1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Adana Uçak Bileti

Adana Nerede Yenir

04 Aralık 2021 18:19
  1. Kaburgacı Yaşar
  2. Kebapçı Mesut
  3. CikCik Ali’nin Yeri
  4. Şırdancı Naci Dayı

1. Kaburgacı Yaşar

Kaburgacı Yaşar, şehrin ünlü restoranlarından biri olan bu restoran, et yemekleri üzerine ün yapmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi kaburgadan alınan etleri şişleyerek servis edilmektedir. Yanında verilen soğan salatası ve mevsim salatası gibi yeşillikler de yemeğinize tat katmaktalar.

Kaburgacı Yaşar

2. Kebapçı Mesut

Kebapçı Mesut, Adana diyince akla gelen kebabı deneyebileceğiniz en güzel restoranlardan birisidir. Adana'nın da en eski kebapçılarından olan Kebapçı Mesut Usta kebabın yanında nelerin gideceğini de çok iyi biliyor. Kebap servis edilecek masaları hemen turp, ezme, közlenmiş patlıcan, soğan salatası, mevsime göre değişen yeşillikler ile donatıyor. Bu lezzeti mutlaka denemelisiniz, ayrıca baharat ile aranız iyiyse “acılı Adana” diyerek midenize bayram yaşatabilirsiniz.

Kebapçı Mesut

3. CikCik Ali’nin Yeri

CikCik Ali’nin Yeri, Adana'da en çok sevilen bir diğer kebapçıdır. Üstelik kebabını da tescilletmiştir. Mekânı küçücük olmasına rağmen lezzetini anlatmak için sayfalar yetmez. Ayrıca diğer restoranlarda bulunmayan mantar salatasını da mutlaka deneyin.


CikCik Ali’nin Yeri

4. Şırdancı Naci Dayı

Şırdancı Naci Dayı, Adana’nın bir diğer lezzeti olan şırdan, Adanalılar için vazgeçilmez bir lezzet. Gece 02.00 sularında bile tıklım tıklım olan bu mekân gerçekten denemeye değer bir yer. Oldukça hijyenik bir restoran olması dolayısıyla bu restoran en çok tercih edilenler arasındadır. 

Şırdancı Naci Dayı

Daha Fazlasını Keşfet!

Adana Otel Tavsiye

Adana Otel Tavsiye

Adana’da kalabileceğiniz birçok otel vardır. Otellerin ücretleri döneme göre değişkenlik göstermektedir. En çok tercih edilen ve bizlerin tavsiyesi olan oteller şu şekilde sıralanabilir;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Adana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Adana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Adana'da Alışveriş - Ne Alınır?

Adana'da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş tutkunları içinse birçok hediyelik eşya alabileceğiniz, alışveriş yaparken aynı zamanda gezi de yapabileceğiniz Çakmak Caddesi ve Atatürk Caddesi’ne uğramalarını tavsiye ederiz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Adana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Adana Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Adana’nın gece hayatında oldukça renkli geceler sizleri beklemekte. Gidebileceğiniz bazı yerleri şöyle sıraladık;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Adana Gezilecek Yerler

Adana Gezilecek Yerler

Adana’nın çok köklü bir tarihi olması dolayısıyla şehirde gezilecek tarihi mekanlar da bir hayli fazladır. Keyifle gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz;

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Adana Ne Yenir?

Adana Ne Yenir?

Adana denilince akla şüphesiz ki hemen kebap geliyor. Et yemekleriyle harikalar yaratılan bu şehirde sabah kahvaltısı bile ciğerle başlıyor. Bunun dışında hamur işleri de Adana mutfağında oldukça geniş yer kaplar. İçecek olarak Adana'da şalgam meşhurdur. Bununla birlikte muzlu sütüyle de bilinir.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Adana’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Adana’ya Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Şehrin yerlileri tarafından oldukça sevilen Adana’da tipik Akdeniz iklimi hakim sürmektedir. Kışları ılıman geçen bu kente genellikle yağmur yağışı olmaktadır. Kar yağışı neredeyse hiç görülmeyen bu kentin yazları ise oldukça kurak ve sıcak geçmektedir. Bahar aylarında güneşli gün sayısı fazla olsa da sürpriz yağışlar olabilmektedir. O nedenle eğer ziyaretiniz bahar aylarında olacak ise yanınıza ufak bir kış çantası da koyabilirsiniz. Yaz aylarında ziyaret edecekseniz de sürekli olarak güneş kremi gibi cildinizi koruyucu önlemler almanızı tavsiye ederiz. Şehrin en güzel zamanları bahar sonu yaz ayları başlangıçları olan Mayıs-Temmuz dönemleri olmaktadır. Uçak biletinizi hala almadıysanız sitemiz üzerinden online uçak biletinizi en uygun tarihler için ayırtabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Adana Hakkında

Adana Hakkında

Türkiye’nin bir ili olan Adana, nüfusu bakımından Türkiye’nin en büyük illeri arasında 6. sırada bulunmaktadır. Öyle ki nüfusu 2 milyon 200 bin kişiyi geçmiştir. Türkiye için önde gelen tarım ve ticaret merkezlerindendir. Ayrıca her yıl önemli ölçüde turist de ağırlamaktadır. Bunların yanında önemli madenlerin de çıkarıldığı bir yerdir, şehirde çıkarılan krom, demir ve manganez gibi madenler ülke ekonomisine de katkı sağlamaktadır. 

Şehrin tarihi arkeologlarca yapılan çalışmalar ışığında neredeyse 3000 yıl öncelere dayanmaktadır. İsminin kökeninde ise çeşitli rivayetler olsa da en bilindik hikâye Ah Adonis hikayesidir. Sümer ve Hititler’den kalma bu hikâyeden kısaca bahsetmek gerekirse, eski zamanlarda Adonis Erdena adında çok yakışıklı bir delikanlı varmış. Tüm kızların hayran olduğu bu gence tüm kraliçe ve kralların kızları aşıkmış. Kendi aralarında her gün birinde kalması konusunda anlaşmaya varmışlar. Ancak genç aralarından birine vurgunmuş. Onun yanında daha çok kalırmış. Bunu kıskanan diğer kızlar da Adonise tuzak kurup ormanda üzerine bir yaban domuzu salıvermişler. Adonis ağır yaralanmış ve bu olay neticesinde hayatını kaybetmiş bunu duyan sevdiği kraliçe yardımına koşmuş olsa da yetişememiş. Adonis’i kanlar içinde görünce “Ah Adonis, Ah Adonis” diye kendini harap etmiş. Kraliçenin göz yaşlarının döküldüğü yerlerde çiçekler açmış. Sümerli ve Hititli kadınlar bu acılı aşk hikayesini unutmamış, çiçeklerin başında ağıtlar yakmışlar. Zamanla Ah Adonis, Adana olarak evrilmiş. 

Eğer siz de bu tarihi kenti ziyarete gelecekseniz, uçak biletinizi hemen almanızı tavsiye ederiz. En ucuz uçak biletini alabilmek için seyahatinizden 25-30 gün önce uçak biletinizi online olarak sitemiz üzerinden almanızı öneririz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Adana Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz