1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Hamburg Uçak Bileti

Hamburg Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Speicherstadt
  2. Alster Gölü
  3. Planten un Blomen
  4. Elbphilharmonie
  5. Harry's Hamburger Hafenbasar

1. Speicherstadt

Speicherstadt Hamburg limanında yer alan bir bölgedir. Bu bölgede yer alan kütükler üzerine inşa edilmiş birçok evler, Unesco tarafından 2005 yılında dünya mirası olarak ilan edilmiştir. Hamburg'a gittiğinizde nehirlerin arasında yer alan bu güzel yapılarını görmeniz gerekir.

Speicherstadt

2. Alster Gölü

Alster Gölü’nün kıyısında, bu eşsiz manzara ile yürüyüş yapabilir, tekne turlarıyla gölü gezebilirsiniz. Burada mükemmel fotoğraflar da çekilebileceğinizi söyleyelim. Manzarası ise oldukça göz doyurucu.

Alster Gölü

3. Planten un Blomen

Planten un Blomen, size Hamburg’taki saklı cenneti gösterecek olan yerdir. Hamburg’un merkezinde yer alan bu botanik park, çok büyük bir doğal alan sunmaktadır. Burada daha önce görmediğiniz çiçekleri görebilirsiniz. Parkın içerisinde bir de göl yer almaktadır. Aynı zamanda parkın içerisinde kafeler ve çocuklar için oyun alanları da mevcuttur. Aileyle seyahat için uygundur. Üstelik burada yılın belirli zamanlarda ücretsiz konserler de olmaktadır.

Planten un Blomen

4. Elbphilharmonie

Elbphilharmonie, yani Elphi. Elphi denmesinin sebebi yerel halkın bu kısaltmayı kullanmasıdır. Hamburg’ta Elbe Nehrinin üstüne kurulan bu konser salonu, dünyanın en büyük konser salonları arasındadır. Bu konser salonu Kaispeicher A adındaki bir tuğladan yapılma deponun üzerine inşa edilmiştir. 108 metrelik yüksekliğiyle Hamburg’un en yüksek binasıdır. Üstelik Elbphilharmonie, dünyada akustiği çok gelişmiş konser salonlarından birisidir.

Elbphilharmonie

5. Harry's Hamburger Hafenbasar

Harry's Hamburger Hafenbasar, muhtemelen dünyanın başka bir yerinde göremeyeceğiniz ilginç bir denizci müzesidir. Müze severler için bulunmaz bir parçadır. Deniz ve deniz tarihi meraklılarının Hamburg’a kadar gitmişken buraya uğramasını ısrarla tavsiye ediyoruz.

Harry's Hamburger Hafenbasar

Daha Fazlasını Keşfet!

Hamburg Nerede Yenir

Hamburg Nerede Yenir

Hamburg uçak biletinizi aldıktan sonra Hamburg’da ne yiyeceğinize de karar verdiyseniz sıra geldi restoranlara. Kentte birçok Türk restoranının yanı sıra dünya mutfaklarından seçkiler sunan restoranlar da vardır. Hamburg'un yöresel yemeklerini yiyebileceğiniz bazı restoranları sizin için araştırdık. Hamburg’un ünlü restoranları şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hamburg Otel Tavsiye

Hamburg Otel Tavsiye

Konaklama için genelde şehir merkezine yakınlık diğer faktörlerden daha önemli olmaktadır. Hamburg’da her bütçeye uygun konaklanacak oteller mevcuttur. Bizim sizlere tavsiye edeceğimiz oteller şu şekildedir:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hamburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hamburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hamburg’da yılın her mevsimi bir festivale denk gelmek mümkündür. Etkinlikler açısından oldukça yoğun olan bu kentte bilime, sanata ve doğaya önem verilir. Bunlarla ilgili etkinliklere çok sık denk gelebilirsiniz. Sizin için listelediğimiz Hamburg’da festivallere buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hamburg'da Alışveriş - Ne Alınır?

Hamburg'da Alışveriş - Ne Alınır?

Hamburg’daki en önemli alışveriş caddeleri ve merkezleri, Jungfernstieg, Mönckebergstrabe, Neuer Wallve Europa Passage’dır. Mönckebergstraße, kentin en büyük alışveriş alanıdır. Birçok butik ve mağaza bu caddede yer alır. Lüks mağazaların yanı sıra daha küçük butik dükkanları da burada bulabilirsiniz. Vintage ürünleri seviyorsanız Hamburg'da birçok vintage ürün satan mağaza vardır. Caddenin hemen başında Avrupa’nın en büyük spor mağazası olan Sport Karstadt bulunur. Caddenin iç kısımlarında ise dünyanın en büyük elektronik mağazası olan Saturn bulunur. Hamburg’tan sevdikleriniz için kırmızı şarap ve Alman çikolatalarından alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hamburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hamburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Hamburg renkli bir gece hayatına sahiptir. Gece gündüz hareketli olan bu şehirde gece hayatının iki önemli merkezi vardır. Bunlar; Schanze ve St. Pauli'dir. En çok tercih edilen ve popüler gece kulüpleri, canlı müzik mekanları ve publar burada yer alır. Reeperbahn çevresinde Amsterdam’dakiyle yarışacak bir Red Light District vardır. Burada striptiz kulüpleri de bulunmaktadır. Hamburg gece hayatı için bir diğer önemli merkez, bohem tarzıyla dikkat çeken Schanzenviertel District’tir. Burada Grossneumarkt Caddesi ve Lange Reihe sokakta açılan bar ve publar en sık tercih edilenlerdendir. Hamburg'da gece hayatının popüler mekanlarından bazılarını sizin için listeledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hamburg Ne Yenir?

Hamburg Ne Yenir?

Hamburg’da yaklaşık olarak 4.000’e yakın restoran vardır. Bu restoranlardan birçoğu yerel olarak yemekler yani Hamburg’a özgü yemekler servis ederken birçoğu da dünya mutfaklarından yiyeceklere yönelmişlerdir. Bir liman şehri olan Hamburg’da ağırlıklı olarak deniz ürünleri tüketilir. Midye, deniz tarağı, ıstakoz gibi deniz mahsullerini hemen hemen her restoranda bulabilirsiniz. Hamburgluların sevdiği bir yemek menüsü de sosis ve buğday birasıdır. Günün her saati bu ikiliyi yiyip içebilirler. Siz de Hamburg seyahatinizde sosis ve birayı birlikte deneyebilirsiniz. 

Hamburg'un en ilginç yemeklerinden biri yılan çorbasıdır. İsmi Aalsupp olarak bilinen bu çorbayı satan restoranların camlarında yılan figürü görebilirsiniz. Bu kente özgü bir diğer yemek ise domuz pastırmalı yeşil fasulyedir. Domuz eti yemeyenler içinse Hamburg'da birçok Türk restoranı vardır. Buralarda başta döner olmak üzere çeşitli Türk yemeklerini bulabilirsiniz.

Hamburg’da çok sevilen yiyecekler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hamburg’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Hamburg’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Almanya’da çok fazla yüksek dağlar olmadığından iklimde o kadar sert bir iklim olmamaktadır. Bu nedenle Hamburg ılık ve yağışlı okyanusal bir iklime sahiptir. Şehirde genel olarak yağışlı olduğu gibi yaz aylarında yağışlar daha da artar. Buna rağmen yazlar oldukça sıcak, kışlar ise ılık geçmektedir. Şehrin genellikle en soğuk ayları şubat ve mart aylarıdır. Eğer Hamburg seyahati düzenlemeyi düşünüyorsanız bu aylarda gitmeniz tavsiye edilmez. Ancak “ben soğuğu çok severim, üşümek istiyorum” diyorsanız da bu aylarda gidebilmeniz pek mümkündür. Normal bir havada gitmek isteyenler, seyahat zamanlarını mayıs sonları ve eylül başları arasında planlamaları geziler açısından iyi olacaktır. Zaten tüm yıl boyunca hissedilen en sıcak aylar temmuz ve ağustos ayları olmaktadır. Eğer Hamburg’a belirli bir etkinlik ya da festival için geliyorsanız elbette hava durumunun pek bir önemi olmadığı için ne zaman gidilir sorusuna istediğiniz zaman cevabını vermemiz mümkün olacaktır.

Hamburg’a gitmek istediğiniz zamanı belirlediyseniz bu zaman aralığını kapsayan gidiş-dönüş uçak biletinizi sitemizden en ucuza alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hamburg Hakkında

Hamburg Hakkında

Hamburg yani Hür Hansa Şehri Hamburg, kendi başına gayri resmi olarak bir eyalet niteliğindedir. Almanya’nın Berlin’den sonra gelen en büyük 2. Şehri olan Hamburg, Elbe ve Alster nehirleri arasında kalmaktadır. Almanya’nın kuzeyinde yer alan Hamburg, aynı zamanda dünyanın en büyük konteyner limanları arasında yer almaktadır. Üstelik bu kent, bünyesinde barındırdığı 100 kadar konsolosluk ile dünyaya açılan kapı unvanına sahiptir. Hamburg’un nüfusu her geçen gün artmaktadır. Güncel olarak nüfusu ise 1.9 milyona yaklaşmaktadır. İçinde bulunduğu eyaletin nüfusu 4.3 milyonken Hamburg neredeyse eyaletin nüfusunun yarısını oluşturmaktadır. Hamburg sadece Almanya’nın değil dünyanın en zengin şehirlerinden biri olup şehirdeki yaşam kalitesi ve refah düzeyi oldukça yüksektir. Şehirde kurulmuş olan yaklaşık 20 bin kadar şirket vardır. Şehirde iş merkezlerinin bu denli fazla olması ulusal düzeyde Hamburg’u ticaretin merkezi konumuna yükseltmektedir. 

Hamburg’un tam merkezinde Binnen ve Aussenalster adında iki göl bulunur. Şehrin içerisinden birçok nehir geçtiğinden aynı Amsterdam ya da Venedik gibi şehre bir sürü köprü yapılmıştır. Hatta bu yönüyle Avrupa’nın en fazla köprüye sahip olan şehirlerindendir. Öyle ki köprü sayısı, Amsterdam ve Venedik’teki köprü sayısının toplamından bile daha fazladır. Hamburg’un mimarisi genel anlamda backsteingotik tarzından etkilenmiştir. Backsteingotik tarzı tuğladan yapılmış veya görünür gotik binalar içerir. Siz de bu kenti keşfetmek istiyorsanız hemen online bilet alarak erken rezervasyon gibi özel indirimlerden faydalanma imkanlarına sahip olun.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Hamburg Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz