1. Anasayfa
 2. Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Çanakkale Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Çanakkale’ye Türkiye’nin pek çok şehrinden direkt veya bir aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan Çanakkale’ye direkt uçuş bulunmaktadır. İstanbul ile Çanakkale arası uçakla ortalama 45 dakika sürmektedir. Ankara ile Çanakkale arası ise uçakla ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir. Trabzon, Antalya, Gaziantep, İzmir ve Adana gibi büyükşehirlerden ise bir aktarma yaparak Çanakkale’ye ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Onur Air ve Pegasus Çanakkale’ye sık uçuş seferi düzenlemektedir. Boğaz kentlerimizden biri olan Çanakkale’ye gitmek için ucuz bilet arıyorsanız sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Çanakkale'ye Nasıl Gidilir?
 2. Çanakkale'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Çanakkale'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Çanakkale Hakkında
 5. Çanakkale Ne Yenir?
 6. Çanakkale Nerede Yenir
 7. Çanakkale Gezilecek Yerler
 8. Çanakkale Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Çanakkale'de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Çanakkale'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Çanakkale'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Çanakkale Otel Tavsiye

Çanakkale'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Çanakkale’nin sınırları içerisinde iki havalimanı bulunmaktadır.

Çanakkale Gökçeada Havalimanı

Çanakkale Gökçeada Havalimanı Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde 15 Ağustos 2010 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Çanakkale Havalimanı iç hat uçuşlarına yönelik hizmet vermektedir. Çanakkale Gökçeada Havalimanına olan uçak seferleri için sitemizden uçak biletini ucuza bulabilirsiniz, ayrıca dilerseniz online olarak rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Çanakkale Gökçeada Havalimanı, Gökçeada ilçesine bağlı Fatih Havalimanı Caddesi üzerinde bulunmaktadır ve Çanakkale şehir merkezine 63 kilometre mesafededir. Gökçeada Havalimanı, Gökçeada’nın merkezine ise 2,5 kilometre mesafede bulunmaktadır. Gökçeada Havalimanı’na uçak bileti arıyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

Taksi, ile Gökçeada Havalimanı’ndan Gökçeada’nın merkezine gidebilirsiniz. En hızlı güzergah olan Öğretmen Osman Zeybek Sokak üzerinden trafiğe de bağlı olarak ortalama 14 dakika içinde Gökçeada merkeze ulaşabilirsiniz.

Feribot ile ise Gökçeada Havalimanı’ndan Çanakkale merkeze ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Çanakkale-Gökçeada Feribotu ile yolculuğunuz 1 saat 42 dakika sürecektir.

Çanakkale Havalimanı

Çanakkale Havalimanı, sivil/askeri kategoride bir havalimanıdır. Çanakkale Havalimanı 1995 yılında inşa edilmiş olup 2008 yılında yeni bir terminale sahip olmuştur. Yolcu trafiği ise sadece 2017 yılında 220 bin ziyaretçiye yaklaşmıştır. Çanakkale Havalimanına, sitemizden online olarak ucuza uçak biletlerini bulabilirsiniz. Çanakkale Havalimanı, Barbaros Mahallesi Şehit Gürol Caddesi üzerinde bulunmaktadır ve şehir merkezine uzaklığı 2,4 kilometredir. Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için ise iki vasıta mevcuttur.

Otobüs ile Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ç8 otobüsleri Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine hizmet vermektedir. Ç8 otobüslerine Havalimanının giriş nizamiyesi karşısında bulunan duraktan binebilirsiniz. Ç8 otobüslerinin güzergahında şehrin pek çok noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ç8 otobüslerinin bilet fiyatı ise tam bilet 3,25 öğrenci bileti ise 2,10 liradır.

Taksi ile Çanakkale Havalimanı’ndan şehrin birçok noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İç ve Dış Hatlar terminallerinin yolcu çıkışı kapılarının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Çanakkale'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Çanakkale’de Akdeniz ve Karadeniz iklimi arasında bir geçiş iklimi hakimdir. Çanakkale’de en düşük sıcaklık şubat ayında görülmektedir ve şubat ayında sıcaklık -5’e kadar düşmektedir. Yağışların en çok görüldüğü aylar ise yine kış aylarıdır. Ağustos ayı ise en sıcak olduğu aydır. Ağustos ayında sıcaklık 36 dereceye kadar çıkmaktadır. Çanakkale rüzgarları ile ünlenmiş bir şehrimizdir. Yılın büyük bir kısmında rüzgâr görülmektedir. Çanakkale’yi gezmek için en ideal aylar ise yaz aylarıdır. Bu aylarda Çanakkale’nin yemyeşil doğasını görebilir ve denize girebilirsiniz. Dilediğiniz mevsimde Çanakkale gezinizi gerçekleştirebilirsiniz ve dilediğiniz mevsimde ucuz Çanakkale uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz.

Çanakkale Hakkında

Çanakkale, Marmara Bölgesi sınırları içerisinde yer alan bir şehrimizdir. Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan Çanakkale Marmara Denizi ile Ege Denizi’nin arasında yer almaktadır. Çanakkale, batı yönünden ise Balıkesir ile komşu konumdadır. Çanakkale, önemli bir jeopolitik konumda bulunan şehrimizdir. Çanakkale Boğazı, şehrin bu jeopolitik önemini simgelemektedir. Çanakkale’nin bir diğer jeopolitik önemi ise İstanbul’dan sonra Asya ve Avrupa kıtalarında toprakları bulunan ikinci şehrimiz olmasıdır. 17. yüzyıldan sonra, Çanakkale çömlek yapımında gelişmiştir, bu nedenle şehre Çanak Kalesi ismi verilmiştir. Zamanla bu bölgeye Çanakkale denilmeye başlanmıştır. Çanakkale’nin toplamda 11 ilçesi bulunmaktadır. Bazı kaynaklarda merkez de ilçe olarak sayılmış böylece şehrin ilçe sayısı 12 olmaktadır. Çanakkale’nin en kalabalık ilçeleri ise sırasıyla Merkez, Biga ve Çan ilçeleridir. Çanakkale’nin toplam nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 540 bin civarındadır. Bu nüfusu ile Çanakkale Türkiye’nin en kalabalık 39. şehri olma özelliğindedir. Çanakkale birçok doğa güzelliğine de ev sahipliği yapmaktadır. Kabatepe Kumsalı, Biga Çayı ve Dardanos Plajı bu doğa güzelliklerinin başında yer almaktadır. Çanakkale çok köklü bir tarihe sahiptir. Yapılan arkeolojik kazılar sonucunda Çanakkale’de ilk yerleşimlerin Neolitik Dönem’de başladığı bulgularına rastlanılmıştır. Lidyalılar, Persler ve Romalılar gibi pek çok medeniyet Çanakkale’ye egemen olmuştur. Birinci Dünya Savaşı’nda ise büyük rol oynamış, 1915 yılında başlayan Çanakkale Savaşı’nın tarihteki önemi büyüktür. Çanakkale, birçok şiire birçok filme konu olmuştur. Çanakkale, bir devrin battığı, bir vatanın kalbinin attığı yerdir. Çanakkale’nin takma adı ise Barışın Şehri’dir. Çanakkale’de bulunan Truva Atı, şehrin simgesi haline gelmiştir. Çanakkale, 1992 yılında kurulan Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin ekonomisi ise yoğun olarak turizme dayalıdır. Tarihin dönüm noktasının yaşandığı Çanakkale'yi görmek için online olarak ucuza uçak biletinizi alabilirsiniz.

Çanakkale Ne Yenir?

Çanakkale'nin köklü tarihi mutfağına da yansımıştır. Yöresel yemek yelpazesi oldukça geniş olan Çanakkaleliler en çok deniz ürünlerini tüketirler. Yerel halk, balıkçılık da yaptığı için bu kentte deniz ürünlerinin yeri ve önemi ayrıdır. Burada özellikle tuzlu sardalya, çiroz, lakerda, hams, midye dolma ve balık ezmesi yemenizi öneririz. Çanakkale'de yiyeceğiniz midyenin boyutu daha büyük ve doyurucudur. Ayrıca sebze yemekleri de sık tüketilenler arasındadır. 

Başlangıç için tercih edebileceğiniz harika çorbalarından en meşhuru ovmaç çorbasıdır. Soğan ve unla yapılmaktadır. Ispanak çorbası da yemenizi tavsiye ettiğimiz bir diğer yemektir. Bunların dışında Çanakkale denilince akla ilk gelen gelen "tumbi"dir. Tumbi bir çeşit köftedir ancak içinde kıyma yoktur. Göce, domates, patlıcan ve maydanoz gibi sebzelerle hazırlanır, fırına verilir ve piştikten sonra da üzerine zeytinyağı dökülere servis edilir. Çanakkale seyahatinizde mutlaka denemenizi tavsiye ettiğimiz hem yöresel hem de çok lezzetli bir yemektir. 

Çanakkale’ye gidip de yemeden dönmemeniz gereken yemekler şunlardır:

İskorpit Çorbası

İskorpit Çorbası

İskorpit Çorbası, Çanakkale yöresine özgü bir çorbadır. İskorpit, havuç ve domates ise bu çorbanın ana malzemeleridir. Bir balık türünden yapılan bu Çanakkale lezzeti çorbayı Çanakkale’ye gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.

Börülce Köftesi

Börülce Köftesi

Börülce Köftesi, Çanakkale’de ara yemek olarak tercih edebileceğiniz bir lezzet. Çanakkale’ye özgü bu köftenin içerisine normal köftenin aksine kıyma yerine börülce konuluyor.

Melki Yemeği

Melki Yemeği

Melki Yemeği, eğer mantar seviyorsanız ve Çanakkale’deyseniz tercih edebileceğiniz bir lezzet. Melki ise Çanakkale’de mantara verilen isimdir. Bu yemeğin içerisine mantarın yanında soğan ve domates salçası da katılmaktadır.

Metez

Metez

Metez ise mantı tarzında yapılan Çanakkale’ye özgü bir hamur işidir. Ancak metez yemeği yapılırken mantının aksine hamurlar daha büyük katlanıyor. Açılan hamurların içerisine ise kıyma, soğan ve baharatlarla hazırlanan harç katılıyor. Çanakkale’de hazırlanan her yemekte olduğu gibi bu yemeğin yapımında da zeytinyağı kullanılıyor.

Bunların dışında mafiş, samsa ve papaz yahni lezzetlerini de Çanakkale’ye gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.

Çanakkale Nerede Yenir

Balık lezzetleri konusunda uzmanlaşmış olan Çanakkale’den balık yemeden dönmemenizi tavsiye ederiz. Denize nazır oturabileceğiniz restoranlardan Çanakkale'nin harika sokaklarının arasında bulunan restoranlara kadar birçok farklı yerde yemek yeme seçeneği vardır. Çanakkale'de ünlü restoranlar hangileri, sizin için araştırdık. Çanakkale’nin en çok tercih edilen restoranları şunlar:

1. Asil Balık Evi

Asil Balık Evi

Asil Balık Evi, her çeşitte lezzetli balığın tadına bakmak istiyorsanız mutlaka uğramanız gereken bir restorandır. Tap taze balıklarıyla, salata ve mezeleriyle hayran bırakan bu restoran Çanakkale’de sık tercih edilen restoranlardan biridir. Asil Balık Evi, Çanakkale Merkez’de Barbaros Mahallesi Sarıçay Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

2. Yalova Restaurant

Yalova Restaurant

Yalova Restaurant, hem eşsiz Çanakkale yemeklerini tatmak hem de Çanakkale’nin Bozcaada’dan eşsiz manzarasını seyretmek istiyorsanız tercih edebileceğiniz bir restauranttır. Yalova Restaurant, Bozcaada’da Fevzipaşa Mahallesi Gümrük Sokak üzerinde bulunmaktadır.

3. Sardalye

Sardalye

Sardalye, Çanakkale’de sıklıkla tercih edilen bir restorandır. Uygun fiyatlı bir restoran olması da ziyaretçileri bu restorana çekiyor. Sardalye, Merkez’de Mustafa Kemal Mahallesi Küçük Hamam Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Çanakkale’yi gezmek ve lezzetlerini tatmak için sitemizden hızlı şekilde çok uygun fiyata uçak biletinizi alabilirsiniz.

