1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Hamburg Uçak Bileti

Hamburg Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Speicherstadt
  2. Alster Gölü
  3. Planten un Blomen
  4. Elbphilharmonie
  5. Harry's Hamburger Hafenbasar

1. Speicherstadt

Speicherstadt Hamburg limanında yer alan bir bölgedir. Bu bölgede yer alan kütükler üzerine inşa edilmiş birçok evler, Unesco tarafından 2005 yılında dünya mirası olarak ilan edilmiştir. Hamburg'a gittiğinizde nehirlerin arasında yer alan bu güzel yapılarını görmeniz gerekir.

Speicherstadt

2. Alster Gölü

Alster Gölü’nün kıyısında, bu eşsiz manzara ile yürüyüş yapabilir, tekne turlarıyla gölü gezebilirsiniz. Burada mükemmel fotoğraflar da çekilebileceğinizi söyleyelim. Manzarası ise oldukça göz doyurucu.

Alster Gölü

3. Planten un Blomen

Planten un Blomen, size Hamburg’taki saklı cenneti gösterecek olan yerdir. Hamburg’un merkezinde yer alan bu botanik park, çok büyük bir doğal alan sunmaktadır. Burada daha önce görmediğiniz çiçekleri görebilirsiniz. Parkın içerisinde bir de göl yer almaktadır. Aynı zamanda parkın içerisinde kafeler ve çocuklar için oyun alanları da mevcuttur. Aileyle seyahat için uygundur. Üstelik burada yılın belirli zamanlarda ücretsiz konserler de olmaktadır.

Planten un Blomen

4. Elbphilharmonie

Elbphilharmonie, yani Elphi. Elphi denmesinin sebebi yerel halkın bu kısaltmayı kullanmasıdır. Hamburg’ta Elbe Nehrinin üstüne kurulan bu konser salonu, dünyanın en büyük konser salonları arasındadır. Bu konser salonu Kaispeicher A adındaki bir tuğladan yapılma deponun üzerine inşa edilmiştir. 108 metrelik yüksekliğiyle Hamburg’un en yüksek binasıdır. Üstelik Elbphilharmonie, dünyada akustiği çok gelişmiş konser salonlarından birisidir.

Elbphilharmonie

5. Harry's Hamburger Hafenbasar

Harry's Hamburger Hafenbasar, muhtemelen dünyanın başka bir yerinde göremeyeceğiniz ilginç bir denizci müzesidir. Müze severler için bulunmaz bir parçadır. Deniz ve deniz tarihi meraklılarının Hamburg’a kadar gitmişken buraya uğramasını ısrarla tavsiye ediyoruz.

Harry's Hamburger Hafenbasar

Hamburg hakkında daha fazla şey keşfet!

Hamburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hamburg’da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Hamburg’da yılın her mevsimi bir festivale denk gelmek mümkündür. Etkinlikler açısından oldukça yoğun olan bu kentte bilime, sanata ve doğaya önem verilir. Bunlarla ilgili etkinliklere çok sık denk gelebilirsiniz. Sizin için listelediğimiz Hamburg’da festivallere buradan bakabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Hamburg Uçak Bileti