1. Anasayfa
  2. Keşfet
  3. Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  4. Wellington Uçak Bileti

Wellington Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

04 Aralık 2021 18:20
  1. The Library
  2. Dakota Bar
  3. Havana Bar

1. The Library

The Library en çok tercih edilen mekanlardan biridir. Neden mi? Çünkü bu mekan kitap aşıkları için oldukça yaratıcı bir tasarıma sahiptir. The Library’nin dört tarafı kitaplarla çevrilidir. Bu mekânda lezzetli kokteyllerin de tadına bakabilirsiniz.

The Library

2. Dakota Bar

Dakota Bar’ı da eğlence mekanı olarak tercih edebilirsiniz. Dans etmeyi sevmiyor olsanız bile burada sevebileceğinizi söyleyebiliriz. Çünkü bu bar, ünlü dans mekanlarından biridir. Dakota Bar, şehrin oldukça canlı, işlek bir caddesi olan Alen Caddesi üzerinde yer almaktadır.

Dakota Bar

3. Havana Bar

Havana Bar ise doyasıya alkol alabileceğiniz ve arkadaşlarınızla geldiğinizde keyifli sohbet eşliğinde saatlerce kalabileceğiniz canlı bir bardır. Bu barda özellikle Wellington’ın lezzetli biralarını tatmanızı öneriyoruz. Havana Bar da şehrin işlek bir caddesi olan Wigan Caddesi üzerinde yer almaktadır. Seyahatiniz sırasında buraya kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

Havana Bar

Daha Fazlasını Keşfet!

Wellington Nerede Yenir

Wellington Nerede Yenir

Wellington uçak biletimi henüz almadım şimdi de pahalıya almak zorundayım diye endişelenmeyin! Sitemizde her zaman için en ucuza Wellington uçak bileti bulabilirsiniz. Wellington’a vardığınızda burada karnınızı doyurun dediğimiz restoranlar ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington Otel Tavsiye

Wellington Otel Tavsiye

Wellington’da konaklamak için havaalanı yakınlarında ve şehir merkezinde birçok otel bulabilirsiniz. Eğer hemen valizinizi hazırlamak ve Wellington’a uçuşunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız hiç vakit kaybetmeden sitemizden online uçak biletinizi alabilirsiniz. Wellington’da konaklamanız için size tavsiyemiz olan oteller ise şuralardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Wellington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington’da Alışveriş - Ne Alınır?

Wellington’da Alışveriş - Ne Alınır?

Alışveriş yapmak isterseniz Wellington’ın merkezine sadece 20 dakika uzaklıktaki Queensgate’ten alışveriş yapabilirsiniz. Sevdikleriniz için hediye almak isterseniz Souvenir Factory Shop’u ziyaret edebilirsiniz. Wellington’dan sevdikleriniz için diyorit taşından yapılmış oymalar ve paua kabuğundan yapılmış olan takılardan alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington Gezilecek Yerler

Wellington Gezilecek Yerler

Wellington uçak biletim hazır, peki ben bu şehre gittiğimde nereleri gezip görmeliyim diyenler buraya! Sizin için bir Wellington gezi listesi hazırladık:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington Ne Yenir?

Wellington Ne Yenir?

Tamamı okyanusla çevrili bir ülkede olan Wellington, deniz mahsulleri konusunda gelişmiş bir mutfağa sahiptir. Wellington mutfağının bu eşsiz lezzetlerini yerinde tatmak için şimdi tek yapmanız gereken online uçak bileti almak! Wellington’a vardığınızda mutlaka tatmanızı tavsiye ettiğimiz lezzetler ise şunlardır:

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Wellington’a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Wellington Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında kış mevsimini yaşamaktadır. Aralık, Ocak ve Şubat aylarında ise yaz mevsimini yaşamaktadır. Wellington’da kayak yapmak istiyorsanız Haziran, Temmuz veya Ağustos aylarında gitmelisiniz. Wellington kent ziyareti içinse en ideal aylar Kasım, Ocak ve Şubat aylarıdır. Bu aylarda ortalama sıcaklık 16- 17 derecedir ve yağış azdır. Film şehri Wellington’a gitmek için hala uçak bileti almadıysanız, hemen sitemiz üzerinden online olarak Wellington uçak biletinizi ucuza alabilirsiniz.

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington Hakkında

Wellington Hakkında

Yeni Zelanda’nın başkenti olan Wellington, ülkenin de merkezi bir konumunda yer almaktadır. Yeni Zelanda’yı oluşturan adalardan olan Kuzey Adası’nın güney kısmında yer almaktadır. Cook Boğazı’nda kurulmuş bir şehirdir. Porirua ve Lower Hutt şehirleri ise Wellington merkezine yakın olan şehirlerdir. Sert rüzgarlara sahip olan bu şehir rüzgarlı şehir takma adı ile anılmaktadır. Dünyaca ünlü film serilerinin çekildiği Weta Cave ve Victoria dağları Wellington’da bulunmaktadır. Wellington ismini İngiliz bir komutan olan Arthur Wellesly’den almıştır. Şehir ikinci bir takma ad olarak Wellywood adıyla da anılmakta. Bunun sebebi dev sinema filmleri üretiyor olmasıdır. Dünyaca ünlü Yüzükler Efendisi filmi Wellington’da çekilmiştir ve yine bu filmden etkilenerek Wellington’a Orta Dünya’nın Ortası takma adı da verilmiştir. Okyanusya’nın en kalabalık başkenti olma özelliği taşıyan Wellington’un nüfusu 2017 sayımlarına göre 213 bine yaklaşmıştır. Kent aynı zamanda başkenti olduğu Yeni Zelanda’nın en büyük ikinci yerleşim yeridir. Doğa güzellikleriyle de adından söz ettiren Wellington, engebeli sahillere ve göz kamaştırıcı limanlara sahiptir. Wellington’da yaşayanların çoğu İngilizce konuşmaktadır, İngilizce ile birlikte kentin yerli dili olan Maori de konuşulmaktadır. Para birimi olarak ise Yeni Zelanda doları (NZD) kullanılmaktadır. Wellington saat farkı olarak ise Türkiye’den 10 saat ileridir. 

Orta Dünya’nın Ortası ve Wellywood takma adlarıyla anılan film şehri Wellington’u mutlaka gezip görmelisiniz! Bunun için tek yapmanız gereken ise sadece iki dakikanızı ayırarak sitemize girmek ve Wellington uçak bileti almak!

berilaslaner
4 Aralık 2021 Cumartesi
Wellington Uçak Bileti

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz