1. Anasayfa
  2. Atina Uçak Bileti

Atina Uçak Bileti

Atina Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Atina Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

Atina’ya İstanbul ve İzmir’den direkt uçuş yaparak gidebilirsiniz. İstanbul-Atina arası uçuş süresi yaklaşık 1 buçuk saat ve İzmir-Atina arası uçuş süresi yaklaşık 1 saat sürmektedir. Diğer şehirlerden ise bir aktarmalı uçuşlarla Atina’ya ulaşabilirsiniz. Atina’ya Türkiye’den sık sefer düzenleyen hava yolları ise Aegean Airlines, Sun Express ve Türk Hava Yolları’dır.

Bulunduğunuz şehrin havalimanından Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı varışlı uçak biletinizi ucuza almak istiyorsanız sitemizden almayı tercih edebilirsiniz.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Atina’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Atina Hakkında
  3. Atina Ne Yenir?
  4. Atina Nerede Yenir
  5. Atina Gezilecek Yerler
  6. Atina Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Atina’da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Atina'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Atina Otel Tavsiye

Atina'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Atina’da uluslararası hizmet veren bir havalimanı vardır o da Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’dır. Sitemiz üzerinden online uçak biletinizi alıp Atina’ya doğru yola çıktığınızda varacağınız havalimanı, bu havalimanıdır.

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı

Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı, özel olarak Atina gene olarak ise Yunanistan’a uçuşlarda aktif olarak kullanılan havalimanıdır. Bu havalimanı 2001 yılında açılan yeni sayılabilecek bir havalimanıdır. Havalimanının Atina şehir merkezine olan uzaklığı ise 20 kilometredir. Şu vasıtalardan birini tercih ederek Atina Elefterios Venizelos Uluslararası Havalimanı’ndan Atina şehir merkezine gidebilirsiniz:

Metro ile havalimanından şehir merkezine en rahat, trafiksiz ulaşımı sağlayabilirsiniz. Havalimanı ile şehir merkezi arasında çalışan metro hattı M3 hattıdır. Havalimanı çevresindeki metro durağına ulaşmak için yaklaşık 15 dakika yürümeniz gerekmektedir. Bu duraktan her yarım saatte bir şehir merkezine giden metrolar geçmektedir. Metroya bindiğinizde şehir merkezine yakın bir durak olan Omonia durağına kadar gidebilirsiniz. Metro ile yolculuğunuz ise yaklaşık 43-45 dakika sürecektir. 

Otobüs kullanarak da Atina Uluslararası Havalimanı’ndan Atina şehir merkezine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Havalimanı-Atina şehir merkezi arası hizmet veren otobüs hattı X95 hattıdır. Terminalden çıktıktan sonra 3-5 dakika yürüyerek otobüs durağına ulaşabilirsiniz. X95 hattına ait otobüse bindikten yaklaşık 1 saat 10 dakika sonra şehir merkezine yakın bir durak olan Syntagma durağında inebilirsiniz.

Tren ise sizi havalimanından şehir merkezine ulaştıracak olan son toplu taşıma aracıdır. Havalimanından yaklaşık 15 dakika yürüyerek tren durağına ulaşabilirsiniz. Tren ile yolculuğunuz yaklaşık 40 dakika sürecektir. İneceğiniz durak ise şehrin göbeğinde yer alan Athens durağıdır.

Taksi ile havalimanından şehir merkezine toplu taşıma derdi olmadan ulaşabilirsiniz. Terminal çıkışında 7/24 hizmet veren taksileri bulabilirsiniz. Size tavsiyemiz taksici ile fiyat konusunda önceden pazarlık yapmanız.

Araç kiralayarak da şehir merkezine ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.Budget, Sixt ve Hertz gibi Atina Havalimanı içerisinde yer alan araç kiralama ofislerinden aracınızı esnek fiyata kiralayabilirsiniz. Kiraladığınız araç ile Attiki Odos/A6/E94 yolunu kullanarak Atina şehir merkezine fazla zaman kaybetmeden ulaşabilirsiniz.

Atina'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Atina yerlileri, Türk mutfağına ait birçok yemeğin Yunan mutfağına ait olduğunu iddia etmektedirler. Baklava bunun en tipik örneğidir. Eğer bir tartışma içerisine girmek istemiyorsanız bu konuda sakin kalmalısınız.

Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz