1. Anasayfa
 2. Berlin Uçak Bileti

Berlin Uçak Bileti

Berlin Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Berlin Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Berlin’in uluslararası hizmet veren havalimanlarına Türkiye’de yer alan birçok havalimanından direkt uçuş vardır. İstanbul’dan Berlin’e gitmek için direkt uçuş yapabilirsiniz. Bu istikamette uçuş süreniz yaklaşık 3 saat sürecektir. İzmir’den, Antalya’dan ve Ankara’dan da Berlin’e gitmek için direkt uçuş yapabilirsiniz. Diğer şehirlerimizin havalimanlarından ise bir veya iki aktarma ile Berlin’e ulaşabilirsiniz. Türkiye-Berlin istikametinde sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Corendon, Pegasus ve Türk Hava Yolları’dır.

Berlin varışlı online uçak biletinizi, seyahatinizi gerçekleştireceğiniz tarihten en az 53 gün önce ve sitemizden alırsanız Berlin uçak biletinizi en uygun fiyata almış olursunuz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Berlin'e Nasıl Gidilir?
 2. Berlin Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Berlin'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Berlin Hakkında
 5. Berlin Ne Yenir?
 6. Berlin Nerede Yenir
 7. Berlin Gezilecek Yerler
 8. Berlin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Berlin'de Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Berlin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Berlin'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Berlin Otel Tavsiye

Berlin Havalimanları Hakkında Bilgiler

Berlin’e gitmeden önce araştırmanız gereken iki önemli şey var. Bunlardan birincisi uçak biletinizi nasıl alacağınız. Bunun için size önerimiz Berlin varışlı uçak biletinizi online şekilde almanız. Böylece hem siz yorulmazsınız hem de uçak biletinizi oldukça uygun fiyata almış olursunuz. Gitmeden önce araştırmanız gereken ikinci önemli şey ise Berlin toprakları üzerindeki hangi havalimanına ineceğiniz ve buradan şehre ulaşımınızı nasıl sağlayacağınız. Berlin’e varış noktası olarak seçebileceğiniz üç ayrı uluslararası havalimanı vardır:

Berlin Schönefeld Havalimanı

Berlin Schönefeld Havalimanı, 1946 yılında açılmıştır. Berlin’de ikincil uluslararası havalimanı olarak kullanılmakta olan bu havalimanı, Berlin şehir merkezine 18 kilometre mesafede yer almaktadır ve şehir merkezinin güneybatı tarafında kalmaktadır. Berlin Schönefeld Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşım için şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs ile aktarmalı bir şekilde Schönefeld Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşmanız mümkün. Otobüse binmek için öncelikle yapmanız gereken ise yaklaşık 150 metre yürüyerek Flughafen Schönefeld Airport Terminal durağına gelmek. Buradan 171 numaralı otobüs hattına binip Buschkrug durağında inmeniz gerekmektedir. Bu duraktan ise 170 numaralı otobüse binerek Berlin şehir merkezinde inebilirsiniz.

Tren ise Schönefeld Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşım için aktarmasız bir toplu taşıma aracı istiyorsanız tek tercihiniz. Havalimanından trene binmek için öncelikle Bahnhof Flughafen Berlin-Schönefeld durağına gitmeniz gerekmektedir. Yürüme mesafesinde olan bu durağa ulaştıktan sonra S9 hattına ait S Spandau Bhf (Berlin) trenine binerek yaklaşık yarım saat içinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi kullanmayı tercih ederek de hem aktarma hem de insan kalabalığı derdi olmadan rahatlıkla Schönefeld Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Taksileri ise havalimanı içinde veya dışındaki duraklarda bulabilirsiniz.

Araç kiralamayı tercih ederek de Schönefeld Havalimanı- Berlin şehir merkezi arası yolculuğunuzu kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. Schönefeld Havalimanı çevresinde veya içinde bulunan Europcar ve Sixt gibi araç kiralama şirketlerinin havalimanı ofislerinden aracınızı istediğiniz zaman aralığı için kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile A113 yolunu takip ederseniz kısa sürede Berlin şehir merkezine ulaşabilirsiniz.


Berlin Brandenburg Havalimanı

Berlin Brandenburg Havalimanı, oldukça yeni bir havalimanıdır. Öyle ki havalimanı daha açılmamıştır bile. 31 Ekim 2020’de açılması düşünülmektedir. Fakat buraya uluslararası uçuşlar kısmen de olsa yapılmaktadır. Ülkemizden de Brandenburg Havalimanı varışlı uçuşlar mevcuttur. Berlin Brandenburg Havalimanı kapsamlı bir şekilde açıldığında diğer iki havalimanına ihtiyaç kalmayacağı düşünülmektedir. Brandenburg Havalimanı, Schönefeld Havalimanı’nın hemen yanında yer almaktadır. Brandenburg Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezi yönüne toplu taşıma araçları, birçok aktarma yaparak ve farklı toplu taşıma seçeneği kullanarak gitmektedir. Bu nedenle bu havalimanından gelişmiş bir toplu taşıma ağı ile Berlin şehir merkezine ulaşabileceğinizi söyleyemeyiz. Brandenburg Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşım için şu seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz:

Taksi kullanarak havalimanından Berlin şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanına yakın durakların birinden 7/24 hizmet veren taksilerden birini çevirebilirsiniz.

Araç kiralayarak da Brandenburg Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Havalimanı çevresinde bulunan Budget ve Alamo gibi araç kiralama ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilir ve B96a yolunu kullanarak kısa sürede Berlin şehir merkezine ulaşabilirsiniz.


Berlin Tegel Havalimanı

Berlin Tegel Havalimanı, Berlin’in birincil uluslararası havalimanıdır. 1939 yılında açılmış olan bu havalimanı, Berlin’de uluslararası uçuşların çoğunu yüklenmiş olan havalimanıdır. Berlin Tegel Havalimanı, uçuş yoğunluğuna bağlı olarak da kalabalık bir ziyaretçi topluluğuna sahiptir. Sadece 2018 yılında yaklaşık 22 milyon kişi Berlin Tegel Havalimanı’nı ziyaret etmiştir. Berlin Tegel Havalimanı, Berlin şehir merkezinin kuzeybatısında kalmaktadır ve şehir merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıktadır. Berlin Tegel Havalimanı’ndan Berlin şehir merkezine ulaşım için ise şu vasıtalardan birini tercih edebilirsiniz:

Otobüs, Tegel Havalimanı ile Berlin şehir merkezi arası kısa mesafeyi hem aktarmasız hem de oldukça ucuza gitmenizi sağlayacaktır. Havalimanının otobüs durağından TXL S+U Hauptbahnhof otobüsüne binerek yaklaşık 20 dakika içerisinde Berlin şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksi ile de Tegel Havalimanı-Berlin şehir merkezi yolculuğunuzu toplu taşıma bekleme derdi olmadan gerçekleştirebilirsiniz. 7/24 hizmet veren taksileri havalimanı içerisinde veya havalimanı dışındaki durakların çevresinde bulabilirsiniz. 

Araç kiralamayı tercih ederek de Tegel Havalimanı- Berlin şehir merkezi istikametindeki yolculuğunuzu kendiniz sağlayabilirsiniz. Sixt, Europcar ve Enterprise gibi Tegel Havalimanı içerisinde bulunan uluslararası araç kiralama şirketlerinin ofislerinden esnek fiyata aracınızı kiralayabilirsiniz. Aracınız ile Berlin şehir merkezi yönünde giderken Saatwinkler Damm yolunu takip ederseniz kısa sürede yolculuğunuzu tamamlayabilirsiniz.


Berlin'e Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Berlin’de etkileri belirgin olarak görülen iklim tipi karasal iklimdir çünkü karasallık Berlin’de baskın olarak görülmektedir. Bu iklim tipi gereği Berlin’de kış ayları oldukça soğuk ve çetin geçmektedir. En soğuk ay olan ocak ayında sıcaklık -12 dereye kadar düşebilmektedir. Yaz aylarından en sıcak ay olan temmuz ayında ise sıcaklık, 32 dereceye kadar çıkabilmektedir. Yağış ise hemen hemen her mevsimde görülmekle birlikte sonbahar aylarında yoğunluktadır. 

Berlin iklim koşullarına göre Berlin’e gideceğiniz zaman aralığını belirlediyseniz bu zaman aralığının tarihlerine göre ucuza gidiş-dönüş uçak biletlerinizi sitemizden alabilirsiniz.

Berlin Hakkında

Berlin, Avrupa’nın önde gelen ülkelerinden biri olan Almanya’nın başkenti olma özelliğindeki şehirdir. Konum olarak ise ülkenin önemli stratejik bir yerinde bulunan Berlin, Almanya topraklarının doğusunda ve Polonya sınırına yakın bir yerde bulunmaktadır. Berlin’i başkent olması dışında önemli kılan bir diğer özelliği, tarihteki önemidir. Stratejik olarak önemli bir noktada bulunan Berlin, tarihte birçok şey yaşamıştır. Berlin Duvarı ise bu tarihi öneminin bir göstergesidir. Berlin’in güncel olarak nüfusu 3 milyon 770 bine yaklaşmıştır. Bu yoğun nüfusu ile Berlin, aynı zamanda Almanya’nın en kalabalık şehri olma özelliğindedir. 

Avrupa’nın önemli başkentlerinden biri olan Berlin’i keşfetmeye hazır mısınız? Ben hazırım diyorsanız Berlin varışlı online uçak biletinizi sitemizden alın ve valizinizi hazırlamaya hemen başlayın!

Berlin Ne Yenir?

Berlin’in kendine özgü bir mutfağı olduğunu ne yazık ki söyleyemeyiz. Kentte sıcak yemek kültüründen çok fast food tarzı yeme alışkanlıkları yerleşmiştir. Berlin mutfağı ise bu tarzda kendine özgü yemekler türetmeye başlamıştır. İşte Berlin’e gittiğinizde tadabileceğiniz o lezzetler:

1. Kartoffelpuffer

Kartoffelpuffer

Yapımı bizdeki mücvere benzeyen bir tür yemektir. Ancak kartoffelpufferin ana malzemesi kabak değil, patatestir. Patatesin rendelenip un, soğan ve yumurta ile karıştırılıp kızartılması şeklinde yapılan bu lezzeti Berlin’de hemen hemen her restoranda bulabilirsiniz.


2. Maulaschen

Maulaschen

Maulaschen adlı yemeğe Berlin’de yapılan en zahmetli yemek diyebiliriz. Çünkü Maulaschen, bizdeki mantıya benzer şekilde yapılmaktadır. Ama daha büyük şekildedir ve içerisine yalnız kıyma harcı değil ıspanak ve peynir de katılabilmektedir.


3. Berliner Pfankuche

Berliner Pfankuche

Berliner Pfankuche, bu kentin türettiği bir tatlıdır. Hamur kızartılıp üzerine pudra şekeri katılması şeklinde hazırlanan bu tatlı, donut tarzı bir tatlıdır. Berlin’de yemekten sonra şöyle bir ağzım tatlansın diyorsanız Berliner Pfankuche’yi mutlaka denemelisiniz.

Berlin Nerede Yenir

Berlin seyahatinizde ne yiyeceğinize karar verdiniz mi? Ne yiyeceğinize de karar verdiyseniz sıra geldi nerede yiyeceğinize! Ama ondan önce eğer hala Berlin uçak biletinizi almadıysanız, sitemizden oldukça ucuza ve fazla zaman kaybetmeden alabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Berlin’e gittiğinizde uğramanızı tavsiye ettiğimiz restoranlar ise şuralardır:

1. Restaurant Facil

Restaurant Facil

Restaurant Facil, gurmelerin uğrak noktası olan restorandır. Saray mutfağı restoranı veya kaliteli yemek restoranı olarak geçen bu restoranda Berlin’in meşhur şeflerinin elinden en özel sunumlarla yemeğinizi yiyebilirsiniz. Ortam olarak ise Restaurant Facil’in oldukça nezih ve özenle tasarlanmış bir restoran olduğunu söyleyebiliriz.

2. Bieberbau

Bieberbau

Bieberbau, Alman lezzetlerini ve özellikle et yemeklerini yiyebileceğiniz en iyi restorandır. Siyahın zarafetinin yansımasını da en iyi bu restoranın iç mekan tasarımında görebilirsiniz. Bieberbau’ya gitmeyi tercih ederseniz gitmeden önce mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız.


3. Schlossgarten

Schlossgarten

Schlossgarten; fazla pahalıya kaçmadan, oldukça uygun fiyata ve lezzetli yemekler sayesinde karnınızı doyurabileceğiniz restorandır. Bu restoranın menüsünde Alman mutfağından çıkmış yemeklerden fast food tarzı yemeklere kadar her şeyi bulabilir ve restoranın açık hava bölümünde ferah bir şekilde yiyebilirsiniz.

Berlin Gezilecek Yerler

Almanya tarihinde önemi büyük olan ve oldukça gösterişli bir şehir olan Berlin’i bu haliyle tanımak ve gözlemlemek için mutlaka Berlin’e gitmelisiniz! Berlin’e gitmek için ise ucuz uçak bileti arıyorsanız, sizi sitemize davet ediyoruz. Berlin’e gittiğinizde mutlaka gezip görmenizi istediğimiz Berlin’in önemli yerleri ise şuralardır:

Berlin Duvarı

Berlin Duvarı

Berlin Duvarı, kentin siyasi tarihini en iyi yansıtan yerdir. 1961-1989 yılları arasına ışık tutan Berlin Duvarı, bu tarihlerde Berlin’i doğu ve batı olarak ikiye ayırmak üzere inşa edilmiştir. 46 kilometre uzunlukta olan Berlin Duvarı, bu ayrılığa göz yummayan Berlinliler tarafından bir siyasi açıklama neticesinde yıkılmış. Günümüzde ise bu 46 kilometre uzunluğundaki duvardan kalan 1,3 kilometre uzunluğundaki, East Side Gallery bölümünde birçok sanatçının çalışması sergileniyor.


Reichstag

Reichstag

Reichstag, Berlin’in simgesi haline gelmiş gösterişli bir yapıdır. Günümüzde politikanın kalbinin attığı yer olan Reichstag, parlamento binası olarak kullanılmaktadır. Özellikle mimarisiyle, Klasisizm ve Rönesans etkisiyle bu bina sizi oldukça etkileyecektir.


Brandenburger Tor

Brandenburger Tor

Brandenburger Tor, devasa büyüklükteki tarihi bir kapıdır. 18.yüzyılın sonlarında inşa edilmiş olan bu kapı; 65 metre uzunluğunda, 26 metre yüksekliğinde ve 11 metre derinliğindedir. Kapıda destek olarak 12 sütun bulunmaktadır. Bu tarihi kapının en etkileyici özelliği ise tepesinde bir heykele sahip olmasıdır. Bu heykel ise sıradan bir heykel değil, dünyaca ünlü Quadriga adlı heykeldir.


Bergama Müzesi

Bergama Müzesi

Bergama Müzesi, tarihe meraklı olanların Berlin’de ilk uğradığı yerdir. Berlin’deki nehir içerisinde yer alan Müzeler Adası’nda bulunan Bergama Müzesi, Anadolu topraklarında yapılan arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserlere ev sahipliği yapıyor. Müze ise bu geniş çaplı tarihi eserleri; Antik Eserler Koleksiyonu, İslam Sanatları Müzesi ve Ön Asya Müzesi adıyla üç ayrı bölümde sergiliyor.


Berlin Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Berlin, köklü tarih serüveninden bu yana eğlenceye ve gece hayatına düşkün bir şehir olmuştur. Daima dinamik bir gece hayatı Berlin’de yaşanmaktadır. Yüzlerce eğlence mekanı bulunan Berlin’de bizim sizin için seçtiğimiz mekanlar ise şuralardır:

1. Avenue Night Club

Avenue Night Club

Avenue Night Club, Almanya’nın ve özellikle Berlin şehrinin eğlence anlayışını ve gece kulübü tarzını en iyi yansıtan yerdir. Oldukça özenli bir iç tasarıma sahip olan bu gece kulübünde; dinlenmek için, dans için, arkadaşlarınızla muhabbet için ve barda içki içmek için ayrı ayrı alanları bulabilirsiniz. Büyük ve geniş bir mekan olduğundan da birçok önemli ve büyük parti Avenue Night Club’ta gerçekleşmektedir.


2. YAAM

YAAM

YAAM, alışılagelmiş gece kulüplerinin aksine tamamen bir açık hava gece kulübüdür. Nehrin hemen kenarında yer alan bu gece kulübü, grafiti ile süslenmiş duvarlarla kaplı bir alanın dışında nehrin kenarında geniş bir açık hava bölümüne sahiptir. Bu samimi gece kulübünde oldukça eğlenebilir ve grafiti ayrıntılarına hayran kalabilirsiniz.


3. The Berlin Bar

The Berlin Bar

The Berlin Bar, ortasında bir piyano bulunan ve geri kalan detayları oldukça nostaljik tarzda süslenmiş bir bardır. Eski Alman barlarını andıran bu barda kendinizi tarihin içindeymiş gibi hissedebilirsiniz. Harika kokteylleri de zevkle yine bu barda tadabilirsiniz.


Berlin benim eğlenebileceğim şehir diyorsanız şimdi tek yapmanız gereken sitemize girip Berlin uçak biletinizi alıp yola düşmek!

Berlin'de Alışveriş - Ne Alınır?

Berlin’de alışveriş yapmak isterseniz Alexander Meydanı’na ve Kurfürstendamm Caddesi’ne gidebilirsiniz. Berlin’den sevdiklerinize Alman çikolatası ve vintage eşyalardan alabilirsiniz.

Berlin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Berlin seyahati hayalinizi gerçekleştirmek için daha neyi bekliyorsunuz? Sitemizde Berlin varışlı ucuz uçak biletiniz sizi bekliyor, almayı sakın unutmayın!

Tümünü Göster

Berlin'de Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Berlin’e gitmeden önce Schengen Vizesi almanız gerekmektedir. Vize başvuruları hakkında veya genel olarak vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Almanya Konsolosluğu’nun resmi sayfasına göz atabilirsiniz.

Berlin Otel Tavsiye

Sitemizde sizi bekleyen Berlin uçak biletinizi unutmadınız değil mi? Online Berlin uçak biletinizi temin ettiyseniz artık konaklamanız için size önerimiz olan otellere göz atabiliriz:

1. Hotel Adlon

Hotel Adlon

Hotel Adlon, 5 yıldızlı bir oteldir. Bir otelde aradığınız tüm imkanları ve hatta fazlasını bu otelde bulabilirsiniz. Havuz, restoran, jakuzi ve spor salonu bu otelin ziyaretçilerine sunduğu yalnızca birkaç imkan. Bunlardan daha da fazlasını Hotel Adlon’a geldiğinizde kendiniz keşfedebilirsiniz. Bu otelin bir gecelik ücreti ise oldukça pahalıdır. 


2. Smart Stay Hotel Berlin

Smart Stay Hotel Berlin

Smart Stay Hotel Berlin, Berlin’de konaklayabileceğiniz en ucuz fakat aynı zamanda en nezih otellerden biridir. Sade, şık odaları ve geniş kafe ortamı sayesinde kaldığınız bu otelden hiç çıkmak istemeyeceksiniz. 


3. Park Inn Berlin

Park Inn Berlin

Park Inn Berlin, 4 yıldızlı bir oteldir. Lüks oda ve spor salonu imkanları bu otelde mevcuttur. Büyük bir otel olan Park Inn Berlin’e gelen çoğu ziyaretçi buradan oldukça memnun bir şekilde ayrılmıştır. Bu otelin bir gecelik ücreti ise Berlin otelleri sıralamasında orta diyebileceğimiz düzeydedir.


Valencia