1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Bangkok Uçak Bileti

Bangkok Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Wat Arun
  2. Jim Thompson Evi
  3. The Golden Mount (Wat Sakae)
  4. Lumpini Park

1. Wat Arun

Wat Arun, Tay dilinde “Şafak Tapınağı” anlamına gelen bu tapınağı gezmeniz tavsiye edilir. Tapınak genel olarak 1 saatten kısa bir süre içerisinde tamamı gezilebilir niteliktedir. Çao Phraya nehrinin karşısında yer almaktadır. Nehir gezilerine eşsiz manzaralar katmaktadır.

Wat Arun

2. Jim Thompson Evi

Jim Thompson Evi, Bangkok’ta merkezde yer alan bu ev 1959 yılında inşa edilen bir müzedir. Amerikalı işadamı ve müze tasarımcısı Jim Thompson'ın sanat koleksiyonlarından seçilenler burada sergilenmektedir. Bu bakımdan tarih meraklılarına hitap eden bir yer olduğunu söyleyebiliriz.

Jim Thompson Evi

3. The Golden Mount (Wat Sakae)

The Golden Mount (Wat Sakae) Wat Sakae olarak anılan Ayutthaya dönemine kadar uzan tarihi geçmişiyle bu tapınak Bangkok'un başkent oluşuyla 1. Kral Rama tapınağı restore ettirip günümüzdeki adını vermiştir. Girişlerden 20 Baht gibi ücret alınmaktadır.

The Golden Mount (Wat Sakae)

4. Lumpini Park

Lumpini Park, burası kamusal bir alan olup ziyaretçilere ve halka tahsis edilmiştir. Bu parkta çocuklar için oyun alanları, ağaçlıklar, yeşillikler bulunur. Ayrıca ziyaretçiler için tekne kiralayabileceği yapay bir gölü de bünyesinde ihtiva eder.

Lumpini Park

Bangkok hakkında daha fazla şey keşfet!

Bangkok Nerede Yenir

Bangkok Nerede Yenir

Bangkok’ta yemek yiyebileceğiniz birçok mekan bulunmaktadır. Bu mekanların kimi oldukça lüks iken kimi ise küçük bir kafe tarzındadır. Her türden mutfağa sahip olan Bangkok, ziyaretçilerine geniş bir yemek menüsü sunuyor. Şehirde yerli mutfakları denemenizin yanında, diğer mutfakların da tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Hepsi eşsiz lezzetlerden oluşan bu yemekleri yemek içinse elbette yapacağınız şey belli, hemen sitemizden online ucuz uçak biletinizi ayırtın ve tatilin tadını çıkarın.

Bu arada tat demişken, aşağıda sizler için yemekleri şahane birkaç mekan listeledik.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Bangkok'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bangkok'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bangkok'ta katılmanızı önerdiğimiz en ilgi çekici etkinlik Çin Yeni Yıl Kutlamaları olacaktır. Bununla birlikte sizin için listelediğimiz Bangkok'ta festivaller şöyledir:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Bangkok Ne Yenir?

Bangkok Ne Yenir?

Tayland yemekleri şüphesiz kendine has ve bu yemekleri Tayland kentlerinde tüketmenizi tavsiye ederiz. Et türü yemekleri çıtır olarak seven Bangkok halkı, ayrıca Asya mutfağının tüm inceliklerini taşıyan bir mutfağa sahip. Pirinç, noodle, tatlı patates Bangkok'ta sık tüketilen yiyeceklerden bazıları. Yaptıkları yemeklerin geneli çok sayıda baharat içerir ve yoğun aromaları severler. Kızarmış çıtır ördek ve kızarmış çıtır tavuk en sık tüketilen et yemekleridir. Ayrıca deniz ürünleri de çok fazla tüketilir. Körili yengeç Bangkok halkının en favori yemekleri arasındadır.

Bangkok'ta yemekler çok ucuzdur. Yemeklerde domuz eti de sık kullanılır. Domuz eti tüketmiyorsanız yemek yediğiniz yerlerde hangi etin kullanıldığını sormanızda fayda vardır.

Asya yemekleri tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de yaygınlaştı ancak yine de bazı yemekleri bize çok farklı gelebiliyor. Bunlardan biri de yumurtalı dondurma. Bangkok seyahatinizde tatmanızı önerdiğimiz yumurtalı dondurmanın içinde hindistan cevizli dondurma ve yumurta bulunuyor.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Bangkok Uçak Bileti