1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Erbil Uçak Bileti

Erbil Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:19
  1. Kebabchi
  2. Manaqish
  3. Aland Steakhouse
  4. Dawa 2 Restaurant

1. Kebabchi

Kebabchi, Erbil mutfağına özgü olan Erbil kebabı ve tepsi yemeğini yiyebileceğiniz en iyi restoranlardan biridir. Bu yemeklerin dışında birçok farklı kebap türünü de bu restoranda oldukça uygun fiyata yiyebilirsiniz. Eğer oturup bir yerde yemek yemek için oyalanmak istemiyorsanız bu restorandan ekmek arası veya dürüm yaptırarak da Erbil’in lezzetli et yemeklerinin tadına bakabilirsiniz.

Kebabchi

2. Manaqish

Manaqish, şehrin popüler restoranlarından biridir. Özellikle hamur işi tarzında bir şeyler yemek istiyorsanız Manaqish’e gelip çeşitli pidelerinden yiyebilir ve bildiğimiz ekmekten oldukça farklı olan ekmeklerin tadına bakabilirsiniz.

Manaqish

3. Aland Steakhouse

Aland Steakhouse, Erbil’in ünlü et restoranıdır. Et katılarak yapılan yemeklerin dışında sade ve oldukça lezzetli olan etin tadına bakmak istiyorsanız uğramanız gereken restoran Aland Steakhouse restoranıdır. Oldukça lüks bir mekanı olan bu restoranın pahalı bir restoran olduğunu da şimdiden belirtelim.

Aland Steakhouse

4. Dawa 2 Restaurant

Dawa 2 Restaurant, Erbil mutfağını en iyi yansıtan restoranlardan biridir. Erbil ve genel olarak Irak mutfağına özgü her yemeği bu restoranda oldukça uygun fiyata tadabilirsiniz. Şehir meydanının merkezinde yer alan Dawa 2 Restaurant, arkadaş grupları için de oldukça uygundur.

Dawa 2 Restaurant

Daha Fazlasını Keşfet!

Erbil Otel Tavsiye

Erbil Otel Tavsiye

Erbil’de konaklamak için her bütçeye uygun otel bulabilirsiniz. Size tavsiyemiz olan otellerden Erbil seyahatiniz sırasında kalacağınız oteli de seçtiyseniz, seyahate hazırlık sürecinin son aşaması olan online uçak bileti alma aşamasını da sitemizden tamamlayabilirsiniz. Erbil otellerinden size tavsiyemiz olan oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Erbil'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Erbil’in festivallerine katılmayı çok istiyor fakat önceden biletinizi almadığınız için şimdi pahalıya almak istemiyorsanız, dert etmeyin! Son güne kadar ucuza uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil'de Alışveriş - Ne Alınır?

Erbil'de Alışveriş - Ne Alınır?

Erbil’de alışveriş yapmak isterseniz Family Mall ve Majidi Mall gibi alışveriş merkezlerinin yanında yerel pazarlara gidebilirsiniz. Erbil’den sevdiklerinize çeşitli ürünlerden yapılan pestillerden ve hurma alabilirsiniz.

Erbil’de neler yapacağınızı planladıysanız Erbil varışlı online uçak biletinizi sitemizden yalnızca iki dakikanızı ayırarak satın alabilir ve Erbil seyahati planınızı hayata geçirebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Erbil Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Erbil’de canlı bir gece hayatı yoktur. Son zamanlarda birkaç mekan açılmış olsa da bu mekanlar henüz gelişmemiş yerlerdir. Erbil’e gittiğinizde eğlenmek için tercih edebileceğiniz mekanlar ise şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil Gezilecek Yerler

Erbil Gezilecek Yerler

Irak’ın önemli kentlerinden biri olan Erbil’e gitmek için valizinizi hazırladınız mı? Eğer her şey hazırsa tek tıkla online uçak biletinizi de hazır edip Erbil seyahati planınızı hayata geçirebilirsiniz. Erbil’e vardıktan sonra mutlaka gezip görmeniz gereken yerler ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil Ne Yenir?

Erbil Ne Yenir?

Erbil’de nüfusun çoğunluğunu oluşturan Arap ve Kürt halkları, Erbil’in yemek kültürünü etkilemiştir. Erbil mutfağı, Arap ve Kürt mutfaklarının harmanlandığı bir mutfak olmuştur. Erbil’e gittiğinizde yemeden dönmemeniz gereken lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Erbil'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Erbil’de özellikleri görülen iklim tipi sıcak ılıman iklimdir, kentin kuzeylerinde karasal iklim tipi de görülmektedir. Yaz ayları Erbil’de oldukça sıcak geçmektedir. En sıcak olduğu ağustos ayında sıcaklık 50 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bu aylarda hiç yağış görülmemektedir, çöl ikliminin etkileri en fazla bu aylarda görülmektedir. Kış aylarında ise sıcaklık -17 dereceye kadar düşebilmektedir. Kış aylarında karasal iklimin özellikleri Erbil’de hakimdir. Sıcaklık ve yağış bakımından Erbil’i gezmek için en ideal aylar ise mayıs, haziran, eylül ve ekim aylarıdır.

Erbil’e gitmek için ideal zamanınızı ayarladıysanız bu zaman için en ucuza online uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil Hakkında

Erbil Hakkında

Erbil, Irak ülke sınırları içerisinde yer alan Kürdistan Bölgesel Yönetimi bölgesinin başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Önemli bir konumda yer alan Erbil kenti, Musul ve Kerkük şehirlerine yakın bir konumda yer almaktadır. Önemli ülkelere de komşu konumda yer alan Erbil’in kuzeyinde Türkiye, batısında Suriye ve doğusunda İran bulunmaktadır. Erbil kentinin bir diğer önemli özelliği ise bulunduğu Kürdistan Bölgesel Yönetimi’nin en kalabalık şehri olmasıdır. Güncel olarak nüfusu ise 880 bine yaklaşmıştır. Erbil’de bulunduğu ülkenin resmi para birimi olan Irak dinarı kullanılmaktadır. Erbil’e gittiğinizde yerel halkla iletişim kurabileceğiniz resmi diller ise Kürtçe ve Arapça dilleridir.

Irak’ın önemli kentlerinden biri olan Erbil’e gitmek için uçak bileti alacaksanız, online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz. Böylece hem paradan hem de zamandan tasarruf etmiş olursunuz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Erbil Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz