1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Festivaller | Fuarlar | Önemli Günler
  4. Boston Uçak Bileti

Boston'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Boston Şarap Festivali (Ocak )
  2. Bağımsızlık Günü (4 Temmuz)
  3. Anma Günü (29 Mayıs)
  4. İşçi Bayramı (4 Eylül)
  5. Şükran Günü (23 Kasım)
  6. Columbus Günü (9 Ekim)

1. Boston Şarap Festivali (Ocak )

Boston Şarap Festivali

2. Bağımsızlık Günü (4 Temmuz)

Bağımsızlık Günü

3. Anma Günü (29 Mayıs)

Anma Günü

4. İşçi Bayramı (4 Eylül)

İşçi Bayramı

5. Şükran Günü (23 Kasım)

Şükran Günü

6. Columbus Günü (9 Ekim)

Columbus Günü

Daha Fazlasını Keşfet!

Boston Nerede Yenir

Boston Nerede Yenir

Boston mutfağının lezzetli yemeklerini tadabileceğiniz restoranlardan en çok tercih edilenleri sizin için araştırdık. Boston mutfağının yanı sıra dünya mutfağından da lezzetler bulabileceğiniz restoranlardan bazıları şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Boston Otel Tavsiye

Boston Otel Tavsiye

Boston seyahati hazırlığının son aşaması ise kalacak yer konusu! Size tavsiyemiz olan otellere göz atmadan önce Boston uçak biletinizi sadece iki dakikanızı ayırarak sitemizden alabilirsiniz. Size tavsiyemiz olan oteller ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Boston'da Alışveriş - Ne Alınır?

Boston'da Alışveriş - Ne Alınır?

Sevdiklerinize hediyelik eşya almak isterseniz Faneuil Hall Marketplace'i ziyaret edebilirsiniz. Alışveriş yapmak isterseniz Cambridge bölgesindeki Cambridge Side Galleria'ı ziyaret edebilirsiniz. Sevdiklerinize hediye olarak Boston'un meşhur biralarından satın alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Boston Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Boston Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Boston, bir öğrenci şehri olduğu için gece hayatı konusunda oldukça hareketli bir şehirdir. Ağırlıklı olarak öğrencilerin yaşadığı bu kentin bir avantajı da uygun fiyatlı bar ve gece kulüplerine sahip olmasıdır. Boston'da sakin ve eğlenceli bir gecenin tadını çıkarabilir, dilerseniz sabaha kadar eğleneceğiniz mekanlar bulabilirsiniz. Siz de Boston’un hareketli gece hayatına katılmak isterseniz size tavsiyemiz olan mekanlar şuralar::

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Boston Gezilecek Yerler

Boston Gezilecek Yerler

Sakin bir kent olan Boston'da yemyeşil parklarda gezebilir, tarihi yapıları görebilirsiniz. Dünyaca ünlü şehir Boston’a gitmek için seyahat rehberinizi hazırladınız mı? Eğer henüz hazırlamadıysanız online uçak biletinizi aldıktan sonra size tavsiyemiz olan şu yerlere bir göz atabilirsiniz:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Boston Ne Yenir?

Boston Ne Yenir?

Boston’da fast food tarzı yiyecekler meşhurdur. Bunun yanında deniz mahsulleri de Boston’da ünlüdür. Hamburger, patates kızartması ve gazlı içecek üçlüsü en çok tercih edilen yiyecekler arasındadır. Bununla birlikte ıstakozlu sandviç, ıstakoz yemeği, midye çorbası, deniz tarağı çorbası gibi deniz ürünlerini de sıklıkla tüketirler. Boston'da tercih edilen bir diğer yemek ise fasulyedir. Özellikle fırında pişirilen fasulye tarifleri popülerdir. Boston ekmeği ise yine buraya özgü bir lezzettir ve kuru üzüm ve pekmez gibi şekerli besinlerle hazırlanır. Fırında pişen fasulye ile Boston ekmeği genelde birlikte tüketilir. Boston'da dünya mutfağından da yiyecekler bulunur. Bunların başında İtalya'nın meşhur pizzası vardır. Bir Meksika yemeği olan nachos da Boston'un sevilen lezzetleri arasındadır.

Bu şehre gittiğinizde mutlaka yemenizi tavsiye ettiğimiz yemekler şöyle:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Boston'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Boston'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Nemli bir havası olan ve ılıman iklime sahip olan Boston’da bol yağış görülür. Boston’un yıllık ortalama sıcaklığı yaklaşık 10 derecedir. Yılın en sıcak ayı Temmuz ayıdır, Temmuz ayı ortalama sıcaklığı 22 derecedir. Kış aylarının en soğuk geçen ayı Ocak ayıdır. Ocak ayı ortalama sıcaklığı yaklaşık -3 derecedir. Boston’un gezmek için ideal olduğu aylar Mayıs ve Haziran aylarıdır. Bu zamanlarda şehirde festivaller de gerçekleşmektedir. 

Boston’a gitmek istediğiniz zamanı belirlediyseniz bu zaman için en ucuza uçak biletini sitemizde bulabilir ve kısa zamanda temin edebilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Boston Hakkında

Boston Hakkında

Boston, Amerika Birleşik Devletleri'nin Massachusetts Eyaleti'nin başkenti niteliğindeki şehirdir. Önemli bir konumda bulunan Boston, Charles ve Mystic Irmakları'nın başlangıç noktasının bulunduğu yerde ve Amerika’nın en önemli ve ünlü şehri New York şehrinin yaklaşık olarak 300 km kuzeydoğusunda bulunan önemli bir şehir olma özelliğindedir. New York şehrine yaklaşık 3-4 saatlik mesafededir. Limanı, manzarası, yaratıcı ve hayran bırakan mimarisiyle gelenleri büyüleyen bir şehirdir. Eyaletin en kalabalık şehri olma özelliğini taşıyan bu şehrin nüfusu 2015 itibari ile yaklaşık olarak 670 bindir. Amerika'da Büyük Boston olarak anılan Boston, ekonomik ve kültürel açıdan önemli merkez şehirlerden biridir. Önemli bir eğitim merkezi niteliği de taşıyan Boston’da Harvard Üniversitesi, Boston Üniversitesi, Northwestern ve Simmons Üniversitesi gibi önemli yükseköğretim kurumları bulunmaktadır. Bu yükseköğretim kurumlarında hukuk, tıp, işletme gibi temel bölümler mevcuttur. Bir öğrenci şehri niteliği taşıyan Boston’a dil eğitimi, master ve üniversite için diğer ülkelerden birçok öğrenci gelmektedir. Öğrenci için ideal ve ulaşımı rahat bir şehirdir. Birçok finansal şirketin merkezi de Boston'da bulunmaktadır. Boston aynı zamanda Amerika'da olup Avrupa'dan ilk göç alan bölgedir. Amerika'nın gelişmiş, ekonomik olarak varlıklı bir şehridir. Boston’da para birimi olarak Amerikan doları kullanılmaktadır. Boston, doğa güzelliğiyle de büyülemekte ve doğal bir liman olan Boston Limanına ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda eğlenceli ve canlı bir şehir olan Boston, Boston Common Parkı, Özgürlük Yolu ve Boston şehrinin ilk kamusal plajı olan Revere Beach ile daha da renkli bir şehir olma özelliğindedir. Tarihi olarak da önemli bir şehir olan Boston, Boston Katliamı, Boston Çay Partisi ve Boston Kuşatması gibi tarihi birçok olayın merkezi halindedir. Boston, yüksek binaları ile de ünlü bir şehirdir. Dünyanın en yüksek 162. binası olma özelliği taşıyan Hancock Place binası Boston şehrinde bulunmaktadır. 

Birçok özelliği sayesinde dünya çapında adından sıkça söz ettiren Boston’a gitmek için siz de sabırsızlanmıyor musunuz? Cevabınız evetse hemen Boston uçak biletinizi sitemizden alın!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Boston Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz