1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Berlin Uçak Bileti

Berlin Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Berlin Duvarı
  2. Reichstag
  3. Brandenburger Tor
  4. Bergama Müzesi

1. Berlin Duvarı

Berlin Duvarı, kentin siyasi tarihini en iyi yansıtan yerdir. 1961-1989 yılları arasına ışık tutan Berlin Duvarı, bu tarihlerde Berlin’i doğu ve batı olarak ikiye ayırmak üzere inşa edilmiştir. 46 kilometre uzunlukta olan Berlin Duvarı, bu ayrılığa göz yummayan Berlinliler tarafından bir siyasi açıklama neticesinde yıkılmış. Günümüzde ise bu 46 kilometre uzunluğundaki duvardan kalan 1,3 kilometre uzunluğundaki, East Side Gallery bölümünde birçok sanatçının çalışması sergileniyor.


Berlin Duvarı

2. Reichstag

Reichstag, Berlin’in simgesi haline gelmiş gösterişli bir yapıdır. Günümüzde politikanın kalbinin attığı yer olan Reichstag, parlamento binası olarak kullanılmaktadır. Özellikle mimarisiyle, Klasisizm ve Rönesans etkisiyle bu bina sizi oldukça etkileyecektir.


Reichstag

3. Brandenburger Tor

Brandenburger Tor, devasa büyüklükteki tarihi bir kapıdır. 18.yüzyılın sonlarında inşa edilmiş olan bu kapı; 65 metre uzunluğunda, 26 metre yüksekliğinde ve 11 metre derinliğindedir. Kapıda destek olarak 12 sütun bulunmaktadır. Bu tarihi kapının en etkileyici özelliği ise tepesinde bir heykele sahip olmasıdır. Bu heykel ise sıradan bir heykel değil, dünyaca ünlü Quadriga adlı heykeldir.


Brandenburger Tor

4. Bergama Müzesi

Bergama Müzesi, tarihe meraklı olanların Berlin’de ilk uğradığı yerdir. Berlin’deki nehir içerisinde yer alan Müzeler Adası’nda bulunan Bergama Müzesi, Anadolu topraklarında yapılan arkeolojik kazılarda bulunan tarihi eserlere ev sahipliği yapıyor. Müze ise bu geniş çaplı tarihi eserleri; Antik Eserler Koleksiyonu, İslam Sanatları Müzesi ve Ön Asya Müzesi adıyla üç ayrı bölümde sergiliyor.


Bergama Müzesi

Berlin hakkında daha fazla şey keşfet!

Berlin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Berlin'de Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Berlin Uçak Bileti