1. Anasayfa
 2. Bursa Uçak Bileti

Bursa Uçak Bileti

Bursa Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Bursa Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Türkiye’nin birçok şehrinden Bursa’ya direkt uçuş mevcuttur. Ankara, Trabzon, Gaziantep, Erzurum ve Diyarbakır gibi şehirlerden Bursa’ya direkt uçuş yapılabilmektedir. Yurt dışından ise bir veya iki aktarma ile Bursa’ya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bursa’ya zaman kaybetmeden gitmek için online uçak biletinizi sitemizden temin edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Bursa’ya Nasıl Gidilir?
 2. Bursa’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Bursa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Bursa Hakkında
 5. Bursa Ne Yenir?
 6. Bursa Nerede Yenir
 7. Bursa Gezilecek Yerler
 8. Bursa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Bursa’da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Bursa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Bursa’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Bursa Otel Tavsiye

Bursa’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Bursa’ya Bursa Yenişehir Havalimanı hizmet vermektedir.

Bursa Yenişehir Havalimanı

Bursa Yenişehir Havalimanı, 1944 yılında askeri kategoride hizmete girmiştir. 2000 yılında ise ek tesisler yapılarak sivil kategoride hizmete açılmıştır. Bursa Yenişehir Havalimanına en ucuz uçak biletlerini sitemizde bulabilirsiniz. Bursa Yenişehir Havalimanı’nın yolcu trafiği ise yıllık ortalama 250-270 bin kişi aralığındadır. Bursa Yenişehir Havalimanı, Yenişehir ilçesine bağlı Bursa Caddesi’ndedir ve Bursa’nın şehir merkezine 50 kilometre mesafededir. Bursa Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için üç vasıta vardır:

Otobüs ile Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bursa Yenişehir Havalimanı ile Bursa şehir merkezi arasında Burulaş’ın 80 numaralı otobüsleri hizmet vermektedir.

Taksi ile Yenişehir Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Taksileri havalimanının yolcu çıkış kapılarının önünde bulabilirsiniz.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanının yakınında araç kiralama ofisleri vardır.

Bursa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Bursa’da Marmara ikliminin özellikleri hakimdir. Ilıman bir iklime sahip Bursa’da en soğuk ay ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması 5 derecedir. En sıcak olduğu ay ise temmuz ayıdır ve bu ayda sıcaklık 42 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bursa neredeyse her mevsimde yağışlıdır. Yalnızca yaz aylarında yağışlar daha az görülmektedir. Uludağ’da kayak yapmak isterseniz Bursa’ya gitmek için kış aylarını tercih edebilirsiniz. Bursa şehir gezisi için ise ideal aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Ancak sizler her zaman ucuza uçak biletini sitemizden online, güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

Bursa Hakkında

Bursa, Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara bölümünde bulunan bir şehrimizdir. Bursa’nın Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. Bursa’ya komşu şehirler ise kuzeyde Yalova, batıda Balıkesir, güneyde Kütahya ve doğusunda Bilecik, Sakarya ve Kocaeli şehirleridir. Tarihte Osmanlı Devleti’nin başkentliğini yapmış olan bu şehir, Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olma özelliğindedir. Bursa, 2016 yılında ise Dünya Yaşanabilir Şehirler listesi içerisinde Türkiye’de 1. Ve Dünya’da 28. sırada yer almıştır. Bursa şehrinin adı, Bitinya kralı olan Prusias’tan gelmektedir. Bursa, tarihte Bitinya bölgesinin başkenti olmuş, şehrin ismi de MÖ 2. yüzyılda vermiştir. Bursa’nın 17 ilçesi bulunmaktadır ve nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 3 milyona yaklaşmıştır. Ve bu nüfusu ile Bursa Türkiye’nin en kalabalık dördüncü kentidir. Sanayi merkezi olma özelliği sayesinde yoğun göç alan bir şehirdir. Son yıllarda nüfusu hızla artma eğilimindedir. Dünyanın en yaşanabilir kentleri arasındaki Bursa’nın birçok doğa güzelliği bulunmaktadır. Sadağı Kanyonu, Ayvaini Mağarası ve Gölyazı başlıca doğa güzellikleridir. Köklü bir tarihe sahip olan Bursa’da birçok medeniyet hüküm sürmüştür. Bursa’ya ilk yerleşimler MÖ 4000 yılına kadar gitmektedir. 1335 yılında Osmanlı Devleti’nin merkezi olan Bursa, Osmanlı Devleti’nin ömrü boyunca önemli bir şehir olma özelliğini korumuştur. Milli Mücadele döneminde de önemli bir şehir olmuştur ve Bursa, 11 Eylül 1922 tarihinde işgallerden kurtulmuştur. 1987 yılında ise Bursa, büyükşehir olma özelliğine kavuşmuştur. Bursa, Ulu Şehir takma adı ile anılmaktadır. Şehirde bulunan Yeşil Türbe ve Saat Kulesi ise şehrin simgesi haline gelmiştir. Bursa’da çok sayıda öğrenci öğrenim görmektedir. Bursa’da bulunan en köklü üniversite ise 1975 yılında kurulmuş olan Uludağ Üniversitesi’dir. Şehrin ekonomisi ise yoğun olarak sanayiye bağlıdır. Dünyanın en yaşanılabilir kentleri arasındaki Bursa’yı gezmeyi düşünüyorsanız hızlı ulaşım için online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz.

Bursa Ne Yenir?

Bursa'nın et yemeklerinden tatlıya kadar Türk mutfağına katkısı büyüktür. Yöresel yemekleri ülkeye hatta dünyaya yayılmıştır. Türkiye'de en güzel iskender Bursa'da yenir. Bursa'da iskender yemek için bu şehre gelen insan sayısı oldukça fazladır. Osmanlı zamanında başkentlik yapmış olan Bursa, ondan daha eskiye dayanan bir tarihe sahiptir. Dolayısıyla mutfağı oldukça gelişmiştir. Osmanlı zamanından günümüze gelen saray yemekleri de Bursa mutfağının bir parçasıdır. 

Bursa'da herkesçe bilinen en meşhur yemek İskender kebaptır. Döner etinden yapılan bu kebabın özelliği üzerine dökülen tereyağı ile domates sosu ve altındaki yağlı pidelerdir. Ayrıca yanında da yoğurt verilir. İskender kebabın isim babası İskender Efendi'dir. Bu kebabın ortaya çıktığı dükkan halen Bursa'da hizmet vermektedir. Bursa'da yiyebileceğiniz bir başka lezzet ise ünlü Bursa pidesi "cantık" ve tahinli pidedir. Bursa'nın dağlarında yetişen kestaneler de halk tarafından oldukça sevilir ve tüketilir. Bursa'nın kestane şekeri dünyaca ünlüdür. Seyahatinizden dönerken yanınıza birkaç tane kestane şekeri almanızı tavsiye ederiz. Bursa'da yiyebileceğiniz tatlılar arasında Kemalpaşa tatlısı bulunur. Bu tatlı da yine Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde doğmuş ve adını oradan almıştır. Ayrıca Bursa'nın simgelerinden biri olan Marşal pasta, yine bu seyahatte tatmanızı önerdiğimiz lezzetler arasında.

İskenderinden kestane şekerine birçok lezzetin evi olan Bursa’da tadabileceğiniz yöresel lezzetler şunlardır:

İskender

İskender

İskender, Türkiye’nin her bölgesine ve yurt dışındaki çoğu şehre ün salmış Bursa’ya özgü bir yemektir. Tereyağı dökülerek ve yanında yoğurtla servis edilen bu ünlü yemeği ana vatanı olan Bursa’da mutlaka yemelisiniz.

Kıymalı Cantık

Kıymalı Cantık

Kıymalı cantık ise Bursa’ya özgü fındık lahmacuna benzeyen bir pidedir. Bursa’ya özgü bu pidenin tadına bakmanızı öneririz.

İnegöl Köfte

İnegöl Köfte

İnegöl Köfte, Bursa’nın İnegöl ilçesinde ünlenen bir lezzettir. Dana ve kuzu etleri birlikte kullanılarak hazırlanan bu köfte köklü bir geçmişe sahiptir. Tattığınızda şimdiye kadar yediğiniz tüm köfteleri size unutturacak İnegöl köftesini ana vatanı olan Bursa’da mutlaka yemelisiniz.

Kestane Şekeri

Kestane Şekeri

Kestane şekeri, Uludağ’da yetişen kestaneler ile yapılan bir tatlıdır. Çikolata kaplı olarak yapılan çeşitlerinin de bulunduğu kestane şekerini Bursa’ya gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.

Bunların dışında Bursa’ya gittiğinizde Bağdat Hurması Tatlısı, Pideli Köfte ve Cendere Baklavası lezzetlerinin de tadına bakabilirsiniz.

Bursa Nerede Yenir

Meşhur iskender kebabı sınırları aşan lezzete sahip Bursa'dan elbette iskender yemeden dönmek olmaz. Şehre özgü yemekleri tadabileceğiniz birçok restoran bulunur. Bunların içinde tarihi olanlar vardır. İskenderin doğduğu lokantada iskender kebabı tadabilir, Kemalpaşa tatlısının ortaya çıktığı Mustafakemalpaşa ilçesinde en lezzetli kemalpaşa tatlısını yiyebilirsiniz. Seçeneklerin fazla olduğu Bursa'da işinizi kolaylaştırmak için yemek yiyebileceğiniz bazı restoranları araştırdık. Bursa'da iskender nerede yenir, Bursa'nın meşhur yemeklerini hangi restoranda tadabilirim diyorsanız sizin için harika bir liste hazırladık:

1. İskender 1867

İskender 1867

İskender 1867, Bursa’nın ünlü İskender yemeğini yiyebileceğiniz bir restorandır. Ferah ve temiz bir restoran olan İskender 1867, Nilüfer ilçesine bağlı İhsaniye Mahallesi’nde bulunmaktadır.

2. Meşhur Tavacı Recep Usta

Meşhur Tavacı Recep Usta

Meşhur Tavacı Recep Usta, ise Bursa’da sıklıkla tercih edilen bir restorandır. Lezzetli Bursa yemeklerini yemek istiyorsanız bu restoranı ziyaret etmenizi öneririz. Meşhur Tavacı Recep Usta restoranı Nilüfer ilçesine bağlı Erdoğan Binyücel Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

3. Pavurya Balık Restaurant

Pavurya Balık Restaurant

Pavurya Balık Restaurant, lezzeti balıkların tadın bakabileceğiniz bir yerdir. Deniz kenarında bulunan Pavurya Balık Restaurant, Mudanya ilçesine bağlı Halit Paşa Caddesi’nde bulunmaktadır.

İskender yemeğini Türkiye’nin her yerinde yiyebilirsiniz fakat Bursa’da yemek başkadır. Bu ve daha fazla lezzeti yerinde yemek için Bursa uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Bursa Gezilecek Yerler

Bursa sokaklarında plansız ve programsız gezerken bile aslında tarihi bir gezi yapıyor sayılırsınız. Hemen hemen her sokağının bir geçmişi ve anlatılacak bir hikayesi vardır. Bu anlamda Bursa'yı bir rehberle gezmenizi öneririz ancak tek başınıza veya yakınlarınızla gittiyseniz sizin için Bursa'da gezilecek birkaç yeri araştırdık ve listeledik. Bu listenin dışında da gezerken görebileceğiniz birçok başka doğal güzellik ve mimari yapı göreceğinizden eminiz. Bursa’nın gezilip görülmesi gereken önemli tarihi ve doğal yerleri şuralardır:

Ulu Cami

Ulu Cami

Ulu Cami, 14. yüzyıldan kalma önemli bir tarihi mirastır. Ulu cami, Osman Gazi ilçesine bağlı Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Osmanlı mimarisini yansıtan bu yapıyı Bursa’ya gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Yeşil Cami

Yeşil Cami

Yeşil Cami, Osmanlının mimarisini yansıtan önemli yapılardan biridir. Yeşil Cami, 15. yüzyılda yapılmış önemli bir tarihi mirastır. Yıldırım ilçesine bağlı Yeşil Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Uludağ Milli Parkı

Uludağ Milli Parkı

Uludağ Milli Parkı, içerisinde teleferik de bulunan Bursa’nın doğasına şahit olabileceğiniz bir parktır. Uludağ milli parkı Osman Gazi ilçesinde yer almaktadır.

Bursa Arkeoloji Müzesi

Bursa Arkeoloji Müzesi

Bursa Arkeoloji Müzesi, Bursa’da yapılan arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserlerin sergilendiği müzedir. Bursa Arkeoloji Müzesi Osman Gazi ilçesine bağlı Çekirge Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Bursa’ya turlarla gezmek için ucuza uçak bileti arıyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

Bursa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bursa’nın gece hayatı oldukça canlıdır. Bunda nüfusunun kalabalık olmasının ve öğrenci sayısının fazla olmasının etkisi büyüktür. Bursa’da tercih edebileceğiniz eğlence mekanları ise şunlardır:

1. La Bella Bar

La Bella Bar

Labella Bar, Bursa’da sıklıkla tercih edilen barlardan biridir. Bu barda dart oyunu oynamak artık gelenek haline gelmiştir. Labella Bar, Osmangazi ilçesine bağlı Hoca Alizade Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

2. Offline The Bar

Offline The Bar

Offline The Bar, canlı müziğin sabahın ilk ışıklarına kadar devam ettiği bir bardır. Offline The Bar, Nilüfer ilçesine bağlı Hatun Caddesi üzerinde yer almaktadır.

3. Bursa Last Point

Bursa Last Point

Bursa Last Point, Bursa’da çoğu konserin olduğu mekandır. Bursa Last Point, Nilüfer ilçesine bağlı Liman Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Bursa’da Alışveriş - Ne Alınır?

Bursa’da alışveriş yapmak isterseniz Korupark ve Kent Meydanı alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinize hediye almak isterseniz Bursa Tarihi Çarşı’yı ziyaret edebilirsiniz. Bursa’dan sevdikleriniz için bu şehre özgü kestane şekerinden alabilirsiniz.

Bursa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bursa'da yılın belli zamanlarında şenlikler düzenlenir. Yörük Festivali, halk oyunları ve güreş gibi birçok etkinliğe katılabilirsiniz. Bursa'dayken gidebileceğiniz bazı festivaller şunlar:

Bursa uçak biletinizi Bursa'daki festival tarihlerine göre alabilirsiniz. Erken rezervasyonda daha kârlı olacağınızı hatırlatırız.

Tümünü Göster

Bursa’da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Bursa’da şehir içi otobüs ücretleri diğer şehirlere göre daha pahalıdır. Bursa’ya gittiğinizde buna şaşırmamalısınız. Bursa'ya iskender kebap yemek için geldiyseniz ve iskenderin ortaya çıktığı lokantada yemek istiyorsanız lokantanın önünde uzun süre bekleyebilirsiniz. Seyahatinizi planlarken buna göre saat ayarlaması yapmanızı öneririz.

Bursa Otel Tavsiye

Bursa’da konaklamak için pek çok seçenek bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

1. Grand Bursa Otel

Grand Bursa Otel

Grand Bursa Otel, 3 yıldızlı bir oteldir. Ücretsiz kahvaltı servisi de bulunan Grand Bursa Otel, Osmangazi ilçesine bağlı İnönü Caddesi üzerinde yer almaktadır. Ulu Cami’ye 2 kilometrelik bir mesafede bulunan bu otelin bir gecelik ücreti ortalama 240 liradır.

2. Onuncu Köy Hotel

Onuncu Köy Hotel

Daha uygun fiyatlı bir yerde konaklamak isterseniz Onuncu Köy Hotel’i tercih edebilirsiniz. Onuncu Köy Hotel, üç yıldızlı bir oteldir ve Yıldırım ilçesine bağlı Yeşil Alan Sokak üzerinde yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 130 liradır.

3. Kayıbeyi Hotel-Restaurant

Kayıbeyi Hotel-Restaurant

Kayıbeyi Hotel-Restaurant, konak yapısı içerisinde olan bir oteldir. Kayıbeyi Hotel-Restaurant, Osmangazi ilçesine bağı Bozkurt Caddesi üzerinde yer almaktadır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise ortalama 350 liradır.

Bursa uçak biletinizi hızlı bir şekilde sitemizden alabilir, konaklayacağınız yeri ayarlayabilir ve Bursa’ya ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Valencia