1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Nerede Yenir
  4. Adana Uçak Bileti

Adana Nerede Yenir

28 Ocak 2021 19:34
  1. Kaburgacı Yaşar
  2. Kebapçı Mesut
  3. CikCik Ali’nin Yeri
  4. Şırdancı Naci Dayı

1. Kaburgacı Yaşar

Kaburgacı Yaşar, şehrin ünlü restoranlarından biri olan bu restoran, et yemekleri üzerine ün yapmıştır. Adından da anlaşılacağı gibi kaburgadan alınan etleri şişleyerek servis edilmektedir. Yanında verilen soğan salatası ve mevsim salatası gibi yeşillikler de yemeğinize tat katmaktalar.

Kaburgacı Yaşar

2. Kebapçı Mesut

Kebapçı Mesut, Adana diyince akla gelen kebabı deneyebileceğiniz en güzel restoranlardan birisidir. Adana'nın da en eski kebapçılarından olan Kebapçı Mesut Usta kebabın yanında nelerin gideceğini de çok iyi biliyor. Kebap servis edilecek masaları hemen turp, ezme, közlenmiş patlıcan, soğan salatası, mevsime göre değişen yeşillikler ile donatıyor. Bu lezzeti mutlaka denemelisiniz, ayrıca baharat ile aranız iyiyse “acılı Adana” diyerek midenize bayram yaşatabilirsiniz.

Kebapçı Mesut

3. CikCik Ali’nin Yeri

CikCik Ali’nin Yeri, Adana'da en çok sevilen bir diğer kebapçıdır. Üstelik kebabını da tescilletmiştir. Mekânı küçücük olmasına rağmen lezzetini anlatmak için sayfalar yetmez. Ayrıca diğer restoranlarda bulunmayan mantar salatasını da mutlaka deneyin.


CikCik Ali’nin Yeri

4. Şırdancı Naci Dayı

Şırdancı Naci Dayı, Adana’nın bir diğer lezzeti olan şırdan, Adanalılar için vazgeçilmez bir lezzet. Gece 02.00 sularında bile tıklım tıklım olan bu mekân gerçekten denemeye değer bir yer. Oldukça hijyenik bir restoran olması dolayısıyla bu restoran en çok tercih edilenler arasındadır. 

Şırdancı Naci Dayı

Adana hakkında daha fazla şey keşfet!

Adana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Adana'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Adana Gezilecek Yerler

Adana Gezilecek Yerler

Adana’nın çok köklü bir tarihi olması dolayısıyla şehirde gezilecek tarihi mekanlar da bir hayli fazladır. Keyifle gezip görebileceğiniz yerleri şöyle sıralayabiliriz;

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Adana Ne Yenir?

Adana Ne Yenir?

Adana denilince akla şüphesiz ki hemen kebap geliyor. Et yemekleriyle harikalar yaratılan bu şehirde sabah kahvaltısı bile ciğerle başlıyor. Bunun dışında hamur işleri de Adana mutfağında oldukça geniş yer kaplar. İçecek olarak Adana'da şalgam meşhurdur. Bununla birlikte muzlu sütüyle de bilinir.

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Adana Uçak Bileti