1. Anasayfa
 2. Bağdat Uçak Bileti

Bağdat Uçak Bileti

Bağdat Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Bağdat Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

Bağdat’a İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuş yaparak ulaşabilirsiniz. İstanbul-Bağdat arası 2 saat 40 dakika ve Ankara-Bağdat arası 2 saat 15 dakika sürecektir. Diğer şehirlerden ise bir aktarmalı şekilde Bağdat’a yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye-Bağdat arası sık sefer düzenleyen hava yolu şirketleri ise Pegasus, Türk Hava Yolları ve Qatar Airways’tir.

Bağdat uçak biletinizi en ucuza almak istiyorsanız ekim, aralık veya ocak ayında sitemizden almayı tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Bağdat’a Nasıl Gidilir?
 2. Bağdat’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Bağdat’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Bağdat Hakkında
 5. Bağdat Ne Yenir?
 6. Bağdat Nerede Yenir
 7. Bağdat Gezilecek Yerler
 8. Bağdat Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Bağdat’ta Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Bağdat'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Bağdat’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Bağdat Otel Tavsiye

Bağdat’taki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Bağdat’ta uluslararası seyahatlerin gerçekleşebilmesi için hizmet veren bir havalimanı vardır o da Bağdat Uluslararası Havalimanı’dır. Online uçak biletinizi alıp Bağdat’a gideceğinizde bulunduğunuz şehrin havalimanından varış noktası olarak ulaşacağınız havalimanı, Bağdat Uluslararası Havalimanı’dır.

Bağdat Uluslararası Havalimanı

Bağdat Uluslararası Havalimanı, Irak’taki en büyük havalimanı olma özelliğindedir. 1982 senesinde açılmıştır ve bundan önceki adı Saddam Uluslararası Havalimanı’dır. Bağdat şehir merkezinin batısında kalan Bağdat Uluslararası Havalimanı, mesafe olarak ise şehir merkezinden 16 kilometre ötededir. Bağdat Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ise şu seçeneklerden biriyle gidebilirsiniz:

Taksi, Bağdat Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşımın en kolay yoludur. Toplu taşıma seçenekleriyle havalimanından şehir merkezine ulaşım sağlanamadığından taksi, araç kiralamakla uğraşmak istemeyenlerin tek seçeneği olmaktadır. Taksileri havalimanının terminal çıkışında veya havalimanının önünde bulabilirsiniz. Yolculuğunuz ise yaklaşık 23-25 dakika sürecektir.

Araç kiralayarak havalimanından şehir merkezine gitmek ise ikinci seçenektir. Bağdat Uluslararası Havalimanı içerisinde bulunan yerel veya uluslararası araç kiralama şirketlerinin havalimanı ofislerinden dilediğiniz aracı kullanacağınız süre için kiralayabilirsiniz. Airport St./ Baghdad Airport yolunu takip ederseniz kolayca şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Bağdat’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Bir Orta Doğu şehri olan Bağdat’ta çöl ikliminin özellikleri görülmektedir. Yaz aylarında Bağdat oldukça sıcaktır. Özellikle temmuz ayında sıcaklık zirveye çıkar, yaklaşık 50 dereceye kadar ulaşır. Temmuz ayında bu kuru sıcağa tahammül etmek zordur. Kış ayları ise serindir. Kış aylarında sıcaklığın bazen eksilere düştüğü görülmektedir. Bağdat’ın en soğuk olduğu ay ise ocak ayıdır. Bağdat’ta yağışın en çok görüldüğü aylar ise kış aylarıdır. Bağdat kent gezisi için en uygun zamanlar ise ilkbahar ve sonbahar aylarıdır.

50 derece sıcaklığa katlanırım yine de Bağdat’ı gezerim diyorsanız gitmek istediğiniz zaman için ucuz uçak biletinizi sitemiz üzerinden temin edebilirsiniz.

Bağdat Hakkında

Bağdat, Irak ülkesinin başkenti ve birçok yönden merkezi olan şehirdir. Tarihinde de önemli bir başkent olma unvanını taşımıştır. Bağdat topraklarında hüküm sürmüş olan Abbasiler, Bağdat’ı başkent yapmıştır. Bağdat sosyolojik yapı olarak İslam dininden etkilenen bir şehirdir. Halk, yaşam biçimini İslam dininin emrettiği ilkelere göre şekillendirmektedir. Nüfusu güncel olarak 7 milyon 200 bini aşmıştır ve giderek de nüfusu artmaktadır. Bağdat’ın coğrafi konumu da oldukça önem taşımaktadır çünkü Bağdat, önemli bir kaynak olan Dicle Nehri etrafında, tarihte birçok medeniyetin egemen olmaya çalıştığı topraklar üzerinde yer almaktadır. Orta Doğu’nun mimarisiyle adından çokça söz ettiren görkemli şehri Bağdat’ta ülkenin resmi para birimi olan Irak dinarı kullanılmaktadır. Yaygın olarak konuşulan diller ise Kürtçe ve Arapçadır.

İslam dininin birçok yönden merkezi kabul edilen Bağdat’ı yakından tanımak için online uçak bileti alarak Bağdat’a ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.

Bağdat Ne Yenir?

Bağdat mutfağı, Arap, Batı ve Kürt mutfaklarının karışımıdır. Bu farklı mutfakların harmanlanması olan mutfağın lezzetlerini tatmak istiyorsanız online uçak biletinizi sitemizden alıp seyahatinize başlayabilirsiniz. Bağdat’a geldiğinizde ise size önerimiz olan şu lezzetleri mutlaka tatmalısınız:

1. Biryani

Biryani

Biryani, Hint mutfağına ait bir yemek olarak geçse de Bağdat’ta da yüzyıllardır yapılan bir yemektir. Bir çeşit pirinç pilavı olan biryani, içerisine katılan çok çeşitte malzeme sayesinde zengin bir yemek haline dönüşmüştür. Biryaninin olmazsa olmaz malzemeleri ise üzüm, patates, bezelye, şehriye ve tabi ki pirinçtir.

2. Sulu Kebap

Sulu Kebap

Sulu Kebap ise Bağdat’ta keyifli bir akşam yemeği için size önerimiz olan ana yemektir. Bu kebap türüne sulu adının verilmesinin sebebi, etin suda pişirilmesidir. Tabi sulu kebaba etin dışında özel bir tat veren baharatlar ise safran ve zerdeçaldır.

3. Hurma Helvası

Hurma Helvası

Hurma Helvası, dilerseniz yemeğinizin üzerine dilerseniz de ayrı olarak denemenizi tavsiye ettiğimiz bir Bağdat tatlısıdır. Hurma, Bağdat’ta yetişen ve sıklıkla tüketilen bir meyvedir. Bu nedenle yöresel tatlının hurma ile yapılması da doğaldır. Hurma helvası ise hurmanın üzerine tahin ve su konularak pişirilmesiyle yapılmaktadır.

Bu yemek tanıtımından sonra canınız Bağdat yemeklerinden çektiyse Bağdat varışlı uçak biletinizi sitemizden hemen alın ve iştahınızı kaybetmeden Bağdat’a varın!

Bağdat Nerede Yenir

Bağdat’a geldikten sonra nerede yemek yerim diye düşünüyorsanız, size tavsiyemiz olan şu restoranları tercih edebilirsiniz:

1. Restaurant Ahwak

Restaurant Ahwak

Restaurant Ahwak, Bağdat’ın yöresel yemeklerini yine Bağdat’ın yöresel sunumu eşliğinde tadabileceğiniz restorandır. Sulu kebaptan hurma helvasına kadar birçok yöresel yemeği bu restoranda bulabilirsiniz. Toplamda 3 katlı olan Restaurant Ahwak’ın 3. katı olan teras katında, Bağdat manzarası eşliğinde yemek yemek size ayrı bir keyif verecektir.

2. MAZAYA Restaurant

MAZAYA Restaurant

MAZAYA Restaurant da yine Bağdat’ın yöresel yemeklerinin hemen hemen hepsini bulabileceğiniz restorandır. Ama bu restoranda özellikle hurma helvasının tadına doyamayacağınızı söylemeliyiz. Bağdat’ın yöresel ekmeği de MAZAYA Restaurant’ta yemeklerin yanında bol miktarda sunulmaktadır. Bu restoranın ortamının kalabalık yemekler için oldukça uygun olduğunu da belirtelim.

3. D Lounge & Restaurant

D Lounge & Restaurant

D Lounge & Restaurant, sunduğu leziz yemeklerle birlikte manzarasından da çokça söz ettiren restorandır. Dicle Nehri’ne bakan eşsiz manzarasıyla ziyaretçilerin beğenisini toplamaktadır. Bağdat’ın ve genel olarak Orta Doğu’nun çok çeşitli yemek kültürünün lezzetlerini bu restoranda uygun fiyata tadabilirsiniz.

Bağdat Gezilecek Yerler

Orta Doğu bölgesinin gösterişli şehri Bağdat’ı mutlaka gezip görmelisiniz. Bağdat’ı gezdim, yakından tanıdım diyebilmek için ucuz uçak biletinizi sitemizden satın alıp Bağdat’a ulaşınca şu yerlere mutlaka gitmelisiniz:

Irak Ulusal Müzesi

Irak Ulusal Müzesi

Irak Ulusal Müzesi, Irak topraklarında yapılan arkeolojik kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği müzedir. Mezopotamya uygarlıklarının yaşamış olduğu bu topraklarda adeta tarih kokmaktadır. Uygarlıkların doğuşundan ilerleyen tarihlere kadar bugünlere bıraktıkları eserleri Irak Ulusal Müzesi’nde inceleyebilirsiniz.

Al-Faw Sarayı

Al-Faw Sarayı

Al-Faw Sarayı, Bağdat’ın en önemli yapılarından biridir. Dicle Nehri üzerindeki yapay bir adacığa inşa edilmiştir. Al-Faw Sarayı’na bu nedenle Su Sarayı adı da verilmektedir. Simgesel bir niteliği de olan Al-Faw Sarayı, Irak’ın İran’a karşı almış olduğu zaferi simgelemektedir.

Kazimeyn Camii

Kazimeyn Camii

Kazimeyn Camii, Bağdat’ın önemli ve görkemli bir İslam kenti olduğunu simgeleyen yapıdır. Birçok minaresi olan bu caminin 2 tane de kubbesi vardır. Minarelerin üst tarafı ve kubbeler altın rengindedir. İmam Musa El Kazım Türbesi, Kazimeyn Camii’de yer almaktadır.

Al-Shaheed Anıtı

Al-Shaheed Anıtı

Al-Shaheed Anıtı, Dicle Nehri kenarında bulunan devasa büyüklükteki anıttır. Irak tarihinin önemli olaylarından olan Irak-İran Savaşı sırasında şehit düşmüş olan yüzlerce Irak askeri anısına yapılmıştır. Daha sonra ise anlamı genişleyerek, ülkenin yaşamış olduğu tüm savaşlarda şehit düşen Irak askerlerini simgeleyen anıt olmuştur. Manevi değeri büyük olan Al-Shaheed Anıtı’nı Bağdat’a gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Bağdat Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Bağdat’ta gece hayatı ve eğlence anlayışı yaygın değildir. Şehirde hiç gece kulübü yoktur. Eğlence için olan yerler ise canlı müziğin olduğu mekanlar ve kafelerdir. Bağdat’ta vakit geçirmek için şu mekanlardan birini tercih edebilirsiniz:

1. Sadoun Tower

Sadoun Tower

Sadoun Tower, Bağdat’ta eğlenmek için tercih edilen mekanların başında yer alır. Burada çeşitli içeceklerden içebilir ve yanında ikram edilen atıştırmalıklardan tüketebilirsiniz. Yerel müzik gruplarını dinleme fırsatını da Sadoun Tower’da yakalayabilirsiniz.

2. Al-Reef Cafe

Al-Reef Cafe

Al-Reef Cafe, özellikle genç nüfus tarafından sıklıkla tercih edilen kafedir. Kitap kafe olarak da adlandırılabilecek olan Al-Reef Cafe’de bir duvar tamamen kitaplık olarak tasarlanmıştır. Buradan kitap alıp kahveniz eşliğinde okuyabilirsiniz.

3. Dark Caffe

Dark Caffe

Dark Caffe, Bağdat’ta sıklıkla tercih edilen kafelerden biridir. Dicle Nehri’ne yakın bir konumda yer alan Dark Caffe’nin size sunduğu en iyi imkan, bilgisayar oyunlarıdır. Kafenin bir bölümünde yer alan bilgisayarlar sayesinde internet kafe özleminizi giderebilirsiniz.

Bağdat’ın canlı bir gece hayatı olmaması umurumda değil, Bağdat benim gezip görmem gereken şehir diyorsanız Bağdat uçak biletinizi sitemizden alabilirsiniz.

Bağdat’ta Alışveriş - Ne Alınır?

Bağdat’ta alışveriş yapmak isterseniz şehrin merkezi denilebilecek bölge olan Downtown’a gidebilirsiniz. Bağdat’tan özel baharat, kahve ve hurma alabilirsiniz.

Bağdat’ta Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Bağdat’ta alkol satışı yasaktır. Bu yüzden neredeyse hiçbir yerde alkol bulamazsınız. Bağdat’ın önemli yerlerini gezmeniz için en az iki gününüzü ayırmanız gerektiğini de belirtmeliyiz.

Önemli bir İslam şehri olan Bağdat’a gitmek için uçak biletinizi henüz almadıysanız, sitemizdeki son dakika fırsatlarından yararlanarak uçak biletinizi uygun fiyata alabilirsiniz.

Bağdat Otel Tavsiye

Bağdat’taki en güvenli yer olan şehir merkezinde, otelleri bulabilirsiniz. Bağdat’ta otel konusunda çok fazla seçenek olmadığını da belirtelim. Size sunduğumuz oteller arasından kalacağınız oteli seçmeden önce, gideceğiniz tarih için uçak biletinizi sitemizden hızlıca alabilirsiniz. Bağdat’ta konaklamanızı tavsiye ettiğimiz oteller ise şuralardır:

1. Babylon Rotana

Babylon Rotana

Babylon Rotana, Bağdat’ta yer alan en lüks otellerden biridir. Sunduğu hizmetlerle 5 yıldızlı bir otel olmanın hakkını vermektedir. Babylon Rotana’da kalmayı tercih ederseniz her yönden şanslı olacağınızı söylemeliyiz. Dicle Nehri kenarında ve gezilecek yerlere yakın bir yerde en iyi hizmeti sunan bir otelde olmayı kim istemez ki! Bu 5 yıldızlı otelin bir gecelik ücreti ise oldukça pahalıdır.

2. Shanashel Palace Hotel

Shanashel Palace Hotel

Shanashel Palace Hotel, 4 yıldızlı bir oteldir. Özellikle restoran bölümüne fazlasıyla özen gösterilen bir oteldir. Shanashel Palace Hotel’den gezilecek yerlere arabayla 10-15 dakika sonra ulaşabilirsiniz. Bağdat’ta ucuz bir otel bulunmamaktadır. Bu nedenle Shanashel Palace Hotel’in çok da ucuz olmasa da diğer otellere göre daha uygun fiyatlı olduğunu söyleyebiliriz.

3. Baghdad Hotel

Baghdad Hotel

Baghdad Hotel, 5 yıldızlı bir oteldir. Dicle Nehri’nin hemen kenarındadır. Havuz ve ücretsiz park hizmetleri vardır. Ücret olarak ise oldukça pahalıdır. Bu otelin size sunacağı en iyi imkan havalimanına arabayla yaklaşık yarım saat uzaklıkta olmasıdır. Kolay ulaşım açısından havalimanına indiğinizde ilk tercihiniz Baghdad Hotel olabilir.

Valencia