1. Anasayfa
  2. Bağdat Uçak Bileti

Bağdat Uçak Bileti

Bağdat Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Bağdat Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Bağdat’a İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul-Bağdat arası 2 saat 40 dakika ve Ankara-Bağdat arası 2 saat 15 dakika sürecektir. Diğer şehirlerden ise bir aktarmalı şekilde Bağdat’a yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye-Bağdat arası sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Pegasus, Türk Hava Yolları ve Qatar Airways’tir.

Bağdat uçak biletinizi en ucuza almak istiyorsanız ekim, aralık veya ocak ayında sitemizden almayı tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Bağdat’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Bağdat Hakkında
  3. Bağdat Ne Yenir?
  4. Bağdat Nerede Yenir
  5. Bağdat Gezilecek Yerler
  6. Bağdat Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Bağdat’ta Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Bağdat'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Bağdat Otel Tavsiye

Bağdat’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Bağdat’ta uluslararası seyahatlerin gerçekleşebilmesi için hizmet veren bir havalimanı vardır o da Bağdat Uluslararası Havalimanı’dır. Online uçak biletinizi alıp Bağdat’a gideceğinizde bulunduğunuz şehrin havalimanından varış noktası olarak ulaşacağınız havalimanı, Bağdat Uluslararası Havalimanı’dır.

Bağdat Uluslararası Havalimanı

Bağdat Uluslararası Havalimanı, Irak’taki en büyük havalimanı olma özelliğindedir. 1982 senesinde açılmıştır ve bundan önceki adı Saddam Uluslararası Havalimanı’dır. Bağdat şehir merkezinin batısında kalan Bağdat Uluslararası Havalimanı, mesafe olarak ise şehir merkezinden 16 kilometre ötededir. Bağdat Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ise şu seçeneklerden biriyle gidebilirsiniz:

Taksi, Bağdat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en kolay yoludur. Toplu taşıma seçenekleriyle havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanamadığından taksi, araç kiralamakla uğraşmak istemeyenlerin tek seçeneği olmaktadır. Taksileri havalimanının terminal çıkışında veya havalimanının önünde bulabilirsiniz. Yolculuğunuz ise yaklaşık 23-25 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine gitmek ise ikinci seçenektir. Bağdat Uluslararası Havalimanı içerisinde bulunan yerel veya uluslararası araç kiralama şirketlerinin havalimanı ofislerinden dilediğiniz aracı kullanacağınız süre için kiralayabilirsiniz. Airport St./ Baghdad Airport yolunu takip ederseniz kolayca şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bağdat’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Bağdat’ta alkol satışı yasaktır. Bu yüzden neredeyse hiçbir yerde alkol bulamazsınız. Bağdat’ın önemli yerlerini gezmeniz için en az iki gününüzü ayırmanız gerektiğini de belirtmeliyiz.

Önemli bir İslam şehri olan Bağdat’a gitmek için uçak biletinizi henüz almadıysanız, sitemizdeki son dakika fırsatlarından yararlanarak uçak biletinizi uygun fiyata alabilirsiniz.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz