1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Wellington Uçak Bileti

Wellington Gezilecek Yerler

28 Ocak 2021 19:35
  1. Te Papa Tongarewa Müzesi
  2. Wellington Botanik Bahçesi
  3. The Beehive Binası
  4. Weta Mağarası
  5. Wellington Şehir ve Denizcilik Müzesi

1. Te Papa Tongarewa Müzesi

Te Papa Tongarewa Müzesi’ni Wellington’un tarihini ve kültürünü görmek için gitmeniz gereken yerdir. Bu müze, Yeni Zelanda’nın ulusal müzesidir. Te Papa Tongerewa ismi Hazineler Yeri anlamına gelmektedir. Ücretsiz hizmet veren bu müzede Maori kültürüne ait birçok eseri görebilirsiniz.

Te Papa Tongarewa Müzesi

2. Wellington Botanik Bahçesi

Wellington Botanik Bahçesi’ni Wellington’un doğasını gözlemlemek istiyorsanız ziyaret edebilirsiniz. Büyük bir alanı kaplayan bu bahçe, 1868 yılında kurulmuştur. Doğal ormanları ve özel bitki koleksiyonlarını bu bahçede gözlemlemek mümkün. Şehrin gürültüsünden sıyrılıp bir yerde kafa dinlemek hem de gezmek isteyenler Wellington Botanik Bahçesi tam size göre!

Wellington Botanik Bahçesi

3. The Beehive Binası

The Beehive binası ise Molesworth Caddesi üzerinde bulunmaktadır ve Yeni Zelanda’nın parlamento binasının yürütme kolunu oluşturan binadır. Wellington siyasetinin şahidi olan bu binayı gezmek isterseniz yaklaşık 1 saat süren bina turlarına katılabilirsiniz.

The Beehive Binası

4. Weta Mağarası

Weta Mağarası’nda ise Yüzüklerin Efendisi gibi birçok ünlü filmde kullanılan kostümler, araç ve gereçler sergilenmektedir. Film aşığıysanız ve bu şehirde çekilmiş ünlü filmleri tekrar tekrar izlediyseniz burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu mağarada sergilenen eşyaları gördüğünüzde siz de o film serilerinin içindeymiş gibi hissedeceksiniz.

Weta Mağarası

5. Wellington Şehir ve Denizcilik Müzesi

Wellington Şehir ve Denizcilik Müzesi, Yeni Zelanda’nın denizcilik tarihini sergileyen müzedir. Bu müze, Wellington Limanı’nın kıyısında bulunmaktadır. Denizciliğe meraklı iseniz ve özellikle Wellington’un bu konudaki gelişimini görmek istiyorsanız bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Wellington Şehir ve Denizcilik Müzesi

Wellington hakkında daha fazla şey keşfet!

Wellington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Wellington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
28 Ocak 2021 Perşembe
Wellington Uçak Bileti