1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Cenevre Uçak Bileti

Cenevre'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Escalade ()
  2. Cenevre Günleri Festivali (Ağustos )
  3. Antigel Festivali (Şubat )
  4. Paskalya Günü (17 Nisan)
  5. İsviçre Ulusal Tatili (Ağustos)

1. Escalade ()

Aralık ayında kutlanmakta olan meşhur ulusal tatildir. Cenevre sakinleri orta çağ giysileri giyerek şehrin ana sokaklarında müzik eşliğinde bu günlerde yürüyorlar.

Escalade

2. Cenevre Günleri Festivali (Ağustos )

Cenevre Günleri Festivali

3. Antigel Festivali (Şubat )

Şubat ayının ilk haftaları yapılan bu festivalde müzik, dans ve eğlence iç içedir.

Antigel Festivali

4. Paskalya Günü (17 Nisan)

Paskalya Günü

5. İsviçre Ulusal Tatili (Ağustos)

İsviçre Ulusal Tatili

Daha Fazlasını Keşfet!

Cenevre Nerede Yenir

Cenevre Nerede Yenir

Cenevre’nin harika sokaklarında gezerken herhangi bir restorana oturup, dilediğiniz yemeği yiyebilir ve yeni lezzetler keşfedebilirsiniz. Bizim de size birkaç restoran önerimiz olacak. Cenevre’de ünlü restoranlar hangileridir, sizin için araştırdık. Cenevre’ye gittiğinizde ne yiyeceğinize şimdiden karar verdiyseniz, nerede yemek yiyebileceğinize de bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cenevre Otel Tavsiye

Cenevre Otel Tavsiye

Cenevre uçak bileti hazırsa, şimdi sıra geldi Cenevre’ye gidince nerede kalacağınıza. Bizim sizin için bir uyarımız var! Cenevre'de şehir merkezinde bulunan konaklama yerleri sizin için pahalı gelirse havaalanına yakın daha uygun fiyatlı bir yerde kalabilirsiniz. Bu uyarıdan sonra sizin için tavsiyemiz olan şu otellere bir göz atmanızı isteriz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cenevre'de Alışveriş - Ne Alınır?

Cenevre'de Alışveriş - Ne Alınır?

Cenevre'den sevdikleriniz için çikolata fabrikasından çikolata alabilirsiniz. Saatleri ayarlama şehri olarak anılan bu şehirde birçok ünlü markanın saatini de hediye olarak satın alabilirsiniz. Ünlü hediyelik eşya dükkanlarından birkaçı Cadhor, Molard Souvenirs ve Bucherer'dir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cenevre Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Cenevre Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Cenevre'de eğlence hayatı pahalı olsa da Plainpalais bölgesinde daha uygun miktarda para harcayarak eğlenebilirsiniz. Rhone Nehri'nin ortasındaki adada eğlence mekanları, barlar ve publar bulunmaktadır. Bu adada hem nehrin tadını çıkarabilir hem de eğlenebilirsiniz. Siz henüz Cenevre uçak biletini en ucuza nereden alırım diye düşünüyorken biz sizin için sitemizde ucuz uçak biletinizi ayırdık ve Cenevre’de eğlenebileceğiniz mekanları sizin için listeledik:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cenevre Gezilecek Yerler

Cenevre Gezilecek Yerler

Çikolatanın ve peynirin başkenti Cenevre’ye gitmek için tek yapmanız gereken sadece iki dakikanızı ayırmak. Sadece iki dakika içerisinde sitemizden Cenevre uçak bileti satın alabilirsiniz. Cenevre’ye gittiğinizde mutlaka gezip görmenizi istediğimiz yerler ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cenevre Ne Yenir?

Cenevre Ne Yenir?

İsviçre denilince de akla gelen adeta İsviçre ülkesinin simgesi olan çikolatanın binbir türlüsünü Cenevre kentinde bulmak mümkün. Birçok çikolata dükkanından ve Cenevre çikolata fabrikasına giderek bu eşsiz çikolataları tadabilirsiniz. Çikolata şehri Cenevre’ye gitmek için ise tek yapmanız gereken sitemizden Cenevre uçak bileti almak! Çikolatanın yanında Cenevre’ye gittiğinizde mutlaka tatmanızı tavsiye ettiğimiz lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cenevre’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Cenevre’ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Cenevre’de tipik kara iklimi görülmektedir. Cenevre'de kışlar soğuk ve dondurucu geçmektedir kayak turizmi gelişmiş olan bu şehre kışın gitmeyi tercih ederseniz kayak yapabilirsiniz. Sonbahar ayları yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında Cenevre’de 30 dereceyi bulan nemli ve sıcak hava hakimdir eğer yaz aylarında Cenevre'ye giderseniz Cenevrelilerin yaptığı gibi Cenevre Gölünde yüzebilirsiniz. Cenevre kent gezisi için en uygun zaman bahar aylarıdır. Mayıs ayı içerisindeki fırtınalı yağmur günleri geçtikten sonra yaz havasına geçmektedir. Sonbahar aylarında gitmek isterseniz de Kasım ayı soğuklarına ve Ekim ayı sislerine karşı tedbirlerinizi alarak gitmenizi öneririz. 

Hava şartlarına göre Cenevre’ye ne zaman gideceğinizi ayarladıysanız sitemiz üzerinden de uçak biletinizi bu zamanlara göre ayarlayarak satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cenevre Hakkında

Cenevre Hakkında

Cenevre, İsviçre ülkesi sınırları içerisinde yer alan İsviçre Alpleri eteklerinde bulunan bir şehirdir. Şehir ismini yakınına kurulduğu Cenevre gölünden almaktadır. İsviçre ülkesinin en kalabalık ikinci şehri olma özelliğini taşıyan bu şehir kozmopolit bir yapıya sahip olup nüfusunun neredeyse yarısını yabancılar oluşturmaktadır. Birçok yabancı bu gelişmiş kente göç etmiş ve burada kendilerine bir yaşam kurmuşlardır. Birçok yabancıyı bulundurmasının bir sonucu olarak Cenevre’de birçok dil konuşulmaktadır. Cenevre’nin esasen resmi dili Fransızca olmasına karşın bu yüz ölçümü bakımından küçük ama dil bakımından renkli şehirde Almanca, İngilizce, İtalyanca ve Romensçe dilleri de konuşulmaktadır. Coğrafi olarak önemli bir konumda bulunan Cenevre, Fransa'ya komşu durumdadır bu nedenle Cenevre, Fransa'dan kültürel bakımdan etkilenmiş bir şehirdir. Cenevre; tarihi dokusuyla, doğa güzelliğiyle ve şehir düzgünlüğüyle yabancıları kendine hayran bırakan bir şehirdir. Dünya kültür şehri olmaya hak kazanan bu şehir, uluslararası düzeyde yapılan önemli etkinliklere ev sahipliği yapmıştır ve uluslararası çoğu kuruluşun merkez binaları buradadır. Bu kuruluşlardan en önemlisi olan Birleşmiş Milletlerin Avrupa'daki merkezi Cenevre’dedir. Bunun dışında Dünya Sağlık Örgütü ve diğer önemli alt kuruluşların merkezi de bu şehirdedir. Cenevre, Lozan ve Milano şehirlerine komşu bir şehirdir. Turizm sektörü bakımından gelişmiş bir şehirdir ve kar yağışlarının görüldüğü zamanlarda birçok turist Cenevre’ye kayak yapmak için gelir. Küçük bir şehir olan Cenevre yürüyerek 2 günde gezilebilir niteliktedir bununla birlikte şehir gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir ve her yere kolaylıkla gidebileceğiniz birçok ulaşım alternatifini sizlere sunar. Doğa güzelliğiyle sizi kendisine hayran bırakan şehirde yaklaşık 6500 çiçek türü ile yapılmış bir çiçek saati vardır. Cenevre, 140 metre ile dünyanın en çok yükselebilen fıskiyesine sahiptir. Şehirde saatçilik zanaatı gelişmiştir. Nüfusu 200 bine yakındır. Şehrin nüfusunun neredeyse yarısını yabancılar oluşturmaktadır. Yaşam kalitesi yüksek bir şehirdir. Tarihte de önemli bir yeri olan Cenevre’yi, milattan önce 120’li yıllarda Germenlere karşı Romalılar kurmuştur. Cenevre, tarihte milletler arasında fetihlerle elden ele geçmiştir. Yüzyılların tarihi dokusunu barındıran Cenevre; yıllarca bilimin, sanatın, kültürün temsili olmuştur. Para birimi İsviçre frangıdır.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Cenevre Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz