1. Anasayfa
  2. Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Uçak Bileti

Çanakkale Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Çanakkale Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Çanakkale’ye Türkiye’nin pek çok şehrinden direkt veya bir aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul ve Ankara’dan Çanakkale’ye direkt uçuş bulunmaktadır. İstanbul ile Çanakkale arası uçakla ortalama 45 dakika sürmektedir. Ankara ile Çanakkale arası ise uçakla ortalama 1 saat 15 dakika sürmektedir. Trabzon, Antalya, Gaziantep, İzmir ve Adana gibi büyükşehirlerden ise bir aktarma yaparak Çanakkale’ye ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Türk Hava Yolları, Onur Air ve Pegasus Çanakkale’ye sık uçuş seferi düzenlemektedir. Boğaz kentlerimizden biri olan Çanakkale’ye gitmek için ucuz bilet arıyorsanız sitemizde kolaylıkla bulabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Çanakkale'ye Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Çanakkale Hakkında
  3. Çanakkale Ne Yenir?
  4. Çanakkale Nerede Yenir
  5. Çanakkale Gezilecek Yerler
  6. Çanakkale Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Çanakkale'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Çanakkale'deki Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Çanakkale Otel Tavsiye

Çanakkale'deki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Çanakkale’nin sınırları içerisinde iki havalimanı bulunmaktadır.

Çanakkale Gökçeada Havalimanı

Çanakkale Gökçeada Havalimanı Çanakkale’nin Gökçeada ilçesinde 15 Ağustos 2010 tarihinde hizmet vermeye başlamıştır. Çanakkale Havalimanı iç hat uçuşlarına yönelik hizmet vermektedir. Çanakkale Gökçeada Havalimanına olan uçak seferleri için sitemizden uçak biletini ucuza bulabilirsiniz, ayrıca dilerseniz online olarak rezervasyonunuzu yapabilirsiniz. Çanakkale Gökçeada Havalimanı, Gökçeada ilçesine bağlı Fatih Havalimanı Caddesi üzerinde bulunmaktadır ve Çanakkale şehir merkezine 63 kilometre mesafededir. Gökçeada Havalimanı, Gökçeada’nın merkezine ise 2,5 kilometre mesafede bulunmaktadır. Gökçeada Havalimanı’na uçak bileti arıyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

Taksi, ile Gökçeada Havalimanı’ndan Gökçeada’nın merkezine gidebilirsiniz. En hızlı güzergah olan Öğretmen Osman Zeybek Sokak üzerinden trafiğe de bağlı olarak ortalama 14 dakika içinde Gökçeada merkeze ulaşabilirsiniz.

Feribot ile ise Gökçeada Havalimanı’ndan Çanakkale merkeze ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Çanakkale-Gökçeada Feribotu ile yolculuğunuz 1 saat 42 dakika sürecektir.

Çanakkale Havalimanı

Çanakkale Havalimanı, sivil/askeri kategoride bir havalimanıdır. Çanakkale Havalimanı 1995 yılında inşa edilmiş olup 2008 yılında yeni bir terminale sahip olmuştur. Yolcu trafiği ise sadece 2017 yılında 220 bin ziyaretçiye yaklaşmıştır. Çanakkale Havalimanına, sitemizden online olarak ucuza uçak biletlerini bulabilirsiniz. Çanakkale Havalimanı, Barbaros Mahallesi Şehit Gürol Caddesi üzerinde bulunmaktadır ve şehir merkezine uzaklığı 2,4 kilometredir. Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için ise iki vasıta mevcuttur.

Otobüs ile Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ç8 otobüsleri Çanakkale Havalimanı’ndan şehir merkezine hizmet vermektedir. Ç8 otobüslerine Havalimanının giriş nizamiyesi karşısında bulunan duraktan binebilirsiniz. Ç8 otobüslerinin güzergahında şehrin pek çok noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Ç8 otobüslerinin bilet fiyatı ise tam bilet 3,25 öğrenci bileti ise 2,10 liradır.

Taksi ile Çanakkale Havalimanı’ndan şehrin birçok noktasına ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. İç ve Dış Hatlar terminallerinin yolcu çıkışı kapılarının önünde 24 saat hizmet veren taksileri bulabilirsiniz.

Çanakkale'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Çanakkale’de gezilecek yerlerin konumu birbirinden uzak mesafede bulunmaktadır. Bu nedenle Çanakkale’yi gezerken aracınızla gezmeniz veya araç kiralamanız sizin için daha rahat olacaktır.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz