1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Erbil Uçak Bileti

Erbil Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Erbil Kalesi
  2. Sami Abdul Rahman Park
  3. Celil Hayat Camii
  4. Kurdish Textile Museum

1. Erbil Kalesi

Erbil Kalesi, şehrin tarihi açısından oldukça önemli bir kaledir. Kentin yüksek bir tepesi üzerine inşa edilmiştir ve ne zaman inşa edildiği bilinmeyecek derecede eskidir. Erbil toprakları üzerinde hüküm sürmüş olan medeniyetleri karşılayan Erbil Kalesi, 2014 yılında Dünya Mirası Listesi’ne girmeye de hak kazanmıştır.

Erbil Kalesi

2. Sami Abdul Rahman Park

Sami Abdul Rahman Park, Erbil’in sanata ve doğaya açılan kapısıdır. Oldukça geniş bir alanı kaplayan bu parkın içerisinde bir göl bulunmaktadır. Özellikle akşam saatlerinde eşsiz bir manzaraya sahip olan bu gölün etrafında yürüyüş yapabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gölün yanında yürüyüşünüz boyunca birçok heykeli inceleme fırsatını da bu geniş parkın içerisinde bulabilirsiniz.

Sami Abdul Rahman Park

3. Celil Hayat Camii

Celil Hayat Camii, Erbil’in mimarisinin konuştuğu camidir. Tasarımıyla ve duvarlarındaki ince işlemeciliğiyle turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Oldukça büyük olan bu camiinin dışı kadar iç tasarımı da ilgi çekicidir.

Celil Hayat Camii

4. Kurdish Textile Museum

Kurdish Textile Museum, Erbil’de Kürt kültürünü görmek isterseniz gidebileceğiniz müzedir. Bu müze içerisinde Kürt dokumacılık sanatına ait birçok halı ve kilimi görebilir ve Kürt kültürüne ait çeşitli eşyaları inceleyebilirsiniz. Erbil topraklarında yaşayan Kürtlerin geçmişte giydiği yöresel kıyafetler de bu müze içerisinde sergilenmektedir.

Kurdish Textile Museum

Daha Fazlasını Keşfet!

Erbil Nerede Yenir

Erbil Nerede Yenir

Erbil’in yöresel lezzetlerini doğduğu yerde yemek isterseniz tek yapmanız gereken Erbil varışlı online uçak bileti almak! Erbil’e vardıktan sonra nerede yemek yerim diye düşünüyorsanız size tavsiyemiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil Otel Tavsiye

Erbil Otel Tavsiye

Erbil’de konaklamak için her bütçeye uygun otel bulabilirsiniz. Size tavsiyemiz olan otellerden Erbil seyahatiniz sırasında kalacağınız oteli de seçtiyseniz, seyahate hazırlık sürecinin son aşaması olan online uçak bileti alma aşamasını da sitemizden tamamlayabilirsiniz. Erbil otellerinden size tavsiyemiz olan oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Erbil'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Erbil’in festivallerine katılmayı çok istiyor fakat önceden biletinizi almadığınız için şimdi pahalıya almak istemiyorsanız, dert etmeyin! Son güne kadar ucuza uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil'de Alışveriş - Ne Alınır?

Erbil'de Alışveriş - Ne Alınır?

Erbil’de alışveriş yapmak isterseniz Family Mall ve Majidi Mall gibi alışveriş merkezlerinin yanında yerel pazarlara gidebilirsiniz. Erbil’den sevdiklerinize çeşitli ürünlerden yapılan pestillerden ve hurma alabilirsiniz.

Erbil’de neler yapacağınızı planladıysanız Erbil varışlı online uçak biletinizi sitemizden yalnızca iki dakikanızı ayırarak satın alabilir ve Erbil seyahati planınızı hayata geçirebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Erbil Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Erbil’de canlı bir gece hayatı yoktur. Son zamanlarda birkaç mekan açılmış olsa da bu mekanlar henüz gelişmemiş yerlerdir. Erbil’e gittiğinizde eğlenmek için tercih edebileceğiniz mekanlar ise şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil Ne Yenir?

Erbil Ne Yenir?

Erbil’de nüfusun çoğunluğunu oluşturan Arap ve Kürt halkları, Erbil’in yemek kültürünü etkilemiştir. Erbil mutfağı, Arap ve Kürt mutfaklarının harmanlandığı bir mutfak olmuştur. Erbil’e gittiğinizde yemeden dönmemeniz gereken lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Erbil'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Erbil’de özellikleri görülen iklim tipi sıcak ılıman iklimdir, kentin kuzeylerinde karasal iklim tipi de görülmektedir. Yaz ayları Erbil’de oldukça sıcak geçmektedir. En sıcak olduğu ağustos ayında sıcaklık 50 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bu aylarda hiç yağış görülmemektedir, çöl ikliminin etkileri en fazla bu aylarda görülmektedir. Kış aylarında ise sıcaklık -17 dereceye kadar düşebilmektedir. Kış aylarında karasal iklimin özellikleri Erbil’de hakimdir. Sıcaklık ve yağış bakımından Erbil’i gezmek için en ideal aylar ise mayıs, haziran, eylül ve ekim aylarıdır.

Erbil’e gitmek için ideal zamanınızı ayarladıysanız bu zaman için en ucuza online uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil Hakkında

Erbil Hakkında

Erbil, Irak ülke sınırları içerisinde yer alan Kürdistan Bölgesel Yönetimi bölgesinin başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Önemli bir konumda yer alan Erbil kenti, Musul ve Kerkük şehirlerine yakın bir konumda yer almaktadır. Önemli ülkelere de komşu konumda yer alan Erbil’in kuzeyinde Türkiye, batısında Suriye ve doğusunda İran bulunmaktadır. Erbil kentinin bir diğer önemli özelliği ise bulunduğu Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin en kalabalık şehri olmasıdır. Güncel olarak nüfusu ise 880 bine yaklaşmıştır. Erbil’de bulunduğu ülkenin resmi para birimi olan Irak dinarı kullanılmaktadır. Erbil’e gittiğinizde yerel halkla iletişim kurabileceğiniz resmi diller ise Kürtçe ve Arapça dilleridir.

Irak’ın önemli kentlerinden biri olan Erbil’e gitmek için uçak bileti alacaksanız, online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz. Böylece hem paradan hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz