1. Anasayfa
 2. Bologna Uçak Bileti

Bologna Uçak Bileti

Bolonya Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Bolonya Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Ülkemiz içerisinden Bologna’ya direkt uçuş yapabileceğiniz yalnızca İstanbul vardır. Bologna’ya gitmek için biletinizi alabileceğiniz uçak firmaları şu şekildedir: Pegasus, Aeroflot, Türk Hava Yolları, KLM Royal Dutch Airlines ve Aegean Airlines. Sitemizden online uçak bileti satın alabilirsiniz. Şubat, Mart ve Ocak aylarında Bologna için en ucuz fiyatlı biletleri bulabilecekken; Mayıs, Nisan ve Haziran aylarında ise en yüksek fiyatlı uçak biletlerini bulmanız mümkün. Genellikle sabah yapacağınız uçuşlar daha ucuza gelecektir. Sitemiz üzerinden de ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bologna'ya Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Bologna'ya Nasıl Gidilir?
 2. Bologna'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Bologna'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Bologna Hakkında
 5. Bolonya Ne Yenir?
 6. Bolonya Nerede Yenir
 7. Bolonya Gezilecek Yerler
 8. Bolonya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Bologna'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Bologna'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Bologna'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Bolonya Otel Tavsiye

Bologna'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Bologna içerisinde bir tane uluslararası havalimanı bulunmaktadır. Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı, İtalya sınırları içerisindeki en yoğun 8. havalimanı ilan edilmiştir. Uçak bileti almak için sitemize göz atabilirsiniz. Bologna Guglielmo Maconi Havalimanı varışlı biletinizi sitemiz üzerinden online satın alabilirsiniz.

Bologna Guglielmo Marconi Havalimanı

Bologna’nın kuzeybatısında bulunan havalimanı ile merkez arasında 6 kilometre mesafe bulunmaktadır. Guglielmo Marconi, havalimanının ismi için esin kaynağı olmuş kişidir. Nobel ödüllü biri olan şahsiyet bir elektrik mühendisidir. Havalimanı 1931 yılında açılmıştır. Havalimanından şehir merkezine gitmek için otobüsten, taksilerden ve havalimanı servislerinen faydalanabilirsiniz. Trenler genellikle Bologna şehri içerisinde ulaşımı sağlarlar.

Otobüs: En popüler ve en kısa yoldan şehir merkezine ulaşabileceğiniz araç havalimanı içinden kalkan Shuttle adı verilen servis benzeri araçlar olmakla beraber bununla ulaşım sağlarken hiç zorlanmayacaksınız zira Shuttle’lar her yerden kalkıyor ve havalimanı ile şehir merkezi arası çok mesafe yok.

Yaklaşık 6 Euro gibi bir tutara bu Shuttle’ları kullanmanız mümkün.

Taksi: Taksi genellikle son tercih edilen ulaşım yollarından birisidir. Çünkü Bologna içerisinde taksiler çok pahalı. Ancak yine de taksiyi tercih ediyorsanız günler öncesinden internet üzerinden taksi için rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Ya da dilerseniz havalimanı önünden kalkan taksilere dilediğinizce binebilirsiniz.

Araç Kiralama: Havalimanına gitmeden önce internet sitesinden yahut havalimanı içerisindeki firmalardan araç kiralayarak şehir merkezine ve şehir içimde ulaşımınızı sağlamanız mümkün.

Bologna'ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Subtropikal nemli iklim alanında bulunan Bologna’da, kışlar oldukça serin geçerken yaz aylarında havalar nemli ve sıcak olmaktadır. Nem daima yüksektir bu nedenle sıcaklık farkları azdır. Genellikle stabil bir hava içerisinde bulursunuz kendinizi.

Yaz aylarında hava sıcaklıkları 30 dereceleri görebiliyor fakat kış zamanları nadiren 0 derecenin altına iniyor aslında bu yüzden her zaman gidilmeye uygun bir yer olarak görebiliriz. Bunların yanında oldukça sık yağış alan bir yerdir Bologna. Yıllık yağış miktarı oldukça yüksektir ve nerede yağmura yakalanacağınızı bilemezsiniz. Her mevsim yağışlıdır ancak kışın daha çok yağmur yağar genele göre.

Yılın her aynında Bologna ziyaret için kapılarını açabilir size. Zira buna uygun bir mevsime sahiptir. Bunlar dışında yine de turistlerin genellikle tercih ettiği zamanlar yaz aylarıdır.  Yaz aylarınızı Bologna’da geçirecekseniz sitemiz üzerinden online uçak bileti alabilirsiniz.

Bologna Hakkında

Kırmızı tuğlalı yapıların bolluğu sebebiyle Kırmızı Şehir adını almış olan Bologna, İtalya’nın kuzeyindeki bölgede yer almaktadır. Sosyalist akımın güçlü olması nedeniyle Kırmızı olarak anıldığını söyleyenler de olsa asıl ünü Orta Çağ mimarisini kızıl tuğlalarla birleştirmesidir. Üniversitesi, Avrupa’nın ilk üniversitesi olarak bilinilmektedir. Dante gibi, Erasmus ve Kopernik gibi ünlü düşünürler, bu üniversite içerisinde yetişmiştir. Tarihine bakıldığında buradaki yerleşimin Milat öncesi 1000’li yıllarda başladığı düşünülüyor. Bologna, II. Dünya Savaşında sanayisinin gelişmişliği sebebiyle çok fazla bombalanmış ve bir hayli zarar görmüştür.

İtalya içerisinde yaşam koşulları en iyi olan kentlerden biridir. Özellikle iş kollarının fazlalığı, transit geçiş yerlerinin üzerinde olması ve gelişmiş sosyal hizmet ağlarıyla önemli konumdadır. Bologna, aynı zamanda 2000 yılında Avrupa Kültür Başkenti unvanını almıştır. Kültüründeki gelişmişlik damak tadına da yansımıştır ve İtalya’nın yemek şehri sayılmaktadır.

Bologna komün belediye içerisindeki nüfus 2010 yılında yapılan son sayıma göre 379.778’dir. 140,73 km² alana sahiptir. Henüz Bologna’ya gitmek için biletinizi almadıysanız sitemiz üzerinden Bologna şehri varışlı ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bologna Hakkında

Bolonya Ne Yenir?

Bologna'da asla aç kalmayacağınızı söyleyebiliriz. Neden mi?

1. Tigelle

Tigelle

Tigelle, Amerikan mutfağının Pancake’leri ile neredeyse aynı olan bu tat çok daha kabarık ve pofuduktur. Genellike ikiye bölünüp içerisine bol miktarda çikolata kreması sürülerek tüketilir.

2. Peynir

Peynir

Peynir olmazsa olmazlarıdır. Neredeyse her yemeğin üzerine, yanında tükettikleri bir yiyecek türüdür. Peynir kültürleri de bir hayli kalabalıktır.

3. Ricotta Peynirli Dondurma

Ricotta Peynirli Dondurma

Tatlıya düşkündürler ve bunun yanında tüketilen espressoya, sabah kahvaltılarında İtalyanların bir bardak espressoyla yetindiğini duymayan yoktur herhalde. Bir de özellikle tatmanız gereken bir tatlı türü olarak Ricotta Peynirli Dondurma’yı sayabiliriz.

Bolonya Nerede Yenir

İtalya içerisinde genelin mutabık kaldığı mutfak Akdeniz mutfağıdır, konum gereğiyle. Bunun yanında hamur işiyle araları iyi olan İtalyanlar bunu da yemeklerinde çok kullanırlar. Bologna kenti de İtalya içerisinde yemek kültürü oldukça gelişmiş şehirlerden birisidir.

Özellikle soslarıyla ün yapmış Bologna kenti, dünyaca ünlü bir sosa sahiptir: Bolonez sos. Bu ürünü kullanarak yaptıkları Bolonez Soslu Makarna ise, belki de sosun kendisinden daha ünlüdür. Fakat buna Bolonez Soslu Makarna değil, Ragu adını vermişlerdir. Et olarak Mortodella adını verdikleri işlenmiş et ürünü olan ve domuz etinden elde edilen bir sosisleri vardır.

Corten

Corten

Corten, Bologna içerisinde bulunan restoran tamamen pizza üstüne kurulu bir yerdir. Çeşit çeşit pizzaların yapıldığı mekan, dışarıdaki masalarıyla birçok kişiyi ağırlayabiliyor.

La Cucina sul Lago

La Cucina sul Lago

La Cucina sul Lago, İtalyan yemeklerinin tümünü beğenebileceğiniz, Akdeniz tarzında döşenmiş iç tasarımıyla beraber bu restoran gerçek lezzetleri bulmanızı sağlayacak. Mezeleri beğenilen bir yerdir aynı zamanda. Bunun yanında en popüler yemekleri Bolonez Soslu Makarna’dır.

Cuoco di Latta

Cuoco di Latta

Cuoco di Latta, Çok şık ve kaliteli bir restoran olan Cuoco di Latta, özellikle rezervasyon yaptırarak gitmeniz gereken mekanlardan birdir. Şaraplarıyla ünlüdür ve menüsü genellikle İtalyan mutfağından ve biraz da Avrupa mutfağından oluşmaktadır.

Mò mortadella lab

Mò mortadella lab

Mò mortadella lab, Sokak yemeği sayılabilecek yemekleri olan ve belki de İtalya’daki en iyi mortodelle sandviçini yapan dükkan burasıdır. Sandviçlerin görüntüsü bile midenizi kazındırmaya yetiyor. Menüsünde başka lezzetlerde olmasına rağmen burası Mortodella Cennetidir.

Bu tatları denemek için Bologna’ya gidecekseniz şimdiden afiyet olsun!  Ve hâlâ gitmek için bilet almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak bileti satın alabilirsiniz.

Bolonya Gezilecek Yerler

Bologna'da gezilip görülecek birçok yer var. İşte en çok gezilen yerlerin bir listesi!

Neptün Çeşmesi

Neptün Çeşmesi

Neptün Çeşmesi, Neptün, Roma mitolojisinde deniz ve su tanrısı olarak kabul edilir. Jüpiter ve Platon’un kardeşi olarak bilinir ve babası Satürn, annesi Ops’tur.

Bologna’nın merkezindeki Maggiore meydanında yer almakta olan çeşme, İtalyan mimar Tommaso Lauranti tarafından tasarlanmıştır ve 1667 yılında inşası tamamlanarak görücüye sunulmuştur.

Pinacoteca Nazionale

Pinacoteca Nazionale

Pinacoteca Nazionale, Şehrin Ulusal Müzesi olan mimari yapıdır. Aslında anlamı da budur. Genel olarak yapı içerisinde 13. Yüzyıldan 18. Yüzyıla kadar ünlü Bolognalı sanatçıların ellerinden çıkan eserler sergilenmektedir. Modern çağdan da izlerin bulunduğu bu müze, gezilmesi gereken en önemli yerlerden biridir ve en az yarım gününüzü ayırmanız tavsiye edilir.

Yapı içerisinde bir de Accedemia Clementina olarak anılan ve adı daha sonra Güzel Sanatlar Akademisi olmuş akademi bulunmaktadır.

Two Towers

Two Towers

Two Towers, Şahane bir mimariye sahip olan bu iki kule ikiz kule değillerdir aslında zira kulelerden biri diğerine göre daha kısa kalmaktadır. Kısa olan kuleye Garisenda, uzun olan kuleye ise Asinelli adı verilmiştir. Kulelerin ismini aldığı yerler ise birer aile ismidir.

Kulenin hikayesi büyüklüklerini yarıştırmak isteyen iki aileye bağlıdır. Bologna’da yaşayan bu soylu aileler kim daha büyük kapışması için bu iki kuleyi yaptırmıştır. İşte bu kuleler adlarını bu iki aileden almıştır.

San Petronio Baziliskası

San Petronio Baziliskası

San Petronio Baziliskası, Dünyanın en büyük 15. Kilisesi sayılan baziliska henüz tamamlanmış bir yapı değildir. Yapımına ise 1390 yılında başlanmıştır. Aziz Petronius’un adından esinlenerek ismi konulmuştur. Baziliska için çok fazla para harcanmıştır ve haşmetli bir yapıdır çünkü amaç Bologna komününün gücünü göstermektir.

Bolonya Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

İtalya içerisinde öğrencilerin en bol yaşadığı yerlerden biri de Bologna olduğu için buradaki gece hayatı oldukça renklidir ve çeşidin yanında ucuzluk da vardır. Via Zamboni ve Via Mascarella caddeleri ise gece hayatının yoğunlukta olduğu yerlerdendir.

Özellikle Via Zamboni içerisindeki pub kültürü gelişmiştir ve öğrenciler çoğunlukta bu caddeyi ve bu tarz pubları tercih etmektedirler.

1. The Irısh Pub

The Irısh Pub

The Irısh Pub, Birçok pub olmasına ve aslında birçok İrlanda pubı olmasına rağmen Via Zamboni’deki bu Irish Pub, öğrenciler arasında bir gözdedir. Mekan Salı ve Çarşamba akşamları yaptığı Happy Hour konseptiyle ünlü olmuştur. Happy Hour’a denk geldiğiniz sürece indirimden yararlanarak içkinizi içebilirsiniz.

2. Al Piccolo

Al Piccolo

Al Piccolo, Yine Via Zamboni caddesinde bulunan bu bar, öğrenciler içerisinde popüler olan ucuz ve fiyat performans olarak yüksek sayılabilecek bir mekandır. Tekno müzik seviyorsanız, bu barda genel olarak tekno müzik ürünleri dinleniyor. Bu yüzden dans ve ışıklar asla eksik olmuyor.

3. Pub Il Birrato

Pub Il Birrato

Pub Il Birrato, Boyaları sıyrılmış kırmızı bar tabureleri, şahane parlaklığıyla size gösteriş yapan bir bar ve loş ışıklar... Klasik bir Pub havasını yakalamak ve kaliteli zaman geçirmek istiyorsanız bu mekan tam size göre. Öğrenciden çok orta yaşlı insanlara hitap eden mekan, sakin, yemek yiyip muhabbet edebileceğiniz bir pub.

Bologna'da Alışveriş - Ne Alınır?

Sadece Bologna içerisinde değil, genel olarak İtalya’da AVM alışverişi yerine tercih edilen alışveriş biçimi dükkanlardan, mağazalardan alışveriş yapmaktır. Buna bağlı olarak alışveriş olaylarının hemen hemen hepsi Bologna içerisindeki önemli caddelerde gerçekleşmektedir. Özellikle butik mağazalara, ev yapımı eşyalara ve dünyaca ünlü mağazalara ilgi duyan yerel halk ve turistler Bologna’da alışveriş konusunda kesinlikle zorluk yaşamıyorlar.

Peki Bologna’dan eve ne götürülür? Peynirleri ve şarapları ile ünlü olan Bologna şehrinde, belli başlı şarap satan mağazalara, şarküterilere uğradığınızda eve şahane tatlarla dönebilirsiniz. Bunun yanında yine Bologna içerisinde en popüler üretim ürünü ayakkabıdır. Hayran kalacağınız bu ayakkabıları almadan Bologna’dan ayrılmak akıl kârı olmayacaktır.

Bir çift ayakkabı almadan dönemeyeceğiniz Bologna’ya gitmek için web sitemiz üzerinden ucuz uçak bileti satın alabilirsiniz.

Via dell’Independenza Caddesi alışverişin nabzının tutulduğu yerdir. Dünyaca ünlü markalar, el yapımı yerel ürünler, kafeler ve restoranlar gibi hizmetinize sunulmuş birçok mağaza vardır. Via Farini, lüks mağazaların olduğu bir caddedir. Tarihi dokusu sebebiyle de çok ziyaretçi aldığı için genel olarak lüks ve ünlü mağazalar bu bölgede toplanmıştır. Via San Felice, yukarıda bahsettiğimiz ünlü ayakkabıların genel olarak satıldığı yer. Burada güzel yerel ayakkabıcıları bulabilirsiniz. Ayrıca şehir merkezi içerisinde el yapımı hediyelik eşyaların satıldığı birçok el tezgahı ve mağaza da bulunmaktadır.

Bologna içerisinde alışveriş yapacaksınız bilinen bazı büyük caddelerin izinden ara sokaklara karışmaktan korkmamalısınız.


Bologna'da Alışveriş - Ne Alınır?

Bologna'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bologna'da cıvıl cıvıl geçen festivaller aşağıda yer alıyor!

Aşağıda yer alan tarihler ise Bologna'daki resmi tatil günleridir.

 • Yeni Yıl – 1 Ocak
 • Yortu – 6 Ocak
 • Özgürlük Yıldönümü – 25 Nisan
 • İşçi Bayramı – 1 Mayıs
 • Cumhuriyet Bayramı – 2 Haziran
 • Azizler Günü
 • Noel – 25 Aralık
Tümünü Göster

Bologna'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Festivallerin günleri, olan son tarihler dikkate alınarak hazırlanmıştır bu nedenle gitmeden önce, tercih ettiğiniz festivalin tarihini resmi internet sitelerinden bir kez daha kontrol etmenizde fayda olacaktır.

Uçak biletleri önceden alındığında daha ucuza gelmektedir. Bologna için uçak biletinizi en az 40 gün önceden almanız tavsiyemizdir ve biletinizi alacak en uygun yer için sitemizi kullanabilirsiniz. Sitemiz üzerinden online uçak biletinizi satın alabilirsiniz.

Bolonya Otel Tavsiye

Bologna'da konaklayabileceğiniz en güzel yerleri sizin için belirledik!

1. Grand Hotel Majestic gia’Baglioni

Grand Hotel Majestic gia’Baglioni

Grand Hotel Majestic gia’Baglioni, 18. Asırdan kalma bir saray olarak tarif edebileceğimiz otel gerek iç gerek dış tasarımıyla tüm gözleri kamaştıran bir yapıdır. Şehrin tam merkezi ile arasında 300 metre kadar bir mesafe bulunan otel, yıllardır en popüler konaklama yerlerinden biridir. Ücretsiz Wi-Fi erişiminizin olacağı otelde aynı zamanda çok kalabalık bir menüye sahip bir restoran hem de tarihi bir mahzen bulacaksınız.

2. Hotel Corona d’Oro

Hotel Corona d’Oro

Hotel Corona d’Oro, Yine bir tarihi yapının içinde hayat bulmuş otellerden biridir. 19 yüzyılın izlerini taşımaktadır. Birçok aktivite yapabilirsiniz otel içinde. Güzellik salonu, Happy Hour’lar, şahane bir bar, ücretsiz bisiklet sürüşü... Bunun yanında resepsiyondaki çalışanlarla konuştuğunuz taktirde size opera ve tiyatro biletleri ayarlayabilirler. Evcil hayvanınızı getirebileceğiniz odalara sahiptir ve ücretsiz Wi-Fi hizmetinden de faydalanabilirsiniz.  

3. Art Hotel Commercianti

Art Hotel Commercianti

Art Hotel Commercianti, Sanatın vücut bulmuş hali gibi şehir merkezinde parıldayan bir oteldir. Burası tasarım bir oteldir bu nedenle odaları normal otellerin odalarına göre çok daha değişik ve güzeldir. Evcil hayvanınızla gelebileceğiniz bir oteldir, ücretsiz Wi-Fi hizmeti sunarlar. Aynı zamanda şehrin göbeğinde olması güzelliğine bir de tercih edilebilirlik bakımından kolaylık katmaktadır.

Valencia