1. Anasayfa
 2. Adana Uçak Bileti

Adana Uçak Bileti

Adana Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Adana Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:34

Adana’ya Türkiye’de havaalanı bulunan hemen hemen her şehirden uçuşlar mevcuttur. Ancak en sık uçuş yapılan şehirler İstanbul, İzmir ve Ankara’dır. Bu havaalanlarından en sık uçuş düzenleyelen havayolu firmaları ise genellikle Türk Hava Yolları, Pegasus, Anadolu Jet, SunExpress ve Lufthansa’dır. Eğer ucuz uçak bileti almak istiyorsanız sitemiz üzerinden seyahat tarihinizin 25-26 gün öncesinden biletinizi online alarak en ucuz biletleri bulabilirsiniz. Uçuşlar şehre göre farklılık gösterse de ortalama bir buçuk iki saat arasında olmaktadır.

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Adana’ya Nasıl Gidilir?
 2. Adana’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Adana’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Adana Hakkında
 5. Adana Ne Yenir?
 6. Adana Nerede Yenir
 7. Adana Gezilecek Yerler
 8. Adana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Adana'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Adana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Adana'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Adana Otel Tavsiye

Adana’daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Adana’da Şakir Paşa Havalimanı adında bir tane havalimanı bulunmaktadır.

Adana Şakir Paşa Havalimanı

Türkiye’de en çok yolcu taşıyan 6. havalimanı olma özelliğiyle bu havalimanı her yıl 2 milyonun üzerinde yolcuyu ağırlamaktadır. Şehir merkezine 6-7 kilometre uzaklığında yer alması nedeniyle Şakir Paşa Havalimanından şehir merkezine ulaşım oldukça kolaydır. Belli başlı ulaşım yöntemlerini şöyle sıralayabiliriz;


Araç Kiralamayla; havalimanın içerisinde yer alan araç kiralama ofislerinden araç kiralayarak hem şehir merkezine gidebilir hem de şehri rahatça gezebilirsiniz. 

Taksiyle; Eğer araç kiralamak istemezseniz şehir merkezine ulaşım en rahat elbette taksiyle olacaktır. Taksiye yaklaşık 24 TL civarında bir ödeme yaparak şehir merkezine kolayca ulaşabilirsiniz.

Toplu Taşımayla; Adana Belediye Otobüsleri olan 159-135-250-252 numaralı otobüslere binerek eğer Adana toplu taşıma için kartınız varsa yaklaşık 3-4 liraya yoksa da MasterCard özelliği olan temassız kredi ya da banka kartlarınız ile ödeme yaparak toplu taşımayı kullanabilirsiniz.

Adana’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Şehrin yerlileri tarafından oldukça sevilen Adana’da tipik Akdeniz iklimi hakim sürmektedir. Kışları ılıman geçen bu kente genellikle yağmur yağışı olmaktadır. Kar yağışı neredeyse hiç görülmeyen bu kentin yazları ise oldukça kurak ve sıcak geçmektedir. Bahar aylarında güneşli gün sayısı fazla olsa da sürpriz yağışlar olabilmektedir. O nedenle eğer ziyaretiniz bahar aylarında olacak ise yanınıza ufak bir kış çantası da koyabilirsiniz. Yaz aylarında ziyaret edecekseniz de sürekli olarak güneş kremi gibi cildinizi koruyucu önlemler almanızı tavsiye ederiz. Şehrin en güzel zamanları bahar sonu yaz ayları başlangıçları olan Mayıs-Temmuz dönemleri olmaktadır. Uçak biletinizi hala almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak biletinizi en uygun tarihler için ayırtabilirsiniz.

Adana Hakkında

Türkiye’nin bir ili olan Adana, nüfusu bakımından Türkiye’nin en büyük illeri arasında 6. sırada bulunmaktadır. Öyle ki nüfusu 2 milyon 200 bin kişiyi geçmiştir. Türkiye için önde gelen tarım ve ticaret merkezlerindendir. Ayrıca her yıl önemli ölçüde turist de ağırlamaktadır. Bunların yanında önemli madenlerin de çıkarıldığı bir yerdir, şehirde çıkarılan krom, demir ve manganez gibi madenler ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır. 

Şehrin tarihi arkeologlarca yapılan çalışmalar ışığında neredeyse 3000 yıl öncelere dayanmaktadır. İsminin kökeninde ise çeşitli rivayetler olsa da en bilindik hikâye Ah Adonis hikayesidir. Sümer ve Hititler’den kalma bu hikâyeden kısaca bahsetmek gerekirse, eski zamanlarda Adonis Erdena adında çok yakışıklı bir delikanlı varmış. Tüm kızların hayran olduğu bu gence tüm kraliçe ve kralların kızları aşıkmış. Kendi aralarında her gün birinde kalması konusunda anlaşmaya varmışlar. Ancak genç aralarından birine vurgunmuş. Onun yanında daha çok kalırmış. Bunu kıskanan diğer kızlar da Adonise tuzak kurup ormanda üzerine bir yaban domuzu salıvermişler. Adonis ağır yaralanmış ve bu olay neticesinde hayatını kaybetmiş bunu duyan sevdiği kraliçe yardımına koşmuş olsa da yetişememiş. Adonis’i kanlar içinde görünce “Ah Adonis, Ah Adonis” diye kendini harap etmiş. Kraliçenin göz yaşlarının döküldüğü yerlerde çiçekler açmış. Sümerli ve Hititli kadınlar bu acılı aşk hikayesini unutmamış, çiçeklerin başında ağıtlar yakmışlar. Zamanla Ah Adonis, Adana olarak evrilmiş. 

Eğer siz de bu tarihi kenti ziyarete gelecekseniz, uçak biletinizi hemen almanızı tavsiye ederiz. En ucuz uçak biletini alabilmek için seyahatinizden 25-30 gün önce uçak biletinizi online olarak sitemiz üzerinden almanızı öneririz.

Adana Ne Yenir?

Adana denilince akla şüphesiz ki hemen kebap geliyor. Et yemekleriyle harikalar yaratılan bu şehirde sabah kahvaltısı bile ciğerle başlıyor. Bunun dışında hamur işleri de Adana mutfağında oldukça geniş yer kaplar. İçecek olarak Adana'da şalgam meşhurdur. Bununla birlikte muzlu sütüyle de bilinir.

Adana Kebap

Adana Kebap

Adana'nın en meşhur yemeği Adana Kebap. Bu lezzeti mutlaka yerinde denemelisiniz. Adana'da bu kebaba "kıyma kebabı" da dedikleri için restoranlarda aklınız karışmasın.

Ciğer Kebabı

Ciğer Kebabı

Adanalılar güne ciğer kebabıyla başlıyor, günün ilk ışıklarıyla dükkanlarını açan ciğerciler öğlene kadar tüm ciğerleri bitiriyor! Bu kadarını söyleyelim ve sizi Adana ziyaretinizde meşhur ciğer kebabıyla baş başa bırakalım.

Şalgam

Şalgam

Adana'da ne içilir sorusunun cevabı şalgam. Özellikle et yemeklerinin yanında tercih edebilirsiniz.

Bici Bici

Bici Bici

Bici Bici tatlısı Adana'nın meşhur tatlılarından. Bu tatlı rendelenmiş buz, pudra şekeri, şerbet ve pişmiş nişastadan oluşuyor. Adana'da sıcaklığın özellikle yaz aylarında mevsim normallerinin üzerine çıktığını düşünürsek bu tatlıyı sıcak bir yaz gününde denemenizi öneririz.

Adana Nerede Yenir

Adana’nın kendine has mutfağından enfes tatlar deneyebileceğiniz, daha önce yemişseniz bu tada olan özleminizi giderebileceğiniz birçok mekân vardır. Tıpkı Mersin’in Tantunisi gibi Adana’nın da yemekleri konusunda başka yerlerde yapılanlar Adana’daki kadar lezzetli olmamaktalar. Bu nedenle bu güzelim kente geldiğinizde mutlaka bu tatları denemelisiniz. Lezzetleri tadabileceğiniz restoranları şöyle sıralayabiliriz;

Kaburgacı Yaşar

Kaburgacı Yaşar

Kaburgacı Yaşar, şehrin ünlü restoranlarından biri olan bu restoran, et yemekleri üzerine ün yapmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi kaburgadan alınan etleri şişleyerek servis edilmektedir. Yanında verilen soğan salatası ve mevsim salatası gibi yeşillikler de yemeğinize tat katmaktalar.

Kebapçı Mesut

Kebapçı Mesut

Kebapçı Mesut, Adana diyince akla gelen kebabı deneyebileceğiniz en güzel restoranlardan birisidir. Adana'nın da en eski kebapçılarından olan Kebapçı Mesut Usta kebabın yanında nelerin gideceğini de çok iyi biliyor. Kebap servis edilecek masaları hemen turp, ezme, közlenmiş patlıcan, soğan salatası, mevsime göre değişen yeşillikler ile donatıyor. Bu lezzeti mutlaka denemelisiniz, ayrıca baharat ile aranız iyiyse “acılı Adana” diyerek midenize bayram yaşatabilirsiniz.

CikCik Ali’nin Yeri

CikCik Ali’nin Yeri

CikCik Ali’nin Yeri, Adana'da en çok sevilen bir diğer kebapçıdır. Üstelik kebabını da tescilletmiştir. Mekânı küçücük olmasına rağmen lezzetini anlatmak için sayfalar yetmez. Ayrıca diğer restoranlarda bulunmayan mantar salatasını da mutlaka deneyin.


Şırdancı Naci Dayı

Şırdancı Naci Dayı

Şırdancı Naci Dayı, Adana’nın bir diğer lezzeti olan şırdan, Adanalılar için vazgeçilmez bir lezzet. Gece 02.00 sularında bile tıklım tıklım olan bu mekân gerçekten denemeye değer bir yer. Oldukça hijyenik bir restoran olması dolayısıyla bu restoran en çok tercih edilenler arasındadır. 

Adana’da daha birçok lezzeti tadabilirsiniz, şehrin sevilen sokak lezzetleri de bulunmaktadır. Eğer uçak biletinizi almadıysanız hemen sitemizden online uçak biletinizi alabilir, ucuza uçak bileti bulmanın keyfini sürebilirsiniz.

Adana Gezilecek Yerler

Adana’nın çok köklü bir tarihi olması dolayısıyla şehirde gezilecek tarihi mekanlar da bir hayli fazladır. Keyifle gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz;

Taşköprü

Taşköprü

Taşköprü, Seyhan Nehri üzerinde kurulmuş ve Adana’nın hemen merkezinde bulunan bu taş köprü roma döneminden kalma bir eserdir. Roma İmparatoru Hadrianus’un emriyle yapılmış olan bu köprü günümüzde Adana’nın simgesi haline gelmiştir.

Sabancı Merkez Camii

Sabancı Merkez Camii

Sabancı Merkez Camii, Reşatbey semtinde yer alan camiinin 6 minaresi olması ve de Seyhan nehrinin kıyısında inşa edilmiş olmasıyla hem dini hem de turistik açıdan oldukça değerli yerlerden biri. 28.000 kişilik kapasitesiyle Ortadoğu ve Balkanlar’ın en büyük camileri arasında yer alır.

Adana Arkeoloji Müzesi

Adana Arkeoloji Müzesi

Adana Arkeoloji Müzesi, 1924 yılında kurulan arkeoloji müzesidir. Adana’da ve çevresinde bulunan tarihi eserleri ziyaretçilerine sergiler. Adana’nın tarihsel geçmişi göz önünde bulundurulduğunda mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisidir.

Ulu Camii

Ulu Camii

Ulu Camii, geçmiş yıllarda bu diyarlarda hüküm süren Ramazanoğulları Beyliği’nden kalma yani yaklaşık 16. Yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kadar varlığını sürdüren eşine az rastlanan bir yapıttır. Sabancı Merkez Camii’si açılana kadar Adana’daki en büyük cami olma özelliğine sahiptir. Gezinizde mutlaka yer vermeniz gereken yerlerden birisi de burasıdır.

Eğer Adana’ya gitme planları yapıyorsanız ve harekete geçemiyorsanız işte size fırsat, hemen sitemiz üzerinden online uçak bileti alın, valizinizi hazırlamaya başlayın; hayallerinizi ertelemeyin!

Adana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Adana’nın gece hayatında oldukça renkli geceler sizleri beklemekte. Gidebileceğiniz bazı yerleri şöyle sıraladık;

1. Paddy's Irish Pub

Paddy's Irish Pub

Paddy's Irish Pub, Adana'daki belki en iyi publardan birisidir. Canlı müzikleri olsun ya da olmasın her daim eğlenebileceğiniz nadir mekanlardan Paddy's Irish Pub.

2. Lucky Adana

Lucky Adana

Lucky Adana, canlı müzik olmasıyla oldukça hoş bir atmosfere sahip olan Lucky Adana, gruplar için oldukça uygun bir yer. Tüm gece doyum olmayacak sohbetler için bu mekanı tercih edebilirsiniz.

3. Dean Martin

Dean Martin

Dean Martin, şehrin merkezinde yer almasıyla oldukça çok ziyaretçisi bulunan bu mekan, gerek dekorasyonuyla gerek hizmetiyle sizleri adeta büyüleyecek. Yemekleri de oldukça güzel olan bu mekanda fiyatlar da oldukça uygun. Üstelik girişlerde kontrollü yapılmakta. Güvenle eğlenebileceğiniz güzel yerlerden birisi Dean Martin.

Adana'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş tutkunları içinse birçok hediyelik eşya alabileceğiniz, alışveriş yaparken aynı zamanda gezi de yapabileceğiniz Çakmak Caddesi ve Atatürk Caddesi’ne uğramalarını tavsiye ederiz.

Adana'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Festivaller için uğrayacaksanız uçak bileti almadan önce mutlaka tarihleri yeniden kontrol etmenizde fayda var. Elde olmayan sebeplerle tarihlerde değişiklik olabiliyor. Adana insanı oldukça ılımlıdır, sevecen yaklaşırlar ama yine de taksiyle gidecekseniz şoförle pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz. Sitemizden online uçak biletinizi aldıktan sonra otellerle de iletişime geçip kendinize yer ayırtmanızı da ayrıca tavsiye etmekteyiz.

Adana Otel Tavsiye

Adana’da kalabileceğiniz birçok otel vardır. Otellerin ücretleri döneme göre değişkenlik göstermektedir. En çok tercih edilen ve bizlerin tavsiyesi olan oteller şu şekilde sıralanabilir;

1. Çukurova Park Otel

Çukurova Park Otel

Çukurova Park Otel, 4 Yıldızlı olan bu otel hem aileye hem de tek başınıza kalabileceğiniz oldukça konforlu, ev rahatlığını aratmayacak cinsten bir yerdir. Fiyatı da sundukları hizmetlere göre oldukça uygundur.

2. Adana HiltonSA

Adana HiltonSA

Adana HiltonSA, 5 yıldıza sahip bu otel Adana'da yer alan konforlu ve lüks otellerin önde gelen isimlerinden birisidir. Nehrin kıyısındaki konumu ve şehir merkezinde yer alışından dolayı birçok yere yakındır.


3. İbis Adana Otel

İbis Adana Otel

İbis Adana Otel, 3 yıldızlı olan bu otel ise cebini düşünen gezginler için oldukça ideal bir seçim. Oldukça ucuz ve fiyatına göre oldukça konforlu olan bu otel şehir merkezine yakınlığı dolayısıyla da tercih edilmektedir.

Valencia