1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gezilecek Yerler
  4. Wellington Uçak Bileti

Wellington Gezilecek Yerler

04 Aralık 2021 18:20
  1. Te Papa Tongarewa Müzesi
  2. Wellington Botanik Bahçesi
  3. The Beehive Binası
  4. Weta Mağarası
  5. Wellington Şehir ve Denizcilik Müzesi

1. Te Papa Tongarewa Müzesi

Te Papa Tongarewa Müzesi’ni Wellington’un tarihini ve kültürünü görmek için gitmeniz gereken yerdir. Bu müze, Yeni Zelanda’nın ulusal müzesidir. Te Papa Tongerewa ismi Hazineler Yeri anlamına gelmektedir. Ücretsiz hizmet veren bu müzede Maori kültürüne ait birçok eseri görebilirsiniz.

Te Papa Tongarewa Müzesi

2. Wellington Botanik Bahçesi

Wellington Botanik Bahçesi’ni Wellington’un doğasını gözlemlemek istiyorsanız ziyaret edebilirsiniz. Büyük bir alanı kaplayan bu bahçe, 1868 yılında kurulmuştur. Doğal ormanları ve özel bitki koleksiyonlarını bu bahçede gözlemlemek mümkün. Şehrin gürültüsünden sıyrılıp bir yerde kafa dinlemek hem de gezmek isteyenler Wellington Botanik Bahçesi tam size göre!

Wellington Botanik Bahçesi

3. The Beehive Binası

The Beehive binası ise Molesworth Caddesi üzerinde bulunmaktadır ve Yeni Zelanda’nın parlamento binasının yürütme kolunu oluşturan binadır. Wellington siyasetinin şahidi olan bu binayı gezmek isterseniz yaklaşık 1 saat süren bina turlarına katılabilirsiniz.

The Beehive Binası

4. Weta Mağarası

Weta Mağarası’nda ise Yüzüklerin Efendisi gibi birçok ünlü filmde kullanılan kostümler, araç ve gereçler sergilenmektedir. Film aşığıysanız ve bu şehirde çekilmiş ünlü filmleri tekrar tekrar izlediyseniz burayı mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bu mağarada sergilenen eşyaları gördüğünüzde siz de o film serilerinin içindeymiş gibi hissedeceksiniz.

Weta Mağarası

5. Wellington Şehir ve Denizcilik Müzesi

Wellington Şehir ve Denizcilik Müzesi, Yeni Zelanda’nın denizcilik tarihini sergileyen müzedir. Bu müze, Wellington Limanı’nın kıyısında bulunmaktadır. Denizciliğe meraklı iseniz ve özellikle Wellington’un bu konudaki gelişimini görmek istiyorsanız bu müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

Wellington Şehir ve Denizcilik Müzesi

Daha Fazlasını Keşfet!

Wellington Nerede Yenir

Wellington Nerede Yenir

Wellington uçak biletimi henüz almadım şimdi de pahalıya almak zorundayım diye endişelenmeyin! Sitemizde her zaman için en ucuza Wellington uçak bileti bulabilirsiniz. Wellington’a vardığınızda burada karnınızı doyurun dediğimiz restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington Otel Tavsiye

Wellington Otel Tavsiye

Wellington’da konaklamak için havaalanı yakınlarında ve şehir merkezinde birçok otel bulabilirsiniz. Eğer hemen valizinizi hazırlamak ve Wellington’a uçuşunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden sitemizden online uçak biletinizi alabilirsiniz. Wellington’da konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Wellington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington’da Alışveriş - Ne Alınır?

Wellington’da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş yapmak isterseniz Wellington’ın merkezine sadece 20 dakika uzaklıktaki Queensgate’ten alışveriş yapabilirsiniz. Sevdikleriniz için hediye almak isterseniz Souvenir Factory Shop’u ziyaret edebilirsiniz. Wellington’dan sevdikleriniz için diyorit taşından yapılmış oymalar ve paua kabuğundan yapılmış olan takılardan alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Wellington Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Wellington, canlı bir gece hayatına sahiptir. Courtney Place ve Terrace bölgeleri şehrin en hareketli bölgeleridir. Siz de bu bölgelerde doyasıya eğlenmek isterseniz şimdi tek yapmanız gereken sitemize girip arama yerine Wellington uçak bileti yazmak! Wellington’a gittiğinizde uğramanızı ısrarla tavsiye ettiğimiz mekanlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington Ne Yenir?

Wellington Ne Yenir?

Tamamı okyanusla çevrili bir ülkede olan Wellington, deniz mahsulleri konusunda gelişmiş bir mutfağa sahiptir. Wellington mutfağının bu eşsiz lezzetlerini yerinde tatmak için şimdi tek yapmanız gereken online uçak bileti almak! Wellington’a vardığınızda mutlaka tatmanızı tavsiye ettiğimiz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Wellington’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Wellington Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında kış mevsimini yaşamaktadır. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında ise yaz mevsimini yaşamaktadır. Wellington’da kayak yapmak istiyorsanız Haziran, Temmuz veya Ağustos aylarında gitmelisiniz. Wellington kent ziyareti içinse en ideal aylar Kasım, Ocak ve Şubat aylarıdır. Bu aylarda ortalama sıcaklık 16- 17 derecedir ve yağış azdır. Film şehri Wellington’a gitmek için hala uçak bileti almadıysanız, hemen sitemiz üzerinden online olarak Wellington uçak biletinizi ucuza alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington Hakkında

Wellington Hakkında

Yeni Zelanda’nın başkenti olan Wellington, ülkenin de merkezi bir konumunda yer almaktadır. Yeni Zelanda’yı oluşturan adalardan olan Kuzey Adası’nın güney kısmında yer almaktadır. Cook Boğazı’nda kurulmuş bir şehirdir. Porirua ve Lower Hutt şehirleri ise Wellington merkezine yakın olan şehirlerdir. Sert rüzgarlara sahip olan bu şehir rüzgarlı şehir takma adı ile anılmaktadır. Dünyaca ünlü film serilerinin çekildiği Weta Cave ve Victoria dağları Wellington’da bulunmaktadır. Wellington ismini İngiliz bir komutan olan Arthur Wellesly’den almıştır. Şehir ikinci bir takma ad olarak Wellywood adıyla da anılmakta. Bunun sebebi dev sinema filmleri üretiyor olmasıdır. Dünyaca ünlü Yüzükler Efendisi filmi Wellington’da çekilmiştir ve yine bu filmden etkilenerek Wellington’a Orta Dünya’nın Ortası takma adı da verilmiştir. Okyanusya’nın en kalabalık başkenti olma özelliği taşıyan Wellington’un nüfusu 2017 sayımlarına göre 213 bine yaklaşmıştır. Kent aynı zamanda başkenti olduğu Yeni Zelanda’nın en büyük ikinci yerleşim yeridir. Doğa güzellikleriyle de adından söz ettiren Wellington, engebeli sahillere ve göz kamaştırıcı limanlara sahiptir. Wellington’da yaşayanların çoğu İngilizce konuşmaktadır, İngilizce ile birlikte kentin yerli dili olan Maori de konuşulmaktadır. Para birimi olarak ise Yeni Zelanda doları (NZD) kullanılmaktadır. Wellington saat farkı olarak ise Türkiye’den 10 saat ileridir. 

Orta Dünya’nın Ortası ve Wellywood takma adlarıyla anılan film şehri Wellington’u mutlaka gezip görmelisiniz! Bunun için tek yapmanız gereken ise sadece iki dakikanızı ayırarak sitemize girmek ve Wellington uçak bileti almak!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz