1. Anasayfa
 2. Washington Uçak Bileti

Washington Uçak Bileti

Washington Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Washington Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

28 Ocak 2021 19:35

ABD'nin başkenti olan Washington'a Türkiye'den gitmek için en iyi ulaşım aracı uçaktır. İstanbul ve Washington DC arası direkt, aktarmasız bir uçuş ortalama olarak 11 saat 15 dakika sürmektedir. Ankara - Washinton rotası ise ortalama olarak 14-15 saat civarında sürmektedir. Bu süre, yolculuk sırasında aktarma yapıp yapmayacağınıza göre daha da artabilir. Bu nedenle yolculuk için kendinizi hazırlamanızı ve otele giriş günü, saati gibi ayarlamaları dikkatle yapmanızı öneriyoruz.

Washington'a Türkiye'den uçmak için maalesef aktarmasız uçuş bulmak oldukça zor. Fakat, THY ile yapacağınız uçuşların çoğunlukla aktarmasız olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanında Lufthansa, en az aktarma sayısı veren hava yollarından bir tanesi. Lufthansa ile tek aktarma olacak şekilde Washington'a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Washington DC'ye uçuş düzenleyen pek çok hava yolları firması bulunuyor. Biletbak sayesinde THY, Delta Airline, Aegean Airlines, Pegasus gibi hava yolları ile Washington'a ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Böylece gezinizi çok daha keyifli ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Hızla tükenen İstanbul-Washington ucuz uçak bileti fırsatlarını kaçırmamak için yerinizi şimdiden alın!

Washington'a Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

 1. Washington'a Nasıl Gidilir?
 2. Washington'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler
 3. Washington'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
 4. Washington Hakkında
 5. Washington Ne Yenir?
 6. Washington Nerede Yenir
 7. Washington Gezilecek Yerler
 8. Washington Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
 9. Washington'da Alışveriş - Ne Alınır?
 10. Washington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
 11. Washington'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
 12. Washington Otel Tavsiye

Washington'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Washington DC bölgesinde üç adet ana havalimanı bulunuyor. Bu havalimanlarının isimleri ise şu şekildedir: Ronald Reagan Washington National Havalimanı , Washington Dulles International Havalimanı ve Baltimore/Washington International Thurgood Marshall Havalimanı.

Washignton Dulles International (Uluslararası) Havalimanı

Washignton Dulles International (Uluslararası) Havalimanı, Washington DC bölgesine yaklaşık 42 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu havalimanı, Virgina bölgesinin banliyö kısımlarında bulunmaktadır. Dulles International Havalimanı, hem iç hem de dış uçuşlar için hizmet vermektedir.

Uluslar arası bir havalimanı olan Dulles International, oldukça yoğun bir havalimanı. Buradaki yoğunluktan dolayı bagajınızı bir süre beklemeniz gerekebilir. Ayrıca havalimanı içinde pek çok mağaza ve restoran bulunuyor. Hatta, burada bir spa bulmak bile mümkün.

Taksi ile havalimanından ulaşım sağlayabilirsiniz. Aradaki mesafe fazla olduğundan, havalimanı ve Washington arası bir taksi yolculuğu ortalama 60 ile 70 dolar arasında tutmaktadır. Bu fiyata taksi şoförüne verilecek bahşişin dahil edilmediğini unutmayın.

Uber çağırmak istiyorsanız 2, 4 veya 6 numaralı kapılardan çıktığınıza emin olun. Aynı şekilde 'Ride App Pickup' yazılı tabelaları takip ederek de doğru çıkışlara ulaşabilirsiniz.

Otobüs kullanmayı tercih ederseniz havalimanından geçen Route 981 veya Rouse 983 numaralı otobüslere binebilirsiniz. Route 983 sizi Steven F. Udvar-Hazy Center Müzesi'ne götüreceğinden sadece müzenin açık olduğu saatlerde çalışmaktadır. Müze sabah 10'da açılmakla beraber 17.30'da kapanmaktadır.

Baltimore/Washington International Thurgood Marshall Havalimanı

Baltimore/Washington International Thurgood Marshall Havalimanı, kısa ismi ile BWI Havalimanı, Washington’a yaklaşık 51 km uzaklıkta konumlanmış haldedir.

Taksi ile kolayca ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.Taksi kullanacaksanız ortalama 60 ile 70 dolar arasında bir ücretle merkeze ulaşabilirsiniz. Bu fiyata bahşiş dahil değildir.

Uber veya Lytf gibi ulaşım araçlarını kullanacaksanız terminalin üst katında yer alan 'varış' çıkışından çıkmalı ve dışarı çıktıktan sonra aracınızı çağırmalısınız.

Tren seçeneğini de düşünebilirsiniz. MARC/Amtrak güzergahında hizmet veren treni kullanabilirsiniz.

BWI Havalimanı’nda yolcular için pek çok restoran bulunuyor. Ayrıca burada alışveriş yapmak için de oldukça fazla sayıda mağaza yer alıyor. Hayatınızda spora özel bir yer ayırdıysanız, bu havalimanına bulunan spor salonunu çok seveceğinize eminiz. Havalimanında uzun saatler geçirmeniz gerekiyorsa burada uçuşunuza kadar olan süreyi değerlendirebilirsiniz.


Ronald Reagen Washington Havalimanı

Ronald Reagen Washington Havalimanı, Potomac Nehri’nin tam olarak karşısında yer almaktadır. Bu havalimanı, Virginia’da yer almakla beraber üç havalimanı arasından Washington’a en yakın olan havalimanıdır.

Metro ile buraya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu havalimanının kendine özel bir metro durağı bulunmaktadır. 

Uber, Lyft ve taksi ise bir diğer seçenek. Havalimanından indikten sonra Uber veya Lyft gibi firmaların sundukları hizmetlerden faydalanarak otelinize ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile gitmek istiyorsanız, resmi bir taksiden faydalanarak bagaj masraflarını engelleyebilirsiniz. Taksi ile havalimanından Washington’a ulaşmak, ortalama 15 ile 20 dolar arasında tutmaktadır. Taksi veya Uber, Lyft gibi ulaşım araçlarını kullanacaksanız A, B veya C terminallerinde aracınızı beklemeniz gerekmektedir.

Havalimanı Shuttle servisleri de merkeze ulaşmak için kullanılabilir. Terminal A, B ve C'den kalkan shuttle servislerine binebilirsiniz.

Washington'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Washington’da hava, bölgeler arasında farklılık gösterir. Batı kesimlerinde yazları bile çok sıcak olmaz. Burada yaz mevsiminde hava nemlidir ve ılık seyreder. Şehrin en batı kesimlerinde bile sıcaklık yıl içinde 26 derecenin üstüne nadiren çıkar. Bununla beraber, batı kesiminde kış ayları soğuk geçmekle beraber aşırı soğuklar ile karşılaşılmaz. Washington’un batısında kışları hava ortalama olarak 5- 8 derece arasında seyreder. Bununla beraber doğu kesimleri ülkemizde de sıklıkla karşılaştığımız sıcak yaz ve soğuk kış şartlarına sahiptir.

Peki Washington’a ne zaman gitmek daha iyi olur?

Washington’a seyahat etmek ve şehrin tadını çıkarmak için en uygun zaman, Eylül – Kasım arası veya Mart – Mayıs arası olarak gösterilebilir. Böylelikle daha ılıman ve yorucu olmayan havalarda şehri dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. Ayrıca, bu şehri daha önce gezenler sonbaharda Washington DC’nin oldukça güzel bir görüntüye sahip olduğunu söylemektedirler. Bununla beraber, ilkbahar aylarında burayı ziyaret etmeyi seçerek Ulusal Kiraz Çiçeği Festivali’ni kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

Washington'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim

Washington Hakkında

Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olan Washington DC, pek çoklarının hayalini kurduğu ‘Amerikan Rüyası’ kavramından biraz uzak bir şehir. Washington DC, Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti olmasıyla diplomasinin geliştiği, oldukça otoriter bir yer. Devlet başkanının ABD’yi buradan yönettiği düşünülürse, Washington’un katı ve sert duruşu daha iyi anlaşılabilir. Washington’da, Amerika Birleşik Devletleri’nin askeri yönünün etkisini hemen her yerde görebilirsiniz. Buraya yapacağınız bir gezi, size ABD ve bu devletin kültürü, yönetim biçimi, ordusu hakkında engin bilgiler getirebilir.

Şu ana kadar Washington’un sadece otoriter yanından bahsettik. Fakat, Washington bundan çok daha fazlası. Burada şık restoranların en kaliteli, en iyi şubelerini bulabilirsiniz. Lüks markaların en iyi ürünlerini sundukları bu şehirde, kendinizi oldukça ayrıcalıklı hissedebilirsiniz. 

Washington, kültürel açıdan da oldukça gelişmiş bir bölge. Burada görebileceğiniz en görkemli tiyatrolar, sahneler, sanat galerileri yer alıyor. Ayrıca geniş kapasiteli stadyumlarını da unutmamak gerekiyor. Washington, tatillerinde hem yeni bir ülke görmek, hem de kültürel açıdan kendini geliştirmek isteyenler için iyi bir fırsat olarak öne çıkıyor.

Turistleri Washington’a çeken bir diğer unsur ise tabii ki Beyaz Saray. Amerika Birleşik Devletleri’nin kalbi olan Beyaz Saray, her yıl Washington’a çok sayıda turist gelmesini sağlamaktadır. Washingyon, her yıl ortalama olarak 20 milyon turisti misafir etmektedir. Böylelikle Washington, Amerika Birleşik Devletleri’nin en çok ilgi çeken şehirleri arasına giriyor.

Washington’u diğer şehirlerden farklı yapan bir diğer unsur ise, burada çok sayıda anıtsal yapının bulunması. Amerikan filmlerinden görmeye alışık olduğumuz çok katlı gökdelenlerin ve görkemli cam binaların yerini, Washington’da anıtlar ve klasik tarzda inşa edilmiş yapılar alıyor. Başkent Washington, adeta Amerika Birleşik Devletleri’nin kültürünü yansıtmayı kendine görev edinmiş. Burada ziyaret edebileceğiniz çok sayıda ulusal ikon da yer alıyor.

Washington Hakkında

Washington’un şehir planlaması da giden herkesi büyüleyen bir şekilde yapılmış. Washington, düzgün sokak ve caddeleri, geniş alanları ile insanlara ferah bir yaşam alanı sunuyor. Washington’da, dinlenebileceğiniz ve nefes alabileceğiniz çok sayıda park bulunuyor. Ayrıca Washington’da yapılan her bina, belirli bir yüksekliğe kadar inşa edilebiliyor. Bu yüzden genel estetiği bozacak kadar yüksek olan herhangi bir binaya, yapıya izin verilmiyor. Böylesine düzenli ve etkileyici bir şehri kendi gözlerinizle görmek isterseniz sizi Washington'a davet ediyoruz.

Washington Ne Yenir?

Amerika Birleşik Devletleri'nin başkenti olan Washington'da yemek yemek için pek çok lüks ve şık mekan bulunuyor. Washington'da pek çok restoran zincirinin, en güzel şubelerinin bulunduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Washington'a ziyarete geldiyseniz, mutlaka denemeniz gereken bazı yemekler - içecekler bulunuyor.

1. Hamburger

Hamburger

Amerika denince eminiz herkesin aklına gelen ilk yemek, hamburgerdir. Hamburgerin ana vatanında ise hamburgeri yiyebileceğiniz en güzel yerler arasında Washington DC bölgesi yer alıyor. Burada hazırlanan hamburgerler, bizim görmeye alışık olduğumuz boyutlardan oldukça büyük ve içi çok daha dolu. Hamburger severlerin buraya bayılacağını ve hiç ayrılmak istemeyeceğini düşünüyoruz.


2. Half Smoke

Half Smoke

Half Smoke, Washington DC bölgesinde yapılan ve burayla özdeşleşmiş bir sokak lezzetidir. Half Smoke yemeğinin ana malzemesi ızgara sosistir. Izgara sosisin üzerine oldukça lezzetli bir chili sos hazırlanır ve dökülür. Daha sonra hazırlanan sosis, sandviç ekmeği arasına konulur ve böylece servis edilir. Bu sokak lezzetini müze, anıt, park girişlerinde açılan tezgahlarda bulmanız mümkündür. Fakat Half Smoke yemeğini mutlaka ayak üstü yemeniz gerekmiyor. Washington'da bu yemeği yapan pek çok restoran bulunuyor.

3. Kahve

Kahve

Kahve içmeden yapamam diyenlerdenseniz, Washington sizin için ideal bir gezi rotası olacaktır. Burada pek çok çeşitte, her damağa uygun kahve çeşidi yapılmakta. Ayrıca Washington, Starbucks markasının ilk şubesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Washington Nerede Yenir

Washington'da dünyaca ünlü restoranların yanında, daha küçük çaplı, dünya mutfağından yiyecekleri misafirlerine ulaştıran restoranları bulmak da mümkün. Washington'da nerede yemek yiyebileceğinizi düşünüyorsanız, bu konuyu dert etmenize hiç gerek yok. Çünkü Washington DC'de 2000'in üzerinde restoran, yeme - içme mekanı, fast food lokantası bulunuyor. Aklınıza gelebilecek tüm restoran zincirlerinin, geniş ve lüks şubelerini burada bulmanız mümkün. Ayrıca Washington'da hiç yemediğiniz kadar kaliteli yiyecekler/içecekler ile karşılaşacağınızı söylersek yalan söylemiş olmayız.

1. The Pembroke Restaurant

The Pembroke Restaurant

Washington NW Dupont Circle Hotel'de yer alan The Pembroke Restaurant, Amerikan ve Fransız mutfakları başta olmak üzere pek çok tarzdan menüye ev sahipliği yapıyor. The Pembroke Restaurant, açık hava mekanına sahip olmasıyla da ziyaretçilerinin oldukça ilgisini çekiyor. Burası aynı zamanda bir bar olarak da hizmet vermektedir. Böylece aradığınız her şeyi tek bir mekanda, The Pembroke Restaurant'ta bulabilirsiniz.


2. Joe's Seafood Prime Steak & Stone Crab

Joe's Seafood Prime Steak & Stone Crab

Washington'da yer alan bu restoran, deniz ürünleri ile ünlenmiş oldukça sevilen bir yemek mekanıdır. Washington yerlileri ve turistleri arasında popüler olan bu restoranda deniz mahsullerinin en tazelerini ve lezzetlilerini tatma şansına sahip olacaksınız. 15. Cadde üzerinde konumlanan Joe's Seafood Prime Steak & Stone Crab restoranında yemek yemek için önceden rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Öğle veya akşam yemeğinizi lüks bir restoranda yemek isterseniz, burası sizi hayal kırıklığına uğratmayacaktır.

3. Ambar Capitol Hill

Ambar Capitol Hill

Washington restoranları içinde bulabileceğiniz en iyi mekanlardan olan Ambar Capitol Hill, eksiksiz bir hizmet isteyen müşterilerini memnun etmeyi başarıyor. Ambar Capitol Hill, 8. Cadde üzerinde yer alıyor ve Doğu Avrupa mutfağından en güzel lezzetleri sizlere sunuyor. Burada öğle veya akşam yemeğinizi yiyebileceğiniz gibi, brunch yapmak için de bu restoranı tercih edebilirsiniz. Ambar Capitol Hill'de aynı zamanda gece eğlenceleri de bulunuyor.

Washington Gezilecek Yerler

Washington'da gezebileceğiniz pek çok mekan ve heykel, anıt, park bulunmaktadır. Oldukça büyük bir kültürel birikime sahip olan bu şehre geldiyseniz, mutlaka gitmeniz gereken bazı yerler var.

Beyaz Saray

Beyaz Saray

Beyaz Saray, ABD devlet başkanlarının resmi olarak ikamet ettikleri yerdir. Saray, çok geniş bir park içinde konumlanmaktadır.

Lincoln Anıtı

Lincoln Anıtı

Lincoln Anıtı, Amerika'nın tarihi hakkında önemli bilgiler verirken, aynı zamanda da manzarası ile herkesi büyülüyor. Burada yerli halkın günlük sporlarını yaptığını görebilirsiniz.

Washington Anıtı

Washington Anıtı

Washington Anıtı, Washington'ın adeta simgesi haline gelmiş olan bir anıttır. Yemyeşil bir parkın içinde bulunur ve dünyanın en uzun dikilitaşı olma özelliğine sahiptir.

Jefferson Anıtı

Jefferson Anıtı

Jefferson Anıtı ile Washington Anıtı, birbirlerine oldukça yakın konumlanmıştır. Jefferson Anıtı manzarası ve etkileyici mimarisi ile herkesin görmesi gereken bir anıt.

Washington Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları

Washington'da gece hayatını görebileceğiniz veya şehirde eğlenebileceğiniz pek çok mekan bulunuyor. Bunlardan favorilerimize göz atalım:

1. Sunday Drum Circle

Sunday Drum Circle

Washington'a yaz mevsiminde giderseniz, Columbia Heights - Meridian Hill Park'ta düzenlenen Sunday Drum Circle etkinliğine ücretsiz olarak katılabilirsiniz.


2. Kennedy Merkezi

Kennedy Merkezi

Kennedy Merkezi'nde Broadway oyunlarını izleyebilir ve kaliteli zaman geçirebilirsiniz.

3. Blues Alley

Blues Alley

1703 Wisconsin Ave bölgesinde yer alan Blues Alley, bir caz bar olarak hizmet vermektedir.

Washington'da Alışveriş - Ne Alınır?

Washington'da alışveriş yapabileceğiniz ve şehrin nabzını tutabileceğiniz pek çok merkez bulunuyor. Bu bölgelerden birisi de Downtown'dur. Burada 10 dönümlük bir arazi üzerinde alışveriş yapabileceğiniz mağazalar haricinde birçok kafe ve restoran da yer alıyor. Burada Dior, Hermes, Burberry, BOSS gibi ünlü mağazaların kaliteli ürünlerine ulaşabilirsiniz.

U Street ise daha küçük mağazaların konumlandığı bir alışveriş bölgesidir. Burası oldukça aktif bir alışveriş bölgesi olmakla beraber, çok sayıda kafeye ve lokantaya da ev sahipliği yapmaktadır.

Washington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler

Washington'da katılabileceğiniz çok sayıda festival bulunuyor.

Tümünü Göster

Washington'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Washington'a yoğun dönemlerde giderseniz, müzelere ve anıtlara girmeniz yoğunluktan dolayı zorlaşabilir. Bu nedenle gitmek istediğiniz yerlere erkenden uğramanızda fayda var.

Washington'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Washington Otel Tavsiye

Washington'da konaklayabileceğiniz yerler şu şekildedir:

1. Hotel Lombardy

Hotel Lombardy

019 Pennsylvania Avenue NW bölgesinde yer alan bu otel, metro istasyonuna yalnızca 400 metre uzaklıkta. Otelde lezzetli yemeklerin haricinde şık bir iç ve dış mekan tasarımı bulunuyor. Venetien Room Bar & Lounge, bu otelin içinde bulunan kaliteli bir bardır. Burada istediğiniz şekilde, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

2. Capital Hilton

Capital Hilton

Otel, şehir merkezinde yer almasıyla avantajlı bir konumdadır. Otelin metro istasyonuna olan uzaklığı ise 900 metredir.

3. Hamilton Hotel

Hamilton Hotel

Otel, şehir merkezinde yer alır. Beyaz Saray'a ise yalnızca 600 metre uzaklıktadır. Ayrıca otel, oldukça şık bir şekilde döşenmiştir ve konforludur.

Valencia