriniz için kırmızı şarap ve Alman çikolatalarından alabilirsiniz.

Hamburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hamburg’da yılın her mevsimi bir festivale denk gelmek mümkündür. Etkinlikler açısından oldukça yoğun olan bu kentte bilime, sanata ve doğaya önem verilir. Bunlarla ilgili etkinliklere çok sık denk gelebilirsiniz. Sizin için listelediğimiz Hamburg’da festivallere buradan bakabilirsiniz:

Hamburg’un eğlenceli festivallerini ve önemli günlerini kaçırmamak için Hamburg uçak biletinizi bu tarihlere uygun olarak almayı unutmayın!

Tümünü Göster

Hamburg'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Havaalanından şehir merkezine taksiyle gidecekseniz gideceğiniz yeri söyleyerek binmeden pazarlık yapın ki yüksek ücretlerle karşılaşmayasınız. Ayrıca biletlerinizi önceden alarak uçuşunuzu daha ekonomik seviyelere indirebilirsiniz.

Hamburg Otel Tavsiye

Konaklama için genelde şehir merkezine yakınlık diğer faktörlerden daha önemli olmaktadır. Hamburg’da her bütçeye uygun konaklanacak oteller mevcuttur. Bizim sizlere tavsiye edeceğimiz oteller şu şekildedir:

1. The Fontenay

The Fontenay

The Fontenay, şehrin en lüks otelidir. Göl manzarası ve yeşil alan, bu oteli seçenler için adeta bir görsel şölen yaratmaktadır. 5 yıldız statüsünde olan bu oteli tercih ederseniz jakuzi, spa ve havuz gibi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. The Fontenay’ın bir gecelik ücreti ise dudak uçuklatacak niteliktedir.

2. a&o Hamburg Hauptbahnhof

a&o Hamburg Hauptbahnhof

a&o Hamburg Hauptbahnhof, Hamburg’a gelen ziyaretçiler için en ideal otellerden birisidir. Alman mimarisini bu otelde görebilir, inceleyebilirsiniz. Şehrin ise en merkezi yerinde bulunduğundan eğer bu otelde konaklarsanız kendinizi şehrin kalbinde gibi hissedebilirsiniz. Bu otel bir gecelik ücreti ise oldukça uygundur.

3. IntercityHotel Hamburg-Barmbek

IntercityHotel Hamburg-Barmbek

IntercityHotel Hamburg-Barmbek, buraya uğrayan ziyaretçilerin yüzde doksanının memnun kalarak ayrıldığı bir oteldir. Oldukça temiz ve ferah odalara sahip olan bu otelde spor salonu imkanı da vardır. IntercityHotel Hamburg-Barmbek adlı otelin bir gecelik ücreti ise orta düzeydedir.

Otellere erkenden rezervasyon yaptırarak daha uygun fiyatları yakalayabilirsiniz.

Valencia