Çanakkale Gezilecek Yerler

Dünya tarihinin önemli şehirlerinden biri olan Çanakkale’de gezebileceğiniz önemli yerler ise şuralardır:

Çanakkale Şehitleri Anıtı

Çanakkale Şehitleri Anıtı

Çanakkale Şehitleri Anıtı, Çanakkale Savaşı’nda şehit olan askerlerimizin anısına yaptırılmış olan bir anıttır. Manevi değeri Türk halkı için önemli olan bu anıtı Çanakkale’ye gittiğinizde mutlaka görmelisiniz. Çanakkale Şehitleri Anıtı, Gelibolu Yarımadası’nda bulunmaktadır.

Truva Atı

Truva Atı

Truva Atı, Çanakkale’nin simgesi haline gelmiş bir anıttır. Çanakkale Merkez’de bulunan bu anıt, gerçek Truva Atı değil, onu simgeleyen bir anıttır.

Kilitbahir Kalesi

Kilitbahir Kalesi

Kilitbahir Kalesi, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılmış bir kaledir. Bu kale, gezdiğinizde hem tarihe doyabileceğiniz hem de Çanakkale’nin eşsiz manzarasına doyabileceğiniz bir kaledir. Kilitbahir Kalesi, Eceabat’ta Yalı Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Çanakkale Deniz Müzesi

Çanakkale Deniz Müzesi

Çanakkale Deniz Müzesi, Çanakkale Savaşı’nda kullanılan savaş malzemelerinin ve Nusret Mayın Gemisi’nin de sergilendiği müzedir. İçerisinde Çanakkale Savaşı ile ilgili kaynakların bulunduğu bir kütüphane de Çanakkale Deniz Müzesi içerisinde bulunmaktadır. Çanakkale Deniz Müzesi, Çanakkale Merkez’de bulunmaktadır.

Çanakkale’de manevi değeri büyük olan Soğanlıdere Şehitliği ve Akbaş Şehitliği gibi şehitlikleri de ziyaret edebilirsiniz. Seyit Onbaşı Anıtı ve Tarihe Saygı Anıtı da Çanakkale’de ziyaret edebileceğiniz anıtlardır.

Tarihte toprağı kanla yıkanmış, manevi olarak değerli bir şehrimiz olan Çanakkale’ye gitmek için ucuza uçak bileti arıyorsanız sitemizde bulabilirsiniz.

Çanakkale Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Çanakkale, nüfusu az olmasına rağmen eğlence hayatı konusunda gelişmiş bir şehrimizdir. Özellikle Kordon Boyu, Barlar Sokağı ve Saat Kulesi’nin bulunduğu meydan eğlence için sıklıkla tercih edilen yerlerdir. Öğrencilerin de bulunduğu Çanakkale, genç nüfusun fazla olduğu hareketli bir şehirdir. Gece hayatı genellikle 01.00'den sonra biter. Daha geç saatlere kadar eğlenmek isteyenler Şişe Bar'ı tercih edebilirler. Bu bar, şehirdeki geç saatlere kadar açık olan neredeyse tek bardır. Canlı müzik ve çeşitli müzik türlerini dinleyebileceğiniz birçok mekan vardır. Çanakkale'de rakı-balık yapmanın da eğlence hayatında yeri büyüktür. Buraya kadar gelmişken deniz kenarında rakı eşliğinde Çanakkale'nin enfes balıklarından yemenizi tavsiye ederiz.

1. Joker Bar Çanakkale

Joker Bar Çanakkale

Joker Bar Çanakkale, Çanakkale’de sıklıkla tercih edilen bir bardır. Samimi bir ortamı olan bu bar, canlı müziğiyle de ziyaretçileri kendine çekmektedir. Joker Bar Çanakkale, Çanakkale Merkez’de Matbaa Sokak üzerinde bulunmaktadır.

2. Lodos Bar

Lodos Bar

Lodos Bar, Çanakkale Merkez’de Gazi Bulvarı üzerinde bulunan bir bardır. Lodos Bar özellikle manzarası için sıklıkla tercih edilen bir bardır. Karşınızda Kilitbahir’i ve muhteşem deniz manzarasını seyrederek içeceğinizi yudumlayabileceğiniz bu bara Çanakkale’ye gittiğinizde uğramanızı tavsiye ederiz.

3. Hayal Kahvesi Çanakkale

Hayal Kahvesi Çanakkale

Hayal Kahvesi Çanakkale, Çanakkale’de çoğu konserin olduğu mekandır. Hayal Kahvesi Çanakkale, Çanakkale Merkez’de Fetvane Sokak üzerinde bulunmaktadır.

Çanakkale’yi gezmek ve Çanakkale gecelerinin tadını çıkarmak için sitemizden uygun fiyata uçak biletinizi alabilirsiniz.

Çanakkale'de Alışveriş - Ne Alınır?

Çanakkale’de alışveriş yapmak isterseniz Troypark alışveriş merkezini ziyaret edebilirsiniz. Çanakkale’de sevdiklerinize hediye almak için tarihi Aynalı Çarşı’yı ziyaret edebilirsiniz. Buradan ise sevdikleriniz için Çanakkale Savaşı anısına yapılmış hediyelik eşyalardan alabilirsiniz. Çanakkale’den sevdikleriniz için yiyecek olarak peynir helvası alabilirsiniz.

Çanakkale'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Çanakkale'nin bilinen festivalleri oldukça coşkulu geçmektedir. Şehre özgü tek önemli gün Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi olan 18 Mart'tır. Diğer festivaller ise aşağıdaki gibidir.

1. Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali

Bozcaada Kültür Sanat ve Bağbozumu Festivali

Bozcaada'nın enfes üzümleri bu festivali şenlendiren, festivale renk katan detaylardandır.

2. Uluslararası Troya Halk Dansları Festivali

Uluslararası Troya Halk Dansları Festivali

Uluslararası Troya Halk Dansları Festivali oldukça coşkulu geçen, harika dans gösterilerinin yer aldığı bir festivaldir.

3. Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali

Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali

Ekolojik dengeyi baz alan, küresel ısınma, çevre kirliliği vb. konulu belgesel yarışmalarının yer aldığı festivaldir.

Çanakkale'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Çanakkale’de gezilecek yerlerin konumu birbirinden uzak mesafede bulunmaktadır. Bu nedenle Çanakkale’yi gezerken aracınızla gezmeniz veya araç kiralamanız sizin için daha rahat olacaktır.

Çanakkale Otel Tavsiye

Çanakkale’de her bütçeye uygun konaklayacak bir yer kolaylıkla bulabilirsiniz.

1. Kolin Hotel

Kolin Hotel

Kolin Hotel, Çanakkale Merkez’de Boğazkent Mahallesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Çanakkale Boğazı manzaralı bu otel, Askeri Deniz Müzesi’ne 5 kilometre ve Kilitbahir Kalesi’ne ise sadece 8 kilometre mesafede bulunmaktadır. Bu 5 yıldızlı otelin bir gecelik ortalama ücreti ise ortalama 420 liradır.

2. Boğaz Hotel

Boğaz Hotel

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Boğaz Hotel’i tercih edebilirsiniz. Boğaz Hotel, Çanakkale Merkez’de İsmetpaşa Mahallesi Hasan Mevsuf Sokak üzerinde bulunmaktadır. Boğaz Hotel’in bir gecelik ücreti ise ortalama 190 liradır.

3. İola Otel

İola Otel

Eğer Çanakkale’de Bozcaada’da konaklamak isterseniz İola Otel’i tercih edebilirsiniz. İola Otel, 4 yıldızlı bir oteldir ve Bozcaada Kalesi’ne 8 dakikalık yürüme mesafesinde yer almaktadır. Bozcaada’ya bağlı Mezarlık Üstü Sokak’ta yer alan bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 225 liradır.

Sitemizden uygun fiyata uçak biletinizi aldıktan sonra konaklayacağınız oteli ayarlayabilir ve Çanakkale’yi ziyaret edebilirsiniz.

Valencia