1. Anasayfa
  2. Washington Uçak Bileti

Washington Uçak Bileti

Washington Uçak Biletini ucuza satın almak için tüm havayollarında Washington Uçak Bileti fiyatlarını karşılaştır.

04 Aralık 2021 18:20

ABD'nin başkenti olan Washington'a Türkiye'den gitmek için en iyi ulaşım aracı uçaktır. İstanbul ve Washington DC arası direkt, aktarmasız bir uçuş ortalama olarak 11 saat 15 dakika sürmektedir. Ankara - Washinton rotası ise ortalama olarak 14-15 saat civarında sürmektedir. Bu süre, yolculuk sırasında aktarma yapıp yapmayacağınıza göre daha da artabilir. Bu nedenle yolculuk için kendinizi hazırlamanızı ve otele giriş günü, saati gibi ayarlamaları dikkatle yapmanızı öneriyoruz.

Washington'a Türkiye'den uçmak için maalesef aktarmasız uçuş bulmak oldukça zor. Fakat, THY ile yapacağınız uçuşların çoğunlukla aktarmasız olacağını söyleyebiliriz. Bunun yanında Lufthansa, en az aktarma sayısı veren hava yollarından bir tanesi. Lufthansa ile tek aktarma olacak şekilde Washington'a ulaşım sağlayabilirsiniz.

Washington DC'ye uçuş düzenleyen pek çok hava yolları firması bulunuyor. Biletbak sayesinde THY, Delta Airline, Aegean Airlines, Pegasus gibi hava yolları ile Washington'a ucuz uçak bileti bulabilirsiniz. Böylece gezinizi çok daha keyifli ve rahat bir şekilde geçirebilirsiniz.

Hızla tükenen İstanbul-Washington ucuz uçak bileti fırsatlarını kaçırmamak için yerinizi şimdiden alın!

Washington'a Nasıl Gidilir?

İstediğin Bilgiye Tıklayarak Ulaşabilirsin

  1. Washington'a Ne Zaman Gidilir? - Hava Durumu - İklim
  2. Washington Hakkında
  3. Washington Ne Yenir?
  4. Washington Nerede Yenir
  5. Washington Gezilecek Yerler
  6. Washington Gece Hayatı | Barlar | Eğlence Mekanları
  7. Washington'da Alışveriş - Ne Alınır?
  8. Washington'da Festivaller - Fuarlar - Önemli Günler
  9. Washington Otel Tavsiye

Washington'daki Havalimanları Hakkında Bilgiler

Washington DC bölgesinde üç adet ana havalimanı bulunuyor. Bu havalimanlarının isimleri ise şu şekildedir: Ronald Reagan Washington National Havalimanı , Washington Dulles International Havalimanı ve Baltimore/Washington International Thurgood Marshall Havalimanı.

Washignton Dulles International (Uluslararası) Havalimanı

Washignton Dulles International (Uluslararası) Havalimanı, Washington DC bölgesine yaklaşık 42 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Bu havalimanı, Virgina bölgesinin banliyö kısımlarında bulunmaktadır. Dulles International Havalimanı, hem iç hem de dış uçuşlar için hizmet vermektedir.

Uluslar arası bir havalimanı olan Dulles International, oldukça yoğun bir havalimanı. Buradaki yoğunluktan dolayı bagajınızı bir süre beklemeniz gerekebilir. Ayrıca havalimanı içinde pek çok mağaza ve restoran bulunuyor. Hatta, burada bir spa bulmak bile mümkün.

Taksi ile havalimanından ulaşım sağlayabilirsiniz. Aradaki mesafe fazla olduğundan, havalimanı ve Washington arası bir taksi yolculuğu ortalama 60 ile 70 dolar arasında tutmaktadır. Bu fiyata taksi şoförüne verilecek bahşişin dahil edilmediğini unutmayın.

Uber çağırmak istiyorsanız 2, 4 veya 6 numaralı kapılardan çıktığınıza emin olun. Aynı şekilde 'Ride App Pickup' yazılı tabelaları takip ederek de doğru çıkışlara ulaşabilirsiniz.

Otobüs kullanmayı tercih ederseniz havalimanından geçen Route 981 veya Rouse 983 numaralı otobüslere binebilirsiniz. Route 983 sizi Steven F. Udvar-Hazy Center Müzesi'ne götüreceğinden sadece müzenin açık olduğu saatlerde çalışmaktadır. Müze sabah 10'da açılmakla beraber 17.30'da kapanmaktadır.

Baltimore/Washington International Thurgood Marshall Havalimanı

Baltimore/Washington International Thurgood Marshall Havalimanı, kısa ismi ile BWI Havalimanı, Washington’a yaklaşık 51 km uzaklıkta konumlanmış haldedir.

Taksi ile kolayca ulaşımınızı sağlayabilirsiniz.Taksi kullanacaksanız ortalama 60 ile 70 dolar arasında bir ücretle merkeze ulaşabilirsiniz. Bu fiyata bahşiş dahil değildir.

Uber veya Lytf gibi ulaşım araçlarını kullanacaksanız terminalin üst katında yer alan 'varış' çıkışından çıkmalı ve dışarı çıktıktan sonra aracınızı çağırmalısınız.

Tren seçeneğini de düşünebilirsiniz. MARC/Amtrak güzergahında hizmet veren treni kullanabilirsiniz.

BWI Havalimanı’nda yolcular için pek çok restoran bulunuyor. Ayrıca burada alışveriş yapmak için de oldukça fazla sayıda mağaza yer alıyor. Hayatınızda spora özel bir yer ayırdıysanız, bu havalimanına bulunan spor salonunu çok seveceğinize eminiz. Havalimanında uzun saatler geçirmeniz gerekiyorsa burada uçuşunuza kadar olan süreyi değerlendirebilirsiniz.


Ronald Reagen Washington Havalimanı

Ronald Reagen Washington Havalimanı, Potomac Nehri’nin tam olarak karşısında yer almaktadır. Bu havalimanı, Virginia’da yer almakla beraber üç havalimanı arasından Washington’a en yakın olan havalimanıdır.

Metro ile buraya ulaşımınızı sağlayabilirsiniz. Bu havalimanının kendine özel bir metro durağı bulunmaktadır. 

Uber, Lyft ve taksi ise bir diğer seçenek. Havalimanından indikten sonra Uber veya Lyft gibi firmaların sundukları hizmetlerden faydalanarak otelinize ulaşım sağlayabilirsiniz. Taksi ile gitmek istiyorsanız, resmi bir taksiden faydalanarak bagaj masraflarını engelleyebilirsiniz. Taksi ile havalimanından Washington’a ulaşmak, ortalama 15 ile 20 dolar arasında tutmaktadır. Taksi veya Uber, Lyft gibi ulaşım araçlarını kullanacaksanız A, B veya C terminallerinde aracınızı beklemeniz gerekmektedir.

Havalimanı Shuttle servisleri de merkeze ulaşmak için kullanılabilir. Terminal A, B ve C'den kalkan shuttle servislerine binebilirsiniz.

Washington'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar

Washington'a yoğun dönemlerde giderseniz, müzelere ve anıtlara girmeniz yoğunluktan dolayı zorlaşabilir. Bu nedenle gitmek istediğiniz yerlere erkenden uğramanızda fayda var.

Washington'da Dikkat Edilmesi Gerekenler - Önemli Bilgiler - Püf Noktalar
Valencia

Gidiş tarihi seçiniz

Dönüş tarihi seçiniz