1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Bangkok Uçak Bileti

Bangkok Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:34
  1. The Berkeley Dining Room
  2. Sa La Rim Naan
  3. Thip Samai Pad Thai
  4. Riverside Terrace

1. The Berkeley Dining Room

The Berkeley Dining Room, Bangkok’ta yerel yemekleri tatmanız için kesinlikle en doğru karar. Burası Bangkok’un en ünlü yerel restoranlarından birisidir. Gerek yemek çeşitleri olsun gerek ikramlar olsun oldukça zengin olan bu restoran, verdiği profesyonel düzeyde hizmetle de müşterilerinin memnuniyetini sağlamış durumdadır.

The Berkeley Dining Room

2. Sa La Rim Naan

Sa La Rim Naan, Eğer yemek yerken tek düşünceniz yemeği yemek değilse biraz da sanatsallık katmak isterseniz burayı tercih edebilirsiniz. Burası bir otel binası içerisinde yer almaktadır. Ancak Chao Phraya nehrini gören manzarasıyla yemek yerken eşsiz bir masada olmanızı sağlıyor. 

Sa La Rim Naan

3. Thip Samai Pad Thai

Thip Samai Pad Thai, neredeyse herkesin bildiği bu restoranda yemek kuyruğu asla eksik olmuyor. Lezzetine diyecek tek kelime olmayan bu restoranın müşterisi epey çok. Eğer sizin de yolunuz bu tarafa düşerse sırada yerinizi almaya hazırlıklı olun.

Thip Samai Pad Thai

4. Riverside Terrace

Riverside Terrace, oldukça lüks bir mekan olan Riverside, müşterilerine eşsiz bir yemek vadediyor. Yemekleriyle büyülemenin yanında atmosferi de oldukça hoş olan bu mekan normale göre biraz pahalı kaçıyor. Yemeklere değer mi derseniz, bizce bir kere geleceğiniz bu yer için neden kendinizi biraz şımartmayasınız ki?

Riverside Terrace

Bangkok hakkında daha fazla şey keşfet!

Bangkok'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bangkok'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bangkok'ta katılmanızı önerdiğimiz en ilgi çekici etkinlik Çin Yeni Yıl Kutlamaları olacaktır. Bununla birlikte sizin için listelediğimiz Bangkok'ta festivaller şöyledir:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok’ta gezebileceğiniz birçok yer vardır. Genel olarak tarihi eserlerin sergilendiği müzeler ve sanat galerileri ön plana çıkmaktadır. Sizler için mutlaka görülmesi gereken yerler listesini şöyle sıralayabiliriz:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Bangkok Ne Yenir?

Bangkok Ne Yenir?

Tayland yemekleri şüphesiz kendine has ve bu yemekleri Tayland kentlerinde tüketmenizi tavsiye ederiz. Et türü yemekleri çıtır olarak seven Bangkok halkı, ayrıca Asya mutfağının tüm inceliklerini taşıyan bir mutfağa sahip. Pirinç, noodle, tatlı patates Bangkok'ta sık tüketilen yiyeceklerden bazıları. Yaptıkları yemeklerin geneli çok sayıda baharat içerir ve yoğun aromaları severler. Kızarmış çıtır ördek ve kızarmış çıtır tavuk en sık tüketilen et yemekleridir. Ayrıca deniz ürünleri de çok fazla tüketilir. Körili yengeç Bangkok halkının en favori yemekleri arasındadır.

Bangkok'ta yemekler çok ucuzdur. Yemeklerde domuz eti de sık kullanılır. Domuz eti tüketmiyorsanız yemek yediğiniz yerlerde hangi etin kullanıldığını sormanızda fayda vardır.

Asya yemekleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yaygınlaştı ancak yine de bazı yemekleri bize çok farklı gelebiliyor. Bunlardan biri de yumurtalı dondurma. Bangkok seyahatinizde tatmanızı önerdiğimiz yumurtalı dondurmanın içinde hindistan cevizli dondurma ve yumurta bulunuyor.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Bangkok Uçak Bileti