1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Adana Uçak Bileti

Adana Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:34
  1. Taşköprü
  2. Sabancı Merkez Camii
  3. Adana Arkeoloji Müzesi
  4. Ulu Camii

1. Taşköprü

Taşköprü, Seyhan Nehri üzerinde kurulmuş ve Adana’nın hemen merkezinde bulunan bu taş köprü roma döneminden kalma bir eserdir. Roma İmparatoru Hadrianus’un emriyle yapılmış olan bu köprü günümüzde Adana’nın simgesi haline gelmiştir.

Taşköprü

2. Sabancı Merkez Camii

Sabancı Merkez Camii, Reşatbey semtinde yer alan camiinin 6 minaresi olması ve de Seyhan nehrinin kıyısında inşa edilmiş olmasıyla hem dini hem de turistik açıdan oldukça değerli yerlerden biri. 28.000 kişilik kapasitesiyle Ortadoğu ve Balkanlar’ın en büyük camileri arasında yer alır.

Sabancı Merkez Camii

3. Adana Arkeoloji Müzesi

Adana Arkeoloji Müzesi, 1924 yılında kurulan arkeoloji müzesidir. Adana’da ve çevresinde bulunan tarihi eserleri ziyaretçilerine sergiler. Adana’nın tarihsel geçmişi göz önünde bulundurulduğunda mutlaka gezilmesi gereken yerlerden birisidir.

Adana Arkeoloji Müzesi

4. Ulu Camii

Ulu Camii, geçmiş yıllarda bu diyarlarda hüküm süren Ramazanoğulları Beyliği’nden kalma yani yaklaşık 16. Yüzyılda inşa edilmiş ve günümüze kadar varlığını sürdüren eşine az rastlanan bir yapıttır. Sabancı Merkez Camii’si açılana kadar Adana’daki en büyük cami olma özelliğine sahiptir. Gezinizde mutlaka yer vermeniz gereken yerlerden birisi de burasıdır.

Ulu Camii

Adana hakkında daha fazla şey keşfet!

Adana Nerede Yenir

Adana Nerede Yenir

Adana’nın kendine has mutfağından enfes tatlar deneyebileceğiniz, daha önce yemişseniz bu tada olan özleminizi giderebileceğiniz birçok mekân vardır. Tıpkı Mersin’in Tantunisi gibi Adana’nın da yemekleri konusunda başka yerlerde yapılanlar Adana’daki kadar lezzetli olmamaktalar. Bu nedenle bu güzelim kente geldiğinizde mutlaka bu tatları denemelisiniz. Lezzetleri tadabileceğiniz restoranları şöyle sıralayabiliriz;

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Adana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Adana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Adana Ne Yenir?

Adana Ne Yenir?

Adana denilince akla şüphesiz ki hemen kebap geliyor. Et yemekleriyle harikalar yaratılan bu şehirde sabah kahvaltısı bile ciğerle başlıyor. Bunun dışında hamur işleri de Adana mutfağında oldukça geniş yer kaplar. İçecek olarak Adana'da şalgam meşhurdur. Bununla birlikte muzlu sütüyle de bilinir.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Adana Uçak Bileti