1. Anasayfa
  2. Bangkok Uçak Bileti

Bangkok Uçak Bileti

Bangkok Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Bangkok Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Ülkemizden Bangkok’a giden uçak seferleri mevcuttur. Ancak maalesef direkt uçuş bulunmamaktadır. Genel olarak aktarmalı uçuşlardan oluşan uçak seferleri kimi zaman oldukça uygun fiyatlı olmaktadırlar. Ülkemizden uluslararası nitelikte olan tüm havalimanlarından bilet bulabileceğiniz gibi en çok İstanbul, İzmir, Ankara ve Adana üzerinden uçuşlar gerçekleştirilir. Ülkemizden genel olarak sefer düzenleyen havayolu firmaları Türk Hava Yolları, Qatar Airways, Thai Airways Intl, Tiger Airways ve Emirates’dır. Ayrıca gideceğiniz dönemde en ucuz uçak biletlerini online olarak sitemizden satın alabilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz online uçak biletinizi uçuşunuzdan 2 ay kadar öncesinden almanız, bu sayede erken rezervasyon indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Bangkok'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Bangkok Hakkında
  3. Bangkok Ne Yenir?
  4. Bangkok Nerede Yenir
  5. Bangkok Gezilecek Yerler
  6. Bangkok Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Bangkok'ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Bangkok'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Bangkok Otel Tavsiye

Bangkok'taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Şehirde iki tane uluslararası havaalanı mevcuttur. Diğer var olan havaalanları iç hatlar için faaliyet gösterdiğinden burada bahsetmedik. Suvarnabhumi Intl Havalimanı ve Don Mueang Intl Havalimanı’dır. Bu iki havalimanından da şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır.

Suvarnabhumi Intl Havalimanı

2006 yılından itibaren faaliyet gösteren bu havalimanı şehir merkezinden 30 kilometre kadar uzaklıkta yer alır. Ulaşım konusunda kendisini geliştirmiş olan Bangkok, havalimanından şehir merkezine birçok alternatif sunmaktadır. Online uçak biletinizi aldınız, uçağınızın buraya ineceğini öğrendiniz ve şehir merkezine nasıl gideceğinizi bilmiyor musunuz? Merak etmeyin, havalimanından şehir merkezine nasıl gidebileceğinizi aşağıda açıkladık.

Araç kiralayarak, havalimanının yanındaki araç kiralama ofislerine giderek ya da online araç kiralama firmalarından istediğiniz tarzda aracı bütçenize uygun şekilde kiralayabilirsiniz. Söz konusu bu havalimanından şehir merkezine gitmek için 7 numaralı otoyolu kullanmanız gerekiyor. Yazılar Tayca olduğu için kafanızın karışması muhtemeldir. Bu nedenle telefonunuzun GPS’inden faydalanabilirsiniz. 

Toplu Taşımayla, Havalimanında bulunan metro istasyonuna giderek, SRTET City Line metro hattını kullanarak 5 durak sonra inip aynı duraktan MRT BlueLine’a binerseniz 8 durak sonra şehir merkezine ulaşabilirsiniz. 

Taksiyle, Şehir merkezine ulaşımınızda elbette taksiyi de kullanabilirsiniz. Havalimanı dışında yer alan Taksi duraklarına giderek ya da Uber gibi uygulamalardan taksi çağırabilirsiniz. Bangkok’da taksiye alternatif olarak Uber kullanılmaktadır.

Don Mueang Uluslararası Havaalanı

Her yıl yüzbinlerce yolcu ağırlayan bir diğer havalimanı da Don Mueang Havalimanıdır. Şehir merkezine ortalama uzaklığı 25 kilometredir. Şehir merkezine ulaşım konusu tıpkı diğer havalimanında olduğu gibi bu havalimanında da oldukça gelişmiştir. Şehir merkezine gidebileceğiniz yollar şu şekilde;

Araç kiralayarak, Havalimanı içerisinde bulunan araç kiralama ofislerini ya da online araç kiralama şirketlerinden rezervasyon yaptırarak aracınızın siz uçaktan indiğinizde hazır bulunmasını isteyebilirsiniz. Aracınız ile 31 numaralı karayolunu kullanarak şehir merkezine yaklaşık 30 dakikada ulaşabilirsiniz. Hemen belirtelim bu rotada ücretli geçişler mevcuttur. 

Toplu Taşımayla, Hemen havalimanında bulunan metro istasyonuna giderek 8 - 76 - 112 – 136 numaralı metrolardan birine binerek şehir merkezine varabilirsiniz. Ancak bu yolculuğun diğer yolculuklara göre uzun sürdüğünü belirtelim. Ortalama 1 saate şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Taksiyle, Havalimanı dışındaki taksi duraklarına giderek şehir merkezine gitmek istediğinizi söyleyebilirsiniz. Eğer Uber kullanmışsanız, Uber uygulaması ile taksi çağırabilirsiniz.

Tüm bu havalimanlarına giden en ucuz uçak biletlerini sitemizden online olarak bulabilir, dilerseniz satın alabilirsiniz.

Bangkok'ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Şehirde genel olarak yağmurlar görüldüğünden yanınıza ne olur ne olmaz diyerekten bir yağmurluk almanız tavsiye edilir. Eğer festivaller için gitmeyi planlıyorsanız, festival tarihlerini tekrardan kontrol etmeniz önerilir. Elde olmayan sebeplerden ötürü festival tarihleri ertelenmiş olabilir. Şehirde pek çok club ve bar girişi ücretlidir ve Baht ile ödemeler alınır. Yanınızda bulundurmanızda fayda vardır. Eğer uçak biletinizi hala almamış iseniz, sitemiz üzerinden online ucuz uçak bileti bulabilir, hızlıca satın alabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz