1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Cluj-Napoca Uçak Bileti

Cluj Napoca'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Romanya Ulusal Günü (1 Aralık)
  2. Cluj-Napoca'da Noel (25-26 Aralık)
  3. Transylvanya Uluslararası Film Festivali ()
  4. Untold Elektronik Müzik Festivali (30 Temmuz-2 Ağustos)

1. Romanya Ulusal Günü (1 Aralık)

Romanya Ulusal Günü

2. Cluj-Napoca'da Noel (25-26 Aralık)

Cluj-Napoca'da Noel

3. Transylvanya Uluslararası Film Festivali ()

Transylvanya Uluslararası Film Festivali

4. Untold Elektronik Müzik Festivali (30 Temmuz-2 Ağustos)

Untold Elektronik Müzik Festivali

Daha Fazlasını Keşfet!

Cluj Napoca Nerede Yenir

Cluj Napoca Nerede Yenir

Cluj-Napoca mutfağının birbirinden lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz restoranları araştırdık. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinin en iyi yapıldığı bazı mekanlar mevcut. Bunların dışında Rumen yemeklerini misafir olduğunuz bir evde de yiyebilirsiniz. Romanyalılar cana yakın insanlar olduğu için sizi misafir etmekten çekinmeyeceklerdir. Seyahatinizde misafirlik şansınız varsa kaçırmamanızı ve Rumen mutfağını yerinde deneyimlemenizi öneririz. Ancak yine de bu seyahatte gidebileceğiniz Cluj-Napoca'nın size tavsiye edebileceğimiz ünlü restoranları ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cluj Napoca Otel Tavsiye

Cluj Napoca Otel Tavsiye

Fazla gelişmemiş bir şehir olmasına karşın Cluj-Napoca'da her bütçeye uygun bir otel veya pansiyon bulmak mümkündür. Cluj-Napoca'da kalabileceğiniz mekanları sizin için araştırdık. Tercih edebileceğiniz otel tavsiyelerimiz ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cluj-Napoca'da Alışveriş - Ne Alınır?

Cluj-Napoca'da Alışveriş - Ne Alınır?

Cluj-Napoca'da alışveriş yapmak isterseniz VIVO Cluj-Napoca ve Iulius Mall alışveriş merkezlerine gidebilirsiniz. Bu şehirden yakınlarınıza yerel Romanya kıyafetlerinden ve içecek olarak ise şarap alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cluj Napoca Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Cluj Napoca Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Cluj-Napoca, şehre gelen öğrenciler sayesinde canlı bir gece hayatına sahiptir. Öğrencilerin ve turistlerin ağırlıklı olarak tercih ettiği ancak halktan insanların da geldiği birkaç mekanı sizin için araştırdık. Cluj-Napoca'da gece hayatının tadını çıkarmak istiyorsanız uğrayabileceğiniz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cluj Napoca Gezilecek Yerler

Cluj Napoca Gezilecek Yerler

Saraylar, meydanlar, bahçeler... Cluj-Napoca'da sıkılmaya pek vakit olmayacağını söyleyebiliriz. Seyahatiniz boyunca gezebileceğiniz tarihi ve doğal güzelliklerle doludur. Gezeceğiniz yerleri de önceden planlamak istiyorsanız sizin için bir araştırma yaptık. Gezi planınızı oluşturmanıza yardım edecek gezilecek yer tavsiyelerimiz şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cluj Napoca Ne Yenir?

Cluj Napoca Ne Yenir?

Romanya’nın güzide şehirlerinden Cluj-Napoca'nın yöresel yemekleri nedir diye merak ediyorsanız, sizin için araştırdık. Öncelikle Türk kültürüyle fazlasıyla benzerlik gösteren bu mutfağın yemeklerini çok beğeneceğinizi düşünüyoruz. Türk ve Romanya mutfağı arasında kahvaltısından akşam yemeğine kadar çok fazla benzerlik bulunur. Kahvaltıda tıpkı Türkiye'de olduğu gibi peynir, domates, yumurta, tereyağ, reçel yenir, ayrıca fırınlarında sabahın erken saatlerinden itibaren çeşit çeşit börek bulmak mümkündür. Türkiye'de pek yapılmayan bir de lahanalı börekleri meşhurdur. Bunu da Cluj-Napoca seyahatinizde tatmanızı öneririz.

Öğle ve akşam yemeğinde de yine Türk yemeklerine benzer yemekler bulabilirsiniz ancak ayrıştığı bir nokta var. O da kırmızı et yerine sıklıkla domuz eti tüketilmesi. Bu şehirde domuz eti yemeyi tercih etmiyorsanız genellikle tavuk yemekleri yiyebilirsiniz çünkü kırmızı et pek tüketilmiyor ve restoranlarda da bulunmuyor.

Romanya'nın milli içkisini de Cluj-Napoca seyahatinizde içmenizi öneririz. Tuica isimli bu içkinin alkol oranı yüzde 40-45'lerde ancak yüzde 65'lere kadar çıkabiliyor. Erikten yapılan bu içki genelde evlerde yapılıyor. Yanında da ağırlıklı olarak balık tüketiliyor. Seyahatinizi kışın planlıyorsanız, soğuk havalarda içmenizi tavsiye ediyoruz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cluj-Napoca'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Cluj-Napoca'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Cluj-Napoca'ya karasal iklim özellikleri hakimdir. Kış aylarında dondurucu soğukların görülebildiği Cluj-Napoca'da sıcaklık bu aylarda eksilere inmektedir. Yaz ayları ise sıcak ve kurak şekilde geçer. Yaz aylarının sıcaklık ortalaması ise 18 derecedir. Sonbahar aylarında yağışların görülebildiği bu şehirde ilkbahar aylar ise sıcaklığın yavaş yavaş artmaya başladığı, doğanın canlandığı yemyeşil aylardır. İlkbahar aylarının sıcaklık ortalaması ise 13 derecedir. Peki Cluj-Napoca şehrine ne zaman gidilir diye soruyorsanız mayıs ayı ve yaz aylarında gitmenizi öneririz.

Cluj-Napoca varışlı uçak biletinizi isterseniz kışın alarak yaz için rezervasyonunu yapabilirsiniz. Dilerseniz yazın alarak yazın da Cluj-Napoca'ya gidebilirsiniz. Sitemizde her dönemde uygun fiyatlı uçak biletlerini bulmak mümkündür!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cluj-Napoca Hakkında

Cluj-Napoca Hakkında

Cluj-Napoca, Romanya’da yer alan bir şehirdir. Cluj Napoca, Romanya’nın iç kesimlerinde, Macaristan sınırına daha yakın bir noktada yer almaktadır. Zalau, Bistrita ve Targu Mureş bölgeleri üçgeninin ortasında yer almaktadır. Cluj-Napoca şehrine yaygın olarak Kaloşvar ismi de verilmektedir. Ya da kısaca Cluj olarak şehrin ismi söylenmektedir. Cluj-Napoca bölge olarak ise Romanya’nın Transilvanya bölgesinin sınırları içerisinde yer almaktadır ve bu bölgenin başkenti olma özelliğindedir. Günden güne artan bir nüfus özelliği vardır, 2019 verilerine göre nüfusu 707 bine yaklaşmıştır. Bu sayıdaki nüfusu ile diğer adıyla Kaloşvar şehri, bulunduğu bölge olan Transilvanya Bölgesi’nin en kalabalık şehri olma özelliğindedir. Romanya’nın ise en kalabalık dördüncü şehri olma özelliğindedir. Bu şehrin en önemli özelliği ise bir erasmus şehri olmasıdır. Romanya’nın en büyük üniversitesi olan Babe-Bolyai Üniversitesi bu şehirde bulunmaktadır. Erasmus şehri Cluj-Napoca, Avrupa Gençlik Başkenti ve Avrupa Spor Şehri unvanlarını sırasıyla kazanmıştır. Romanya’nın öğrenci şehri olan Cluj-Napoca şehrine gitmek isterseniz online uçak biletinizi sitemizden hızlıca alabilirsiniz. Cluj-Napoca şehrine takma ad olarak Dracula’nın Memleketi adı verilmektedir. Bu şehirde Romanya’nın resmi dili olan Rumence dili konuşulmaktadır. Cluj-Napoca'da para birimi olarak ise Romanya’nın resmi para birimi olan Rumen Leyi kullanılmaktadır. 

Cluj-Napoca şehrine en hızlı ulaşım yolu olan uçakla kolaylıkla ulaşın! Üstelik ucuz Cluj-Napoca uçak biletlerine ulaşmak da kolay, sitemizde ucuz online uçak biletlerini bulabilirsiniz!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cluj-Napoca Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz