1. Anasayfa
 2. Erbil Uçak Bileti

Erbil Uçak Bileti

Erbil Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Erbil Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Erbil’e Türkiye’nin pek çok şehrinden direkt uçuş ile ulaşabilirsiniz. Diyarbakır, İstanbul, Antalya ve Gaziantep şehirlerinden Erbil’e direkt uçuş bulunmaktadır. En kısa uçuş süresi ise Diyarbakır-Erbil arası sefere aittir. Diyarbakır’dan yapacağınız sefer ile yaklaşık 1 saat 10 dakika içerisinde Erbil’e ulaşabilirsiniz. Diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Erbil’e gidebilirsiniz.

Direkt uçuş veya aktarmalı uçuş için online uçak biletinizi sitemizden en uygun fiyata alabilir veya dilerseniz rezerve ettirebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Erbil'e Nasıl Gidilir?
 2. Erbil'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Erbil'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Erbil Hakkında
 5. Erbil Ne Yenir?
 6. Erbil Nerede Yenir
 7. Erbil Gezilecek Yerler
 8. Erbil Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Erbil'de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Erbil'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Erbil’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Erbil Otel Tavsiye

Erbil'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Erbil kentine hizmet veren tek uluslararası havalimanı Erbil Havalimanı’dır. Online uçak biletinizi sitemizden alıp Erbil’e uçtuğunuzda varacağınız havalimanı Erbil Havalimanı'dır.

Erbil Havalimanı

Erbil Havalimanı, 2003 yılında hizmet vermeye başlamış bir uluslararası havalimanıdır. Açıldığı tarihten bu yana yolcu trafiği günden güne artmış ve Irak’ın en yoğun havalimanlarından biri olmuştur. Erbil Havalimanı, Kürdistan Yönetim Bölgesi’nde yer alan ve uluslararası hizmet veren iki havalimanından biridir. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 6 kilometredir. Erbil Havalimanı’ndan Erbil şehir merkezine ulaşım için ise toplu taşıma seçeneği bulunmamaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

Taksi ile şehir merkezine uğraşmadan, rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma imkanı Erbil Havalimanı’nda bulunmadığı için en avantajlı seçenek taksi seçeneğidir. 7/24 hizmet veren taksileri ise havalimanı içerisinde veya etrafında bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Aracınızı, Erbil Havalimanı içerisinde bulunan Hertz ve Europcar gibi araç kiralama ofislerinden kiralayabilirsiniz. Aracınızla en kısa yoldan şehir merkezine gitmek için Gulan St. yolunu kullanabilirsiniz.

Erbil'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Erbil’de özellikleri görülen iklim tipi sıcak ılıman iklimdir, kentin kuzeylerinde karasal iklim tipi de görülmektedir. Yaz ayları Erbil’de oldukça sıcak geçmektedir. En sıcak olduğu ağustos ayında sıcaklık 50 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bu aylarda hiç yağış görülmemektedir, çöl ikliminin etkileri en fazla bu aylarda görülmektedir. Kış aylarında ise sıcaklık -17 dereceye kadar düşebilmektedir. Kış aylarında karasal iklimin özellikleri Erbil’de hakimdir. Sıcaklık ve yağış bakımından Erbil’i gezmek için en ideal aylar ise mayıs, haziran, eylül ve ekim aylarıdır.

Erbil’e gitmek için ideal zamanınızı ayarladıysanız bu zaman için en ucuza online uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Erbil Hakkında

Erbil, Irak ülke sınırları içerisinde yer alan Kürdistan Bölgesel Yönetimi bölgesinin başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Önemli bir konumda yer alan Erbil kenti, Musul ve Kerkük şehirlerine yakın bir konumda yer almaktadır. Önemli ülkelere de komşu konumda yer alan Erbil’in kuzeyinde Türkiye, batısında Suriye ve doğusunda İran bulunmaktadır. Erbil kentinin bir diğer önemli özelliği ise bulunduğu Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin en kalabalık şehri olmasıdır. Güncel olarak nüfusu ise 880 bine yaklaşmıştır. Erbil’de bulunduğu ülkenin resmi para birimi olan Irak dinarı kullanılmaktadır. Erbil’e gittiğinizde yerel halkla iletişim kurabileceğiniz resmi diller ise Kürtçe ve Arapça dilleridir.

Irak’ın önemli kentlerinden biri olan Erbil’e gitmek için uçak bileti alacaksanız, online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz. Böylece hem paradan hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Erbil Ne Yenir?

Erbil’de nüfusun çoğunluğunu oluşturan Arap ve Kürt halkları, Erbil’in yemek kültürünü etkilemiştir. Erbil mutfağı, Arap ve Kürt mutfaklarının harmanlandığı bir mutfak olmuştur. Erbil’e gittiğinizde yemeden dönmemeniz gereken lezzetler ise şunlardır:

1. Erbil Kebabı

Erbil Kebabı

Erbil Kebabı, şehrin kendine özgü kebabıdır. Adını şehrin adından alan Erbil kebabının farkı içerisine patates katılarak hazırlanmasıdır. Erbil’e kadar gitmişken Erbil kebabının tadına bakmadan dönmemenizi ısrarla tavsiye ederiz.

2. Tepsi

Tepsi

Tepsi, Erbil’in ünlü et yemeklerinden biridir. İsmi de pişirilme tarzından gelen tepsi yemeği, tepsiye et, domates ve biberin dizilip fırınlanmasıyla yapılmaktadır.

3. Bamya

Bamya

Bamya, Erbil’de de sıklıkla tüketilen bir yemektir. Erbil’de et yemekleri yemekten sıkıldıysanız veya vejetaryenseniz Erbil’de özel bir usulle yapılan bamyayı mutlaka tatmalısınız. Bamya gibi tanıdık bir yemeği neden Erbil’de tatmalıyım diye soruyorsanız bu yemeğin Erbil’de özel baharatlarla ve özel bir tarzla pişirildiğini söyleyebiliriz.

Erbil Nerede Yenir

Erbil’in yöresel lezzetlerini doğduğu yerde yemek isterseniz tek yapmanız gereken Erbil varışlı online uçak bileti almak! Erbil’e vardıktan sonra nerede yemek yerim diye düşünüyorsanız size tavsiyemiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

Kebabchi

Kebabchi

Kebabchi, Erbil mutfağına özgü olan Erbil kebabı ve tepsi yemeğini yiyebileceğiniz en iyi restoranlardan biridir. Bu yemeklerin dışında birçok farklı kebap türünü de bu restoranda oldukça uygun fiyata yiyebilirsiniz. Eğer oturup bir yerde yemek yemek için oyalanmak istemiyorsanız bu restorandan ekmek arası veya dürüm yaptırarak da Erbil’in lezzetli et yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.

Manaqish

Manaqish

Manaqish, şehrin popüler restoranlarından biridir. Özellikle hamur işi tarzında bir şeyler yemek istiyorsanız Manaqish’e gelip çeşitli pidelerinden yiyebilir ve bildiğimiz ekmekten oldukça farklı olan ekmeklerin tadına bakabilirsiniz.

Aland Steakhouse

Aland Steakhouse

Aland Steakhouse, Erbil’in ünlü et restoranıdır. Et katılarak yapılan yemeklerin dışında sade ve oldukça lezzetli olan etin tadına bakmak istiyorsanız uğramanız gereken restoran Aland Steakhouse restoranıdır. Oldukça lüks bir mekanı olan bu restoranın pahalı bir restoran olduğunu da şimdiden belirtelim.

Dawa 2 Restaurant

Dawa 2 Restaurant

Dawa 2 Restaurant, Erbil mutfağını en iyi yansıtan restoranlardan biridir. Erbil ve genel olarak Irak mutfağına özgü her yemeği bu restoranda oldukça uygun fiyata tadabilirsiniz. Şehir meydanının merkezinde yer alan Dawa 2 Restaurant, arkadaş grupları için de oldukça uygundur.

Erbil Gezilecek Yerler

Irak’ın önemli kentlerinden biri olan Erbil’e gitmek için valizinizi hazırladınız mı? Eğer her şey hazırsa tek tıkla online uçak biletinizi de hazır edip Erbil seyahati planınızı hayata geçirebilirsiniz. Erbil’e vardıktan sonra mutlaka gezip görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Erbil Kalesi

Erbil Kalesi

Erbil Kalesi, şehrin tarihi açısından oldukça önemli bir kaledir. Kentin yüksek bir tepesi üzerine inşa edilmiştir ve ne zaman inşa edildiği bilinmeyecek derecede eskidir. Erbil toprakları üzerinde hüküm sürmüş olan medeniyetleri karşılayan Erbil Kalesi, 2014 yılında Dünya Mirası Listesi’ne girmeye de hak kazanmıştır.

Sami Abdul Rahman Park

Sami Abdul Rahman Park

Sami Abdul Rahman Park, Erbil’in sanata ve doğaya açılan kapısıdır. Oldukça geniş bir alanı kaplayan bu parkın içerisinde bir göl bulunmaktadır. Özellikle akşam saatlerinde eşsiz bir manzaraya sahip olan bu gölün etrafında yürüyüş yapabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gölün yanında yürüyüşünüz boyunca birçok heykeli inceleme fırsatını da bu geniş parkın içerisinde bulabilirsiniz.

Celil Hayat Camii

Celil Hayat Camii

Celil Hayat Camii, Erbil’in mimarisinin konuştuğu camidir. Tasarımıyla ve duvarlarındaki ince işlemeciliğiyle turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Oldukça büyük olan bu camiinin dışı kadar iç tasarımı da ilgi çekicidir.

Kurdish Textile Museum

Kurdish Textile Museum

Kurdish Textile Museum, Erbil’de Kürt kültürünü görmek isterseniz gidebileceğiniz müzedir. Bu müze içerisinde Kürt dokumacılık sanatına ait birçok halı ve kilimi görebilir ve Kürt kültürüne ait çeşitli eşyaları inceleyebilirsiniz. Erbil topraklarında yaşayan Kürtlerin geçmişte giydiği yöresel kıyafetler de bu müze içerisinde sergilenmektedir.

Erbil Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Erbil’de canlı bir gece hayatı yoktur. Son zamanlarda birkaç mekan açılmış olsa da bu mekanlar henüz gelişmemiş yerlerdir. Erbil’e gittiğinizde eğlenmek için tercih edebileceğiniz mekanlar ise şöyle:

1. Club İnferno Erbil

Club İnferno Erbil

Club İnferno Erbil, şehrin neredeyse tek gece kulübüdür. Yeni gelişen bu gece kulübü henüz yeni olmasına rağmen her gece dolup taşmakta ve sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin nabzını tutmaktadır. Büyük ve geniş sahne alanında yerel gruplar sahne almakta ve size ayrı bir müzik tarzını yansıtmaktadır.

2. Lotus Club

Lotus Club

Lotus Club, Erbil’de yaşayanların ve ziyaretçilerin yoğunlaştığı bir diğer mekandır. Tasarım olarak oldukça ilgi çekici bir yer olan Lotus Club, karanlık bir mekan olarak tasarlanmıştır. Burada karaoke yapabilir ve mekanın ortasında yer alan bar alanından dilediğiniz alkollü içeceği alabilirsiniz.

3. T-Bar

T-Bar

T-Bar, Erbil’de sıklıkla tercih edilen bardır. T-Bar’ın sıklıkla tercih edilmesinde köklü bir mekan olmasından dolayı oturmuş bir eğlence hayatı ve alkol alınabilecek nadir nezih ortamlardan biri olmasının etkisi büyüktür. T-Bar’da harika kokteyllerin tadına bakabilir ve arkadaşlarınızla saatlerce oturup eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Erbil'de Alışveriş - Ne Alınır?

Erbil’de alışveriş yapmak isterseniz Family Mall ve Majidi Mall gibi alışveriş merkezlerinin yanında yerel pazarlara gidebilirsiniz. Erbil’den sevdiklerinize çeşitli ürünlerden yapılan pestillerden ve hurma alabilirsiniz.

Erbil’de neler yapacağınızı planladıysanız Erbil varışlı online uçak biletinizi sitemizden yalnızca iki dakikanızı ayırarak satın alabilir ve Erbil seyahati planınızı hayata geçirebilirsiniz.

Erbil'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Erbil’in festivallerine katılmayı çok istiyor fakat önceden biletinizi almadığınız için şimdi pahalıya almak istemiyorsanız, dert etmeyin! Son güne kadar ucuza uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

1. Uluslararası Erbil Festivali

Uluslararası Erbil Festivali

Her yıl coşkuyla karşılanan festival günleri eğlenceden hiç hız kesmeden devam eder.

2. Kayak Festivali

Kayak Festivali

Kayakçıların zirvesi olan bu etkinlik yoğun ilgi görmektedir.

3. Müzik Festivali

Müzik Festivali

Müzik ziyafeti yaşatan bir gece için bu festivali kaçırmayın!

Erbil’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Erbil’de Kurban ve Ramazan Bayramlarında ve Cuma günlerinde çoğu yer kapalıdır. Alışverişinizi bu günlere bırakmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü alışveriş yapmayı planladığınız çoğu yerin bu günlerde kapalı olma ihtimali yüksektir.

Erbil Otel Tavsiye

Erbil’de konaklamak için her bütçeye uygun otel bulabilirsiniz. Size tavsiyemiz olan otellerden Erbil seyahatiniz sırasında kalacağınız oteli de seçtiyseniz, seyahate hazırlık sürecinin son aşaması olan online uçak bileti alma aşamasını da sitemizden tamamlayabilirsiniz. Erbil otellerinden size tavsiyemiz olan oteller ise şunlardır:

1. Helin De Ville

Helin De Ville

Helin De Ville, Erbil’de konaklayabileceğiniz en uygun fiyatlı otellerden biridir. Bu otelin en büyük avantajları, hem günlük ücretinin oldukça uygun olması hem de bu uygun ücrete göre sunulan hizmetin oldukça iyi olması. 4 yıldızlı olan bu otelin geniş ve sevimli odalarını da çok seveceksiniz.

2. Erbil Rotana

Erbil Rotana

Erbil Rotana, Erbil’in en lüks otellerinden biridir. 5 yıldız statüsünde olan bu otelde spa, havuz ve spor salonu gibi birçok hizmeti bulabilirsiniz. Bir gecelik ücreti ise oldukça pahalıdır.

3. Erbil View Hotel

Erbil View Hotel

Erbil View Hotel, bir otelde aradığınız neredeyse her hizmeti bulabileceğiniz oteldir. Bu otelin en büyük avantajı ise gezilecek yerlere yürüme mesafesinde olmasıdır. Gecelik ücreti ise Erbil’de yer alan diğer otellere kıyasla ortalamadır.

Valencia