1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Edinburgh Uçak Bileti

Edinburg Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Edinburgh Kalesi
  2. Holyrood Sarayı
  3. İskoçya Ulusal Müzesi
  4. Kraliyet Botanik Bahçesi Edinburgh

1. Edinburgh Kalesi

Edinburgh Kalesi, yüzyıllardır dimdik ayakta duran ve şu anda Edinburgh’un en önemli mimari simgelerinden biri olan yerdir. Yüzyıllardır diyoruz çünkü bu tarihi kalenin yapımı 14. yüzyıla kadar uzanıyor. Zamanında, şehrin yaşadığı savaşlarda Edinburgh’un savunucusu olan Edinburgh Kalesi, şimdi açık hava müzesi olarak ziyaretçilerini ağırlıyor. Edinburgh Kalesi’ne gittiğinizde Taç Oda, St. Margaret Şapeli Büyük Salon’u mutlaka gezip görmelisiniz. Şehre göre yüksek bir yerde bulunan bu kalenin şehir manzarasına bayılacaksınız.

Edinburgh Kalesi

2. Holyrood Sarayı

Holyrood Sarayı, sizi İskoçya kraliyetiyle, kraliyet yaşamıyla tanıştıracak olan yerdir. Gerçek anlamda saraylar içinde kral, kraliçe gibi nasıl yaşanır hepimiz merak etmişizdir. Bu merakınızı henüz kaybetmediyseniz sizi bu yaşama yakından tanıklık ettirecek Holyrood Sarayı’nı mutlaka gezip görmelisiniz. Bu sarayda kraliyet ailesine ait eşyaları, mobilyaları ve saray yaşamlarına dair her şeyi görebilirsiniz. Tabi Holyrood Sarayı’nın İskoç mimarisinin en önemli, ihtişamlı yapılarından biri olduğunu da söylemeliyiz.

Holyrood Sarayı

3. İskoçya Ulusal Müzesi

İskoçya Ulusal Müzesi, oldukça geniş kapsamlı bir müze olması sayesinde sizi baştan sona bir İskoçya serüvenine çıkaracak olan müzedir. Mimarisiyle de dikkat çeken bu müze, 2006 yılında yan yana olan ve farklı alanları kapsayan iki ayrı müzenin birleştirilmesiyle oluşturulmuştur. Bu iki ayrı müze ise Kraliyet Müzesi ve İskoçya Müzesi’dir. Bu müzelerin kurulma tarihleri ise daha da eskilere uzanmaktadır. İskoçya Ulusal Müzesi’ne gittiğinizde İskoçya tarihi, doğa tarihi, kültürü, bilim ve teknoloji ile ilgili koleksiyonları inceleyebilirsiniz.

İskoçya Ulusal Müzesi

4. Kraliyet Botanik Bahçesi Edinburgh

Kraliyet Botanik Bahçesi Edinburgh, sizi şehrin gürültüsünden uzak bir yerde küçük bir doğa yaşamı serüvenine çıkartacak olan yerdir. Aslında bu bahçeye bir tür bilim merkezi diyebiliriz. Neden mi? Burada bitki koruma çalışmaları, bitkilerin çeşitliliğini koruma çalışmaları yapılmaktadır. Kraliyet Botanik Bahçesi’ne gittiğinizde Kraliçe Annenin Anıt Bahçesi ve Çin Tepesi alanlarını özellikle gezip görmenizi öneriyoruz.

Kraliyet Botanik Bahçesi Edinburgh

Edinburg hakkında daha fazla şey keşfet!

Edinburgh'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Edinburgh'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Edinburgh uçak biletinizi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bir şey var! O da gidiş-dönüş tarihlerinizi bu şehrin özel günlerine göre almak. Edinburgh uçak bileti almadan önce göz atmanızı istediğimiz özel günleri şu şekilde sıralayabiliriz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Edinburgh Uçak Bileti