1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Cluj-Napoca Uçak Bileti

Cluj Napoca Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Aziz Michael Kilisesi
  2. Banffy Sarayı
  3. Union Meydanı
  4. Cluj-Napoca Botanik Bahçesi

1. Aziz Michael Kilisesi

Aziz Michael Kilisesi, şehrin en önemli gotik tarzdaki eserlerindendir. Oldukça köklü bir kilisedir, 1350-1487 yılları arasında kurulmuştur. Cluj şehrinin mimarisini yansıtan bu kiliseyi şehre gittiğinizde görmenizi tavsiye ederiz.

Aziz Michael Kilisesi

2. Banffy Sarayı

Banffy Sarayı, Union Meydanı’nda bulunan bir diğer önemli mimari ise Banffy Sarayı’dır. 1770li yıllarda yapılmış olan bu saray şu anda Cluj Ulusal Sanat Müzesi olarak hizmet vermektedir.

Banffy Sarayı

3. Union Meydanı

Union Meydanı, Çoğu gezilecek yerin bulunduğu Union Meydanı, şehrin merkez noktasıdır. Cluj-Napoca şehrini keşfetmek için Union Meydanı’nı mutlaka gezmelisiniz.

Union Meydanı

4. Cluj-Napoca Botanik Bahçesi

Cluj-Napoca Botanik Bahçesi, Doğa severlerdenseniz ve Cluj-Napoca'da doğanın içinde olmak isterseniz Cluj-Napoca Botanik Bahçesi’ni ziyaret edebilirsiniz.

Cluj-Napoca Botanik Bahçesi

Cluj Napoca hakkında daha fazla şey keşfet!

Cluj Napoca Nerede Yenir

Cluj Napoca Nerede Yenir

Cluj-Napoca mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz restoranları araştırdık. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinin en iyi yapıldığı bazı mekanlar mevcut. Bunların dışında Rumen yemeklerini misafir olduğunuz bir evde de yiyebilirsiniz. Romanyalılar cana yakın insanlar olduğu için sizi misafir etmekten çekinmeyeceklerdir. Seyahatinizde misafirlik şansınız varsa kaçırmamanızı ve Rumen mutfağını yerinde deneyimlemenizi öneririz. Ancak yine de bu seyahatte gidebileceğiniz Cluj-Napoca'nın size tavsiye edebileceğimiz ünlü restoranları ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Cluj Napoca'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Cluj Napoca'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Cluj Napoca'da katılabileceğiniz ve eğlenceli vakit geçirebileceğiniz bazı etkinlikler şöyle:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Cluj Napoca Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Cluj Napoca Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Cluj-Napoca, şehre gelen öğrenciler sayesinde canlı bir gece hayatına sahiptir. Öğrencilerin ve turistlerin ağırlıklı olarak tercih ettiği ancak halktan insanların da geldiği birkaç mekanı sizin için araştırdık. Cluj-Napoca'da gece hayatının tadını çıkarmak istiyorsanız uğrayabileceğiniz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Cluj Napoca Ne Yenir?

Cluj Napoca Ne Yenir?

Romanya’nın güzide şehirlerinden Cluj-Napoca'nın yöresel yemekleri nedir diye merak ediyorsanız, sizin için araştırdık. Öncelikle Türk kültürüyle fazlasıyla benzerlik gösteren bu mutfağın yemeklerini çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Türk ve Romanya mutfağı arasında kahvaltısından akşam yemeğine kadar çok fazla benzerlik bulunur. Kahvaltıda tıpkı Türkiye'de olduğu gibi peynir, domates, yumurta, tereyağ, reçel yenir, ayrıca fırınlarında sabahın erken saatlerinden itibaren çeşit çeşit börek bulmak mümkündür. Türkiye'de pek yapılmayan bir de lahanalı börekleri meşhurdur. Bunu da Cluj-Napoca seyahatinizde tatmanızı öneririz.

Öğle ve akşam yemeğinde de yine Türk yemeklerine benzer yemekler bulabilirsiniz ancak ayrıştığı bir nokta var. O da kırmızı et yerine sıklıkla domuz eti tüketilmesi. Bu şehirde domuz eti yemeyi tercih etmiyorsanız genellikle tavuk yemekleri yiyebilirsiniz çünkü kırmızı et pek tüketilmiyor ve restoranlarda da bulunmuyor.

Romanya'nın milli içkisini de Cluj-Napoca seyahatinizde içmenizi öneririz. Tuica isimli bu içkinin alkol oranı yüzde 40-45'lerde ancak yüzde 65'lere kadar çıkabiliyor. Erikten yapılan bu içki genelde evlerde yapılıyor. Yanında da ağırlıklı olarak balık tüketiliyor. Seyahatinizi kışın planlıyorsanız, soğuk havalarda içmenizi tavsiye ediyoruz.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Cluj-Napoca Uçak Bileti