1. Anasayfa
  2. Cenevre Uçak Bileti

Cenevre Uçak Bileti

Cenevre Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Cenevre Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Cenevre’ye dünyada Aegean Airlines, Aeroflot, Pegasus, Saudi Arabian Airlines, TAP Air Portugal ve Türk Hava Yolları gibi hava yollarının uçuşları mevcuttur. Türkiye'den ise Cenevre'ye direkt uçuş olarak Pegasus hava yolu aracılığıyla İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanından seferinizi gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul Cenevre arasında haftanın her günü 31 sefer gerçekleşmektedir. Direkt uçuşta uçuş süresi 3 saat 20 dakikadır. Direkt uçuşun yanında Türk Hava Yolları ve Pegasus hava yollarını kullanarak Ankara, Denizli, Dalaman, Antalya, Kayseri ve Samsun gibi yerlerden aktarmalı olarak uçuş seferinizi gerçekleştirebilirsiniz. Siz de online şekilde uygun fiyatlı Cenevre uçak biletinizi alabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Cenevre’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Cenevre Hakkında
  3. Cenevre Ne Yenir?
  4. Cenevre Nerede Yenir
  5. Cenevre Gezilecek Yerler
  6. Cenevre Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Cenevre'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Cenevre'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Cenevre Otel Tavsiye

Cenevre’deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Cenevre’de uluslararası nitelikte bir havalimanı vardır. O da Cenevre Uluslararası Havalimanı’dır. Cenevre Uluslararası Havalimanı varışlı Cenevre uçak biletinizi sitemiz üzerinden temi edebilirsiniz.

Cenevre Uluslararası Havalimanı

Cenevre Havaalanı şehir merkezine 4 kilometre uzaklıkta bulunmaktadır. Cenevre Havaalanı Cenevre'nin kuzeybatısında bulunmaktadır. 1919 yılında açılan bu havaalanının yolcu trafiği oldukça yoğundur. 2014 yılı itibari ile havaalanı yolcu sayısı yıllık ortalama 15 - 16 milyon arasıdır. Cenevre Uluslararası Havalimanı’ndan Cenevre şehir merkezine gitmek için aşağıdaki vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Tren, toplu taşıma olarak tek vasıtadır. Luzern adı verilen trene havalimanı içerisinde bulunan Geneve-Aeroport durağından binebilirsiniz. Yaklaşık 7 dakika sonunda Geneva adı verilen şehir merkezinin tren durağında inebilirsiniz. 

Taksi ile de toplu taşıma beklemeden konforlu bir şekilde yolculuk yaparak şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Üstelik havalimanı şehir merkezine uzak olmadığından taksi ücreti az tutacaktır.

Araç kiralamayı tercih ederek de kendi ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Cenevre Uluslararası Havalimanı’nın içerisindeki Dollar Car adı verilen araç kiralama ofisinden dilediğiniz aracı kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız bu araç ile Rue de Lyon yolunu takip ederek Cenevre şehir merkezine kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Cenevre'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Cenevre'de para birimi olarak Euro veya frank kullanabilirsiniz fakat frank kullanmanız sizin için daha avantajlı olacaktır çünkü Euro ile ödemenizi yapmış olsanız bile para üstünüzü frank olarak alıyorsunuz. Cenevre'de ulaşımlarda biletler çoğunlukla kontrol edilmiyor fakat nadiren de olsa bilet kontrolüne denk gelirseniz oldukça fazla miktarda para ödemeniz gerekiyor. Cenevre oldukça pahalı bir şehir olsa da Cenevre sakinleri bunu kabul etmiyor ve şehir içinde Euro para birimi kullanılmaya başlandıktan sonra Cenevre'nin pahalı görünen bir şehir haline geldiğini savunuyorlar.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz