1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Atina Uçak Bileti

Atina Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Akropolis & Parthenon
  2. Akropolis Müzesi
  3. Ulusal Arkeoloji Müzesi
  4. Monostiraki Meydanı
  5. Strefi Tepesi

1. Akropolis & Parthenon

Akropolis & Parthenon, Atina’nın en eski yerleşim yerlerindendir. Burada tarihi tapınaklardan, binalardan ve kütüphanelerden kalan kalıntıları inceleyebilirsiniz. Yüksek bir tepenin üzerinde kurulu olan bu alanın Parthenon kısmı ise MÖ 430lu yıllarda bir festival için inşa edilmiştir. Atina tarihini ve Yunan mimarisini yakından görmek için bu bölgeye mutlaka gitmelisiniz.

Akropolis & Parthenon

2. Akropolis Müzesi

Akropolis Müzesi, antik Yunan dönemine ait birçok önemli eserin sergilendiği müzedir. Özellikle o döneme ait heykeller ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Erechtheion’un orijinal Caryatids’i de yine bu müze içerisinde yer almaktadır.

Akropolis Müzesi

3. Ulusal Arkeoloji Müzesi

Ulusal Arkeoloji Müzesi, Yunanistan topraklarında yapılan arkeolojik araştırmalarda bulunan önemli tarihi eserlerin sergilendiği müzedir. Bu müzenin en önemli iki özelliği vardır. Bunlardan birincisi Yunanistan’da yer alan en geniş kapsamlı arkeoloji müzesi olmasıdır. İkincisi ise Antik Yunan dönemine ait sanat koleksiyonunu sergilemekte olan dünyanın en büyük müzesi olmasıdır.

Ulusal Arkeoloji Müzesi

4. Monostiraki Meydanı

Monostiraki Meydanı, Atina’nın yüzyıllardan beri canlılığını kaybetmeyen meydanıdır. Bu meydanda, Atina’nın eski yapılarını görebilir ve sık sık düzenlenen farklı etkinliklere katılabilirsiniz. Hadrian Kütüphanesi, Adrianou ve Ermou gibi gezilip görülmesi gereken önemli yerlere de bu meydandan yürüyerek ulaşabilirsiniz.

Monostiraki Meydanı

5. Strefi Tepesi

Strefi Tepesi, Atina’nın önemli seyir yerlerinden biridir. Bu tepeye çıktığınızda Atina, ayaklarınızın altında kalacaktır. Şehrin neredeyse her yerini burada uzaktan izleyebilirsiniz. Strefi Tepesi’ne güneş batmadan biraz önce giderseniz Atina’nın bembeyaz görüntüsü ile güneşin kızıllığının birleşiminin ne kadar müthiş bir hal aldığını görebilirsiniz.

Strefi Tepesi

Atina hakkında daha fazla şey keşfet!

Atina'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Atina'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Atina Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Atina Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Atina uzun yıllardan beri, eğlence hayatı konusunda canlılığını hiç yitirmemiş bir şehirdir. Her zaman canlı bir gece hayatı vardır. Bu canlılığı hissedebileceğiniz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Atina Uçak Bileti