1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Erbil Uçak Bileti

Erbil Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Erbil Kalesi
  2. Sami Abdul Rahman Park
  3. Celil Hayat Camii
  4. Kurdish Textile Museum

1. Erbil Kalesi

Erbil Kalesi, şehrin tarihi açısından oldukça önemli bir kaledir. Kentin yüksek bir tepesi üzerine inşa edilmiştir ve ne zaman inşa edildiği bilinmeyecek derecede eskidir. Erbil toprakları üzerinde hüküm sürmüş olan medeniyetleri karşılayan Erbil Kalesi, 2014 yılında Dünya Mirası Listesi’ne girmeye de hak kazanmıştır.

Erbil Kalesi

2. Sami Abdul Rahman Park

Sami Abdul Rahman Park, Erbil’in sanata ve doğaya açılan kapısıdır. Oldukça geniş bir alanı kaplayan bu parkın içerisinde bir göl bulunmaktadır. Özellikle akşam saatlerinde eşsiz bir manzaraya sahip olan bu gölün etrafında yürüyüş yapabilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz. Gölün yanında yürüyüşünüz boyunca birçok heykeli inceleme fırsatını da bu geniş parkın içerisinde bulabilirsiniz.

Sami Abdul Rahman Park

3. Celil Hayat Camii

Celil Hayat Camii, Erbil’in mimarisinin konuştuğu camidir. Tasarımıyla ve duvarlarındaki ince işlemeciliğiyle turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Oldukça büyük olan bu camiinin dışı kadar iç tasarımı da ilgi çekicidir.

Celil Hayat Camii

4. Kurdish Textile Museum

Kurdish Textile Museum, Erbil’de Kürt kültürünü görmek isterseniz gidebileceğiniz müzedir. Bu müze içerisinde Kürt dokumacılık sanatına ait birçok halı ve kilimi görebilir ve Kürt kültürüne ait çeşitli eşyaları inceleyebilirsiniz. Erbil topraklarında yaşayan Kürtlerin geçmişte giydiği yöresel kıyafetler de bu müze içerisinde sergilenmektedir.

Kurdish Textile Museum

Erbil hakkında daha fazla şey keşfet!

Erbil Nerede Yenir

Erbil Nerede Yenir

Erbil’in yöresel lezzetlerini doğduğu yerde yemek isterseniz tek yapmanız gereken Erbil varışlı online uçak bileti almak! Erbil’e vardıktan sonra nerede yemek yerim diye düşünüyorsanız size tavsiyemiz olan şu restoranlara göz atabilirsiniz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Erbil Uçak Bileti