1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Bağdat Uçak Bileti

Bağdat Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Irak Ulusal Müzesi
  2. Al-Faw Sarayı
  3. Kazimeyn Camii
  4. Al-Shaheed Anıtı
  5. Baghdad Island Park

1. Irak Ulusal Müzesi

Irak Ulusal Müzesi, Irak topraklarında yapılan arkeolojik kazılarda bulunan eserlerin sergilendiği müzedir. Mezopotamya uygarlıklarının yaşamış olduğu bu topraklarda adeta tarih kokmaktadır. Uygarlıkların doğuşundan ilerleyen tarihlere kadar bugünlere bıraktıkları eserleri Irak Ulusal Müzesi’nde inceleyebilirsiniz.

Irak Ulusal Müzesi

2. Al-Faw Sarayı

Al-Faw Sarayı, Bağdat’ın en önemli yapılarından biridir. Dicle Nehri üzerindeki yapay bir adacığa inşa edilmiştir. Al-Faw Sarayı’na bu nedenle Su Sarayı adı da verilmektedir. Simgesel bir niteliği de olan Al-Faw Sarayı, Irak’ın İran’a karşı almış olduğu zaferi simgelemektedir.

Al-Faw Sarayı

3. Kazimeyn Camii

Kazimeyn Camii, Bağdat’ın önemli ve görkemli bir İslam kenti olduğunu simgeleyen yapıdır. Birçok minaresi olan bu caminin 2 tane de kubbesi vardır. Minarelerin üst tarafı ve kubbeler altın rengindedir. İmam Musa El Kazım Türbesi, Kazimeyn Camii’de yer almaktadır.

Kazimeyn Camii

4. Al-Shaheed Anıtı

Al-Shaheed Anıtı, Dicle Nehri kenarında bulunan devasa büyüklükteki anıttır. Irak tarihinin önemli olaylarından olan Irak-İran Savaşı sırasında şehit düşmüş olan yüzlerce Irak askeri anısına yapılmıştır. Daha sonra ise anlamı genişleyerek, ülkenin yaşamış olduğu tüm savaşlarda şehit düşen Irak askerlerini simgeleyen anıt olmuştur. Manevi değeri büyük olan Al-Shaheed Anıtı’nı Bağdat’a gittiğinizde mutlaka görmelisiniz.

Al-Shaheed Anıtı

5. Baghdad Island Park

Baghdad Island Park, Dicle Nehri kenarında vakit geçirmek isterseniz gidebileceğiniz en iyi yerlerden biridir. Geniş bir alanı kaplayan bu park içerisinde yürüyüş yapabilir ve parkta yer alan heykelleri inceleyebilirsiniz. Park içinde yer alan lunaparkta eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Baghdad Island Park

Bağdat hakkında daha fazla şey keşfet!

Bağdat'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Bağdat'ta Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Bağdat Uçak Bileti