1. Anasayfa
  2. Edinburgh Uçak Bileti

Edinburgh Uçak Bileti

Edinburg Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Edinburg Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemizden Edinburgh’a direkt olarak veya bir, iki aktarmalı şekilde uçuşunuzu gerçekleştirerek ulaşabilirsiniz. Antalya’dan Edinburgh’a direkt uçuş bulunuyor. Bu güzergahta yolculuğunuz yaklaşık 5 saat sürecektir. Ülkemizin diğer şehirlerindeki havalimanlarından bir veya iki aktarma yaparak Edinburgh’a uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Edinburgh yönünde en sık sefer düzenleyen hava yolları ise Jet2. Com, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

Siz henüz en ucuz Edinburgh uçak biletini bulamadınız mı? O halde daha sitemizi ziyaret etmediniz. Sitemizde sizin için en ucuz online uçak biletlerini satışa sunduk.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Edinburgh’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Edinburgh Hakkında
  3. Edinburg Ne Yenir?
  4. Edinburg Nerede Yenir
  5. Edinburg Gezilecek Yerler
  6. Edinburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Edinburgh’ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Edinburgh'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Edinburg Otel Tavsiye

Edinburgh’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Edinburgh’a yapılan uluslararası uçuşları karşılayan bir havalimanı vardır. O da Edinburg Havalimanı’dır. Siz henüz Edinburgh uçak biletinizi satın almadıysanız, sitemize girip sadece iki dakikanızı ayırarak online Edinburg uçak bileti satın alabilirsiniz.

Edinburgh Havalimanı

Edinburgh Havalimanı, 2019 yılındaki 14 milyon 750 bine yakın rekor yolcu sayısı sayesinde ülkenin en işlek havalimanı olmuştur. Şehir merkezinin batısında kalan havalimanı, Edinburgh’a yaklaşık 9 kilometre uzaklıktadır. Edinburg Havalimanı’ndan Edinburgh şehir merkezine gitmek için şu vasıtalardan birini kullanabilirsiniz:

Tramvay ile şehir merkezine gitmek isterseniz öncelikle Edinburgh Airport durağına gitmeniz gerekiyor. Buradan TRAM yazılı York Place tramvayına binip yaklaşık 10 dakikalık yolculuğun ardından Edinburgh Gateway durağında ineceksiniz. Bu duraktan biraz yürüyerek Edinburgh Gateway tren durağına geleceksiniz. Buradan şehir merkezi için binmeniz gereken tren ise, ScotRail’in Tweedbank yazılı trenidir. Bu trenle yaklaşık 15 dakikalık yolculuğun ardından şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile aktarmasız bir şekilde Edinburgh şehir merkezine ulaşmak için öncelikle Airport (Stance A) otobüs durağına gitmeniz gerekiyor. Buradan Airlink 100 Edinburgh otobüsüyle yarım saat içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Şehir merkezi olarak inmeniz gereken durak ise South St David Street (Stop YY) durağıdır.

Taksi ile hangi otobüse hangi tramvaya binecektim derdi olmadan rahatlıkla şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Havalimanı-şehir merkezi arası trafiğe de bağlı olarak yaklaşık 25-30 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak da ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Edinburg Havalimanı yakınlarında yer alan Enterprise ve Alamo gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz. En kestirme yoldan şehir merkezine gitmek isteyenlere, Glasgow Rd/A8 ve A8 yolunu takip etmelerini öneririz.

Edinburgh’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Edinburgh’a giderken yanınıza yağmurluk veya şemsiye alın. Çünkü bu şehirde ne zaman yağmur yağacağı belli olmuyor. Dünyada alışılmışın aksine İskoçya’da erkeklerin kilt adı verilen geleneksel İskoç eteklerinden giydiğini biliyor muydunuz? Görürseniz şaşırmayın.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz