1. Anasayfa
  2. Boston Uçak Bileti

Boston Uçak Bileti

Boston Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Boston Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemizden Boston'a direkt uçuş bulunmamaktadır. Türkiye'den Boston'a en sık seferi olan hava yolları Delta Air Lines ve American Airlines olmakla birlikte Türk Hava Yolları, Lufthansa ve United Airlines hava yollarının da seferleri mevcuttur. En sık sefer İstanbul'dan yapılan seferdir, bu güzergahta haftanın her günü 4 uçuş gerçekleşmektedir. İstanbul’dan yapılan Boston uçuşu uçakla yaklaşık 11 saat 15 dakika sürmektedir. Bu sefer 2 aktarmalı şekilde gerçekleşmektedir. Boston seferi için uçak biletinizi en uygun fiyata Mayıs ayında alabilirsiniz. Konya, Adana, İzmir, Ankara ve Antalya gibi büyükşehirlerden de Boston'a uçuş gerçekleşmektedir. Bu uçuşlarda aktarma sayısı 2 veya 3'tür. Siz de online olarak uçak biletinizi alarak Boston kentini ziyaret edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Boston'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Boston Hakkında
  3. Boston Ne Yenir?
  4. Boston Nerede Yenir
  5. Boston Gezilecek Yerler
  6. Boston Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Boston'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Boston'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Boston Otel Tavsiye

Boston'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Boston uçak biletimi alıp Boston yönünde uçuşumu gerçekleştirdiğimde ilk olarak nereye ineceğim diye merak etmeniz çok doğal. Boston’da ineceğiniz ilk nokta Boston Logan Uluslararası Havaalanı olacaktır.

Boston Logan Uluslararası Havaalanı

Boston Havaalanı Amerika'nın en büyük 17. havaalanı olma özelliğini taşır. Havaalanı içerisinde 5 adet terminal bulunmaktadır. Logan Havaalanı 1923 yılında açılmıştır. Boston'un 5 kilometre kuzeydoğusunda bulunan Logan Havaalanını yılda yaklaşık 30 milyon yolcu ziyaret etmektedir. American Airlines, Delta Airlines, Lufthansa, United Airlines ve Türk Hava Yolları gibi hava yollarının Logan Uluslararası havaalanına seferleri mevcuttur. 

Boston Havaalanına ulaştıktan sonra şehir merkezine aşağıdaki vasıtalardan birini tercih ederek ulaşabilirsiniz: 

Logan Express'i tercih ederseniz diğer vasıtalara göre biraz daha fazla ücret ödemek durumundasınız. Fakat pahalı olsa da kısa süre içerisinde şehir merkezine ulaşma imkanınız vardır. Terminal E’de bulunan otobüs durağından bineceğiniz otobüs ile yaklaşık 15-18 dakika içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Metro ile şehir merkezine gitmek isterseniz express otobüse göre daha düşük bir ücret ödemek durumundasınız. Metro ile şehir merkezine doğru olan yolculuğunuz ise yaklaşık 20 dakika sürecektir. İneceğiniz metro durağı ise Blue Line durağıdır.

Taksi, şehir merkezine ulaşım için en hızlı vasıtadır. Taksi ile 15-25 dakika arasında şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Araç kiralamak isterseniz de havalimanı içerisindeki Hertz ve Enterprise gibi araç kiralama ofislerinden birini tercih edebilirsiniz. Kiraladığınız araç ile I-90 W yolunu takip ederseniz kısa sürede havalimanından şehir merkezine ulaşmış olursunuz.

Boston'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Boston şehrinin karışık bir yapısı mevcuttur. Yaşayanların alıştığı bu durumda yabancılar zorluk çekmektedir. Boston'da yaşayanların rahatsız olduğu bir şey de Boston şehrinin bitmek bilmeyen yol yapım çalışmalarıdır. Boston'u gezerken karşınıza çıkabilecek çukurlara karşı dikkatli olmanızı öneririz. Sürekli bir soğuğu olan Boston kentinde kalın giysiler giymenizi öneririz. 

Boston’a gitmeden önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini de öğrendiğinize göre artık Boston uçak bileti almanın vakti geldi! Bunun için tek yapmanız gereken ise sitemize girip iki dakikanızı ayırmak.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz