1. Anasayfa
  2. Berlin Uçak Bileti

Berlin Uçak Bileti

Berlin Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Berlin Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:19

Berlin’in uluslararası hizmet veren havalimanlarına Türkiye’de yer alan birçok havalimanından direkt uçuş vardır. İstanbul’dan Berlin’e gitmek için direkt uçuş yapabilirsiniz. Bu istikamette uçuş süreniz yaklaşık 3 saat sürecektir. İzmir’den, Antalya’dan ve Ankara’dan da Berlin’e gitmek için direkt uçuş yapabilirsiniz. Diğer şehirlerimizin havalimanlarından ise bir veya iki aktarma ile Berlin’e ulaşabilirsiniz. Türkiye-Berlin istikametinde sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Corendon, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

Berlin varışlı online uçak biletinizi, seyahatinizi gerçekleştireceğiniz tarihten en az 53 gün önce ve sitemizden alırsanız Berlin uçak biletinizi en uygun fiyata almış olursunuz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Berlin'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Berlin Hakkında
  3. Berlin Ne Yenir?
  4. Berlin Nerede Yenir
  5. Berlin Gezilecek Yerler
  6. Berlin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Berlin'de Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Berlin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Berlin Otel Tavsiye

Berlin Havalimanları Hakkında Bilgiler

Berlin’e gitmeden önce araştırmanız gereken iki önemli şey var. Bunlardan birincisi uçak biletinizi nasıl alacağınız. Bunun için size önerimiz Berlin varışlı uçak biletinizi online şekilde almanız. Böylece hem siz yorulmazsınız hem de uçak biletinizi oldukça uygun fiyata almış olursunuz. Gitmeden önce araştırmanız gereken ikinci önemli şey ise Berlin toprakları üzerindeki hangi havalimanına ineceğiniz ve buradan şehre ulaşımınızı nasıl sağlayacağınız. Berlin’e varış noktası olarak seçebileceğiniz üç ayrı uluslararası havalimanı vardır:

Berlin Schönefeld Havalimanı

Berlin Schönefeld Havalimanı, 1946 yılında açılmıştır. Berlin’de ikincil uluslararası havalimanı olarak kullanılmakta olan bu havalimanı, Berlin şehir merkezine 18 kilometre mesafede yer almaktadır ve şehir merkezinin güneybatı tarafında kalmaktadır. Berlin Schönefeld Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşım için şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile aktarmalı bir şekilde Schönefeld Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Otobüse binmek için öncelikle yapmanız gereken ise yaklaşık 150 metre yürüyerek Flughafen Schönefeld Airport Terminal durağına gelmek. Buradan 171 numaralı otobüs hattına binip Buschkrug durağında inmeniz gerekmektedir. Bu duraktan ise 170 numaralı otobüse binerek Berlin şehir merkezinde inebilirsiniz.

Tren ise Schönefeld Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşım için aktarmasız bir toplu taşıma aracı istiyorsanız tek tercihiniz. Havalimanından trene binmek için öncelikle Bahnhof Flughafen Berlin-Schönefeld durağına gitmeniz gerekmektedir. Yürüme mesafesinde olan bu durağa ulaştıktan sonra S9 hattına ait S Spandau Bhf (Berlin) trenine binerek yaklaşık yarım saat içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi kullanmayı tercih ederek de hem aktarma hem de insan kalabalığı derdi olmadan rahatlıkla Schönefeld Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksileri ise havalimanı içinde veya dışındaki duraklarda bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de Schönefeld Havalimanı- Berlin şehir merkezi arası yolculuğunuzu kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Schönefeld Havalimanı çevresinde veya içinde bulunan Europcar ve Sixt gibi araç kiralama şirketlerinin havalimanı ofislerinden aracınızı istediğiniz zaman aralığı için kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile A113 yolunu takip ederseniz kısa sürede Berlin şehir merkezine ulaşabilirsiniz.


Berlin Brandenburg Havalimanı

Berlin Brandenburg Havalimanı, oldukça yeni bir havalimanıdır. Öyle ki havalimanı daha açılmamıştır bile. 31 Ekim 2020’de açılması düşünülmektedir. Fakat buraya uluslararası uçuşlar kısmen de olsa yapılmaktadır. Ülkemizden de Brandenburg Havalimanı varışlı uçuşlar mevcuttur. Berlin Brandenburg Havalimanı kapsamlı bir şekilde açıldığında diğer iki havalimanına ihtiyaç kalmayacağı düşünülmektedir. Brandenburg Havalimanı, Schönefeld Havalimanı’nın hemen yanında yer almaktadır. Brandenburg Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezi yönüne toplu taşıma araçları, birçok aktarma yaparak ve farklı toplu taşıma seçeneği kullanarak gitmektedir. Bu nedenle bu havalimanından gelişmiş bir toplu taşıma ağı ile Berlin şehir merkezine ulaşabileceğinizi söyleyemeyiz. Brandenburg Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşım için şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

Taksi kullanarak havalimanından Berlin şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanına yakın durakların birinden 7/24 hizmet veren taksilerden birini çevirebilirsiniz.

Araç kiralayarak da Brandenburg Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı çevresinde bulunan Budget ve Alamo gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilir ve B96a yolunu kullanarak kısa sürede Berlin şehir merkezine ulaşabilirsiniz.


Berlin Tegel Havalimanı

Berlin Tegel Havalimanı, Berlin’in birincil uluslararası havalimanıdır. 1939 yılında açılmış olan bu havalimanı, Berlin’de uluslararası uçuşların çoğunu yüklenmiş olan havalimanıdır. Berlin Tegel Havalimanı, uçuş yoğunluğuna bağlı olarak da kalabalık bir ziyaretçi topluluğuna sahiptir. Sadece 2018 yılında yaklaşık 22 milyon kişi Berlin Tegel Havalimanı’nı ziyaret etmiştir. Berlin Tegel Havalimanı, Berlin şehir merkezinin kuzeybatısında kalmaktadır ve şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıktadır. Berlin Tegel Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs, Tegel Havalimanı ile Berlin şehir merkezi arası kısa mesafeyi hem aktarmasız hem de oldukça ucuza gitmenizi sağlayacaktır. Havalimanının otobüs durağından TXL S+U Hauptbahnhof otobüsüne binerek yaklaşık 20 dakika içerisinde Berlin şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile de Tegel Havalimanı-Berlin şehir merkezi yolculuğunuzu toplu taşıma bekleme derdi olmadan gerçekleştirebilirsiniz. 7/24 hizmet veren taksileri havalimanı içerisinde veya havalimanı dışındaki durakların çevresinde bulabilirsiniz. 

Araç kiralamayı tercih ederek de Tegel Havalimanı- Berlin şehir merkezi istikametindeki yolculuğunuzu kendiniz sağlayabilirsiniz. Sixt, Europcar ve Enterprise gibi Tegel Havalimanı içerisinde bulunan uluslararası araç kiralama şirketlerinin ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz. Aracınız ile Berlin şehir merkezi yönünde giderken Saatwinkler Damm yolunu takip ederseniz kısa sürede yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.


Berlin'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Berlin’e gitmeden önce Schengen Vizesi almanız gerekmektedir. Vize başvuruları hakkında veya genel olarak vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Almanya Konsolosluğu’nun resmi sayfasına göz atabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz