1. Anasayfa
 2. Keşfet
 3. Erbil Uçak Bileti

Erbil Uçak Bileti

Erbil hakkında harika bir gezi rehberi hazırladık!

5 Eylül 2020 Cumartesi
 1. Genel Bilgiler / Hakkında
 2. Havalimanları
 3. Nasıl gidilir?
 4. Ne zaman gidilir?
 5. Ne yenilir, ne içilir?
 6. Ünlü restoranlar
 7. Gezilecek yerler
 8. Eğlence / Gece hayatı
 9. Alışveriş
 10. Festival / Önemli günler
 11. Önemli bilgiler / Püf noktalar
 12. Konaklama

Erbil Hakkında

Erbil, Irak ülke sınırları içerisinde yer alan Kürdistan Bölgesel Yönetimi bölgesinin başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Önemli bir konumda yer alan Erbil kenti, Musul ve Kerkük şehirlerine yakın bir konumda yer almaktadır. Önemli ülkelere de komşu konumda yer alan Erbil’in kuzeyinde Türkiye, batısında Suriye ve doğusunda İran bulunmaktadır. Erbil kentinin bir diğer önemli özelliği ise bulunduğu Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin en kalabalık şehri olmasıdır. Güncel olarak nüfusu ise 880 bine yaklaşmıştır. Erbil’de bulunduğu ülkenin resmi para birimi olan Irak dinarı kullanılmaktadır. Erbil’e gittiğinizde yerel halkla iletişim kurabileceğiniz resmi diller ise Kürtçe ve Arapça dilleridir.

Irak’ın önemli kentlerinden biri olan Erbil’e gitmek için uçak bileti alacaksanız, online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz. Böylece hem paradan hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

Erbil'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Erbil kentine hizmet veren tek uluslararası havalimanı Erbil Havalimanı’dır. Online uçak biletinizi sitemizden alıp Erbil’e uçtuğunuzda varacağınız havalimanı Erbil Havalimanı'dır.

Erbil Havalimanı

Erbil Havalimanı, 2003 yılında hizmet vermeye başlamış bir uluslararası havalimanıdır. Açıldığı tarihten bu yana yolcu trafiği günden güne artmış ve Irak’ın en yoğun havalimanlarından biri olmuştur. Erbil Havalimanı, Kürdistan Yönetim Bölgesi’nde yer alan ve uluslararası hizmet veren iki havalimanından biridir. Havalimanının şehir merkezine uzaklığı ise yaklaşık 6 kilometredir. Erbil Havalimanı’ndan Erbil şehir merkezine ulaşım için ise toplu taşıma seçeneği bulunmamaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

Taksi ile şehir merkezine uğraşmadan, rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma imkanı Erbil Havalimanı’nda bulunmadığı için en avantajlı seçenek taksi seçeneğidir. 7/24 hizmet veren taksileri ise havalimanı içerisinde veya etrafında bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Aracınızı, Erbil Havalimanı içerisinde bulunan Hertz ve Europcar gibi araç kiralama ofislerinden kiralayabilirsiniz. Aracınızla en kısa yoldan şehir merkezine gitmek için Gulan St. yolunu kullanabilirsiniz.

Erbil'e Nasıl Gidilir?

Erbil’e Türkiye’nin pek çok şehrinden direkt uçuş ile ulaşabilirsiniz. Diyarbakır, İstanbul, Antalya ve Gaziantep şehirlerinden Erbil’e direkt uçuş bulunmaktadır. En kısa uçuş süresi ise Diyarbakır-Erbil arası sefere aittir. Diyarbakır’dan yapacağınız sefer ile yaklaşık 1 saat 10 dakika içerisinde Erbil’e ulaşabilirsiniz. Diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Erbil’e gidebilirsiniz.

Direkt uçuş veya aktarmalı uçuş için online uçak biletinizi sitemizden en uygun fiyata alabilir veya dilerseniz rezerve ettirebilirsiniz.

Erbil'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Erbil’de özellikleri görülen iklim tipi sıcak ılıman iklimdir, kentin kuzeylerinde karasal iklim tipi de görülmektedir. Yaz ayları Erbil’de oldukça sıcak geçmektedir. En sıcak olduğu ağustos ayında sıcaklık 50 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bu aylarda hiç yağış görülmemektedir, çöl ikliminin etkileri en fazla bu aylarda görülmektedir. Kış aylarında ise sıcaklık -17 dereceye kadar düşebilmektedir. Kış aylarında karasal iklimin özellikleri Erbil’de hakimdir. Sıcaklık ve yağış bakımından Erbil’i gezmek için en ideal aylar ise mayıs, haziran, eylül ve ekim aylarıdır.

Erbil’e gitmek için ideal zamanınızı ayarladıysanız bu zaman için en ucuza online uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Erbil'de Yemek - Restoran - Ne Yenilir Ne İçilir?

Erbil’de nüfusun çoğunluğunu oluşturan Arap ve Kürt halkları, Erbil’in yemek kültürünü etkilemiştir. Erbil mutfağı, Arap ve Kürt mutfaklarının harmanlandığı bir mutfak olmuştur. Erbil’e gittiğinizde yemeden dönmemeniz gereken lezzetler ise şunlardır:

Tümünü Göster

Erbil'de Ünlü Restoranlar - Hangi Restoranlara Gidilir?

Erbil’in yöresel lezzetlerini doğduğu yerde yemek isterseniz tek yapmanız gereken Erbil varışlı online uçak bileti almak! Erbil’e vardıktan sonra nerede yemek yerim diye düşünüyorsanız size tavsiyemiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

Tümünü Göster

Erbil'de Gezilecek Yerler - Ne Yapılır? - Önemli Yerler

Irak’ın önemli kentlerinden biri olan Erbil’e gitmek için valizinizi hazırladınız mı? Eğer her şey hazırsa tek tıkla online uçak biletinizi de hazır edip Erbil seyahati planınızı hayata geçirebilirsiniz. Erbil’e vardıktan sonra mutlaka gezip görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

Tümünü Göster

Erbil'de Gece Hayatı - Bar - Eğlence

Erbil’de canlı bir gece hayatı yoktur. Son zamanlarda birkaç mekan açılmış olsa da bu mekanlar henüz gelişmemiş yerlerdir. Erbil’e gittiğinizde eğlenmek için tercih edebileceğiniz mekanlar ise şöyle:

Tümünü Göster

Erbil'de Alışveriş - Ne Alınır?

Erbil’de alışveriş yapmak isterseniz Family Mall ve Majidi Mall gibi alışveriş merkezlerinin yanında yerel pazarlara gidebilirsiniz. Erbil’den sevdiklerinize çeşitli ürünlerden yapılan pestillerden ve hurma alabilirsiniz.

Erbil’de neler yapacağınızı planladıysanız Erbil varışlı online uçak biletinizi sitemizden yalnızca iki dakikanızı ayırarak satın alabilir ve Erbil seyahati planınızı hayata geçirebilirsiniz.

Erbil'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Erbil’in festivallerine katılmayı çok istiyor fakat önceden biletinizi almadığınız için şimdi pahalıya almak istemiyorsanız, dert etmeyin! Son güne kadar ucuza uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Tümünü Göster

Erbil’de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Erbil’de Kurban ve Ramazan Bayramlarında ve Cuma günlerinde çoğu yer kapalıdır. Alışverişinizi bu günlere bırakmamanızı tavsiye ederiz. Çünkü alışveriş yapmayı planladığınız çoğu yerin bu günlerde kapalı olma ihtimali yüksektir.

Erbil’de Nerede Kalınır? - Konaklanması Tavsiye Edilen Bölgeler

Erbil’de konaklamak için her bütçeye uygun otel bulabilirsiniz. Size tavsiyemiz olan otellerden Erbil seyahatiniz sırasında kalacağınız oteli de seçtiyseniz, seyahate hazırlık sürecinin son aşaması olan online uçak bileti alma aşamasını da sitemizden tamamlayabilirsiniz. Erbil otellerinden size tavsiyemiz olan oteller ise şunlardır:

Tümünü Göster
Valencia