1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Bursa Uçak Bileti

Bursa Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:19
  1. Ulu Cami
  2. Yeşil Cami
  3. Uludağ Milli Parkı
  4. Bursa Arkeoloji Müzesi

1. Ulu Cami

Ulu Cami, 14. yüzyıldan kalma önemli bir tarihi mirastır. Ulu cami, Osman Gazi ilçesine bağlı Atatürk Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Osmanlı mimarisini yansıtan bu yapıyı Bursa’ya gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Ulu Cami

2. Yeşil Cami

Yeşil Cami, Osmanlının mimarisini yansıtan önemli yapılardan biridir. Yeşil Cami, 15. yüzyılda yapılmış önemli bir tarihi mirastır. Yıldırım ilçesine bağlı Yeşil Mahallesi’nde bulunmaktadır.

Yeşil Cami

3. Uludağ Milli Parkı

Uludağ Milli Parkı, içerisinde teleferik de bulunan Bursa’nın doğasına şahit olabileceğiniz bir parktır. Uludağ milli parkı Osman Gazi ilçesinde yer almaktadır.

Uludağ Milli Parkı

4. Bursa Arkeoloji Müzesi

Bursa Arkeoloji Müzesi, Bursa’da yapılan arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserlerin sergilendiği müzedir. Bursa Arkeoloji Müzesi Osman Gazi ilçesine bağlı Çekirge Caddesi üzerinde bulunmaktadır.

Bursa Arkeoloji Müzesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Bursa Nerede Yenir

Bursa Nerede Yenir

Meşhur iskender kebabı sınırları aşan lezzete sahip Bursa'dan elbette iskender yemeden dönmek olmaz. Şehre özgü yemekleri tadabileceğiniz birçok restoran bulunur. Bunların içinde tarihi olanlar vardır. İskenderin doğduğu lokantada iskender kebabı tadabilir, Kemalpaşa tatlısının ortaya çıktığı Mustafakemalpaşa ilçesinde en lezzetli kemalpaşa tatlısını yiyebilirsiniz. Seçeneklerin fazla olduğu Bursa'da işinizi kolaylaştırmak için yemek yiyebileceğiniz bazı restoranları araştırdık. Bursa'da iskender nerede yenir, Bursa'nın meşhur yemeklerini hangi restoranda tadabilirim diyorsanız sizin için harika bir liste hazırladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bursa Otel Tavsiye

Bursa Otel Tavsiye

Bursa’da konaklamak için pek çok seçenek bulabilirsiniz. Tercih edebileceğiniz bazı oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bursa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bursa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bursa'da yılın belli zamanlarında şenlikler düzenlenir. Yörük Festivali, halk oyunları ve güreş gibi birçok etkinliğe katılabilirsiniz. Bursa'dayken gidebileceğiniz bazı festivaller şunlar:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bursa’da Alışveriş - Ne Alınır?

Bursa’da Alışveriş - Ne Alınır?

Bursa’da alışveriş yapmak isterseniz Korupark ve Kent Meydanı alışveriş merkezlerini tercih edebilirsiniz. Sevdiklerinize hediye almak isterseniz Bursa Tarihi Çarşı’yı ziyaret edebilirsiniz. Bursa’dan sevdikleriniz için bu şehre özgü kestane şekerinden alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bursa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bursa Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bursa’nın gece hayatı oldukça canlıdır. Bunda nüfusunun kalabalık olmasının ve öğrenci sayısının fazla olmasının etkisi büyüktür. Bursa’da tercih edebileceğiniz eğlence mekanları ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bursa Ne Yenir?

Bursa Ne Yenir?

Bursa'nın et yemeklerinden tatlıya kadar Türk mutfağına katkısı büyüktür. Yöresel yemekleri ülkeye hatta dünyaya yayılmıştır. Türkiye'de en güzel iskender Bursa'da yenir. Bursa'da iskender yemek için bu şehre gelen insan sayısı oldukça fazladır. Osmanlı zamanında başkentlik yapmış olan Bursa, ondan daha eskiye dayanan bir tarihe sahiptir. Dolayısıyla mutfağı oldukça gelişmiştir. Osmanlı zamanından günümüze gelen saray yemekleri de Bursa mutfağının bir parçasıdır. 

Bursa'da herkesçe bilinen en meşhur yemek İskender kebaptır. Döner etinden yapılan bu kebabın özelliği üzerine dökülen tereyağı ile domates sosu ve altındaki yağlı pidelerdir. Ayrıca yanında da yoğurt verilir. İskender kebabın isim babası İskender Efendi'dir. Bu kebabın ortaya çıktığı dükkan halen Bursa'da hizmet vermektedir. Bursa'da yiyebileceğiniz bir başka lezzet ise ünlü Bursa pidesi "cantık" ve tahinli pidedir. Bursa'nın dağlarında yetişen kestaneler de halk tarafından oldukça sevilir ve tüketilir. Bursa'nın kestane şekeri dünyaca ünlüdür. Seyahatinizden dönerken yanınıza birkaç tane kestane şekeri almanızı tavsiye ederiz. Bursa'da yiyebileceğiniz tatlılar arasında Kemalpaşa tatlısı bulunur. Bu tatlı da yine Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde doğmuş ve adını oradan almıştır. Ayrıca Bursa'nın simgelerinden biri olan Marşal pasta, yine bu seyahatte tatmanızı önerdiğimiz lezzetler arasında.

İskenderinden kestane şekerine birçok lezzetin evi olan Bursa’da tadabileceğiniz yöresel lezzetler şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bursa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Bursa’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Bursa’da Marmara ikliminin özellikleri hakimdir. Ilıman bir iklime sahip Bursa’da en soğuk ay ocak ayıdır. Bu ayda sıcaklık ortalaması 5 derecedir. En sıcak olduğu ay ise temmuz ayıdır ve bu ayda sıcaklık 42 dereceye kadar çıkabilmektedir. Bursa neredeyse her mevsimde yağışlıdır. Yalnızca yaz aylarında yağışlar daha az görülmektedir. Uludağ’da kayak yapmak isterseniz Bursa’ya gitmek için kış aylarını tercih edebilirsiniz. Bursa şehir gezisi için ise ideal aylar temmuz ve ağustos aylarıdır. Ancak sizler her zaman ucuza uçak biletini sitemizden online, güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bursa Hakkında

Bursa Hakkında

Bursa, Marmara Bölgesi’nin Güney Marmara bölümünde bulunan bir şehrimizdir. Bursa’nın Marmara Denizi’ne kıyısı bulunmaktadır. Bursa’ya komşu şehirler ise kuzeyde Yalova, batıda Balıkesir, güneyde Kütahya ve doğusunda Bilecik, Sakarya ve Kocaeli şehirleridir. Tarihte Osmanlı Devleti’nin başkentliğini yapmış olan bu şehir, Türkiye’nin en önemli sanayi merkezlerinden biri olma özelliğindedir. Bursa, 2016 yılında ise Dünya Yaşanabilir Şehirler listesi içerisinde Türkiye’de 1. Ve Dünya’da 28. sırada yer almıştır. Bursa şehrinin adı, Bitinya kralı olan Prusias’tan gelmektedir. Bursa, tarihte Bitinya bölgesinin başkenti olmuş, şehrin ismi de MÖ 2. yüzyılda vermiştir. Bursa’nın 17 ilçesi bulunmaktadır ve nüfusu ise 2019 yılı itibari ile 3 milyona yaklaşmıştır. Ve bu nüfusu ile Bursa Türkiye’nin en kalabalık dördüncü kentidir. Sanayi merkezi olma özelliği sayesinde yoğun göç alan bir şehirdir. Son yıllarda nüfusu hızla artma eğilimindedir. Dünyanın en yaşanabilir kentleri arasındaki Bursa’nın birçok doğa güzelliği bulunmaktadır. Sadağı Kanyonu, Ayvaini Mağarası ve Gölyazı başlıca doğa güzellikleridir. Köklü bir tarihe sahip olan Bursa’da birçok medeniyet hüküm sürmüştür. Bursa’ya ilk yerleşimler MÖ 4000 yılına kadar gitmektedir. 1335 yılında Osmanlı Devleti’nin merkezi olan Bursa, Osmanlı Devleti’nin ömrü boyunca önemli bir şehir olma özelliğini korumuştur. Milli Mücadele döneminde de önemli bir şehir olmuştur ve Bursa, 11 Eylül 1922 tarihinde işgallerden kurtulmuştur. 1987 yılında ise Bursa, büyükşehir olma özelliğine kavuşmuştur. Bursa, Ulu Şehir takma adı ile anılmaktadır. Şehirde bulunan Yeşil Türbe ve Saat Kulesi ise şehrin simgesi haline gelmiştir. Bursa’da çok sayıda öğrenci öğrenim görmektedir. Bursa’da bulunan en köklü üniversite ise 1975 yılında kurulmuş olan Uludağ Üniversitesi’dir. Şehrin ekonomisi ise yoğun olarak sanayiye bağlıdır. Dünyanın en yaşanılabilir kentleri arasındaki Bursa’yı gezmeyi düşünüyorsanız hızlı ulaşım için online uçak bileti almayı tercih edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Bursa Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz