1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Ne Yenir?
  4. Bursa Uçak Bileti

Bursa Ne Yenir?

28 Ocak 2021 19:34
  1. İskender
  2. Kıymalı Cantık
  3. İnegöl Köfte
  4. Kestane Şekeri

1. İskender

İskender, Türkiye’nin her bölgesine ve yurt dışındaki çoğu şehre ün salmış Bursa’ya özgü bir yemektir. Tereyağı dökülerek ve yanında yoğurtla servis edilen bu ünlü yemeği ana vatanı olan Bursa’da mutlaka yemelisiniz.

İskender

2. Kıymalı Cantık

Kıymalı cantık ise Bursa’ya özgü fındık lahmacuna benzeyen bir pidedir. Bursa’ya özgü bu pidenin tadına bakmanızı öneririz.

Kıymalı Cantık

3. İnegöl Köfte

İnegöl Köfte, Bursa’nın İnegöl ilçesinde ünlenen bir lezzettir. Dana ve kuzu etleri birlikte kullanılarak hazırlanan bu köfte köklü bir geçmişe sahiptir. Tattığınızda şimdiye kadar yediğiniz tüm köfteleri size unutturacak İnegöl köftesini ana vatanı olan Bursa’da mutlaka yemelisiniz.

İnegöl Köfte

4. Kestane Şekeri

Kestane şekeri, Uludağ’da yetişen kestaneler ile yapılan bir tatlıdır. Çikolata kaplı olarak yapılan çeşitlerinin de bulunduğu kestane şekerini Bursa’ya gittiğinizde mutlaka tatmalısınız.

Kestane Şekeri

Bursa hakkında daha fazla şey keşfet!

Bursa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bursa'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bursa'da yılın belli zamanlarında şenlikler düzenlenir. Yörük Festivali, halk oyunları ve güreş gibi birçok etkinliğe katılabilirsiniz. Bursa'dayken gidebileceğiniz bazı festivaller şunlar:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Bursa Gezilecek Yerler

Bursa Gezilecek Yerler

Bursa sokaklarında plansız ve programsız gezerken bile aslında tarihi bir gezi yapıyor sayılırsınız. Hemen hemen her sokağının bir geçmişi ve anlatılacak bir hikayesi vardır. Bu anlamda Bursa'yı bir rehberle gezmenizi öneririz ancak tek başınıza veya yakınlarınızla gittiyseniz sizin için Bursa'da gezilecek birkaç yeri araştırdık ve listeledik. Bu listenin dışında da gezerken görebileceğiniz birçok başka doğal güzellik ve mimari yapı göreceğinizden eminiz. Bursa’nın gezilip görülmesi gereken önemli tarihi ve doğal yerleri şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Bursa Uçak Bileti