1. Anasayfa
  2. Cidde Uçak Bileti

Cidde Uçak Bileti

Cidde Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Cidde Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Cidde’ye Türkiye’den yalnızca iki şehirden direkt uçuş vardır. Bu şehirler ise İstanbul ve Trabzon’dur. İstanbul-Cidde arası aktarmasız uçuş yaklaşık 3 saat 50 dakika ve Trabzon-Cidde arası aktarmasız uçuş yaklaşık 4 saat 10 dakika sürmektedir. Diğer şehirlerden ise bir veya iki aktarma yaparak Cidde’ye ulaşabilirsiniz. Cidde’ye Türkiye’den sık sefer düzenleyen hava yolları ise Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

Cidde varışlı uçak biletinizi henüz almadıysanız ve uçak bileti alma işini çabucak halletmek istiyorsanız online sistem üzerinden online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz. Böylece hem zamandan hem de paradan kazanmış olursunuz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Cidde'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Cidde Hakkında
  3. Cidde Ne Yenir?
  4. Cidde Nerede Yenir
  5. Cidde Gezilecek Yerler
  6. Cidde Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Cidde'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Cidde'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Cidde Otel Tavsiye

Cidde'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Cidde’de hac için hizmet veren havalimanı dışında uluslararası uçuşlar için hizmet veren Jeddah Airport dışında uluslararası uçuş seferleri için hizmet vermekte olan bir havalimanı vardır.

King Abdulaziz Uluslararası Havalimanı

King Abdulaziz Uluslararası Havalimanı, Cidde varışlı online uçak biletinizi alıp uçuş seferinizi gerçekleştirdiğinizde ineceğiniz tek uluslararası havalimanıdır. King Abdulaziz Uluslararası Havalimanı, sadece Cidde kenti için değil genel olarak Arabistan topraklarına uçuş gerçekleştiren yolcuların yoğun olarak kullandığı ana havalimanı olma özelliğindedir. Havalimanı 1981 yılında hizmet vermeye başlamıştır ve Cidde şehir merkezine yaklaşık 19 kilometre mesafede yer almaktadır. Havalimanından şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Taksi ile havalimanından Cidde şehir merkezine gitmek, toplu taşıma bulunmadığı için oldukça avantajlı bir seçenek haline geliyor. Havalimanının terminal çıkışı önünde 7/24 hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da havalimanından şehir merkezine ulaşımınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz. King Abdulaziz Uluslararası Havalimanı içerisinde yer alan Enterprise ve Alamo gibi araç kiralama şirketlerinin havalimanı ofislerinden dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız aracınızla havalimanından Cidde şehir merkezine kısa sürede ulaşmak isterseniz Al-Madinah Al-Munawarah Rd ve Al-Madinah Al-Munawarah Rd/271 rotasını takip edebilirsiniz.

Cidde'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Cidde’de katı şeriat kuralları uygulanmaktadır. Bu nedenle özellikle bir kadınsanız giyiminize özellikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında Cidde katı bir İslam kenti olduğundan alkol kullanımı yasaktır. Bu yüzden şehrin neredeyse hiçbir yerinde alkol bulamazsınız.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz