1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Edinburgh Uçak Bileti

Edinburg Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Edinburgh Kalesi
  2. Holyrood Sarayı
  3. İskoçya Ulusal Müzesi
  4. Kraliyet Botanik Bahçesi Edinburgh

1. Edinburgh Kalesi

Edinburgh Kalesi, yüzyıllardır dimdik ayakta duran ve şu anda Edinburgh’un en önemli mimari simgelerinden biri olan yerdir. Yüzyıllardır diyoruz çünkü bu tarihi kalenin yapımı 14. yüzyıla kadar uzanıyor. Zamanında, şehrin yaşadığı savaşlarda Edinburgh’un savunucusu olan Edinburgh Kalesi, şimdi açık hava müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Edinburgh Kalesi’ne gittiğinizde Taç Oda, St. Margaret Şapeli Büyük Salon’u mutlaka gezip görmelisiniz. Şehre göre yüksek bir yerde bulunan bu kalenin şehir manzarasına bayılacaksınız.

Edinburgh Kalesi

2. Holyrood Sarayı

Holyrood Sarayı, sizi İskoçya kraliyetiyle, kraliyet yaşamıyla tanıştıracak olan yerdir. Gerçek anlamda saraylar içinde kral, kraliçe gibi nasıl yaşanır hepimiz merak etmişizdir. Bu merakınızı henüz kaybetmediyseniz sizi bu yaşama yakından tanıklık ettirecek Holyrood Sarayı’nı mutlaka gezip görmelisiniz. Bu sarayda kraliyet ailesine ait eşyaları, mobilyaları ve saray yaşamlarına dair her şeyi görebilirsiniz. Tabi Holyrood Sarayı’nın İskoç mimarisinin en önemli, ihtişamlı yapılarından biri olduğunu da söylemeliyiz.

Holyrood Sarayı

3. İskoçya Ulusal Müzesi

İskoçya Ulusal Müzesi, oldukça geniş kapsamlı bir müze olması sayesinde sizi baştan sona bir İskoçya serüvenine çıkaracak olan müzedir. Mimarisiyle de dikkat çeken bu müze, 2006 yılında yan yana olan ve farklı alanları kapsayan iki ayrı müzenin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bu iki ayrı müze ise Kraliyet Müzesi ve İskoçya Müzesi’dir. Bu müzelerin kurulma tarihleri ise daha da eskilere uzanmaktadır. İskoçya Ulusal Müzesi’ne gittiğinizde İskoçya tarihi, doğa tarihi, kültürü, bilim ve teknoloji ile ilgili koleksiyonları inceleyebilirsiniz.

İskoçya Ulusal Müzesi

4. Kraliyet Botanik Bahçesi Edinburgh

Kraliyet Botanik Bahçesi Edinburgh, sizi şehrin gürültüsünden uzak bir yerde küçük bir doğa yaşamı serüvenine çıkartacak olan yerdir. Aslında bu bahçeye bir tür bilim merkezi diyebiliriz. Neden mi? Burada bitki koruma çalışmaları, bitkilerin çeşitliliğini koruma çalışmaları yapılmaktadır. Kraliyet Botanik Bahçesi’ne gittiğinizde Kraliçe Annenin Anıt Bahçesi ve Çin Tepesi alanlarını özellikle gezip görmenizi öneriyoruz.

Kraliyet Botanik Bahçesi Edinburgh

Daha Fazlasını Keşfet!

Edinburg Nerede Yenir

Edinburg Nerede Yenir

Edinburgh’ta nerede yemek yiyeceğinize kara verdiniz mi? Eğer çok kararsız kaldıysanız sizin için hazırladığımız Edinburgh restoranları listemize bir göz atmanızı öneririz. Ama ondan önce, en ucuz uçak biletlerinin adresinin sitemiz olduğunu hatırlatmak isteriz. Edinburgh uçak biletinizi henüz almadıysanız en ucuz haliyle sitemizden satın alabilir veya dilerseniz uçak bileti rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız Edinburgh restoranları listemiz şu şekilde:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Edinburg Otel Tavsiye

Edinburg Otel Tavsiye

Siz henüz Edinburgh uçak biletinizi satın almadınız mı? Hiç endişelenmeyin! Sitemize girdiğinizde ucuz uçak bileti almak için her zaman şansınız var. Edinburgh’ta konaklamanız için size önerimiz olan otelleri şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Edinburgh'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Edinburgh'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Edinburgh uçak biletinizi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir şey var! O da gidiş-dönüş tarihlerinizi bu şehrin özel günlerine göre almak. Edinburgh uçak bileti almadan önce göz atmanızı istediğimiz özel günleri şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Edinburgh’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Edinburgh’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Edinburgh’ta alışveriş yapmak isterseniz Royal Mile ve Princess Street bölgelerine gidebilirsiniz. Edinburgh’tan İskoç eteklerinden ve kelt takılarından satın alabilirsiniz. Seyahatiniz için her şeyi planladınız, ancak uçak biletinizi henüz almadınız mı? Hiç telaşlanmayın, artık uçak bileti almanın da bir kolayı var. Sitemizde Edinburgh uçak bileti şeklinde aratarak ucuz uçak biletinizi iki dakika içinde satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Edinburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Edinburg Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Edinburgh’a siyasetin merkezi olduğu gibi İskoçya’nın gece hayatının da merkezi diyebiliriz. Şehrin kendine özgü eğlence tarzı ve gece hayatı konusundaki canlılığı ülke genelinde ün salmış. Siz de bu şehirde eğlenmek ve gece hayatının tadını çıkarmak için Edinburgh uçak biletinizi hemen alın! Edinburgh’ta uğramanızı önerdiğimiz mekanları ise şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Edinburg Ne Yenir?

Edinburg Ne Yenir?

Edinburgh mutfağı, İskoç yemek kültürünün en önemli temsilcilerinden biridir. Siz de bu mutfağı yerinde keşfetmek isterseniz, şimdi tek yapmanız gereken sitemizden online uçak bileti almak. Şehre ulaştığınızda mutlaka denemeniz gereken lezzetleri şu şekilde sıraladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Edinburgh’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Edinburgh’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Edinburgh’ta ılıman iklim ve deniz iklimi birlikte görülür. Kuzey taraflarının en önemli kentlerinden biri olan Edinburgh’un kışları çetin geçmektedir. En soğuk ay diyebileceğimiz ocak ayında sıcaklık -15 dereceye kadar düşebilmektedir. Şehrin en sıcak olduğu ay ise temmuz ayıdır. Bu ayda sıcaklık 31 dereceye kadar çıkabilmektedir. Edinburgh’ta yağış ise en fazla sonbahar aylarında görülür. Sıcaklık ve yağış açısından Edinburgh seyahati için en ideal zamanlar mayıs, haziran ve ağustos aylarıdır.

Kuzey taraflarının meşhur şehri Edinburgh’u mutlaka gezip görmelisiniz. Bu kente seyahatinizi çoktan planladıysanız en ucuz Edinburgh online uçak biletini sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Edinburgh Hakkında

Edinburgh Hakkında

Edinburgh, Birleşik Krallığa bağlı ülkelerden biri olan İskoçya’nın başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Deniz kenarında yer alan ve bir liman kenti olan başkent Edinburgh; doğasıyla, tarihiyle ve kültürel miraslarıyla büyülemektedir. Şehirde bulunan New Town ve Old Town bölgeleri, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde olmaya hak kazanmıştır. İskoçya kültürünü yakından tanıyabileceğiniz bu tarihi şehir, dünyanın en eski başkentlerinden biridir. Edinburgh, yaklaşık 600 yıldır başkent sıfatını taşımaktadır. Şehre takma ad olarak Kuzeyin Atinası ve Auld Reekie takma adları verilmektedir. Bu sakin ve huzurlu kentin kalabalık bir şehir olmadığını söyleyebiliriz. Nüfusu, 471 bin civarındadır. Edinburgh’un resmi dili ise İngilizcedir. Bu evrensel dili konuşarak Edinburgh’ta insanlarla rahatlıkla anlaşabilirsiniz. Şehirde kullanılan para birimi ise İngiliz Sterlinidir.

Huzurlu ve tarihi şehir Edinburgh’a seyahat etmek istemez misiniz? Bu sene tatilinizi Edinburgh’ta geçirmeye karar verdiyseniz en ucuz Edinburgh online uçak biletini sitemizden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Edinburgh Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz